تنوع آهنگ‌ ها و ماشین‌ های گیم مافیا ۳ برای پلی استیشن ۴

گیم مافیا ۳ به وسیله شرکت تو‌کی گیمز و در تاریخ ۱۶ مهر برای کنسول های پلی ‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و همچنین کامپیوترهای شخصی ویندوزی انتشار پیدا می نماید.

گیم مافیا 3
گیم مافیا ۳گیم مافیا ۳

تنوع آهنگ‌ ها و ماشین‌ های گیم مافیا ۳ برای پلی استیشن ۴

در طول رویداد PAX East، تولید کنندگان گیم مافیا ۳ در استودیوی هنگر ۱۳، اعلام نموده اند که این بازی از لحاظ برخورداری از موزیک های زیبا و خودروهای مختلف کاملا غنی خواهد بود. در ادامه جزئیات این خبر را بررسی می کنیم.

از جمله خصوصیات مثبت بازی Mafia 2، موزیک های زیبا و کلاسیک آن محسوب می شدند که تا به حال نیز شاید بسیاری از افراد آلبوم موزیک های این بازی را گوش بدهند. اکنون به نظر می آید که نسخه سوم بازی هم از لحاظ بهره مندی از موزیک های شنیدنی و متنوع در حد و اندازه نسخه قبلی خود می باشد. مدتی قبل بود که استودیوی Hanger 13 با منتشر نمودن تریلری جالب تاریخ انتشار گیم مافیا ۳ را اعلام نمود و در آن تریلر‌ موزیک های دهه شصتی جذابی همچون House of the Rising Sun و All Along the Watchtower به گوش می رسید. اکنون تولید کنندگان بازی در طول رویداد PAX East که اخیرا برگزار شد، اعلام نمودند که در گیم مافیا ۳ موزیک های کلاسیک «خیلی زیاد و گوناگونی» موجود می باشند.

البته تولید کنندگان نام موزیک های گیم مافیا ۳ را اعلام نکرده و علت این موضوع را نیز مسائل مرتبط با کسب مجوز بهره گیری از یک موزیک در بازی عنوان داشتند؛ با این وجود اعلام گشت که هنگر ۱۳ از موزیک های انتخابی برای بازی بسیار راضی می باشد. ضمنا با وجود این که هنوز نام همه موزیک های بازی اعلام نگشته، اما برخی از معروف ترین موزیک های دهه شصت میلادی برای بازی مافیا ۳ مورد تایید قرار گرفته اند که از بین آنها باید به فورچن سان از تیم کلیر‌واتر، پسر پریچرمن از گروه داستی اسپرینگ ‌فیلد و همچنین Paint It Black از تیم معروف رولینگ استونز اشاره نماییم.

همراه با ارائه دادن توضیحاتی در رابطه با ابعاد صوتی بازی، هِیدِن بلک‌من، به عنوان کارگردان این بازی، اعلام نمود که در هنگام تولید بازی، شهر‌ها و بازه‌ های زمانی متفاوتی بررسی شده اند؛ البته او اسمی از سایر آپشن ها در این قسمت از مبارزه نیاورده و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که هدف تولید کنندگان انتخاب شهری بوده است که زمینه های توریستی، تفریحی و صنعتی را شامل گردد تا تیم خلاف کارهای بازی قادر باشند آنها را کنترل نمایند. به همین علت نیز شهر نیو اورلئان که در بازی تحت عنوان «نیو بوردو» معرفی شده انتخاب می گردد که در کنار برخورداری از امکانات یاد شده، زیبایی خاصی هم دارد و با شهر «امپایر بِی» در نسخه دوم از همه لحاظ دارای تفاوت می باشد.

ادامه گفته های تولید کنندگان گیم مافیا ۳ در طول رویداد PAX East، مربوط به خودروهای بازی می شود؛ بر اساس اعلام آنها، گیمرهای این امکان را دارند تا از میان ماشین های متنوع، خودروی مورد نظر خودشان را انتخاب نمایند. همینطور به این نکته اشاره می شود که خودروهایی از نوع ماشین های عضلانی، جیپ ‌ها و همچنین خودروهای نظامی را در بازی خواهیم دید. اندی ویلسون، به عنوان تهیه‌کننده بازی، در این رابطه اعلام نمود که حس رانندگی با هر کدام از این خودروها به طور کلی منحصر ‌به ‌فرد و خاص می باشد و البته هواداران نباید یک شبیه‌سازی واقع‌گرایانه و کامل از رانندگی را انتظار بکشند و این موضوع بیشتر حالتی آرکید گونه دارد.

بلک ‌من در قسمت آخر صحبت هایش هم اعلام نمود که در بازی مافیا ۳ «هیچ شیوه درست و از قبل تعیین شده ‌ای» وجود ندارد و هر گیمر این امکان را دارد تا روش و سبک مورد نظر خود را جهت گردش در محیط، اجرا کردن ماموریت‌ها و همچنین ایجاد نمودن تعادل میان کشتار و مخفی‌کاری انتخاب نماید؛ به همین علت نیز تجربه هر شخص از بازی مافیا ۳ به طور کلی از تجربه سایرین متمایز می باشد.

گیم مافیا ۳ به وسیله شرکت تو‌کی گیمز و در تاریخ ۱۶ مهر برای کنسول های پلی ‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و همچنین کامپیوترهای شخصی ویندوزی انتشار پیدا می نماید. در ادامه قصد داریم تا ویژگی های این بازی را به طور اجمالی مورد بررسی قرار دهیم.

گیم مافیا 3
گیم مافیا ۳

گیم مافیا ۳ یک بازی در سبک جهان ‌باز محسوب می شود و همین موضوع موجب می گردد تا ناخواسته آن را با یکی از بهترین بازی ‌های این سبک یعنی GTA V قیاس نماییم. مجموعه بازی‌ های GTA همیشه از لحاظ طراحی شهر فوق العاده بوده اند و هنگر ۱۳ نیز تلاش داشته تا شهری همچون بازی ‌های این مجموعه را طراحی نماید. با وجود اینکه شهر نیو بوردو گستردگی مناسبی دارد و دارای تنوع منطقه ای هم می باشد، اما به طور کلی یک شهر بی ‌روح می باشد. از سوی دیگر، شهر در بیشتر اوقات خیلی خلوت بوده و اندک NPC‌ هایی که در آن مشاهده می گردد نیز به غیر از راه رفتن کاری نمی کنند. علاوه بر این عملا نمی توانید کاری در شهر بکنید و بازی از این منظر حتی از نسخه های قبلی خودش هم ضعیف تر است.

با وجود اینکه تعداد زیادی فروشگاه در شهر تعبیه شده اما شما نمی توانید در آنجا کاری را انجام دهید. دیگر نمی توانید با مراجعه به فروشگاه ها اقدام به خرید اسلحه نمایید و تنها راه شما این است که تماس بگیرید تا به صورت سیار برای شما اسلحه آورده شود. همچنین در گیم مافیا ۳ تاکسی وجود ندارد و برای اینکه بتوانید از نقطه ای به نقطه دیگر برودی فقط باید مسافتی را رانندگی نمایید.

نکته مثبت این است که خودروهای بازی کنترل خوبی را دارا هستند و موقعی که پشت فرمان هستید و رانندگی می کنید با شنیدن موزیک های کلاسیک حس خیلی خوبی را پیدا خواهید کرد. در نسخه قبلی بازی در صورت حرکت با سرعت زیاد پلیس شما را متوقف می کرد اما این موضوع در گیم مافیا ۳ وجود ندارد و پلیس نه تنها در نحوه رانندگی بلکه در سایر مسائل نیز دخالت چندانی نمی کند. به عنوان مثال می توانید به جمع دشمنان خود رفته و به راحتی و بدون اینکه پلیس کوچکترین مزاحتی برایتان ایجاد نماید آنها را به رگبار ببندید. همه این موارد در کنار هم باعث شده که مافیا ۳ دیگر آن بازی واقع گرایانه ای که می شناختیم نباشد.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − سه =