اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

انتشار ویدئو مقایسه گرافیک نسخه اصلی و ریمستر بازی Dark Souls PS4

بازی Dark Souls از کمپانی باندای نامکو

بازی محبوب Dark Souls توسط کمپانی باندای نامکو منتشر شده است. چندی پیش یک ویدئو از نسخه ی اصلی و ریمستر بازی Dark Souls در بین بازی کنندگان پخش شد. نسخه ی ریمستر بازی Dark Souls برای اولین بار در سال ۱۳۹۷ در اختیار بازی کنندگان قرار گرفت. جالب است بدانید که این بازی را می توان با کیفیت ۴k مشاهده نمود و ادامه داد.

بازی Dark Souls

بازی Dark Souls

بازی محبوب Dark Souls توسط کمپانی باندای نامکو منتشر شده است. چندی پیش یک ویدئو از نسخه ی اصلی و ریمستر بازی Dark Souls در بین بازی کنندگان پخش شد. نسخه ی ریمستر بازی Dark Souls برای اولین بار در سال ۱۳۹۷ در اختیار بازی کنندگان قرار گرفت. جالب است بدانید که این بازی را می توان با کیفیت ۴k مشاهده نمود و ادامه داد. بازی Dark Souls تا پیش از این روی پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس قابل دسترس بود اما امروزه می توان نسخه ی کامپیوتری آن را همانند پلی استیشن۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس با کیفیت ۴k دنبال نمود.
اما دارندگان پلی استیشن ها و ایکس باکس های معمولی ناامید نشوند؛ چون می توانید این بازی را با رزولوشن ۱۰۸۰p روی دستگاه های خود داشته باشید. می توانید با رزولوشن ۷۲۰p نیز تصاویر بازی را دریافت نمایید و علاوه بر ان بین نرخ ۶۰ و ۳۰ فریم در ثانیه حق انتخاب داشته باشید. در نسخه ی ریمستری می توان به وضوح بهبود گرافیک بازی را دید که در مقایسه با نسخه ی اصلی مثال زدنی است.
همزمان با پخش این ویدئو نامکو از تغییر ویژگی هایی در بخش گروهی و انلاین خبر داد. در نسخه ی ریمستری ۶ بازی کننده به بازی وارد می شوند این در حالی است که این تعداد در نسخه ی اصلی ۴ نفر بود. می توان تغییراتی را در سطح بازی نیز مشاهده نمود مثلا اگر قدرت شما و میزبان بازی متفاوت باشد درجه ی سختی بازی به نوعی عادلانه تعیین می شود. می توانید هم اکنون به این بازی دسترسی داشته باشید.

بازی Dark Souls از کمپانی باندای نامکو

بازی Dark Souls از کمپانی باندای نامکو

آشنایی با بازی Dark Souls

از بین تمامی اثار میازاکی طراح نامدار بازی Dark Souls علی رغم تاریک بودنش به خوبی درخشیده است. داستان بازی در حال و هوای عصر باستان و افسانه ها روایت می شود؛ در آن زمان یک اتش قدرتمند چهار ارباب برای روح ها به وجود اورد. در این بین اژدهایی به همراه گله ای از همنوعان خود راه سرکشی را پیش گرفتند، اینجا بود که یکی از اربابان ارواح به جنگ با این گروه اژدها رفت.
در این بین یکی از اژدهای گروه به بقیه خیانت کرد و در کنار ارباب روح ها به مبارزه با همنوعان خود پرداخت. پس از این اتفاق بدی و سیاهی دنیای آدمیان را فرا گرفت و شیطان ها بین مردم نفوذ کردند. کم کم انسان ها به موجوداتی به نام Hollow تبدیل شدند و محبت و انسانیت را فراموش کردند. تا این که یکی از این Hollowها به هویت خود باز می گردد و برای از بین بردن این نفرین بر می خیزید.
بازی بر اساس به چالش کشیدن و مبارزه کردن پیش می رود. کیفیت تصویر و فیلم بازی کیفیت بسیار خوبی دارد و این کیفیت را مدیون فریم ثابت بازی است. چون بازی در مراحل اکشن جریان دارد؛ این نرخ فریم می تواند با دلچسب تر کردن مبارزات هیجان بیشتری به بازی ببخشد. به جز مراحل مبارزه بازی شامل مراحل سخت و طاقت فرسایی است که اگر کیفیت تصویر خوبی در بازی حکم فرما نبود، نمی شد آن را تحمل کرد.
در این نسخه از بازی شاهد جلوه های بصری و نورپردازی ها و سایه بازی های خارق العاده ای هستیم. به جرات می توان گفت که در بازی Dark Souls هیچ افت فریمی وجود ندارد. البته در این نسخه چون در نسخه های پیشین در مرحله ای به نام Blighttown شاهد افت شدید تصویر بودیم. نسخه ی ریمستر بازی مانند نسخه ی ریمیک نیست که روند کل بازی را تغییر دهد؛ ما در این نسخه فقط شاهد بهبود روند کلی بازی و ظاهر آن هستیم.
برای مثال مناطق تاریک و ترسناک بیش از گذشته مخوف هستند. یا مثلا لباس های مبارزه ای مخصوص و یا دشمنان کیفیت بهتری نسبت به گذشته دارند. ممکن است با وجود کیفیت بالا در موارد کوچکی کمی افت داشته باشیم. این امر بیشتر در به تصویر کشیدن جزئیات به چشم می خورد. پیش تر گفته شد که در این نسخه در بخش گروهی ۶ بازی کننده اجازه ی بازی را دارند؛ این یعنی این که دو نفر بیشتر در مبارزات حضور پیدا می کند.
این امر می تواند به روند مبارزه کمک کند. در بازی Playstation هیچ تجهیزی برای برگرداندن جان از دست رفته ی شما وجود ندارد. به جز موارد مطرح شده مابقی موارد شبیه به نسخه ی اصلی بازی است؛ البته این امر به معنی تکراری بودن روند بازی نیست. سیستم مبارزه در این بازی بهبود یافته است تا جایی که می توان گفت سیستمی شبیه به بازی خدای جنگ دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =