اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

مایکروسافت نسبت به تمایل مجموعه گیم Call of Duty به سونی واکنش نشان داد

گیم Call of Duty

در گیم Call of Duty شما را در نقش یک سرباز ارتش امریکا، انگلیس و شوروی طی جنگ جهانی دوم قرار می دهد که به مبارزه با دشمنان خود به ویژه ژرمن ها می پردازید.

گیم Call of Duty

گیم Call of Duty

مایکروسافت نسبت به تمایل مجموعه گیم Call of Duty به سونی واکنش نشان داد

در جریان یکی از کنفرانس های سونی، اکتیویژن یکی از پررنگ ترین حاضرین بود و در جریان آن کنفرانس اعلام کرد که از این پس، سونی خانه جدید مجموعه ی Call of Duty خواهد بود. اما باید دید واکنش ماکروسافت به این قضیه چگونه است؟
ارون گرین برگ یکی از مقامات ارشد بخش ایکس باکس مایکروسافت، اخیرا مصاحبه ای داشته است و در پاسخ به این پرسش که واکنش مایکروسافت نسبت به تغییر رویکرد اکتیویژن به انتخاب سونی به عنوان خانه ای جدید برای مجموعه ندای وظیفه چیست، گفته است:
ما توقع این چنین رونمایی را داشتیم، این موضوع بسیار واضح است که ما رابطه ی بسیار خوب و فوق العاده قوی با اکتیویژن داریم، تعداد بیشتری از مردم Call of Duty را روی پلتفرم ما بازی می کنند و تعداد کاربران ما بیشتر از کاربران پلتفرم های دیگر است. اگر شما یک هوادار سبک تیراندازی هستید و اگر به این قضیه فکر کنید و خواستید Halo و Call of duty را بازی کنید، فقط یک دستگاه برای این کار وجود دارد. شما می خواهید Halo و Gears و Call of Duty بازی کنید. ما فکر می کنیم که می توانیم به فروش فوق العاده بالا و بسیار خوب Call of Duty روی پلتفرم خود ادامه دهیم. ما حتی در حال حاضر پیش فروش بالایی را برای Black Ops 3 داریم و ما به پشتیبانی از این بازی همانند دیگر بازی های بزرگ ناشران و سازندگان ثانویه ادامه خواهیم داد.
درست است که مایکروسافت رابطه قدیمی خود را با اکتیویژن بر سر گیم Call of Duty ندارد، اما باز هم سازندگان و کمپانی های دیگری هستند که تمایل دارند محتوا و ویژگی های انحصاری را در اختیار دارندگان پلتفرم ایکس باکس در نظر بگیرند. به طور نمونه می توان گفت که بازی Fallout 4 در ایکس باکس، از مادهایی که برای نسخه رایانه های شخصی ساخته می شود، پشتیبانی می شود.
با این وجود، تمام محتوا ها و ویژگی های قابل دانلود و نقشه هایی که برای مجموعه بازی های ندای وظیفه منتشر و در اختیار کاربران قرار می گیرد، ابتدا و به مدت ۳۰ روز، انحصاری برای پلتفرم سونی منتشر می شود و سپس راه به دیگر پلتفرم ها باز می کند. همچنین کاربران دارای پلی استیشن ۴ می توانند قبل از هر پلتفرم دیگر، نسخه آزمایشی بخش چندنفره را امتحان کنند.
گیم Call of Duty ، یک سری بازی در سبک تیراندازی اول شخص است که کار خود را در سال ۲۰۰۲ میلادی شروع کرد و از آن زمان تا به امروز جزء یکی از برترین بازی های ویدیویی است و نامش در بین اولین ها می درخشد. اولین نسخه های این بازی فقط برای رایانه های شخصی بود که بعد ها برای کنسول ها نیز عرضه شد. نسخه های زیادی از این بازی تا کنون منتشر شده است و داستان این بازی ابتدا درباره جنگ جهانی دوم بود اما از نسخه چهارم به بعد این بازی، داستان دچار تغییراتی شد و وارد دنیای مدرن شد. از زمان عرضه بازی در سال ۲۰۰۲ تا کنون، بیش از ده نسخه از این بازی منتشر شده است که اسامی نسخه ها ی بازی به این شرح است:
– ندای وظیفه
(درگیم Call of Dutyشما را در نقش یک سرباز ارتش امریکا، انگلیس و شوروی طی جنگ جهانی دوم قرار می دهد که به مبارزه با دشمنان خود به ویژه ژرمن ها می پردازید.)
– ندای وظیفه ۲
(اگر فیلم نجات سرباز رایان را دیده باشید و سکانس معروف نبرد نرماندی، متوجه عظمت این بازی خواهید شد.
سایت معروف game informer به این بازی، لقب بهترین بازی ساخته شده برای جنگ جهانی دوم را داده است.)
-ندای وظیفه ۳
(در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۰۶، نسخه دیگری از این سری محبوب منتشر شد با این تفاوت که در این نسخه دیگر خبری از Infinity Ward نبود و بازی توسط شرکت treyarch ساخته شد. در حالیکه تمامی نسخه های اصلی سری ندای وظیفه برای کامپیوتر هم عرضه می شده و می شوند، ندای وظیفه ۳ تنها برای کنسول های بازی ساخته و عرضه شد.)
– ندای وظیفه ۴: جنگاوری نوین
(بازی  Call of Duty 4 Modern Warfare که از مشهور ترین و پرفروشترین بازیهای تاریخ بازیهای رایانه ای به حساب می آید، توانست با گرافیکی خیره کننده و طراحی صحنه های سینمایی و اکشن در بازی تبدیل به یکی از ماندگارترین بازیهای اکشن شود. این نسخه بیش از سیزده میلیون نسخه فروش داشته است.)
– ندای وظیفه ۵: جهان در جنگ
(در ۱۱ نوامبر سال ۲۰۰۸ این بازی که مجدد اتفاقات جنگ جهانی دوم را بازگو می کرد، برای کنسول های نسل هفتم و رایانه های شخصی منتشر شد. این بازی توانست نمرات کامل را از بسیاری از سایت های نقد و بررسی کسب کند.)
– ندای وظیفه ۶: جنگاوری نوین ۲
(این بازی توانسته متاکریتیک ۹۴ را از سایت های نقد بازی کسب کند و با فروش ۲۳ میلیون نسخه، سومین بازی پر فروش تاریخ آمریکا شود. داستان بازی به شیوه ای کاملاً سینمایی ساخته شده است و دقیقاً بعد از پایان ModernWarfare آغاز می شود.)
– ندای وظیفه ۷: عملیات سیاه
(در دوران ابتدایی جنگ سرد و در سال های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۸ و در ادامه ی  call of dutty word at war روایت می شود. دورانی که آمریکا و شوروی به شکل های مختلف و در نقاط گوناگون دنیا برای یکدیگر خط و نشان می کشیدند، اما از ترس استفاده از سلاح های هسته ای و آغاز جنگ جهانی سوم، جرات رو در رویی مستقیم با یکدیگر را نداشتند.)
– ندای وظیفه ۸: جنگاوری نوین ۳
(این نسخه از بازی با فروش ۷۵۰ میلیون دلار در ۵ روز اول عرضه، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت نمود. این بازی در ادامه ی نسخه قبلی ساخته شده است و در آن، روسیه به حملات خودش در آمریکا ادامه داده و همین طور به کشورهایی از قبیل آلمان، فرانسه و انگلستان حمله می کند.)
– ندای وظیفه ۹: عملیات سیاه ۲
(این بازی در نیمه شب ۱۳ نوامبر ۲۰۱۲، در ۱۶۰۰۰ فروشگاه در سرتاسر دنیا عرضه شد. در عرض ۲۴ ساعت از شروع فروش بازی، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فروش کرد که رکورد قبلی مربوط به جنگاوری نوین ۳ را شکست و تبدیل به بزرگترین فروش بازی در تاریخ شد.)
– ندای وظیفه ۱۰: اشباح
(داستان بازی زمانی اتفاق می افتد که پس از یک حادثه فاجعه بار، توازن قدرت در جهان به هم ریخته و در نتیجه آن، کشور امریکا به عنوان یک ابرقدرت شناخته نمی شود. ده سال پس از این روی داد، سربازان باقی مانده از شاخه های مختلف نیروهای ویژه آمریکا گرد هم آمده و گروه اشباح را تشکیل می دهند. وظیفه این گروه از بین بردن تهدیدها و حفاظت از امریکا است.)
– ندای وظیفه ۱۱: جنگاوری پیشرفته
(با هدف پیش بینی جنگ های آینده که در آن هر دو فاکتور فناوری و تاکتیک های نظامی اهمیت دارد، ساخته شده است و سبک جدیدی از مبارزات در بازی های شوتر را ایجاد می کند. این عنوان در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۱۴ برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و pc منتشر خواهد شد.)
– ندای وظیفه ۱۲: عملیات سیاه ۳
(این بازی در ادامه نسخه ندای وظیفه عملیات سیاه ۲، در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۱۵، برای ویندوز پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس باکس وان منتشر شد.)
– ندای وظیفه ۱۳: جنگ های بی نهایت
(داستان گیم Call of Duty در آینده رخ می دهد. زمانی که در اثر افزایش جمعیت، زمین از منابع طبیعی تخلیه می شود و انسان ها در قالب کلونی های متعددی تمام منظومه شمسی را در اختیار می گیرند.)
– ندای وظیفه ۱۴: جنگ جهانی دوم
(داستان بازی در زمان جنگ جهانی دوم می گذرد. قسمت داستانی در جبهه های غربی و دربارهٔ افراد یکی از جوخه های لشکر اول پیاده نظام ایالات متحده و دیگر متفقین از جمله مقاومت فرانسه روایت می شود.)
– ندای وظیفه ۱۵: عملیات سیاه ۴
(هرچند که این بازی پس از نسخه سوم این سری، ندای وظیفه: عملیات سیاه ۴ ساخته شده است اما پیش زمینه داستانی آن، مقدمه ای بر نسخه پیشین خود است و داستان آن در سال ۲۰۴۲ میلادی می گذرد.)
– ندای وظیفه ۱۶: جنگاوری نوین

گیم Call of Duty

گیم Call of Duty

(این نسخه اولین نسخه در تاریخ مجموعه خواهد بود که از قابلیت همبری سکویی یا کراس پلتفرم بهره می برد.)
در بین این نسخه ها از این بازی، تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان نمی توان انقلابی را که توسط نسخه Call of Duty4: medern با نام فارسیِ ندای وظیفه ۴: جنگاوری نوین، به و جود آمد را نادیده گرفت و انکار کرد. نسخه ای که چه در بخش تک نفره و چه در بخش چندنفره، موجب الهاماتی برای صدها بازی بعد از خود شد. تمام نسخه های این مجموعه از بازی های ندای وظیفه، با تمام خوبی ها و بدی هایی که تا به امروز داشته اند توسط میلیون ها کاربر و گیمر باتجربه، امتحان و ستوده شدند. ولی اگر بخواهیم صادقانه، کامل ترین حالت ممکن یک نسخه را به عنوان پرچمدار این سری از بازی ها معرفی کنیم، چه در بخش تک نفره و چند نفره، نمی تواند چیزی جز ندای وظیفه ۴: جنگاوری نوین باشد.
در زمان عرضه این بازی، هیچ عنوان و هیچ مثالی برای مقایسه با این سبک از بازی وجود نداشت. این بازی، از سرسخت ترین و سخت گیرترین منتقدان نیز نمره عالی دریافت کرد. گیم پلی فوق العاده، گرافیک خیره کننده و داستان فراموش نشدنی بازی همه و همه باعث جذابیت بیش از حد بازی شده بود. در نهایت این سری از مجموعه ندای وظیفه به ما حس و حالی را داد که هر عنوان تیراندازی اول شخص نمی تواند از پس آن برآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =