راهنمای قدم به قدم گیم Destiny 2 (قسمت اول)

گیم Destiny 2

ما همه رمز و رازهای Forsaken را گیم Destiny 2 کشف کرده ایم و حالا در خط مقدم سیزن پس ۲Destiny  هستیم، پس اگر به دنبال کمک می گردید، جای درستی آمده اید. راهنمای ۲Destiny  ما، یک اثر یکپارچه از دستورالعمل ها، حقه ها و سفارش های به روز است با خواندن این راهنما تما چیزهایی که نیاز دارید را از این بازی خواهید دانست؛ فرقی ندارد یک مبتدی تازه وارد هستید یا یک کهنه سربازِ کارکشته.

بازی Destiny 2
بازی Destiny 2

راهنمای قدم به قدم گیم Destiny 2 (قسمت اول)

با همه تغییراتی که اخیراً ایجاد شده، خوب است یک راهنما برای بازی ۲Destiny  )سرنوشت) دم دست داشته باشیم. حالا که Destiny 2: Forsaken (متروکه)، دی ال سی ( the Black Armoryو Joker’s Wild را پشت سر گذاشته‌ ایم، سال دوم ۲Destiny  به سرعت رو به پیشرفت است. هنوز تردیدهایی درباره این سیزن پس سه بخشی پیش رویمان هست و پس از جدایی بانجی (Bungie) از اَکتیویژن (Activision) همه اتفاقات بعد از آن نامشخص است. امکان ندارد بتوانیم حدس بزنیم حالا که بانجی آزادی کامل دارد چکار خواهد کرد؛ اما برای فهمیدنش هیجان زده ایم. امیدواریم استودیو بتواند همان انرژی خلاقانه ای که Forsaken را تغذیه می کرد و Destiny ۲ هم برای بهتر شدن و پیشرفت نیاز داشت را منتقل کند.

ما همه رمز و رازهای Forsaken را بازی Destiny 2 کشف کرده ایم و حالا در خط مقدم سیزن پس ۲Destiny  هستیم، پس اگر به دنبال کمک می گردید، جای درستی آمده اید. راهنمای ۲Destiny  ما، یک اثر یکپارچه از دستورالعمل ها، حقه ها و سفارش های به روز است با خواندن این راهنما تما چیزهایی که نیاز دارید را از این بازی خواهید دانست؛ فرقی ندارد یک مبتدی تازه وارد هستید یا یک کهنه سربازِ کارکشته. برای یافتن کمک بیشتر درباره یک موضوع، وسیله قابل جمع آوری یا ماموریت خاص، به راهنمای ۲Destiny  ما سر بزنید. موفق باشی گاردین (Guardian).

بازیِ گیم Destiny 2 – Earth: Homecoming

(زمین: بازگشت)

اولین ماموریت گیم Destiny 2  ، یعنی Homecoming، یکی از بهترین ماموریت های بازی است؛ پر از نورهای درخشان و انفجارهای عظیم که شما را به تماشای نبرد غول پیکرش وا می دارد. این ماموریت بسیار سرراست نیز است پس بیایید کلکش را بکنیم.

شما Homecoming را با عبور از راهروهای تنگ ‌و سختی شروع می کنید که پر از توده های جدیدی از دشمن است، پس بهتر است فقط نقطه هدفتان را دنبال کرده و با استفاده از هفت تیر حریف های احتمالی را از سر راه بردارید.

اگر با Cayde-6 مواجه شدید که شَکس (Shaxx) را به شما نشان می‌دهد، پس جای درستی آمده اید. شکس دری را باز می کند که پشت آن یک کپه وسیله هست و شما می توانید از داخل آن ها دو اسلحه با درجه‌ کمیابی اولیه بردارید: یک هفت تیر و یک تفنگ.

به حرکتتان در سفینه ادامه بدهید و سر راهتان دو دشمن را بکشید، تا این که به یک آشیانه بزرگ و باز برسید. در این قسمت مبارزه تبدیل به دعوایی می شود که چند دشمن در آن دخیل هستند. بازی در این جا شروع به معرفی دو نوع دشمن جدید می کند، پس آن را روی حالت خودکار قرار ندهید چون ممکن است غافلگیر شوید.

پس از این که از داخل آشیانه سفینه نگاهی گذرا به مسافر ویران شده‌ انداختید، به سمت راست بروید تا به فرمانده زاوالا (Zavala) در تراس اصلی برج سرنوشت برسید. او برای مبارزه با سه موج از حملات به کمک نیاز خواهد داشت و اگر شانس همراهتان باشد، چند بازیکن گاردین دیگر هم برای کنترل اوضاع در برابر یورش کمکتان می کند.

پس از شکست دادن حملات، ادامه بدهید تا ایکورا رِی (Ikora Ray) را ملاقات کنید که در آن جا چند دسته دیگر از دشمنان هست که باید با آن ها سر و کله بزنید. پس از همه این ها، اماندا (Amanda) دنبال شما می آید و از برج خارجتان می کند که باعث عوض شدن صحنه می شود.

بازی Destiny 2
بازی Destiny 2

اماندا شما را روی یکی از سفینه های اصلی دشمن پیاده می کند؛ پس مسیر خود را به سمت بالای سرآشیبی باز کنید و خیلی سریع سه اینسِندیور (Incendior) داخل درگاه دری در بالاترین نقطه را از بین ببرید (راهنمایی: گازهای اشک آورشان را نشانه بگیرید). از این جا، به اولینsub-boss  بازی Destiny 2 بر می خورید: پاشک، اراده آتشین (Pashk the Searing Will).

پاشک علاقه خاصی به موشک ها و آتش دارد، پس تا می توانید در برابر پرتاب موشک هایش جاخالی بدهید و در هر فرصتی با هفت تیر فیوژنِ (fusion rifle) خود به او آسیب بزنید. با از بین رفتن پاشک به سمت بدنه سفینه بروید؛ جایی که پس از شکست دادن چند سایِن (Psion) و سپاهی (Legionary)، یک sub-boss دیگر به نام برَن (Brann the Unbent Blade) در انتظار شما خواهد بود.

برن از یک سلاح سنگین استفاده می کند و هنگامی که به او آسیب می زنید، تعدادی از یارانش او را پوشش می دهند؛ پس به حرکت ادامه بدهید و از جنبش باز نایستید که بتوانید تا جای ممکن از شلیک ها در امان باشد. چون او دومین boss است که به آن بر می خورید، کشتنش آنقدرها هم سخت نیست، اما کمی زمان می برد.

بعد از برن، منطقه پایانی قرار دارد؛ بخش توربین بدنام Destiny 2 beta. برای از میان بردن سپرها در گیم Destiny 2 ، شما مجبورید هر سه توربین را با شلیک کردن به زیر آن ها نابود کنید؛ البته مواظب پره های غول آسای چرخان باشید که به محض برخورد با آن ها می توانند شما را درجا بکشند. فقط صبور باشید و نزدیک لبه های کناری بمانید تا اتفاقی برایتان نیفتد.

بعد از انجام این کار، دستگاه به کندی از کار می افتد و شما می توانید از در عظیمی که امکان ندارد آن را نبینید، عبور کنید که به این سبب اولین ماموریت Destiny 2 شما تمام می شود. تبریک، گاردین! به سوی مرحله بعدی ماجراجویی ات؛ که به درستی بدرور (Adieu) نامیده شده…

گیم Destiny 2 – EDZ: Adieu

خب، خانه شما نابود شده، لایتتان دزدیده شده و شما بدون حتی شبحی از یک همراه از برج پرت شده اید بیرون. حالا چه می شود؟

Adieu در حالی شروع می شود که گاردینِ شما سرگردان و آشفته و در حال مرگ است، پس سلانه سلانه، در حالی که گشت دشمن بالای سرتان است، از میان ویرانه ها رد شوید.

به راهتان به سمت جلو ادامه دهید، خیلی زود شبح خود را پیدا خواهید کرد که زاویه دید بازی را به همان زاویه اول-شخص همیشگی تبدیل می کند. از آن جا، به جلو حرکت کنید؛ شما نمی توانید از قابلیت پرش دوتایی (Double Jump) استفاده کنید اما می توانید از پوشش برآمدگی جلوی رویتان استفاده کنید و  راه را به طرف حاشیه روستا در خارج شهر ادامه دهید تا به یک پایگاه دور افتاده برسید که اطرافش پر از جسد گاردین های مرده و یک اس ام جی (SMG) در بازیِ Destiny 2 است که می توانید آن را بردارید.

