گیم project resistance نسخه ای جدید از بازی resident evil

گیم project resistance

ما در جریان رونمایی از گیم project resistance مشخص شد که بازی خط داستانی مشخصی ندارد و یا بهتر است بگویم که اصلا داستانی ندارد زیرا تمرکز اصلی این بازی روی بخش آنلاین و چند نفره آن است.

گیم project resistance
گیم project resistance

گیم project resistance نسخه جدید از بازی resident evil

سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه بازیهای توکیو، نسجه جدید بازی resident evil هم منتشر شد. این نسخه گیم project resistance نام دارد و با سبکی ترسناک که هواداران زیادی در سراسر دنیا دارد منتشر شده است، همانند نسخه های گذشته، این نسخه هم توسط شرکت کپکام ساخته و منتشر شده است و یکی از بهترین مجموعه بازی های ترسناک در بین سایر بازی های ویدیویی محسوب می شود.

این بازی در ابتدا با نام resident evil 3 remake به همگان معرفی شد اما در جریان تیزری که از این بازی منتشر شد اتفاق عجیبی افتاد و همه مشاهده کردند که نام بازی به نام دیگری تغییر یافت، resident evil project resistance! در این هنگام همه با خود فکر کردند که نام بازی قطعا همین است اما اینطور نبود و نام بازی دوباره در ادامه تیزر به resident evil 3 تغییر یافت.

اما نکته ای که در این تغییر نام ها بود خیلی جالب به نظر می رسید و آن نکته این بود که نسخه project resistance بخش آنلاین و چند نفره بازی resident evil 3 remake را تشکیل می دهد و یک نسخه فرعی از این مجموعه بازی است. بسیاری از کسانی که این نسخه را مشاهده کرده اند بر این نظر هستند که بازی project resistance شباهت زیادی به بازی resident evil 2 remake دارد اما از نظر سرعت و همچنین منابع موجود در بازی، پیشرفته های زیادی کرده است.
این بازی روی کاراکتر های منفی خود خیلی کار کرده است و گیمر هایی که به عنوان کاراکتر منفی بازی می کنند میتوانند این موضوع را به وضوح ببینند که چقدر کنترل آن ها روی محیط زیاد تر شده و همچنین قدرت های آن ها ارتقاء یافته است. موتوری که شرکت کپکام برای ساخت این بازی به کار گرفته است موتور reengine است که این موتور بسیار قوی بوده و همانطور که مشخص است بازی از لحاظ گرافیکی بسیار با کیفیت در آمده است.
اما باید به سراغ اصل مطلب یعنی اطلاعات منتشر شده پیرامون این بازی برویم. گیم project resistance شما را شگفتزده خواهد کرد.
خب با مشاهده تریلر بازی میبینید که شرکت سازنده بازی قصد آن را نداشته که نسخه جدیدی از بازی ارائه دهد و تمام قدرت خود را روی توسعه و بازسازی نسخه های قبلی خود گذاشته است.

اما در جریان رونمایی از گیم project resistance مشخص شد که بازی خط داستانی مشخصی ندارد و یا بهتر است بگویم که اصلا داستانی ندارد زیرا تمرکز اصلی این بازی روی بخش آنلاین و چند نفره آن است و اگر شما خودتان را برای یک خط داستانی جذاب آماده کرده بودید باید بگویم که خبری از داستان نیست. این خبر در همان ابتدا که منتشر شد موج عظیمی از انتقادات را به دنبال داشت و عده ای از گیمرها از این وضع ناراضی بودند اما در بین این نارضایتی ها تهیه کننده این نسخه از بازی اعلام کرد که افرادی که تمایل زیادی به بازی در بخش آنلاین و چند نفره ندارند می توانند به صورت تک نفره و همچنین آفلاین این بازی را ادامه دهند، وی در ادامه صحبت های خود چنین اعلام کرد که تاکنون تریلرهایی که منتشر شده است فقط به معرفی بخش چند نفره و آنلاین بازی پرداخته است.

اما ما برای اینکه تمام سلیقه ها را از خود راضی نگه داریم بخش داستانی و تک نفره نیز برای بازی تدارک دیده ایم. البته این تهیه کننده از بخش داستانی و تک نفره بازی صحبت زیادی نکرده است و فقط برای آرام کردن گیمرها مژده بخش داستانی را به آنها داده است. چهره شناخته شده و معروف mr.x این بار نیز در این نسخه به چشم می خورد و فکر میکنم که شخصیت های زیادی در این نسخه وجود دارند که هر کدام ویژگی ها و توانایی های خاص خود را دارند.

براساس صحبت هایی که شرکت کپکام قبلا در مورد این بازی داشته است، نسخه project resistance یک بازی چهار در برابر یک است و معنی آن این است که چهار گیمر کنترل بازمانده هایی را که وجود دارند را در اختیار می گیرند و یک گیمر باید به جای شخصیت master mind بازی کند. فکر میکنم که بازی بسیار هیجان انگیز است زیرا چهار نفری که به عنوان بازمانده هستند باید علاوه بر مبارزه با زامبی هایی که بر سر راه آنها وجود دارد راه خروجی برای خود پیدا کنند و در همین حین، mr mind باید تلاش کند که سر راه بازمانده ها تله بگذارد، مثلا با استفاده از زامبی ها سد راه بازمانده ها شود و یا درها را ببندد و از خروج آن ها جلوگیری کند.

اما یک خبر جالب دیگر اینکه شخصیت mr.mind در جاهایی از بازی میتواند کنترل شخصیت mr.x را نیز به دست بگیرد و برای بازمانده ها خیلی خطرناک باشد حتی در بیشتر جاهای بازی mr.mind با دوربینی که در اختیار دارد میتواند تمام جاهای بازی را ببیند و از مکان هایی که بازمانده ها در آنجا قرار دارند نیز باخبر شود. البته چهار بازمانده در این بازی به دو صورت می توانند بازی کنند، یا اینکه چهار شخصیت به همدیگر در بازی کمک برسانند و با هم متحد شوند تا بتوانند پیروز شوند و یا اینکه برعکس این کار عمل کنند و رقیب همدیگر شوند و برای رسیدن به پیروزی همدیگر را از سر راهشان بردارند.

یکی از بازماندگانی که در این بازی وجود دارد شخصیتی به نام martin sandwich است، این شخصیت در حقیقت وجود دارد و حالا دیگر با استفاده از نام خود توانسته در دنیای بازی های ویدیویی جایگاهی برای خود را ثبت کند. شخصیت ها با تیپ ها و ظاهرهای متفاوت و همچنین توانایی های خاصی در این نسخه وجود دارند که گیمر می تواند هر کدام از این شخصیت ها را برای بازی انتخاب کند همچنین باتوجه به ویژگی بازی های آنلاین چند نفره که گیمر می تواند در آنها تمام وسایلی که در اختیار دارد را شخصی سازی کند در این نسخه هم می تواند سلاح ها و تجهیزات و همچنین لباس های خود را باتوجه به سلیقه خودش انتخاب کند.
با این تفاسیری که از گیم project resistance وجود دارد و شرکت کپکام ارائه داده است این بازی تجربه ای بسیار متفاوت با خود دارد و در این مجموعه بازی، پدیده ای تازه به حساب می آید. شرکت کپکام اعلام کرده است که گیم project resistance روی پلتفرم های مختلفی مانند پلی استیشن ۴، کامپیوتر های شخصی و ایکس باکس وان اجرا می شود.

گیم project resistance
گیم project resistance

هدف شرکت کپکام از توسعه و بازسازی بازیهای قبلی چیست؟

شرکت کپکام در طی صحبت های خود در مورد این بازی اعلام کرده است که هدفش فقط این است که گیمرها این بازی را دنبال کنند تا با استفاده از عکس العمل های گیمرها بتواند بازی را ارتقاء بخشد و بازی را به آن صورتی که گیمر می خواهد تغییر دهد. البته شرکت کپکام اولین باری نیست که این کار را می کند، در گذشته یک بازی دیگر نیز به همین ترتیب توسعه یافت که در طول گسترش آن تمام گیمرها از این بازی راضی بودند اما در پایان بازی به یکی از بدترین بازی ها مبدل شد.
اما بنظر میرسد که بحث بازی project resistance با دیگر بازی هایی که در گذشته به همین شیوه منتشر شده اند فرق دارد و این بار شرکت کپکام دست به طراحی قوی و کاملی زده است که با بقیه بازی ها در رقابت است و پیشرفته ای زیادی نیز داشته است.

هنگامی که در لیست بازی های آپدیت شده نگاهی بیاندازید میبینید که حجم کل بازی resident evil 3 حدود ۲۱ گیگابایت است اما با اضافه شدن بازی project resistance، این حجم دو برابر شده است. خب با این حساب گیم project resistance باید خیلی غنی و کامل باشد که چنین حجمی دارد و علاوه بر این باید کیفیت گرافیک و گیم پلی بازی در سطح خیلی خوبی قرار داشته باشد و مراحل و چالش های متنوعی را نیز شامل شود.

بازی project resistance یکی از آن اسپین آفهایی است که در حد نسخه اصلی بازی برای گیمرها مهم است و همچنین این نسخه را نمی توان به صورت جدا از بازی تهیه کرد و به تعبیری دیگر بهتر است بگوییم نسخه project resistance یک جزء جدا ناشدنی از نسخه اصلی بازی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =