گوگل قصد دارد توسعه بازی‌های اول شخص خود را تعطیل کند

گوگل

Kotaku امروز صبح گزارش داد که گوگل قصد دارد توسعه ابتکارات بازی Stadia انحصاری خود را تعطیل کند و دو استودیوی داخلی خود را بسته است. مراکز توسعه گوگل در لس ‌آنجلس و مونترال بسته خواهد شد و حدود ۱۵۰ کارمند تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. Kotaku دقایقی پیش قبل از اینکه گوگل بیانیه خود را از Phil Harrison، معاون رئیس ‌جمهور و مدیر کل Stadia در مورد تغییر جهت کسب ‌و کارش با Stadia اعلام کند، این خبرها را اعلام کرده است.

Jade Raymond که برای کارش در Ubisoft در مجموعه Assassin’s Creed معروف شده است، نیز قرار است این شرکت و موقعیت خود به عنوان رئیس Stadia Games and Entertainment (SG&E) را ترک کند. طبق گزارش Kotaku، گوگل گفته در تلاش است تا کارمندان بیکار شده Stadia را به کار دیگری در شرکت مشغول کند.

خبری که توسط Harrison اعلام شد، کسی که بیان کرد “در طول ماه‌های آتی، اکثر افراد تیم SG&E سمت‌های جدیدی دریافت می‌کنند. ما متعهدیم که کارهای جدیدی برای این تیم با استعداد پیدا کرده و از آن‌ها حمایت کنیم.”

به استناد به یک منبع ناشناس، Kotaku همچنین گزارش داده که گوگل “پروژه‌های انحصاری Stadia که تاریخ عرضه مشخصی در سال ۲۰۲۱ نداشتند لغو کرده است”. منبع Kotaku معتقد است که بازی‌هایی که تاریخ عرضه آن‌ها نزدیک است، عرضه خواهند شد. باز هم، این خبر در اعلامیه Google تکرار شده است، با این حال تغییرات کمی هم وجود دارد. هریسون بیان کرد: “با توجه به تمرکز شما روی ساخت فناوری‌های اثبات شده Stadia و همچنین تعمیق مشاغل تجاری، تصمیم گرفتیم که بیشتر از این روی محتوای انحصاری از تیم توسعه خودمان یعنی SG&E سرمایه‌گذاری نکنیم، البته به جز بازی‌هایی که تاریخ عرضه نزدیکی دارند.”

به گفته یکی از منابعی که با Kotaku صحبت کرده است، ساخت بازی‌های ویدیویی در Google مانند تلاش سنگین آمازون در ساخت بازی بوده است. “گوگل مکان وحشتناکی برای ساخت بازی است. تصور کنید آمازون از منابع کمی برخوردار است.”

این پایان Stadia به عنوان پلتفرم نیست. با این حال، Google دیگر روی بازی‌های انحصاری اول شخص سرمایه ‌گذاری نخواهد کرد. عناوین سوم شخص همچنان روی این سرویس عرضه خواهد شد. این شرکت همچنین قصد دارد جریان ابری خود را برای سازندگان و ناشران بازی‌های دیگر ارائه دهد و به آن‌ها اجازه دهد بازی‌های خود را برای بازیکنان از طریق فناوری Stadia استریم کنند. هریسون بیان کرد: “ما معتقدیم این، بهترین راه برای ایجاد مسیر تجارت بلند مدت و پایدار Stadia است که به رشد این صنعت کمک می‌کند.”

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 6 =