نگران شبحتان که می‌گوید این بار دیگر نمی تواند نجاتتان دهد نباشید؛ اگر مردید فقط باید کارتان را دوباره از نزدیک‎ ترین چک پوینت شروع کنید. خوبی دیگر این قسمت آن است که مجبورید با گله ای از حیوانات وحشی خارج از پایگاه مقابله کنید؛ سعی کنید فاصله تان را هنگام شلیک کردن حفظ کنید چون این حیوانات تنها زمانی به تهدید جدی تبدیل می شوند که از نزدیک با آن ها درگیر شوید.

به راه خود ادامه دهید تا به زمین مسطحی در بازی Destiny 2  برسید که باز هم به حیوانات وحشی و چند دشمن بر خواهید خورد اما این ها دیگر آخرین حریفان شما در این ماموریت خواهند بود.

در پس این منطقه چند لایت را مقابل دره تنگ مشاهده خواهید کرد؛ اما متاسفانه شما در هر حال سقوط خواهید کرد؛ این اتفاق موجب تغییر صحنه می شود (به ثریا هاثورن (Suraya Hawthorne) سلام کنید) و بعد از آن به مزرعه می روید – سوشال اسپیسِ (Social Space) بزرگ Destiny 2.

حالا قبل از شروع ماموریت بعدی یعنی Spark (جرقه)، بهتر است با تمام شخصیت های غیر قابل دسترس بازی (NPC – None Playable Character) اطرافتان خوش و بش کنید؛ مانند رییس پست خانه (postmaster)، بایگان (archivist)، و…

بازیِ Destiny 2 – EDZ: Spark

بعد از فرار طاقت فرسا از دست گروه های حریفان در Adieu، حالا وقت پس گرفتن لایتتان رسیده؛ و قسمتی سقوط کرده از ترولر (Traveler) به نظر جای مناسبی برای گشت می آید.

توصیه های این مرحله: مرحله ۱، درجه‌ی قدرت ۱۰

در مزرعه در گیم Destiny 2  ، با ثریا هاثورن، سرپرست مزرعه، صحبت کنید. می توانید او را در بالای ساختمان اصلی سوشال اسپیس پیدا کنید و او از شما درخواست می کند که تکه پاره های ترَوِلر را در منطقه مرگ اروپایی (the European Dead Zone) بگردید.

وقتی به آن جا رسیدید، از دیوار رد شوید و به محیطی غارمانند قدم بگذارید تا با فالن رِچ ها(Fallen Wretches)  دیدار تازه کنید. از اسلحه سنگین شاتگان خود استفاده کرده و به راحتی کلک آن ها را بکنید.

کمی جلوتر درون غار، شما یک صندوقچه پیدا خواهید کرد که حاوی یک اسلحه هفت تیر خودکار پاریا (Pariah auto rifle kinetic) و نوری ضعیف است.

درون غار حرکت کنید و از طرف دیگر آن خارج شوید تا نمای خوبی از تکه‌ پاره های ترولر داشته باشید؛ سپس داخل منطقه چوبی زیر پایتان بپرید و با تعدادی فالن مبارزه کنید. اگر یک سفینه شکسته می بینید، پس مسیر  درستی پیش رو دارید.

به زودی به دو sub-boss اول این ماموریت بر می خورید: تیکیس، خرابکارِ پست (Tikkis, Diminished Scrapper) و مَسکِر، لاشخور گرسنه (Maskor, Starving Scavenger). از اسلحه انرژی تان استفاده کرده، سپرهای آن ها را به سرعت ضعیف کنید و سپس با اسلحه خودکار کارشان را تمام کنید.

از این جا به بعد، صحنه عوض می شود و در یک چشم به هم زدن دوباره لایتتان را خواهید داشت. برای هیجان انگیزتر کردن داستان، گاردین شما به یک ابر قابلیت کوچک مجهز می شود و بانجی تعداد زیادی فالن درگ و رچ (Fallen Dregs and Wretches) به سمت شما می فرستد تا بتوانید حقه های تازه به دست آمده را امتحان کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =