گیم بلاد برن از چند نقشه در شهر Yharnam ساخته شده است

گیم بلاد برن

دیگر ویژگی گیم بلاد برن هیجان انگیز و شرکت سونی Form Software در ساختن این بازی هم دخالت دارد و به داستان Soulsشباهت دارد و در بعضی قسمت ها بازی آن قدر جالب و عمیق می شود که شما در لابه لای بازی گم می شوید 

گیم بلاد برن
گیم بلاد برن

گیم بلاد برن از چند نقشه در شهر Yharnam ساخته شده است

می خواهیم در مورد گیم بلاد برن که یک بازی نقش آفرینی خیلی خوب به حساب می آید ، را  بررسی کنیم این بازی در سال ۲۰۱۵ برای پلی استیشن۴ نشان داده شد و انتظار ها یی که یک تماشاگر یا  بازی  کن دارد را برآورده کرده است. چند سال پیش یک سبک یا روش جدیدی در بازی های ویدیویی به وجود آمد که از که از نظر بازی کن ها خیلی سخت بود و بعضی ها از بازی دست می کشیدند و دیگر ادامه نمی دادند در صورتی که عده ای هم علاقه خاصی به این بازی پیدا کرده بودند . حالا می خواهیم کمی بیشتر در این مورد بحث و گفتگو کنیم .

هفت سال پیش یک بازی به نام Demon’s Souls ساخته شد و استاد این بازی هیدتاکا  میازاکی بود، این گفتگو ها مربوط به گذشته  است  در حال حاضر ابن بازی طرفداران و خواهان خاص خودش را دارد . به معروف تربن و بهترین بازی که خیلی از شماها آن را تجربه کرده اید Dark Souls  را نام برد که توسط میازاکی و بخش سرگرمی سونی ساخته شده است . اگر شما جزء کسانی هستید که بازی را فقط برای تفریح و سرگرمی  انجام می دهید و اهل بازی های سخت نیستید ، این بازب را انجام ندهید .

گیم بلاد برن از همان شروع بازی ذهن شما را درگیر نمی کند و همه چیز در این بازی به خون ربط دارد البته خون سالم .  بازی  در یک  شهر زیبا و با جزئیات فراوان و جالب شروع می شود که اسم این شهر Yharnam  است از هر چیز در بازی زیاد است مثلا اگر به طرف در های زیادی که هست بروید حتی اگر بسته باشند ، البته نه همه ی در ها .حالا به NPC بازی اشاره می کنیم که ما اول صدا هایی می شنویم و خبر از مکانی می دهند که زمانی پر از شکارچی هایی بوده که آمده اند و رفته اند .  چرا NPC ها یک نوع انسان هستند که ظاهرا سالم مانده اند و در بازی با شما حرف می زنند و به شکارچی ها یا همان Hunters  اعتقاد دارند ولی بعضی از شکارچیان در بازی سخت قبول شده اند ، به شنا امید کمی دارند و یا زیاد امیدوار نیستند . حتی بعضی از این NPCها فکر می کنند عامل بدبختی و همه ی این مشکلات در جهان بازی هستند .

