معرفی و بررسی گیم Deus Ex: Mankind Divided

گیم Deus Ex: Mankind Divided

این بازی دارای تعداد مراحل بسیار کمی می باشد. مجموعه مراحل اصلی و فرعی گیم Deus Ex: Mankind Divided چیزی حدود ۲۹ مرحله می باشد.

گیم Deus Ex: Mankind Divided
گیم Deus Ex: Mankind Divided

معرفی و بررسی گیم Deus Ex: Mankind Divided

استودیو اکوئر انیکس سازنده گیم Deus Ex: Mankind Divided در بیانیه ای تاریخ رسمی اکران این بازی و نیز جوایزی که در صورت پیش خرید این بازی به کاربران اهدا می کند را، مشخص کرد. این بازی در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه می شود و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. در مورد چگونگی دریافت هدایایی که کاربران در صورت پیش خرید این محصول جدید دریافت می کنند، این استودیو با یک ابتکار جالب نوع جایزه را به تعداد پیش فروشی که این بازی در عرصه جهانی کسب می کند، ارتباط داده است.
این جایزه ها در چند دسته قرارداده شده اند وهرچه پیش فروش این بازی بیشتر شود، جایزه هایی که در این دسته قرار دارند بهتر می شوند. کاربران از بین این جوایز می تواند آنچه را که دوست دارند انتخاب نمایند. جایزه نهایی که برای پیش فروش این بازی در نظر گرفته شده است، اجرای این بازی حدود ۴ روز قبل از عرضه عمومی این بازی می باشد.
داستان این بازی که ادامه آدام جنسن از مجموعه Human Revolution می باشد، بر روی کنسول های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و PC قابل جرا خواهد بود.
پیشرفت تکنولوژی با تمام دستاوردها و خوبی که برای بشر به ارمغان آورده است، می تواند بسیار مخرب نیز باشد. می توان با آن جان انسان ها را از خطرات احتمالی حفظ کرد یا دنیا را به سوی نابودی و فنا پیش برد. بسیاری از بازی ها بر اساس این سبک داستانی تولید و به بازار عرضه شده اند.
بازی هایی که پس از نابودی دنیا توسط بعضی از انسان ها یا بیگانگان با تولد قهرمانانی نجات پیدا می کنند، بازی های آخرالزمانی که دنیا به نابودی کشیده شده است. از جمله بازی هایی که براساس این سبک تولید شد، گیم Deus Ex: Mankind Divided بود. این بازی در سال ۲۰۱۱ برای کنسول های نسل هفتم به بازار عرضه شده بود. این بازی روایت داستان بین انسان ها وتکامل یافته ها می باشد. سازندگان این بازی ایداس مونترال به خوبی در گیم Deus Ex: Mankind Divided نشان دادند، چگونه می توان از هنر اول شخص استفاده نمود و بازی را هیجان انگیز کرد.
بعد از گذشت حدود پنج سال از اکران بازی Human Revolution تولیدکنندگان این بازی سری جدید این مجموعه را به نام Deus Ex: Mankind Divided به بازار عرضه کرده اند. سری قبل این مجموعه سه راه را در پیش روی کاربر قرار داده بود وآنها باید راه خود را از میان این راه ها انتخاب کنند. اکنون باید در این سری جدید منتظر باشید تا دوباره کراکتر آدام جنسن را به عنوان ناجی دنیا مشاهده نمایید.
داستان بازی دو سال بعد از سری قبل مجموعه Human Revolution اتفاق افتاده است. کاراکتر این بازی در نقش یک مأمور، که وظیفه آن مبارزه با تروریسم و عضو گروه TF29 می باشد، بازی می کند.
وقایع داستان بازی در شهر پراگ اتفاق می افتند، جایی که پر از حوادث و اتفاقات گوناگون است. از جمله این حوادث شورش بعضی از تکامل یافته ها، اخلال گروههای تروریستی در رسیدن به هدف کاراکتر بازی و تفرقه افکنی بعضی از گروه های تروریستی بین انسان ها و تکامل یافتگان را می توان نام برد. از آنجا تمام هیجان این داستان برپایه دیالوگ های بازی بنا نهاده شده، اما متاسفانه Mankind Divided دراین زمینه خیلی ضعیف ظاهر شده است و ارتباط بین کاراکترها مصنوعی و ضعیف می باشد.
علاوه بر ضعف در قسمت داستانی بازی، قسمت شخصیت پردازی بازی نیز بسیار ضعیف ساخته شده است. شخصیت ها آن گونه که انتظار می روند رفتار نمی کنند. قسمت داستانی بازی نسبت به سری قبل بسیار ضعیف عمل کرده است. کاراکتر در بازی با شخصیتی برخورد می کند که بمب گذار می باشد؛ این شخصیت بر طبق دیالوگ هایی که می گوید بسیار خطرناک جلوه می کند، اما تنها با شنیدن دو دیالوگ از طرف آدم جنسن سریع رفتارش تغییر می کند، که به هیچ وجه چنین تغییر رفتار و محتول شدنی از یک شخصیت روان پریش انتظار نمی رود. این ضعف در شخصیت پردازی در زمانی که افت فریم اتفاق می افتد بسیار مشهود می شود؛ زیرا دیالوگ ها زودتر از حرکت لب ها شنید می شود.
متاسفانه بازی Mankind Divided در بخش داستانی بسیار ضعیف عمل کرده است شاید اگر بر روی خطر سیر اصلی داستان تمرکز می کردند و به دنبال پچیده کردن مسیر داستان نبودند، بازی خیلی بهتر و واقع بینانه تر می بود. اوایل داستان خوب شروع می شود اما با ادامه و پیش رفتن این نقطه ضعف به خوبی خود را نشان می دهد. روایت داستانی این بازی به مانند قطعه های پازلی است که در همه جا پخش شده است.
از بخش داستانی بازی که بگذریم در این بازی برای کاربر چند نوع کنترل طراحی شده است که کاربر می تواند از بین انها هر کدام که کار با آن برایش راحتر است را انتخاب نماید. یکی از ویژگی های مهمی که این بازی دارد، نقشه بازی می باشد. نقشه شهر پراگ در سری جدید Mankind Divided بسیار گسترده تر طراحی شده است. کاربر می تواند با سفر در شهر از تمام نقاط آن دیدن نماید و به فروشگاه ها برود و برای خود خرید کند.
حال به بخش جذاب بازی یعنی سلاح می رسیم جایی که تمام هیجان بازی در آن نهفته است و روند بازی به انتخاب درست کاربر بستگی دارد. کاربر می تواند از صداخفه کن استفاده کند و بی صدا دشمنان را از پای درآورد یا با استفاده از اسلحه ضد شیلد تکامل یافتگان را که از شیلد استفاده می کنند را نابود کند.
مزیت خوب این بازی این است که برای تهیه اسلحه نیازی نیست به فروشگاه رفته و اسلحه را تهیه نماید بلکه با به روزرسانی بخش Inventory انواع اسلحه ها در اختیار کاربر قرار می گیرد. کاراکتر بازی، آدام جنسن با ویژگی شخصی سازی بسیار قوی این بازی، دارای قدرت های بیشتری شده است. البته استفاده از این قدرت ها محدوددیت دارد. اگر کاربر از این قدرت ها زیاد استفاده کند، تعادل دمای بدن کاراکتر بازی دچار مشکل می شود و دیگر نمی تواند در بازی از ویژگی های خود استفاده نماید. البته این موضوع خیلی مهم نیست زیرا با هر خریدی که انجام می دهد باید یک از ویژگی هایی را که در اختیار دارد غیرفعال نماید، تا بدین صورت تعادل کاراکتر بازی حفظ شود.
بخش شخصی سازی به بازی هیجان بیشتری داده است. اگر کاربر دقت نکند و برروزرسانی های اشتباه را تهیه کند در آن صورت در بازی دچار مشکل می شود و احتمال دارد، با شکست مواجه شود.
این بازی دارای تعداد مراحل بسیار کمی می باشد. مجموعه مراحل اصلی و فرعی گیم Deus Ex: Mankind Divided چیزی حدود ۲۹ مرحله می باشد که برای انجام آن تنها حدود ۱۵-۱۶ ساعت صرف نظر از زمان های کشته شدن، وقت احتیاج دارد. نقشه بازی نیز فاقد مکان های جذاب برای گشت و گذار وکشف عجایب می باشد.
از دیگر مشکلات بازی Mankind Divided بخش هوش مصنوعی این بازی می باشد. این بخش به حدی ضعیف عمل کرده که با بازی هایی که در نسل هفتم ساخته می شدند مقایسه می شود و حتی در بعضی صحنه ها به مراتب ضعیف تر از آن عمل می کند. برای مثال اگر کاراکتردر پشت سر دشمن نشسته باشد، به هیچ وجه متوجه حضور او نمی شود و تا هنگامی که روبروی او قرار نگیرد به طرف او بر نمی گردد.
عکس العمل دشمنان به رفتار کاراکتر آدم جنسن بسیار ضعیف می باشد. همچنین این بازی دشمنان و کاراکترهای غیر بازی یا همان NPC ها را بسیار ضعیف طراحی کرده است. به طوری که هنگامی که کاربر در همه جای بازی قدم می گذارد، شاهد شخصیت های تکراری می باشد. همچنین در این بازی، قسمت بازی های فرعی به شدت ضعیف طراحی شده به طوری که تعداد کمی از این مراحل به داستان اصلی بازی وفادار مانده اند و در مسیر داستان پیش می روند و بقیه مسیرهای فرعی فقط محتویات را به بازی تزریق می کنند.
برای فراموش کردن تمام این کاستی هایی که در بازی وجود دارد، تنها می توان به بخش نورپردازی و داستان سینمایی آن امید وار بود. ترکیب این دو بخش، نورپردازی محیط و طراحی محیط باعث شده که کاربر یک گرافیک نسل هشتم را در بازی شاهد باشد. درست است که تا اینجا از مشکلات گرافیکی گیم Deus Ex: Mankind Divided صبحت شد، اما باید دقت نمود که این دو مسئله از یکدیگر جدا می باشند و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.

گیم Deus Ex: Mankind Divided
گیم Deus Ex: Mankind Divided

از دیگر مشکلات بازی افت فریم می باشد که صحنه های بازی را از هیجان دور می کند. افت فریم همان طور که قبلاً شاره شد باعث می شود صدا زودتر از تصویر پخش شود و همین امر سبب می شود روند ادامه بازی را لو دهد. از سه قسمت بازی دو قسمت آن افت فریم دارد. از دیگر ضعف های بازی وجود باگ ها در آن است. در بعضی از قسمت های بازی کاربر به دشمنان ضربه میزند، درحالی که خونی از آن بیرون نمی آید یا ناگهان یک NPC از یک دیوار بدون در بیرون می آید.
به بخش موسقی که برسیم کاربر شاهد خواهد بود که موسیقی به کار رفته در هنگام مبارزات به خوبی انتخاب شده است و حس مبارزه را به خوبی القا می کند. خوشبختانه این قسمت دارای نقطه ضعفی نمی باشد.
یک بخش به نام Breach برای کسانی که علاقه مند به هک کردن هستند در گیم Deus Ex: Mankind Divided نظر گرفته شده است. در این قسمت کاربر عضو گروهی هکر، به نام Reaper می باشد که وظیفه جمع آوری اطلاعات از بانک Palisade ودیگر شرکت های وابسته به او، را برعهده دارد. در این بخش می توان مقدراری از زمان خود را در این بخش صرف کرد.
در آخر باید این نکته را بیان کنیم که این سری از گیم Deus Ex: Mankind Divided نتوانست مانند گذشته محبوبیت فراوانی را بدست آورد و انتظارات کاربران را برآورده کند. حتی کاراکتر بازی آدام جنسن نیز به مانند گذشته محبوب نمی باشد. این ضعف ناشی از کم کاری تولیدکنندگان و ناشر بازی به حساب می آید و آنها یک بازی با نقطه ضعف های فراوان را به بازار عرضه نمودند. با این وجود اگر به این مجموعه از بازی ها علاقه دارید می توانید مقداری از وقت خود را صرف انجام بازی نمایید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + پانزده =