اخبار بازی های ایکس باکس, ایکس باکس, بلاگ

احتمال ادغام شدن سرویس‌های گیم پس و میکسر توسط فیل اسپنسر

گیم پس

فیل اسپنسر در یک توییت موافقت و تفکر خود را بر روی ترکیب گیم پس و میکسر اعلام کرده است. او گفته است که به خوبی از دنیای سرویس‌های بازی و ترکیب سازی آنها خبر دارد. به گفته فیل اسپنسر تیمی که بر روی سرویس بازی ایکس باکس گیم پس کار می‌کند، تحقیقات زیادی بر روی میکسر انجام داده است و این ایده را برای خود به وجود آورد

گیم پس

گیم پس

احتمال ادغام شدن سرویس‌های گیم پس و میکسر توسط فیل اسپنسر

چند سالی می‌شود که در کنار بازی‌های ویدیویی و محبوبیت آنها، سرویس‌های بازی هم وجود دارند و محبوبیت بسیار زیادی توسط گیمرها پیدا کرده‌اند. سرویس‌های بازی در حقیقت امکاناتی برای استریم بازی و رقابت‌های بیشت به گیمرها می‌دهند.

در کنار آنها بازی‌های خاصی هم در سرویس‌های بازی وجود دارد که افراد می‌توانند از آن استفاده کنند و در رقابت‌ها شرکت کنند. هر کنسول برای خود سرویس بازی خاصی دارد و همچنین در کنار آنها برخی از سرویس‌های بازی به طور مستقل فعالیت می‌کنند و بر روی تمامی کنسول‌ها وجود دارند.

بزرگ بودن فضای سرویس‌های بازی و همچنین قابلیت‌های زیاد هر سرویس باعث شده است که یک کاربر نتواند از تمامی سرویس‌های بازی استفاده کند. همچنین برخی از سرویس‌های بازی انحصاری هستند. مثلاً کاربری که از کنسول پلی استیشن استفاده می‌کند نمی‌تواند وارد سرویس بازی ایکس باکس گیم پس شود.

Xbox Game Pass یکی از کلیدهای موفقیت کنسول‌های ایکس باکس می‌باشد. به همین دلیل مایکروسافت توجه زیادی بر روی آن کرده است و دائماً تلاش می‌کند که آن را به روز رسانی کند تا کاربران زیادی را به سمت خود بکشاند.

سرویس بازی میکسر و تأثیر افراد معروف بر روی آن

میکسر یکی از سرویس‌های بازی می‌باشد که به طور مستقل برای خود فعالیت می‌کند و برای بسیاری از گیمرها وجود دارد. میکسر قابلیت‌های زیادی برای استریم دارد و استریم خاص آن باعث شده است که بسیاری از کاربران به جای سرویس انحصاری خود، از میکسر استفاده کنند.

میکسر به خوب می‌داند که اگر افراد محبوب در زمینه بازی را به سمت خود جذب کند، کاربران زیادی هم به همراه آن شخص وارد این سیستم بازی می‌شوند به همین دلیل تلاش کرده است که میزبان شخصی به نام نینجا شود که نام آن در زمینه استریم و بازی زیاد به گوش گیمرها خورده است.

نینجا یکی از اشخاصی است که کار خود را با استریم و یوتیوب آغاز کرد. او استریم تمام بازی‌هایی که انجام می‌داد را به نمایش می‌گذاشت و آموزش‌های زیادی در زمینه بازی‌ها برای کاربران خود انجام می‌داد. همین روند باعث شد که او معروفیت زیادی پیدا کند و تقریباً تمامی گیمرها با نام او آشنا هستند و حرف او را معتبر حساب می‌کنند. همین باعث شده است که شرکت‌های سازنده و سرویس‌های بازی توجه زیادی به این شخص داشته باشند.

به تازگی نینجا اعلام کرده است که می‌خواهد از سرویس بازی میکسر برای استریم های خود استفاده کند. همین خبر باعث شد که افراد زیادی وارد این سرویس بازی شوند و میکسر به رتبه‌های مناسبی دست پیدا کرد. به همین دلیل سرویس‌های انحصاری بازی مانند ایکس باکس گیم پس نگاهی به میکسر داشته‌اند و آن را رقیب جدید خود حساب کرده‌اند.

ترکیب شدن دو سرویس بازی میکسر و گیم پس

همانطور که گفته شد گاهی به دلیل انحصاری بودن بازی و گاهی هم به دلیل وقت کم خود کاربر، نمی‌توان از چند سرویس بازی همزمان استفاده کرد. به همین دلیل گیمر مجبور می‌شود از یک سرویس بازی برای خود استفاده کند. استریم در میکسر کار کاملاً آسان و جذابی است و در کنار آن قابلیت‌ها و آیتم‌های زیادی هم در ایکس باکس گیم پس وجود دارد که رقابت خاصی ایجاد می‌کند و نمی‌توان از آن گذر کرد. به همین دلیل انتخاب بین این دو گزینه کار سختی است و نمی‌توان هر دو را در کنار همدیگر استفاده کرد.

گیم پس

گیم پس

استریم بازی‌های ویدیویی همیشه وجود داشته است و روز به روز در حال محبوب شدن است. فیل اسپنسر سرپرست ایکس باکس در شرکت مایکروسافت می‌باشد و به خوبی با سرویس‌های بازی آشنا است. در روزهای قبل شخصی از اسپنسر در توییتر سؤال پرسید که وضعیت ادغام میکسر و ایکس باکس گیم پس چگونه خواهد بود و اسپنسر بیان کرد که این ایده کاملاً مناسبی است و می‌خواهد در مورد آن فکر کند. قبلاً توییچ پرام چنین کاری را برای خود انجام داده است و یک ادغام سازی مناسب انجام داد. همین باعث موفقیت و محبوبیت آنها شد.

اگر بتوان میکسر و ایکس باکس گیم پس را باهم ادغام کرد، از طریق استریم هایی که به وسیله میکسر انجام می‌شود می‌توان در ایکس باکس گیم پس پول درون بازی به دست آورد و آیتم‌های لازم را خریداری کرد. به همین دلیل تیمی که بر روی کنسول ایکس باکس و سرویس ایکس باکس گیم پس کار می‌کند در حال تفکر بر روی ترکیب این دو سرویس بازی می‌باشد و می‌خواهد یک سرویس مشترک را ایجاد کند. کاربران هم با دیدن چنین خبری بسیار خوشحال شدند و منتظر هستند که خبرهای رسمی را از سوی فیل اسپنسر بشنوند. اسپنسر تقریباً مهم‌ترین شخصی است که می‌تواند این زمینه همکاری را به وجود بیاورد.

صحبت‌های فیل اسپنسر در مورد ترکیب گیم پس و میکسر

اولین بار ایده ترکیب سازی دو سرویس بازی و استریم از سوی توییچ انجام شد. توییچ توانست خود را با یک سرویس استریم ادغام کند و تبدیل به یک سرویس توییچ پرایم شد. در توییچ پرایم هر شخصی که استریم کند یا استریم دیگران را تماشا کند، می‌تواند آیتم‌هایی را به دست بیاورد که از آن‌ها می‌توان در بازی‌ها استفاده کرد.

به همین دلیل گیمرهای زیادی در حال حاضر از توییچ پرایم برای خود استفاده می‌کنند و دارای مزیت‌های زیادی هستند. فیل اسپنسر می‌داند که اگر چنین کاری را انجام بدهد کاربران زیادی روانه ایکس باکس و استفاده از سرویس‌های بازی ایکس باکس می‌شوند اما هنوز سیاست‌ها و قراردادهایی وجود دارد که انجام این کار را سخت می‌کند.

فیل اسپنسر در یک توییت موافقت و تفکر خود را بر روی ترکیب گیم پس و میکسر اعلام کرده است. او گفته است که به خوبی از دنیای سرویس‌های بازی و ترکیب سازی آنها خبر دارد. به گفته فیل اسپنسر تیمی که بر روی سرویس بازی ایکس باکس گیم پس کار می‌کند، تحقیقات زیادی بر روی میکسر انجام داده است و این ایده را برای خود به وجود آورده‌اند. آن‌ها هم همانند بسیاری از کاربران می‌خواهند این ادغام سازی شکل بگیرد و ایده‌ای است که هنوز نیاز به فکر و پیاده سازی دارد. با توجه به حرف‌های فیل اسپنسر می‌توان گفت که این ترکیب سازی ممکن است رخ بدهد و راه دوری قرار ندارد.

ترکیب سازی میکسر و ایکس باکس گیم پس قابلیت‌های زیادی را به وجود می‌آورد. اولین قابلیت استریم آسان گیمرهایی است که از ایکس باکس استفاده می‌کنند. آن‌ها به راحتی می‌توانند بازی‌های خود را استریم کنند و از این طریق به محبوبیت و درآمد خاصی برسند. قابلیت بعدی دریافت آیتم‌های زیاد در ایکس باکس گیم پس می‌باشد.

اگر میکسر با گیم پس ترکیب شود، همانند توییچ پرایم هر گیمر می‌تواند با تماشای استریم دیگران، به آیتم‌های زیادی دست پیدا کند و دیگر نیازی به پرداخت پول‌های زیاد برای خرید آن آیتم‌های نباشد. همچنین برای خود شرکت‌ها هم فوایدی وجود دارد. اول اینکه میکسر به محبوبیت زیادی دست پیدا می‌کند زیرا ایکس باکس گیم پس کاربران زیادی دارد و همه گیمرها آن را می‌شناسند.

در کنار آن مایکروسافت کاربران زیادی را دریافت می‌کند زیرا می‌داند که میکسر طرفداران تعصبی زیادی دارد که اگر میکسر با مایکروسافت همکاری کند، کنسول ایکس باکس را برای استفاده خود تهیه می‌کنند.

در نهایت باید دید که فیل اسپنسر و تیم او برای ترکیب سازی این دو سرویس بازی چه کار می‌کنند. طبیعتاً نباید انتظار داشت که در همین روزهای نزدیک چنین کاری انجام شود و باید صبر و تحمل زیادی برای این ترکیب سازی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =