گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

بازی Sackboy: A Big Adventure، بار دیگر ستاره بازی Little Big Planet را مورد توجه عموم قرار داد. با ماجراجویی‌هایی که تمرکز آن‌ها به جای اینکه بر روی خلق بعد جدیدی از سری بازی‌های قبلی خود باشد، بر روی ایجاد سرگرمی است. این بدان معنا نیست که ماجراجویی جدید، جذابیت، ذکاوت یا خلاقیت نسخه اصلی Little Big Planet را از دست می‌دهد، بلکه در عوض تمرکز بیشتر آن بر روی ایجاد یک ماجراجویی متنوع و پر از چالش و سرگرمی‌های خنده دار قرار می‌گیرد.

وب سایت IGN اخیراً با یکی از سازندگان شرکت Sumo Digital به نام Ned Waterhouse در مورد ماجراجویی جدید Sackboy صحبت کرده است. چرا که او در تلاش برای نجات Craft world و دیگر افراد Sack از شر Vex بد ذات و آنچه که سازندگان بازی قرار است برای بازیکنان PS4 و PS5 بیاورند، می‌باشد. در اینجا به شرح جزئیاتی از این بازی خواهیم پرداخت.

چرا Sackboy با فریم ریت ثابت ۶۰ FPS اجرا خواهد شد؟

با اینکه کمپانی Sumo Digital قبلاً تأیید کرده بود که Sackboy با فریم ریت ۶۰ FPS کار می‌کند، Waterhouse کمی طولانی‌تر در مورد دلیل اینکه چرا این فریم ریت از همان ابتدای پروژه به عنوان یکی از جنبه‌های اصلی بازی، بدون تغییر مانده است، صحبت کرد.

« ما از همان ابتدا تصمیم گرفتیم که فریم ریت این بازی به طور مطلق بر روی ۶۰ فریم بر ثانیه باشد. چرا که هدف ما تمرکز بر روی بازی و ایجاد بهترین بستر برای داشتن یک بازی روان‌تر بود. این برای ما به معنی این است که بازیکنان بتوانند کنترل راحت‌تری بر روی کاراکتر خود داشته باشند و آن کاراکتر واقعاً به خوبی از خود واکنش نشان دهد».

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

Waterhouse همچنین عنوان کرد که این فریم ریت برای هر دو نسخه‌های PS4 و PS5 بازی صدق می‌کند. وی ادامه داد: « بنابراین ما از ابتدا گفتیم که فریم ریت ۶۰ FPS باید برای تمام پلتفرم‌ها مناسب باشد. برای اطمینان از اینکه می‌توانیم گیم پلی آن را در این فریم ریت ثابت، همچنان روان نگه داریم، رزولوشن‌های متفاوت را مورد ارزیابی قرار دادیم. اما باید بدانید که این اولویت ما در تمام فرآیند تولید بازی بود و امیدوارم که بازیکنان در هنگام بازی، مزایای آن را احساس کنند.»

آسان ولی توأم با چالش‌های واقعی

پلتفرم‌ها همیشه مجبور به برقراری اعتدال میان درجه سختی و راحتی بازی هستند تا از طرفی مطمئن شوند که عده‌ای از بازیکنان فرصت کافی برای یادگیری راه و روش بازی را دارند. از طرفی دیگر عده‌ای که طالب چالش‌های سخت هستند، مهارت خود را بیازمایند.

Waterhouse توضیح داد، « سعی ما بر این بود که تجربه‌ای فراهم کنیم تا برای همه لذت بخش باشد. کاراکتر آن واقعاً یک شخصیت دوست داشتنی دارد. دنیای درون این بازی غنی و پر از جذابیت است و ما فقط می‌خواهیم که افراد بیشتر و بیشتری شانس تجربه این بازی را به دست آورند و از آن نهایت لذت را ببرند».

اما از آنجایی که طرفداران، طالب چالش‌های خوب و با کیفیت هستند، تیم Sumo Digital رویکرد جالبی را اتخاذ کرد. به عبارتی، ایجاد تغییراتی در کنترل مبارزه و کنترل حرکات جدید Sackboy.

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

« بنابراین با توسعه مجموعه حرکات Sackboy به این خواسته خود دست یافتیم و به زودی انبوهی از حرکات جدید را معرفی خواهیم کرد. اما تنها زیر مجموعه این حرکات برای تکمیل ماجراجویی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این بدان معنا نیست که در ماجراجویی اصلی هیچ چالشی وجود ندارد. وقتی که بازی را شروع می‌کنید، همه چیز ساده است. اما همانطور که بیشتر با محیط بازی و کاراکتر آن انس می‌گیرید، چالش‌ها بیشتر خواهند شد.

« اما آنچه که نیازی به آموختن آن ندارید، یادگیری تمام حرکات و ترکیب آن‌ها به صورت زنجیروار در کنار یکدیگر است. شما می‌توانید این بازی را با زیر مجموعه‌ای از همان حرکات کامل کنید. با این حال اگر قصد دارید که امتیازات بالایی به دست آورید، تمام رمز و راز ها را کشف کنید. بر روی تمام سطوح مسلط شوید و به پلاتینیوم برسید. شما باید نحوه کنترل این کاراکتر را به خوبی بلد باشید.»

Waterhouse به وجود مجموعه‌ای از چالش‌ها به نام Knitted Knight Trials اشاره کرد که در شکل‌های شلیک سریع و با سرعت بالا راه رفتن، قسمت‌هایی از گیم پلی این بازی را تشکیل می‌دهند که در آن شما با یک مسیر خطرناک و پر از مانع روبرو می‌شوید. پس از باختن در این قسمت شانس دیگری برای ادامه این چالش نخواهید داشت و باید مجدداً از سر گرفته شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هرچه سریع‌تر به خط پایان برسید.

بازیکنان PS4 نباید ناامید شوند

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

Sackboy قرار است برای هر دو کنسول PS5 و PS4 ارائه شود. هدف این است که از قابلیت‌های پیشرفه سیستم جدید، نظیر کنترلر DualSense، SSD سیستم و موارد دیگر استفاده کند. اما Waterhouse به صراحت اعلام کرد که بازیکنان PS4 نباید ناامید شوند.

وی گفت: «هنگامی که نسخه PS4 این بازی عرضه شود، فکر نمی‌کنم کسی از خرید آن نسخه پشیمان شود. برای من و کل تیم حضور این بازی در PS4 واقعاً مهم بود، چرا که می‌خواستیم تا جایی که ممکن است افراد بیشتری شانس تجربه این بازی را داشته باشند. همانطور که گفته می‌شود، کنسول جدید قدرتمندتر است و ویژگی‌های جدید آن به ما این امکان را می‌دهد تا هم کیفیت تصاویر را افزایش دهیم، هم از SSD بهره ببریم و هم کارهایی با DualSense و بازخورد Haptic انجام دهیم.»

از Waterhouse پرسیده شد که وجود DualSense چه چیزی را برای ماجراجویی‌های Sackboy به ارمغان می‌آورد و او در پاسخ گفت که حتی بدون وجود این قابلیت منحصر به فرد نیز بازیکنان PS4 می‌توانند سطوح و چالش‌های یکسانی را تجربه کنند و فریم ریت نیز در هر دو نسخه ۶۰ فریم بر ثانیه خواهد بود.

یک رویکرد خنده دار

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

Sackboy همیشه شوخ طبعی جذابی داشته است، چه در آن‌هایی که توسط بازیکنان سری Little Big Planet طراحی شده‌ اند و چه در سطوحی که توسط Media Molecule و Sumo Digital ساخته شده‌ اند.

وارد کردن ماجراجویی جدید خود با سبک کمدی Monty Python-esque چیزی بود که به گفته Waterhouse، تیم می‌خواست نه تنها در داستان بازی بلکه در گیم پلی آن نیز پیاده کند. این شوخ طبعی و شیطنت اعضای تیم را نشان می‌دهد.

« Little Big Planet پر از محتویات کمدی است و ما بسیار محتاطانه سعی کردیم که از داستان بازی دور نشویم.» او همچنین ادامه داد: «ما تعدادی کاراکتر عجیب و غریب طراحی کرده‌ ایم و ۶۰ مدل لباس در بازی داریم که تمام آن‌ها قابل تقسیم به بخش‌های اصلی خود هستند و شما می‌توانید تمام آن قسمت‌ها را طراحی کنید. لباس‌های شگفت انگیزی داریم، اما انعطاف پذیری سیستم واقعا زیاد است. صادقانه بگویم که بعضی از موارد طراحی شده توسط تیم تولید، واقعاً زشت و نفرت انگیز هستند» (به شوخی).

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

وی توضیح داد که تیم سعی دارد تا جایی که ممکن است، راه‌های مختلفی را برای تعامل بازیکنان با یکدیگر ایجاد کند. «در این بازی می‌توانید به یکدیگر سیلی بزنید، به سر هم ضربه وارد کنید، به همدیگر شوک وارد کنید، با هم گلاویز شوید، حرکت جدیدی که Roll Run نام دارد را انجام دهید.»

« روش‌هایی کاملاً قانونی به منظور پیشرفت در این بازی وجود دارند. اما شما می‌توانید، خیلی یواشکی پشت سر برادر کوچک خود راه رفته و با کف دست به او ضربه‌ای بزنید تا از بالای تپه به پایین پرتاب شود.» Waterhouse همچنین اضافه کرد که جای هیچ تعجبی نیست اگر در تعطیلات شاهد دعوا و جر و بحث میان دوستان باشیم.

ایجاد یک تجربه عالی در همکاری دوستان

گیم پلی بازی Sackboy: A Big Adventure در PS5

در رابطه با کار گروهی، Waterhouse توضیح داد که اگرچه Sackboy به عنوان یک بازی عالی تک نفره طراحی شده است، اما تیم تولید همیشه برای این ماجراجویی یک همکاری نیز در نظر داشته است.

علاوه بر آزارهایی که به شریک خود در بازی برای سرگرمی می‌رسانید، مواردی وجود دارد که برای انجام آن‌ها باید تمام مهارت تیم خود را به کار گیرید و با یکدیگر همکاری کنید.

تمام چالش‌ها را می‌توانید به صورت گروهی و با همکاری دوست خود انجام دهید، اما Sumo Digital می‌خواست مطمئن شود که هیچ یک از دو بازیکن هرگز احساس نمی‌کند که مهارت متفاوتی دارد.

« می‌دانیم که بازیکنان با توانایی‌های مختلف می‌خواهند با هم بازی کنند. در بازی چند مورد داریم که به کمک آن‌ها می‌توانید زمین بازی را هم سطح کنید. گزینه‌ا‌ی به نام Assist Copter وجود دارد که در آن شما می‌توانید هنگام بازی چند نفره، یک هلی‌کوپتر را صدا بزنید، Sackboy یک تیر شعله ور را به هوا می‌فرستد و هلی‌کوپتر کوچکی پایین آمده و او را بلند می‌کند.»

« و کاری که این هلی‌کوپتر انجام می‌دهد، این است که بازیکن اصلی را دنبال می‌کند. اگر یک نفر بتواند از بخشی از گیم پلی بازی عبور کند، همه می‌توانند از آن عبور کنند. همچنین به منظور تشویق حس همکاری و کار گروهی، گزینه‌ای به عنوان جان تقسیم شده در بازی قرار داده‌ ایم تا در بازیکنان کمی احساس مسئولیت به وجود آید. اما در صورت تمایل می‌توانید این گزینه را خاموش کرده و از جان بی‌نهایت برای تکمیل چالش‌ها استفاده کنید.»

Sackboy: A Big Adventure با ارائه ده‌ها سطح متنوع، لباس‌هایی برای باز کردن، ترکیب و سازگار شدن با بازیکنان و چالش‌های تک نفره و کارهای گروهی قصد دارد تا به روش‌های مختلفی موجب سرگرمی بازیکنان شود.

 

منبع: IGN

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =