شخصیت راک هاوارد برای گیم The King of Fighters XIV معرفی شد

گیم The King of Fighters XIV

این کاراکتر محبوب، با تصمیم سازندگان، قرار است در گیم The King of Fighters XIV نیز حضور داشته باشد و بدون شک بهترین قسمت از این سری است.

گیم The King of Fighters XIV
گیم The King of Fighters XIV

شخصیت راک هاوارد برای گیم The King of Fighters XIV معرفی شد

استودیوی SNK شخصیت Rock Howard را به عنوان یکی از شخصیت های جدید گیم The King of Fighters XIV معرفی کرد. شخصیت های جدید این بازی قرار است با انتشار بسته الحاقی جدیدی در اختیار علاقمندان قرار بگیرند.
این اولین حضور Rock Howard در سری بازی The King of Fighters XIV خواهد بود. The King of Fighters یک سری از بازی های سبک مبارزه ای است که از سال ۱۹۹۴ توسط SNK، وارد دنیای بازی های ویدئویی شده است. این بازی بر روی پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ویندوز مایکروسافت قابل اجرا می باشد. گفته شده که نسخهٔ بعدی این سری با نام The King of Fighters XV، تا سال ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد.
این استودیو اعلام کرده که علاوه بر حضور چند شخصیت جدید، چند محتوای دیگر نیز به این بازی افزوده شده که کاربران در تاریخ ۵ آوریل سال جاری می توانند از طریق خرید این بسته الحاقی، به این امکانات دسترسی پیدا کنند.
Rock Howard یک کاراکتر از بازی های ویدئویی است که در سال ۱۹۹۸ توسط نوبویاکی کوراکی در استودیوی SNK ساخته شده است. این شخصیت مبارز، اولین بار در آخرین فصل از سری Fatal Fury یعنی Garou: Mark of the Wolves نقش آفرینی کرد. در این بازی پدر Rock توسط Terry Bogard کشته می شود؛ اما Terry در ادامه مسئولیت بزرگ کردن Rock را بر عهده گرفته و به او هنرهای رزمی را می آموزد.
شخصیت Rock از جانب منتقدین و گیمرها، نظرات مختلفی را در طول چندین سال گذشته دریافت کرده است. بسیاری معتقدند که Rock نسبت به سایر کاراکترهای استودیوی SNK، شخصیتی قوی تر و تاثیرگذارتر دارد. او موهای بلوند و چشمانی به رنگ قرمز دارد و در بازی های گذشته، کت های چرمی به رنگ قرمز یا سیاه و شلوار چرمی مشکی به تن داشته است. برخلاف پدرش، او یک شخصیت مهربان و متعهد دارد که نسبت به سایر انسان ها حس عاطفه عمیقی در وجودش دارد. او تلاش می کند که با شیطان درونش بجنگد و انسانی درستکار باقی بماند.
اکنون این کاراکتر محبوب، با تصمیم سازندگان، قرار است در گیم The King of Fighters XIV نیز حضور داشته باشد. The King of Fighters XIV بدون شک بهترین قسمت از این سری است. در این بازی با سبک مبارزاتی اصیل ژاپنی روبرو می شویم که به جای خشونت، در آن شاهد زیبایی و هنر هستیم.
این بازی همانند سایر بازی های مبارزه ای ژاپنی، از یک گیم پلی قوی و شخصیت پردازی عمیق بهره مند است. اما مشکل اینجاست که اگر شما از داستان نسخه های قبلی این بازی اطلاعی نداشته باشید، درک جریانات گیم The King of Fighters XIV بسیار برای شما مشکل خواهد بود. یک ویژگی در بین استودیوهای ژاپنی ِ سازندهٔ بازی همواره وجود دارد و آن داستان پردازی طولانی است.
در استودیوی SNK نیز شاهد داستانهایی پیچیده هستیم که البته تقریباً تمام آنها با یکدیگر ارتباط دارند. بنابراین بهتر است نگاهی کلی به تمام بازی های این استودیو و داستان آنها بیندازید تا درک گیم The King of Fighters XIV برای شما آسانتر شود. داستان این بازی اندکی بعد از پایان نسخه قبلی، پی گرفته می شود. جایی که مسابقات The King of Fighters در اختیار قهرمان قبلی آن در آمده که تیم های مختلف را به شرکت در این مبارزات دعوت می کند.
مبارزات Kof در یک شهر به نام South Town برگزار می شود که در هر دوره، یک مبارز برنده این مسابقات می شود. برنده شدن در این مسابقات افتخاری بزرگ است، به طوری که هر سال رقابت شدیدی بین مبارزین مختلف برای به دست آوردن این عنوان وجود دارد. هر کدام از تیم های حاضر در این جریان نیز، با داستان متفاوت خود وارد مسابقات می شوند.
این تیم ها معمولاً سه نفره هستند و کاراکترهای آن ها، از سایر بازیهای SNK وارد این بازی شده اند. علاوه بر خط اصلی داستان که همان برنده شدن در مسابقات Kof است، روایت های فرعی مختلفی نیز در این میان رخ می دهند که همانطور که گفتیم، درک هر کدام از این داستان ها نیز بستگی به میزان آشنایی قبلی با این سری دارد.
البته داستان بازی به همین سادگی پیش نمی رود. رازهایی نیز در مورد کاراکترهای نام آشنای این بازی وجود دارد که در بخش هایی از بازی با افشای این رازها روبرو می شوید. اینجاست که برمی گردیم به داستان پردازی های عمیق بازیهای ژاپنی؛ داستان هایی حاوی تعداد زیادی کاراکتر، با روابط مختلف بین آن ها که گذشته و آینده شان را به هم پیوند می دهد.
این آشنایی بین کاراکترها، اتفاقات جالبی را در طول مسابقات رقم می زند. به عنوان مثال اگر با حریفی روبرو شوید که رقابت قبلی بین شما وجود داشته باشد، مسابقه شما تبدیل به یک مبارزه هیجان انگیز و بسیار مشکل خواهد شد که از هوش مصنوعی بالای بازی و علاوه بر آن، تاکید سازندگان بر بخش داستانی بازی، خبر می دهد.
البته شما در این بازی با یک داستان به خصوص روبرو نیستید. شاید این نکته بالاترین هنر سازندگان ژاپنی Kof باشد که در عین اینکه شما را درگیر داستان های پیچیده و قدیمی می کنند، اما تقریباً هیچ داستان خاصی را روایت نمی کنند.
شما می توانید از بین سه شخصیت اصلی، یک نفر را برای مبارزات خود انتخاب کنید. در طول انجام مبارزات توسط تیمهای مختلف، در طول بازی کلیپ هایی پخش می شود که حقایقی را از سرنوشت تیم ها و افراد مختلف برای شما روایت می کند. SNK تصمیم گرفته که برای جلوگیری از لو رفتن این روایت ها، قابلیت گرفتن فیلم یا عکس را از این صحنه ها حذف کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید گیم The King of Fighters XIV دارای ۵۰ شخصیت متفاوت است که این تعداد با انتشار بستهٔ الحاقی جدید، به ۵۴ عدد خواهد رسید.
سطح مبارزات نیز با توجه به میزان مهارت شما قابل تنظیم است. هوش مصنوعی بازی در این زمینه به خوبی عمل می کند و شما چه یک مبارز تازه کار باشید و چه یک حرفه ای، به خوبی می توانید جای خود را در این بازی پیدا کرده و از آن لذت ببرید. تکنیک های رزمی نیز برخلاف دیگر بازی های این سبک، به سادگی طراحی شده اند؛ اما شما باید بتوانید با بالا بردن مهارت خود در این زمینه، از ترکیب این تکنیک ها استفاده کنید.
اگر وارد بخش آنلاین بازی شوید، متوجه می شوید که بازیکنان در این بخش بسیار حرفه ای عمل می کنند و اگر می خواهید در همان ابتدای بازی ناک اوت نشوید، بهتر است که قبل از آن به خوبی تمرین کنید! در بخش آنلاین یک ویژگی جدید نیز به نام Party Battle ایجاد شده که ۶ بازیکن به صورت همزمان می توانند به صورت ۳ مقابل ۳ با هم مبارزه کنند.
مودهای مختلفی نیز در بازی در نظر گرفته شده که می توانید به طور جداگانه به هر کدام از آنها بپردازید. این مودها در بخش آفلاین شامل بخش تمرینی، ماموریت های مختلف، Survival، Versus و Time Attack است. بخش آنلاین نیز شامل مودهای تمرینی، Player Match، Ranked Match و لابی می شود.

گیم The King of Fighters XIV
گیم The King of Fighters XIV

این بازی از موسیقی های بسیار مناسبی نیز برخوردار است. برای هر تیم یک موسیقی به صورت اختصاصی طراحی شده که متناسب با تم همان تیم ساخته شده اند. همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، سازندگان بازی به کاراکترهای قدیمی و داستان های بین آنها، توجه زیادی نشان داده اند.
این توجه در بخش شنیداری بازی نیز به خوبی اعمال شده و در صورتی که شاهد رویارویی دو بازیکن قدیمی و رقیب باشیم، موسیقی بازی به سرعت عوض شده و حال و هوای بازی را به زیبایی تغییر می دهد.
در این میان اما گرافیک گیم The King of Fighters XIV چندان چنگی به دل نمی زند. با اینکه با یک نسخه سه بعدی روبرو هستیم که تلاش کرده تا استایل شخصیت ها را در زمان مبارزه به خوبی به تصویر بکشد، اما همچنان با صحنه هایی با گرافیک ضعیف روبرو هستیم که احتمالاً تنها نقطه ضعف این بازی به شمار می رود.
در مقابل اما می توان گفت که ظاهر شخصیت ها در نسخه سه بعدی به خوبی بازسازی شده، اما تغییراتی نیر در تعدادی از شخصیت ها داده شده که البته بعد از مدتی به ظاهر جدید آنها عادت خواهید کرد. در نهایت باید گفت که Kof یکی از بهترین عناوین بازی های مبارزه ای در سبک مبارزات شرقی محسوب می شود که از بسیاری جهات یک بازی بی رقیب است و تجربه ای جذاب از یک مبارزه سریع و در عین حال زیبا، به شما ارائه می دهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + دوازده =