معرفی و بررسی گیم جاست کاز ۳ ساخته ی Avalanche Studios

گیم جاست کاز 3

قصه گیم جاست کاز ۳ اولا بدین جهت مورد طراحی قرار گرفته تا هر چه بیشتر با گیم ‌پلی بازی آشنا شده و ذهنیت خوبی از ویزگی های آن به دست آورید.

گیم جاست کاز 3
گیم جاست کاز ۳

معرفی و بررسی گیم جاست کاز ۳ ساخته ی Avalanche Studios

هم ‌زمان با شروع عرضه Mech Land Assault، بسته‌ الحاقی تازه بازی ، اسکوئر انیکس تریلر هنگام عرضه‌ آن را انتشار داده است. در ادامه قصد داریم تا در رابطه با این تریلر صحبت کنیم.
چند روزی می شود که بسته‌ Mech Land Assault، به عنوان بسته دانلودی تازه گیم جاست کاز ۳ در دسترس دارندگان سیزن پس این اثر قرار داده شده است. در حال حاضر اسکوئر انیکس، به عنوان منتشر کننده این اثر، تریلری را به سبب شروع انتشار این محتوا برای کاربران دیگر، منتشر نموده است. قسمت اعظم این تریلر، سینمایی بوده و به سبک انیمیشن ‌های بچه گانه دهه‌ ۹۰ میلادی تولید گشته است. البته در ثانیه‌ های آخر آن قادر هستید تا قسمت هایی از محیط بازی را نیز مشاهده کنید و شاهد خراب شدن ساختمان ها و همچنین تجهیزات گوناگون باشید؛ تخریب‌هایی که به وسیله ریکو، کاراکتر اصلی داستان، و با بهره گرفتن از ربات‌ های جنگجو اعمال می شود.
بسته‌ توسعه‌ی Mech Land Assault ریکو را به جزیره‌ به اسم Lacrima خواهد برد؛ جایی که در آن پایگاه تحقیقاتی eDen در کنار اردوگاهی که مخصوص زندانیان می باشد قرار دارد. این جزیره به وسیله ربات‌های عظیم الجثه قوی حفاظت خواهد شد که ریکو قادر است با بهره گیری از سلاحی جدید به اسم Bavarium Power Core سیستم حفاظتی آنها را غیر فعال نماید و بعد از آن کنترل و هدایت آنها را در اختیار بگیرد. این ربات‌ ها مجهز به به توپ هایی قدرتمند هستند و دارای یک اسلحه خاص نیز می باشند که با آن قادر خواهیم بود اشیا را جذب نموده و به جهت دلخواه پرتاب نماییم. به طور کلی، ۲ نوع مکای گوناگون در بسته‌ مذکور موجود است و در آن، اسلحه جدیدی نیز به منظور نابود کردن زره‌ پوش ‌ها و هلی کوپترها مد نظر قرار گرفته است. در ادامه داستان گیم جاست کاز ۳ را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.
قصه گیم جاست کاز ۳ اولا بدین جهت مورد طراحی قرار گرفته تا هر چه بیشتر با گیم ‌پلی بازی آشنا شده و ذهنیت خوبی از ویزگی های آن به دست آورید. مراحل اولیه بازی بسشتر نقش آموزشی را داشته و به تدریج با جلو رفتن در قصه و بهبود قابلیت ‌ها، نیازی به آن پیدا نخواهید کرد. در نسخه‌ سوم بازی یک فرمانروای ظالم به اسم ژنرال دی ‌راوِلو قدرت را در کشور مدیچی به دست گرفته و به شدت در پی پیدا کردن ماده‌ ای تحت عنوان باواریوم می باشد، عنصری قوی که در تولید و محافظت از تجهیزات نظامی پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. وی کنترل تمامی پایگاه‌ های نظامی و همچنین شهرک ‌های کشور مدیچی را در اختیار داشته و برای تبلیغ خود از تکنیک ‌های مرسوم پروپاگاندای دیکتاتورها نیز بهره می گیرد. اکنون ریکو رودریگز، به عنوان کاراکتر اصلی بازی وظیفه دارد تا با همراهی تیم کوچک خود به نبرد وی رفته و در نهایت دشمن را شکست دهد.
به منظور اینکه قصه بازی خیلی هم ساده‌لوحانه به نظر نیاید یکی دو پیچش در طول آن در نظر گرفته شده تا لااقل برای مشاهده کات‌ سین‌ها دلیلی داشته باشید. با این توضیحات نباید از جاست کاز انتظار شخصیت‌پردازی داشته باشید. شخصیت های بازی بعد سومشان را از دست داده و هر یک از آنها در جریان قصه بر روی خطی ثابت حرکت می نمایند و واکنش‌ هایی قابل پیش‌بینی از خود نشان می دهند. حرف زدن از قصه بازی جاست کاز فایده ای نخواهد داشت و ما را بیشتر از توجه به ابعاد اصلی بازی غافل می نماید، بنابراین بهتر است که سراغ تکیه‌ گاه اصلی بازی برویم.
هنگامی که از مراحل اولیه گیم جاست کاز ۳ عبور می نمایید، دیگر انگیزه چندانی را به منظور انجام دادن ماموریات های داستانی آن نخواهید داشت زیرا گویی یک شهربازی عظیم در مقابلتان قرار دارد که قادر هستید هر یک از وسایلی که دوست دارید را سوار شوید. با وجود اینکه تعداد این وسایل زیاد نیست و بیشتر آنها نیز به یکدیگر شباهت دارند، ولی لذت زیادی دارند. به جز مراحل داستانی، امور دیگری نظیر آزادسازی شهرک ها و پایگاه‌ های نظامی نیز در گیم جاست کاز ۳ وجود دارد. برخی اوقات نیز کارهای فرعی خیلی کوچکی در دنیای بازی مشاهده می کنید که اجرای آنها تنها چند دقیقه به طول می انجامد و فقط نقش دورهمی را دارند. ولی بنیان بازی که قسمت اعظمی از گیم ‌پلی را شامل می گردد حمله کردن به منطقه های قرمز رنگ در نقشه بازی می باشد. هر یک از این منطقه ها دارای سیستم دفاعی خاص خود بوده و به منظور آزادسازی و تسلط پیدا نمودن روی آنها لازم است تا آیتم‌ های ویژه ای را در آن‌ها از بین ببرید. یک پایگاه عظیم ممکن است دارای ده ها مورد گوناگون جهت منفجر نمودن برخوردار باشد و مکانیزم های دفاعی‌ آن نیز خیلی قوی ‌تر از شهرک ها و پایگاه‌ های کوچک می باشد، بنابراین قبل از رفتن به سراغ آنها لازم است که خودتان را کاملا آماده کرده باشید.

گیم جاست کاز 3
گیم جاست کاز ۳

پس از آزاد کردن هر منطقه، یک یا چندین چالش گوناگون در همان بخش از نقشه باز خواهد شد که اجرای هر کدام از آنها جهت بهبود قابلیت‌ های ریکو مهم می باشد. چالش‌ های بازی شامل مواردی همچون تمرین تیراندازی، مسابقه های هوایی و زمینی با استفاده از وسائط نقلیه‌ گوناگون و همچنین پرواز کردن با لباس بال ‌دار ریکو می گردد که دشوارترین آنها می باشد. با توجه به شیوه عملکردتان در هر کدام از چالش ها، یک سری چرخ ‌دنده را به عنوان امتیاز کسب می نمایید که قادر هستید از آنها به منظور بهبود و آپدیت موارد گوناگون استفاده نمایید. از جمله مهم ترین ویژگی های جذاب و خیلی کاربردی گیم جاست کاز ۳ این می باشد که شما این امکان را خواهید داشت تا به واسطه پشتیبانی های دوستان ریکو، هر زمان که بخواهید یک وسیله‌ نقلیه و همچنین چندین نوع سلاح گوناگون را از آنها بگیرید. به منظور باز نمودن وسایل نقلیه و همچنین سلاح های بیشتر، می بایست مناطق نظامی را به تصرف خود درآورده یا اینکه هر زمان ماشین ویژه ای در سطح شهر مشاهده کردید، آن را به گاراژ انتقال دهید تا به بازی افزوده شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − دو =