کیفیت اجرای بازی Generals بر روی کنسول ایکس باکس

بازی Generals

بازی Generals یک بازی استراتژی لحظه ای است که توسط کمپانی Wargaming که یکی از کمپانی های خوش نام و و موفق می باشد، در سال ۲۰۰۳ برای گوشی های هوشمند و کامپیوتر های شخصی به صورت کاملاً رایگان منتشر شد.

از دیگر تولیدات این کمپانی می توان World of Warships و World of Airplanes را نام برد که آن ها نیز در فضای جنگ جهانی ساخته شده اند و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان به این دسته از بازی ها قرار داده شده اند.

منظور از بازی استراتژی لحظه ای آن است که تغییرات در آن به صورت لحظه ای رخ می دهد. هسته ی اصلی بازی های استراتژی، توانایی مدیریت گیمر است و معمولاً در این نوع از بازی ها گیمر باید بتواند کل بازی را مدیریت کند که این کار اغلب از نمای بالا انجام می شود و همچنین گیمر باید کاملاً بر نقاط ضعف و قوت خود و دشمنان مسلط باشد.

بررسی بازی Generals

بازی Generals یک بازی جنگی است. در این بازی گیمر تانک های خود را کنترل کرده و به همراه یاران خود برای در دست گرفتن کنترل سرزمین های جنگی با دشمنان به رقابت می پردازد.

این بازی مربوط به دوره ی جنگ جهانی اول و دوم می باشد و تمامی تانک ها و سلاح ها نیز مربوط به همان دوران است و سازندگان سعی کرده اند تا این بازی از تمامی جهات تا حد زیادی واقعی به نظر برسد.

Generals یک بازی کاملاً رایگان است و بازیکن می تواند در آن تعدادی تانک داشته باشد و برای آنکه بتواند ظرفیت گاراژ خود را افزایش دهد، باید مقداری هزینه پرداخت نماید. از طرفی نیروهایی که در تانک ها فعالیت می کنند نیز در قسمت هایی از بازی برای استراحت کنار می روند. در این قسمت نیز بازیکن برای افزایش گنجایش مقر سربازان خود باید پول پرداخت کند.

کشورهایی که در این بازی حضور دارند شامل شوروی، آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و ژاپن می باشند که هریک از این کشورها ادوات جنگی ویژه ی خود را دارد. تانک هایی که در این بازی وجود دارد دارای کلاس های متفاوتی می باشد و هر کدام کاربرد ویژه ی خود را دارد و برای منظور خاصی استفاده می شود. در ادامه به معرفی این تانک ها می پردازیم.

Light Tanks: این تانک ها از نوع تانک های سبک و چابکی می باشند که توپ های سبکی بر روی آن ها بسته می شود و از آن ها برای پشتیبانی و پاسداری استفاده می شود و به طور مستقیم در منطقه ی جنگی حضور پیدا نمی کنند. تانک های Light در شناسایی جایگاه تانک های دشمن و در واقع نفوذ به منطقه ی دشمن از عقب خط مقدم و گزارش آن به یاران خودی کاربرد دارد.

Medium Tanks: این نوع تانک ها از دسته ی تانک های سریع و چابک می باشند که نسبت به تانک های Light توپ های سنگین تری روی آن ها سوار می شود و به طور مستقیم برای حمله به دشمن و همچنین دفاع از نیروهای خودی در نبرد حضور پیدا می کنند.

این تانک ها گرچه در جنگ های سخت و پر ازدهام شرکت می کنند اما بدنه ی آن ها توانایی تحمل حملات و آسیب های سنگین و از طرفی سرعت زیاد را ندارند. بنابراین باید با احتیاط حرکت داده شوند تا گرفتار دشمن نشوند زیرا که رها سازی آن ها بسیار مشکل است.

Heavy Tanks: همان طور که از اسم آن ها پیدا است، این تانک ها به زره های سنگینی مجهز شده اند که با وجود اینکه سرعت حرکت آن ها را کند می کند اما قدرت دفاعی بالایی دارند و در مقابله با دشمن، جلوگیری از هجوم و تجاوز آن ها و محافظت از خط دفاعی خود انتخاب مناسبی می باشند.

توپ هایی که در تانک های سنگین استفاده می شود بسیار سنگین و نابود کننده است اما به مدت زمان بیشتری برای قرار دادن دوباره ی توپ ها در جایگاه ویژه ی خود نیاز می باشد.

Destroyers Tanks: از این تانک ها برای نبرد مستقیم و مانور استفاده نمی شود. نقش آن ها مشابه نقشی است که یک تک تیر انداز ایفا می کند. برای استفاده از این تانک باید مخفی شده و در انتظار یک موقعیت مناسب به سر برد تا زمانی که تانک های دشمن در دید قرار گرفت، از دور به آن ها حمله کرده و تیرهای خود را به سمت آن ها شلیک نمایید.

هر چقدر که سلاح این نوع تانک های قوی و تخریب کننده است و قابلیت نفوذ پذیری بالایی در بدنه ی زرهی تانک های دیگر را دارد اما بدنه ی خود تانک خیلی قوی نیست و تحمل چندانی در برابر حملات ندارد. این تانک ها اگر در دید دشمن قرار بگیرند و در نبرد مستقیم گرفتار شوند، در صورتی که از طرف سایر تانک ها پشتیبانی نشوند، نابود خواهند شد.

بازی Generals
بازی Generals

Self _ propelled guns: این گروه جزء تانک ها طبقه بندی نمی شوند بلکه توپ هایی هستند که برد بالایی دارند و قابلیت پیمودن مسافت زیادی در سراسر زمین نبرد را دارند. در این نوع نیز به زمان زیادی برای قرار دادن دوباره ی توپ ها در جایگاه ویژه ی خود نیاز می باشد اما سیستم تیراندازی آن ها، آن ها را از تانک های دیگر متمایز می کند.

Self _ propelled guns ها در نبرد مستقیم کارایی مناسبی ندارند و از آن ها برای آسیب رساندن به پشتیبانی و خط عقبی دشمن استفاده می شود.

وجود تانک ها و نکاتی که برای هریک از آن ها ذکر شد به معنی دشوار و نفس گیر بودن این بازی نیست بلکه به جرئت می توان از Generals به عنوان یک بازی مفرح و هیجان انگیز یاد کرد که می توانید با دوستان خود ساعت ها مشغول این بازی شوید و لذت ببرید. به طوری که حتی اگر در پایان بازی از دشمنان خود شکست بخورید، هرگز باعث نمی شود که از تجربه ی آن پشیمان گردید.

بازی Generals به طور کلی دارای دو بخش گاراژ و میدان جنگ می باشد. در گاراژ بخش هایی وجود دارد که گیمر می تواند در آن ها تمامی انواع سلاح ها و امکانات خود مثل تجهیزات مربوط به تانک شامل زره ها، موتور و رادار تانک و حتی خدمه های تانک را عوض کند که هریک دارای خصوصیات و قابلیت های خاصی می باشند و همچنین می تواند تانک های جدیدی را خریداری کند.

در منطقه ی نبرد گیمر باید بتواند به خوبی از عهده ی کار تیمی برآید و با کلاس های مختلف تانک ها آشنایی داشته باشد و بتواند از همه ی آن ها در زمان مناسب استفاده کند و آگاهی داشته باشد که هیچ یک از تانک ها به تنهایی کارآمد نیست و برای رسیدن به پیروزی باید از همه ی آن ها استفاده کرد.

روند استفاده از تانک ها در این بازی نیز جالب و منحصر به فرد می باشد. شما برای آنکه بتوانید به تانک مد نظر خود دسترسی پیدا کنید، در ابتدا باید ساده ترین تانک کشور مربوطه را رها سازید و با پیمودن مسیر بازی و کسب امتیاز، به تانک ها و آپشن های مورد نظر خود دست یابید. از دیگر نقاط قوت این بازی می توان به وجود نقشه های عالی و متنوعی اشاره کرد که برای دو فصل تابستانی و زمستانی بازی طراحی شده است که این امر همچنین باعث می شود فضای بازی برای گیمر تکراری نشود و در عین حال بازی جذابی را انجام دهد.

این بازی بسیار هیجان انگیز و غیر قابل پیش بینی است چرا که هر لحظه گیمر ممکن است با حمله هایی از سوی دشمنان خود رو به رو شود و یا مدام در فکر طراحی نقشه ای برای پیشروی و حمله به منطقه ی دشمن می باشد. Generals نیازمند صبر، دقت و وقت شناسی زیادی است چرا که یک حمله ی بدون فکر و عجولانه می تواند گیمر را در شرایط سختی قرار دهد که رهایی از آن بسیار مشکل باشد و نهایتاً منجر به شکست شود.

یکی از مزیت های بزرگ این بازی این می باشد که می توان آن را بر روی انواع کنسول های بازی از جمله پلی استیشن، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی اجرا نمود و به این ترتیب کاربران برای اجرای این بازی با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند.

این بازی بر روی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل اجرا می شود و نیز در هر دو کنسول ها نرخ فریم ۳۰ به صورت ثابت قرار دارد. البته در هنگامی که نبردهای بازی بسیار سخت می شوند، در بازی دچار افت فریم تا حدود ۲۵ فریم می شویم که این عدد قابل قبولی برای این صحنه ها می باشد. البته ایکس باکس ۳۶۰ که یک تنها کنسولی است که دارای فناوری نسل هفتم کنسول ها است، این بازی را با کیفیت ۷۲۰ پیکسل و نرخ فریم ۳۰ به بازیکنان ارائه می کند.

البته شاید به گمان خیلی از کاربران این عدد تأثیر زیادی بر کیفیت اجرای بازی نداشته باشد، اما متاسفانه این عددها کیفیت بازی را به اندازه ای کاهش می دهند که مثل این می باشد بازی بر روی ضعیف ترین کامپیوترهای شخصی اجرا می شود. البته این مقدار برای کنسولی که حدود ۱۲ سال از عمر او گذشته چندان بد به نظر نمی رسد.

به علت تفاوتی که در سایز بافت بازی وجود دارد می توان این بازی را به شکل معمولی و فول اچ دی مشاهده نمایید. در صورتی که سیستمی که در اختیار دارید از نوع نسل هشتمی نمی باشد، می توانید از کیفیت عادی این بازی استفاده کنید.

در صورت داشتن یک کنسول عالی از نسخه فول اچ دی این بازی استفاده کنید تا تجربه بهتری در اجرای بازی به دست آورید. در این بازی به المان های جزئیات آن و نیز بخش تخریب بازی اهمیت داده شده که می توانید صحنه های خراب کردن دیوارها را به وضوح حس نمایید. اگرچه Generals سال ها پیش عرضه شده است اما هنوز هم ارزش امتحان کردن را دارد و می تواند بازیکن را سرگرم سازد.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =