گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4

گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4

گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4

صنعت بازی‌های رایانه‌ای همه روزه شاهد تغییرات گسترده و چشم‌گیری در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود است. تغییرات شگرفی که در اثر رقابت گسترده با شرکت‌های بزرگ و معتبر دنیا در این عرصه ایجاد شده است. شرکت‌هایی همچون سونی و گوگل که به ترتیب در عرصه تولید وسایل الکترونیکی و حوزه فضای مجازی در سراسر دنیا محصولات شگفت‌انگیزی از خود بجای گذاشته‌اند و یکه‌تاز در این مسیر پرتلاطم قدم برمی‌دارند.
محصولاتی که شاید تا سالیان طولانی رقیبانی در سراسر دنیا به چشم خود نبینند. کنسول سخت‌افزاری پلی‌استیشن ۴ نمونه‌ای از تولیدات شرکت سونی در صنعت با‌زی‌های رایانه‌ای است که با تایید بسیاری کارشناسان این صنعت، بهترین کنسول بازی پلی استیشن ۴ قرن است، چرا که با طراحی فوق‌العاده متخصصانش توانسته به مجموعه نیازهای مخاطبانش پاسخ مثبت دهد و شما با استفاده از این کنسول، به کمتر وسیله‌ای برای سرگرمی خود نیاز خواهید داشت.

گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4
گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4

نیازهایی که همگی در یک جعبه کوچک به طور هوشمند کنار هم قرار گرفته‌اند که تکنولوژی روز دنیا را با خود یدک می‌کشند تا گیمرهایشان در هر ثانیه بیش از قبل مجذوب آن باشند.نحوه پیشرفت در حوزه رقابتی این صنعت از حالت قدیمی خود وارد فازهای جدیدی شده تا جایی که وجود حرکات انقلاب‌گونه و خارق‌العاده که کاربران را متحیر کند بیش از هر گونه تکنولوژی و علمی می‌تواند در روند موفقیت این شرکت‌های صاحب سبک موثر باشد.
از انواع تبلیغات درون و برون بازی‌های ویدئویی گرفته تا استفاده از هر گونه ابزار جانبی که حس یک بازی واقعی‌تر را به مخاطب خود منتقل کند. تلفیق و استفاده از صنعت سریال و فیلم نیز با این بازی‌ها از جمله اقدامات زیبا و قابل تحسین از طرف سازندگان بازی‌های ویدئویی بوده است. گاهی با ساخت یک سریال و فیلم از یک بازی یا بالاعکس، سبب شده تا یک بازی برای مدت‌های طولانی در ذهن مخاطبان خود بماند و آنان را به سمت خود جذب کند.
ترفند انتقال و خاطره‌انگیز شدن تصویری در این اقدام هدفی است که از طرف مدیران سازنده این گونه بازی‌های ویدئویی دنبال می‌شود. علاوه بر صنعت تصویر و اهمیت آن، وجود یک سیستم صداگذاری مناسب برای یک بازی می‌تواند به آن بازی جذابیت غیر قابل وصفی را ببخشد. این حرفه که در ساخت بازی‌های ویدئویی بسیار پراهمیت است هم از نظر میزان کیفیت صدا و هم از نظر نوع صداگذاری قابل توسعه و پیشرفت می‌باشد.
از نظر میزان کیفیت صدا که یک عاملی است که با علم روز دنیا پیشرفت خود را طی می‌کند و معمولا شرکت‌های سازنده با آن مشکلی در جهت پیشرفت بازی مورد نظر خود ندارند. اما موضوع مهم در این زمینه نوع صداگذاری بر روی کاراکترها و شخصیت‌های درون بازی است.
گاهی استفاده از یک شخصیت معروف سینمایی یا ورزش یا حتی علمی که از محبوبیت زیادی در دنیا یا حتی یک کشور برخوردار است سبب شده تا کل بازی زیر سایه صدای شخصیت مورد نظر قرار گیرد و طرفداران زیادی از این ترفند برای بازی مورد نظر بدست بیاید.

یکی از شرکت‌های معتبر و فعال در زمینه طراحی و توسعه بازی‌های رایانه‌ای، شرکت گیرباکس است که در ساخت بازی‌های ویدئویی با سبک‌های منحصربه‌فرد خود، در دنیا شناخته شده است. یکی از بازی‌های حاصل طراحی این شرکت که در بین گیمرهای سراسر دنیا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، بازی Borderlands می‌باشد. این بازی پرهیجان که وفور مبارزه و تنوع در آن موج می‌زند همواره در بین گیمرها به عنوان یک صحنه مبارزه واقعی رد و بدل می‌شود.
یک بازی فوق‌العاده زیبا که تنوع در سلاح و استفاده از نقشه‌ها و محل‌های بازی Playstation 4 شما را به عنوان یک گیمر جدید، به شدت حیرت‌زده و شگفت‌زده خواهد کرد. این بازی در نسخه سوم خود که توسط شرکت مذکور ارائه شده است دارای تغییرات بسیار هنرمندانه‌ای گشته، بطوری که تمامی مخاطبان و کاربران خود را از بابت تاخیر در تولید نسخه جدیدش راضی کرده است.

گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4
گفتن دلایل مدیر گیرباکس از جدایی صداپیشه Claptrap از بازی Borderlands 3 PS4

البته یک تغییر غیرمنتظره در این بازی وجود دارد و اینکه در این نسخه، صدای یکی از ربات‌های موجود در بازی که از نقش پررنگی نیز در بازی برخوردار است دچار تغییر شده و صداپیشه آن جابجا شده است. این اتفاق که شاید در ابتدا یک باگ از طرف کاربران این بازی مهیج معرفی می‌شد اما با تایید آقای پیچفورد به عنوان یکی از مدیران ارشد این شرکت، مورد تایید قرار گرفت. آقای ادینگز مسئولیت ایجاد صدای این ربات را در سری‌های قبل این بازی بر عهده داشت اما به ناگاه از ادامه همکاری با این شرکت سر باز زد. طبق تایید خود او و همچنین مدیران این شرکت، این کار کاملا در شرایط عادی و به دور از هرگونه حاشیه‌ای صورت گرفته و یک تفاهم و توافق دوطرفه‌ای در این تغییر ایجاد شده است.
البته وجود یک تفاهم که در هر دو طرف ایجاد سردرگمی و ابزار ناراحتی ایجاد کرده است بعید است با اشتیاق و اختیار صورت گرفته باشد. وجود مشکلات شخصی و این چنین دلایلی در این زمره کارها، تنها یک دلیل قانع‌کننده کلیشه‌ای است. باید دید در آینده نزدیک این صداپیشه در چه شرکت یا بازی جدید فعالیت خواهد کرد تا بتوان به قطع یقین اظهار نظر کرد که این حرکت از سوی شرکت‌های رقیب حاضر در این صنعت صورت گرفته یا واقعا یک اتقاق ناخوشایند برای این بازی بوده است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هشت =