گیم بلاد برن از چند نقشه ساخته شده است . در شهر Yharnam مکان ها و قسمت بازی های آن به قدری زیبا و عالی طراحی شده و شما در جزئیات آن گم می شوید ،از نور و روشنایی محل یا محیط گرفته تا ساخت ترسناک بازی ، دیگر ویژگی گیم بلاد برن هیجان انگیز و شرکت سونی Form Software در ساختن این بازی هم دخالت دارد و به داستان Soulsشباهت دارد .در بعضی قسمت ها بازی آن قدر جالب و عمیق می شود که شما در لابه لای بازی گم می شوید ولی با کشتن Boss ها جایزه یا پاداش خود را دریافت می کنید که آن یک Check Point  است و به شکل یک فانوس است که ادامه ی راه بازی را برای شما روشن می کند . شخصیت مهم و خاص بازی بدون اینکه با کسی با کسب حرف بزند وقتی که نابود می شود می توانید صدای او را بشنوید . او در یک دست خود اسلحه ی کرم و در دست دیگرش اسلحه ی سرد دارد . ابن اسلحه ها خیلی جالب هستند مثلا اسلحه ی سرد شکل و طرح آن تغییر می کند و اسلحه ی اول یا همان گرم ، قد و اندازه ی آن تغییر می کند و کوچک می شود و وقتی این عمل صورت می گیرد سرعت ضربه های شنا زیاد می شود ولی خراب کردن یا Damage  ان کم می شود ولی خرید ابن سلاح ها در آیتم های بازی طوری است که باید بدانید کدام یک از شخصیت ها نیاز به این اسلحه ها دارند و از طریق نمره یا امتیازی که از نابود کردن و کشتن دشمنان است که Blood Echo نام دارد ، امکان پذیر است و از Hunter Dreamآن را به دست آورید.

آپدیت یا زیاد شدن قدرت و نیروی شما به یک دختر به نام Doll وابسته است و حرکات او مثل عروسک است ، Dollسر پا میایستد و بعضی وقت ها هم به خواب می رود ولی وقتی که به او نزدیک می شوید او آرزو های شما را می پرسد تا بتواند از این طریق قدرتش را آپدیت  کند و بعضی وقت ها هم در مورد پیشرفت بازی حرف می زند مثل انرژی ،قدرت ،دفاع کردن و باهوش بودن . مثلا اگر انرژی Vitality را آپدیت یا به روز رسانی کنید مقدار جان یا همان HP زیاد می شود و دفاع و مبارزه فیزیکی ظاهر شما را زیاد می کند ، این بخش هم مانند سری بازی های Dark Souls بوده است البته با کمی تفاوت.

Regainsystem در بازی استفاده زیادی دارد این سیستم به گیمر بازی کمک می کند که وقتی در مبارزه با دشمن ضربه های زیادی می خورید در مدت چند ثانیه با زدن ضربه های می در می به دشمن خون از دست رفته ی خود را باز می گردانید و البته این عمل را  نمی توان در همه جای بازی استفاده کرد در بعضی مواقع باید فرار کنید ولی در حال این سیستم تا آخر بازی به درد شما نمی خورد . مبارزه با Boosها در محل های خاص خوب است فقط باید روال هر کدام از دشمنان را بدانید در ابن صورت کشتن آن راحت است . البته به دست آوردن این روال ممکن است بعد از چهل بار مردن شما باشد. و اگر شما نتوانستید باس ها را نابود  کنید با گردش کردن در محیط ها یا مکان ها می توانید موجودات معمولی را نابود کنید و Blood Echo یا امتیاز به دست بیاورید و وقتی که سلاح های خود را قوی تر از قبل کردید بهتر می توانید با باس ها مبارزه کنید .

گیم بلاد برن
گیم بلاد برن

این بازی را می توانید چند نفره و آنلاین بازی کنید و در شرایط سخت وقتی که باس ها را از بین می برید ،در کنار دوستان خود لذت بیشتری از بازی می برید . در آخر این را بگوییم ابن بازی برای کنسولps4  است و کسانی که آن را نمی خواهند و پسند نمی کنند به دلیل سخت بودن بازی است . حتی خود من که نویسنده هستم وقتی فهمیدم که ابن بازی هم مثل سری Dark Souls سخت است . در مورد آن تردی نکردم و تا به امروز هم بازی می کنم و کسانی که تا به امروز از سری بازی Soulsاستفاده می کردند به هیچ عنوان این بازی را رها نکردند و نهایت استفاده و لذت را از بازی ببرند و ابن بازی یک درس بزرگ را به ما می آموزد که همیشه در یاد ها باشد ، و آن این است که آن قدر شکست بخور تا شکست دادن را یاد بگیری.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هجده =