توضیحات سازندگان گیم Ghost Recon Wildlands در مورد کارتل مواد مخدر

بازی Ghost Recon Wildlands

داستان گیم Ghost Recon Wildlands درست پس از اولین ماموریت بازی Ghost Recon: Future Soldier یک بار دیگر در کشور بولیوی آغاز می­شود.

بازی Ghost Recon Wildlands
بازی Ghost Recon Wildlands

توضیحات سازندگان گیم Ghost Recon Wildlands در مورد کارتل مواد مخدر

این ایده که بازی و  ماموریت­های آن را در جهانی کاملا باز و با آزادی کامل بگذاریم و آن طور که مطابق میل خودمان است بازی را تجربه کنیم، از نوآوری­های کمپانی عظیم و بازیساز راک استار گیمز (RockStar Games) است که سال­هاست بازی­هایی که از این استودیو خارج می­شوند چنین تم و فضایی دارند. در کنار راک استار گیمز می­توان کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) را از پرچمداران این حوزه دانست که سبک­های مختلفی از بازی‌های Open World را ارائه کرده است. خواه با سری Assassin’s Creed که راوی زندگی قاتلان در دوران قرون وسطی  است و خواه با مجموعه The Division که دنیای آخرالزمانی را برای بازیکن به تصویر می­کشد. البته این گونه هم نبوده این سبک از بازی­ها همواره با تحسین و تمجید عموم مردم و منتقدین مواجه شوند بلکه در این میان عده­ای هستند از انتشار این عناوین سر از پا نمی­شناسند و در کنار آن­ها نیز برخی معتقدند که این بازی­ها آن طور که گروه مقابل از آن­ها تقدیر می­کنند شایسته این همه ستایش نیستند. با همه این تفاسیر کمپانی یوبی سافت هنوز هم به ساخت بازی­های جهان باز ادامه می­دهد و در این میان در کنار مجموعه Assassin’s Creed که همچنان از پرطرفدارهای جهان باز و البته دنیای بزرگ بازی­های ویدیویی محسوب می­شود، یوبی سافت مجموعه­ای دیگر از بازی­های جهان باز را با نام تام کلنسی (Tom Clancy) ارائه کرده است.

مشخصا با محبوبیتی که این سری نزد بازیکنان دارد هنگامی که خبر انتشار یک بازی جدید از مجموعه Ghost Recon توسط یوبی سافت تایید شد، این بازیکنان در پوست خود نمی­گنجیدند. با وجود این شادی، هنوز هم برخی گمانه­زنی­ها نسبت به انتشار اولین بازی جهان باز این مجموعه دچار تردید بودند. در واقع از سال ۲۰۰۱ میلادی تا به امروز که نسخه­های متعدد بازی گوست ریکان منتشر شده، این مجموعه یک طرح خاص را در طراحی بازی پیاده کرده است و حالا که بازی از یک بازی مرحله­ای تبدیل به بازی­ای جهان باز شده، همین دگرگونی می‌توانست بازی را مستعد شکستی بزرگ در اجرای گیم پلی بازی کند. البته باید گفت که تمامی این موارد در حد همان گمانه­زنی باقی ماند و Ghost Recon Wildlands موفق شد در ارائه یک بازی دنیای باز و آزاد آن طور که شایسته بود عمل کند.

داستان گیم Ghost Recon Wildland درست پس از اولین ماموریت بازی Ghost Recon: Future Soldier یک بار دیگر در کشور بولیوی آغاز می­شود. یعنی در زمانی که ریکی ساندوال (Ricky Sandoval)، مامور نفوذی و مخفی سازمان مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده آمریکا که به صورت کوتاه شده DEA نامیده می­شود، دستش رو شده و در دام سانتا بلانکایی افتاده که بزرگترین کارتل مواد مخدر بولیوی است و آن­ها هم  او را پس از شکنجه‌های شدید،‌ کشته به قتل رسانده اند. در این هنگام که کارتل سانتا بلانکا در افزایش محدوده‌ی فعالیت خود در مکزیک و حتی در ایالات متحده و کانادا است سازمان سیا (CIA) تصمیم می­گیرد تا برای دفعه دوم با وجود کینه‌هایی مردم بولیوی از آمریکایی­ها دارند، کارِن بوئمن (Karen Bowman) و چهار نیروی خبره Ghost Recon ‌را برای بررسی و تحقیق پیرامون نیروهای ال سوئنو (El Sueño) که ریاست کارتل سانتا بلانکا را بر عهده دارد و نیز متلاشی کردن کارتل مواد مخدر سانتا بلانکا به بولیوی‌ روانه کند.

داستان بازی Ghost Recon Wildland بالا و پایین­های مختص به خود را دارد. یوبی‌سافت در این که هر یک از ماموریت‌های اصلی و فرعی بازی چگونه طی شود، آزادی کامل را در اختیار آنان گذاشته است. در واقع به این صورت که قادر خواهید بود تا  اگر که از ماموریتی چندان راضی نبودید به سهولت به سراغ ماموریت دیگری رفته و به متلاشی کردن قسمتی دیگر از این کارتل بی­رحم و مافیای مواد مخدر که روز به روز در حال گسترش است بپردازید. ماموریت‌هایی که در بخش داستانی‌ با آن­ها روبرو هستیم شامل مجموعه‌ای از دستگیری و بازجویی‌‌ها، جاسوسی‌ها و نیز خراب‌کاری‌‌هاییست که همه و همه برای پیدا کردن اطلاعاتی راجع به نیروهای ارشد و روسای سانتا بلانکا اتفاق می­افتند که در نهایت گرافیکی چشم نواز را به نمایش می­گذارند.

کاراکترهایی که در گوست ریکان وایلدلندز با آن­ها روبرو می­شویم تنها تبهکار و خلافکار نیستند؛ در رده­های بالای نیروهای سانتا بلانکا خواننده، پزشک، برنامه­نویس، نیرو­های ارتشی و حتی پسری که با وجود ثروت سرشار به دنبال کسب قدرت است حضور دارند که همین مسئله داستان بازی را با چالش­ها و پیچیدگی­های خاص خود روبرو می‌کند. هر چند که از همان ابتدای بازی مشخص می­شود که داستان چه هدف و غایتی را دنبال می­کند تا به پایان برسد اما دیدن گفت­وگوها و ماجراهایی که توسط ال سوئنو (El Sueño) و کارِن بوئمن روایت می­شود بخش داستانی بازی را به تجربه‌ای لذت بخش و شیرین مبدل می‌کند. در واقع در این بازی بازیکن باید کنترل گروه پنج نفره­ی کارِن بوئمن (Karen Bowman) و چهار نیروی خبره Ghost Recon را بر عهده بگیرد که در میان سه گروه خشن در کشور بلیوی فعالیت می­کنند قرار گرفته است،‌ در ابتدا کارتل مواد مخدر سانتا بلانکا قرار گرفته که به شدت بی‌رحمانه و خشن عمل می­کند، دوم ارتش ویژه‌ی بولیوی یا همان یونی‌دد‌ها که در فساد غوطه­ور هستند، و در آخر نیز شورشیان محلی که با نام کاتاریس ۲۶ فعالیت می­کنند و به رهبری پک کاتاری (Pac Katari) قصد دارند تا بولیوی را از شر کارتل مواد مخدر سانتا بلانکا نجات دهند. پیش­تر از این از دشمنی دیرینه میان مردم بولیوی و ایالات متحده آمریکا گفتیم اما باید بدانید که در بازی این شورشیان هم راستا با اهداف تیم شما خواهند بود و در واقع از معدود دوستان شما در بازی به شمار خواهند آمد. با وجود اینکه بازی پایان بندی چندان مناسبی ندارد و آن­طور که انتظار داریم و البته شایسته آن است به پایان نمی­رسد اما درگیر شدن در ماجرای فساد کاراکترهای مختلف و پی بردن به اینکه هر شخصیت چه مسیری را پیموده تا به چیزی اکنون هویتش است دست پیدا کرده قطعا جذاب خواهد بود.

هر چند ماموریت‌های اصلی از جذابیت خاصی برخودار هستند که شما را وادار می­کنند تا با علاقه وافر به پای بازی نشسته و ماموریت‌ها را یکی پس از دیگری به پایان ببرید، اما با این وجود، یکی از مسائلی که نمی­توان از آن چشم پوشید و بسیار آزاردهنده نیز هست، گیم‌پلی و نحوه سنگرگرفتن در وایلدلندز است. البته مسئله پنهان شدن پشت اشیا یا به عبارتی همان سنگرگیری تنها به عنوان Ghost Recon Wildland ختم نمی­شود و حتی پیش از این نیز سابقه ایراد در کاورگیری را در بازی­های این کمپانی دیده بودیم. البته این را هم باید گفت که همیشه نیز به این صورت نبوده که یوبی سافت در این مورد با شکست مواجه شده باشد چرا که این کمپانی در نسخه گوست ریکان: فیوچر سولجر (Ghost Recon: Future Soldier) تجربه­ای خوب از سنگرگیری را به نمایش گذاشت که نشان از پتاسیل این کمپانی در این زمینه می­داد.

با پشت سر گذاشتن تحلیل گیم Ghost Recon Wildlands برای آشنایی بیش­تر با کارتل مواد مخدری که در بازی به تصویر کشیده شده است به سراغ صحبت­های سازندگان بازی در این مورد می­رویم

چندی پیش بود که کمپانی بزرگ یوبیسافت ویدیویی را از گفت­وگوی سازندگان گیم Ghost Recon Wildlands درباره کارتل مواد مخدر این بازی منتشر کرد. در این ویدیو، سازندگان گیم Ghost Recon Wildlands پیرامون مراحل مختلف ساخت بازی و نیز کارتل مواد مخدر بازی یعنی سانتا بلانکا به صحبت پرداخته­اند.

آن­ها در جریان این ویدیو به توضیح این مسئله پرداختند که به چه ترتیب مرد پولادین کارتل قاچاقچی سانتا بلانکا را خلق کرده و به تصویر کشیده اند. در واقع با مشاهده این ویدیو بازیکنان قادر خواهند بود تا با خصوصیات فردی مرد شماره یک این کارتل به خوبی آشنایی پیدا کنند. در کنار رئیس این باند مواد مخدر آن­ها همچنین، صحبت­هایی را نیز پیرامون خلق دیگر کاراکترهای بازی و نیز نقشی که آنها در این کارتل برعهده ترتیب داده­اند.

گیم Ghost Recon Wildlands در روز ۱۷ اسفند سال ۱۳۹۵ (۷ مارس سال ۲۰۱۷ میلادی) برای کنسول‌نسل هشتم مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان، کنسول نسل هشتم سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ و نیز رایانه‌های شخصی از سوی یوبی سافت عرضه شد. کمپانی فرانسوی یوبی سافت خبر عرضه بتای عمومی این بازی را در جلسه­ای که به منظور ارائه گزارش مالی این شرکت تشکیل شده بود داد. از سوی دیگر این کمپانی فرانسوی اپلیکیشنی را نیز برای سیستم عامل­های موبایلی عرضه کرده که Ghost Recon: Wildlands HQ نام دارد و به منظور همراهی با نسخه‌ اصلی گیم Ghost Recon Wildlands منتشر شده است. و در نهایت باید به شرکت انویدیا اشاره کرد که اعلام داشته آن دسته از بازیکنانی که یکی از کارت‌های گرافیک انویدیا را خریداری کنند، قادر خواهند بود تا یک نسخه از گیم Ghost Recon Wildlands یا For Honor را به صورت کاملا رایگان دریافت کنند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =