معرفی و بررسی گیم فاینال فانتزی منتشر شده توسط کمپانی اسکوـُرانیکس

گیم فاینال فانتزی

شخصیت های اصلی گیم فاینال فانتزی در پنچ نژاد الزن،هیور،روگادین،لالافل و میکوته می باشند که هر نژاد شامل شخصیت های مرد و زن هستند.

گیم فاینال فانتزی
گیم فاینال فانتزی

معرفی و بررسی گیم فاینال فانتزی منتشر شده توسط کمپانی اسکوـُرانیکس

طی جدید ترین اخبار دنیای بازی و سرگرمی تریلری در رابطه با بازی Final Fantasy XV توسط کمپانی اسکوـُرانیکس منتشر شده است که دشمنان جدید و استفاده از Death Magic را به نمایش می گذارد. در توضیحات تریلر منتشر شده اینطور بیان شده که برای استفاده از جادوی Death  بازیکن باید Ring of the Lucii را داشته باشد. کمپانی اسکوـُر انیکس در رابطه با جادوی Death گفته است که بازیکن با استفاده از آن می تواند نوار اچ پی دشمنان را کم کند و به مرور زمان از لحاظ فیزیکی مقاومت آن ها را از بین ببرد.

علاوه بر مواردی که توضیح داده شد، یک هیولا که شبیه دایناسور هست در تریلر مشاهده شد که نام هیولا دیده شده Bandersnatchمی باشد و طبق گفته سازندگان، این هیولا بازیکنان را به شدت به چالش می کشد.

اولین نسخه مجموع بازی های فاینال فانتزی برای اولین بار در سال۱۹۹۸ با کارگردانی هیرونوبوساکاگوچی و توسط کمپانی اسکوـُر انیکس ساخته و منتشر شد؛ سبک این بازی نقش آفرینی می باشد که تا تاریخ آوریل سال ۲۰۰۸میلادی سه انیمه، دو فیلم و ۲۸ بازی از مجموعه مذکور انتشار پیدا کرده است. با وجود این که عنوان اصلی بازی نقش آفرینی می باشد اما این بازی با نسخه های متعدد در سبک های اکشن نقش آفرینی، حالت شوتر سوم شخص، مبارزه و سبک ریتمیک هم منتشر شده است.

اکثر نسخه های گیم فاینال فانتزی دنیا های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند اما از الگو و مفاهیم یکسانی بهره مند هستند و مواردی مانند نحوه روایت داستان و پیشینه آن،اسم شخصیت ها ، مکان ها و نوع گیم پلی در همه ی نسخه های مجموعه فاینال فانتزی مشابه هستند.

بازی مذکور توانسته تا به حال از نظر تجاری موفقیت های بسیار بزرگی را بدست آورد و همچنین از سوی منتقدان و گیمر ها بازخورد های بسیار مثبتی را دریافت نماید به صورتی که مجموعه مذکور یکی از پرفروش ترین سری های بازی های ویدیویی در دنیا به شمار می رود.

شکوفایی اصلی مجموعه فاینال فانتزی زمانی شروع شد که نسخه هفت این بازی برای کنسول پلی استیشن منتشر شد که این نسخه از بازی، اولین نسخه از مجموعه فاینال فانتزی بود که برای پلی استیشن ساخته و منتشر شد و همینطور اولین بازی سه بعدی از این مجموعه بود. فاینال فانتزی ۷ توانست بازخورد های مثبت و تحسین های زیادی را از سوی منتقدین و گیمر ها دریافت نماید و همینطور با فروش حدود ۱۰ میلیون نسخه به یکی از پرفروش ترین بازی های

این مجموعه تبدیل شد.

Final Fantasy XIV که چهاردهمین نسخه اصلی از مجموعه فاینال فانتزی به شمار می آید در سال ۲۰۱۰میلادی برای پلفترم های پلی استیشن۳، ایکس باکس و پی سی منتشر شد که بازیکنان می توانستند آن را به چهار  زبان ژاپنی،انگلیسی، فرانسوی و آلمانی بازی کنند. این نسخه از بازی مانند نسخه یازدهم آن یک بازی آنلاین بزرگ چند نفره بود که  همه ی بازیکنان این بازی می توانستند بازی را در یک منطقه مشترک انجام دهند و همینطور این بازی از اولین بازی های کراس پلتفرم به شمار می آید.

شخصیت های اصلی گیم فاینال فانتزی در پنچ نژاد الزن،هیور،روگادین،لالافل و میکوته می باشند که هر نژاد شامل شخصیت های مرد و زن هستند؛ تفاوت اصلی بازی Final Fantasy XIV با نسخه های دیگر این مجموعه این می باشد که سیستم ارتقا کاراکتر ها بر اساس کسب تجربه در مبارزات در این نسخه وجود ندارد.

بازیکن در هر لحظه از بازی این امکان را دارد که کلاس کاراکتر خود را تغییر دهد و همینطور امکان شخصی سازی شخصیت ها به این نسخه از بازی افزوده شده است و بازیکنان این امکان را دارند که رنگ مو،پوست، چشم و خال کوبی و … کاراکتر ها را به صورتی که می خواهند تغییر دهند.

تا الان ۱۴ نسخه از سری فاینال فانتزی منتشر شده است و همانطور که توضیح داده شده این بازی در سبک نقش آفرینی می باشد و ما داخل بازی شاهد مواردی مانند عناصرعلمی تخیلی و فانتزی می باشیم که محوریت داستان بازی هم بر اساس همین عناصر شکل می گیرد، داستان جدید ترین نسخه از این مجموعه یعنی Final Fantasy XV بعد از انیمه پخش شده مرتبط با داستان این سری می باشد. جدید ترین انیمه منتشر شده بر اساس مجموعه فاینال فانتزی، یک پیش درآمد برای بازی Final Fantasy XV می باشد و حوادث اتفاق افتاده قبل از داستان این نسخه از بازی را نمایش می دهد؛ کمپانی اسکوـُر انیکس با انتشار این انیمه سینمایی پیش زمینه داستانی اتفاقات قبل از بازی Final Fantasy XV را آماده کرد همچنین این انیمه سینمایی به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های سال می باشد که داستان بسیار جذابی هم دارد و نوید یک داستان عالی را در بازی Final Fantasy XV می دهد.

گیم فاینال فانتزی
گیم فاینال فانتزی

مورد اصلی که در رابطه با جدیدترین ویدیو منتشر شده مرتبط با بازی Final Fantasy XV وجود دارد این می باشد که هدف این ویدیو نشان دادن نحوه صحیح استفاده کردن بازیکن از جادوی مرگ است و همینطور نشان دهنده این موضوع می باشد که به کار بردن این جادو به شکل درست می تواند آسیب های بسیار جدی را حتی به دشمنان قوی وارد کند و باعث شکست آن ها شود پس اگر این تریلر را با دقت نگاه کنید متوجه موارد توضیح داده شده در رابطه با این موضوع می شوید.

بازی مذکور در تاریخ ۲۹نوامبر معادل نوزدهم آذرماه برای پلتفرم های پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان منتشر می شود و باید تا این زمان صبر کنیم که متوجه شویم  آیا این نسخه از مجموعه بزرگ فاینال فانتزی درخور کنسول های نسل هشتمی  می باشد یا خیر البته با توجه با تریلر های منتشر شده از بازی و نمایش پیش درآمد داستانی آن در قالب یک انیمه سینمایی تا حد زیادی با نوع گیم پلی و داستان این بازی آشنا شدیم و می دانیم که احتمال موفقیت این بازی بالا می باشد و همین مورد باعث می شود تا نگرانی کم تری را نسبت به جدید ترین نسخه این مجموعه بزرگ و موفق داشته باشیم و برای کسب موفقیت عظیم توسط آن امیدوار باشیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 9 =