باقی ماندن گیم The Last Guardian روی PS3 خصوصیاتش به خطر می‌انداخت

گیم The Last Guardian

آیا جز علاقمندان به گیم The Last Guardian هستید، اگر همین طور است، در این مقاله با ما همراه باشید تا کمی بیشتر در مورد این بازی صحبت کنیم. به تازگی “شوهی یوشیدا” اعلام کرده است که آینده خطرناکی که در انتظار بازی The Last Guardian بود، ما را وادار کرد تا تصمیمات تازه ای در مورد این بازی بگیریم.

گیم The Last Guardian
گیم The Last Guardian

آیا جز علاقمندان به گیم The Last Guardian هستید، اگر همین طور است، در این مقاله با ما همراه باشید تا کمی بیشتر در مورد این بازی صحبت کنیم. به تازگی “شوهی یوشیدا” اعلام کرده است که آینده خطرناکی که در انتظار بازی The Last Guardian بود، ما را وادار کرد تا تصمیمات تازه ای در مورد این بازی بگیریم.

او گفته است که برخی از ویژگی های و المان های The Last Guardian بر روی پلی استیشن ۳ درگیر اتفاقات ناخوشایند شده بود. ما اصلا تمایل نداشتیم تا مشکل خاصی برای این بازی پیش بیاید، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا مراحل ساخت آن بر روی پلی استیشن۳ را به پلی استیشن ۴ انتقال دهیم. یوشیدا در ادامه صحبت هایش گفته است که حالا تمامی مراحل ساخت این بازی بر روی کنسول های نسل هشتمی دنبال می شود. در ادامه می توانید کلیه گفته های یوشیدا را در این زمینه بخوانید:

“ما برای ساخت بازی The Last Guardian بر روی پلی استیشن۳ زمان و انرژی صرف کرده بودیم. اما متاسفانه باید اعتراف کنم که تمامی تلاش های ما در این زمینه با شکست رو به رو شد. به همین دلیل پس از مدتی تصمیم گرفتیم تا مراحل ساخت این بازی را برای پلی استیشن۳ متوقف کنیم. در سال ۲۰۰۹ میلادی که رویداد E3 برپا شد، تریلری از این بازی به نمایش در آمده بود که ما آنها را دستکاری کرده بودیم.

حقیقت این بود که در آن زمان مراحل ساخت بازی کماکان ادامه داشت و ما به یک خروجی واحد نرسیده بودیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا تریلری مهیا کنیم و آن را در نمایشگاه E3 به نمایش در آوریم. پس از آن چاره ای نداشتیم به غیر از اینکه تمام عناصر و المان هایی را که در ساخت این تریلر به کار گرفته ایم را جز به جز تولید کنیم. البته این اتفاق به نفع ما و کاربران بود و موجب می شد تا نمایش بازی عالی از آب در آید.

باید اعتراف کنم که “اوئدا” در ساخت بازی های ویدئویی دیدگاه شفافی دارد و من این را خیلی دوست دارم. او به خوبی می داند که از یک بازی ویدئویی چه چیزی می خواهد. به همین دلیل در همان ابتدای کار ویدئویی تهیه می کند تا تمام افکار و ایده هایی که در سر دارد را پیاده کند. در ادامه می تواند این ویدئو را به سایر اعضای مجموعه نشان بدهد و از آنها بخواهد که برای رسیدن به این اثر با او همکاری کنند. به نظرم این اقدام واقعا کار درستی است. زیرا تیم ما از همان ابتدا به خوبی متوجه می شود که اوئدا به دنبال چیست و چه توقعاتی دارد.

بازی The Last Guardian کیفیت بالایی دارد. وقتی از لحاظ تاکتیکی به این بازی بر روی پلی استیشن۳ نگاه کردیم، متوجه شدیم که اجرای بازی با افت فریم هایی همراه خواهد بود و اگر نخواهیم چنین اتفاقی بیفتد باید از خیر برخی از خصوصیات بازی می گذشتیم. اوئدا فکر های ویژه ای در مورد شخصیت های موجود در The Last Guardian داشت که می خواست تمامی آنها بر روی پلی استیشن۳ قابل مشاهده باشند. در صورتی که بنا بر امکانات کنسول پلی استیشن۳ چنین امکانی وجود نداشت. به همین دلیل با کمی بررسی دریافتیم که برای رسیدن به خواسته های متنوعی که در سر داریم، راهی به جز نقل مکان به پلی استیشن۴ نداریم. این نقل مکان واقعا به نفع ما بود. حالا اوئدا می تواند تمام چیزی را که در ذهن دارد، با خیال راحت پیاده سازی کند.

وقتی که در مورد بازی The Last Guardian صحبت می کنیم، برخی از گیمرها می گویند که این همان چیزی است که تریلرش را در سال ۲۰۰۹ میلادی مشاهده کردیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله این بازی همان است. در واقع ما تلاش کردیم تا The Last Guardian درست همان چیزی باشد که در سال ۲۰۰۹ دیده اید!

گیم The Last Guardian
گیم The Last Guardian

با ادامه مقاله باقی ماندن گیم The Last Guardian روی PS3 خصوصیاتش به خطر می‌انداخت همراه باشید

یوشیدا در ادامه صحبت هایش اعلام کرد که “مارک سرنی” در ساخت The Last Guardian با آنها همراهی خواهد کرد. سرنی که معمار ارشد پلی استیشن است به تازگی یک بازی با نام Knack را منتشر کرده است. در راستای صحبت های یوشیدا شایعاتی مطرح شد که در راس آنها پذیرفتن رهبری پروژه از سوی سرنی قرار داشت. یوشیدا در این باره گفته است:

“سرنی طراح خلاقی است و می تواند ایده ها و تاکتیک هایی را به سازندگان ارائه دهد. همکاری ما هم با سرنی درست به همین شکل است. اینکه می گویند او به تازگی رهبری پروژه The Last Guardian را در دست گرفته است، اصلا حقیقت ندارد. سرنی در پروژه های مختلف ما حضور دارد. ما سعی داریم تا با کمک ایده ها و تاکتیک های سرنی پروژه های خود را ارتقا دهیم. در حقیقت ما با سرنی همکاری طولانی مدتی را بسته ایم و قرار است تا مدت ها در کنار هم باشیم. این را فراموش نکنید که سرنی طراح پلی استیشن۴ است. به همین دلیل حضور وی در پروژه های ما بسیار مهم قلمداد می شود. او تا کنون به بسیاری از استودیوهای داخلی ما سر زده است  و روال پیشروی پروژه های مختلف را بررسی کرده است.

متاسفانه مشکلاتی که برای بازی The Last Guardian پیش آمد، روال ساخت این بازی را به شدت طولانی کرد. حالا زمان زیادی از انتشار تریلر این بازی می گذرد. ما تصمیم داریم تا پس از این همه سال و با راهنمایی های سرنی شرایط این بازی را بهتر و بهتر کنیم. پس از اینکه بازی The Last Guardian به مشکلات تکنیکی برخورد کرد، ما از سرنی و برخی دیگر از طراحان درخواست کردیم تا به تیم تکنولوژی ما در ژاپن سر بزنند و در جریان روند کلی بازی قرار بگیرند. باید اعتراف کنم که سری و مجموعه ای دیگر از طراحان تاثیر به سزایی در بازسازی بازی تست دوباره بازی The Last Guardian داشته اند.

جا دارد که از مارک سرنی تشکر کنم. زیرا او به خوبی گیم The Last Guardian را مورد بررسی و تحلیل قرار داد.  او برای این کار زمان زیادی را صرف کرد و پس از مدتی توانست پیشنهادات خوبی را به گروه ما در ژاپن ارائه دهد.”

بدون شک شما هم مثل ما وقتی که صحبت های شوهی یوشیدا را خوانده اید، حسابی غافلگیر شده اید. تمامی گفته های تیم سازنده نشان می دهد که The Last Guardian بازی گسترده و هیجان انگیزی است که برای کنترل کیفیتش حسابی وقت صرف شده است. حتما این گستردگی بی نظیر بازی کمپانی سونی را بر آن داشته است تا به جای پلی استیشن۳ به سراغ کنسول های نسل هشتمی خود برود. هدف از این کار کنترل کیفیت و محافظت از تمامی خصوصیات بارز و مهم بازی بوده است.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفده =