صحبت‌های کارگردان گیم The Order 1886 در مورد موج منفی پیرامون این بازی

گیم The Order 1886

گیم The Order 1886 یکی از نخستین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن ۴ است. این در حالی است که این عنوان بازی بی نقصی نبود، اما به نظر می رسید.

گیم The Order 1886
گیم The Order 1886

صحبت‌های کارگردان گیم The Order 1886 در مورد موج منفی پیرامون این بازی

The Order: 1866The یکی از بازی هایی است که اکنون در کانون توجه قرار دارد و هر روز انتقاد های فراوانی در مورد این بازی به گوش می رسد، برای نمونه در مورد مدت زمان اتمام بازی، سیستم دکمه زنی QTE و صحنه های سینمایی این بازی انتقاد های فراوانی می کنند و استودیو سازنده بازی این اتفاقات را منفی بافی می دانند. در ادامه با صحبت های کارگردان این بازی سخن خواهیم گفت.
با توجه به بررسی توضیخات دانا جان، کارگردان این بازی، پرسش ها و اظهار نظر های فراوانی پیرامون مدت زمان اتمام بازی که در مقیاس بزرگی در فضای اینترنت پخش شد بر مبنای گزارش هایی نا صحیح و مغرضانه انجام شده است. جان در مصاحبه به وب سایت دِوِلوپ گفت:
ما بدون هیچ دلیل قانع کننده ای، تا به حال انتقادهای منفی غیرطبیعی درباره ی بازی خود دریافت کرده ایم. مردم خیلی دوست دارند از خشم وسیله ای به سمت بازی ما پرتاب کنند و به نحوی از آن متنفر هستند که ما را نگران می کند.
من نسبت به باز خورد هایی که دریافت کردم خیلی هیجان زده هستم، این ها بازخورد افرادی هستند که از این بازی استفاده کرده اند و این باز خورد ها نشان می دهد که آن ها چه احساسی راجع به کیفیت و کمیت بازی دارند. من پیش بینی می کنم بسیاری از مخاطبان بازی از انجام آن راضی خواهند بود.
کارگردان گیم The Order 1886 این بازی جان در ادامه ی سخنان خود به این موضوع اشاره کرده است که، فشار و بار منفی روی این بازی بسیار بیشتر از آن بود که در حالت معمولی انتظار می رفت.
این حد بالا از انتقاد های منفی برای بازی که هنوز به بازار عرضه نشده است، بسیار شوکه کننده است. آن هم برای این سری بازی که اولین نسخه آن هنوز عرضه نشده است.
من فکر می کنم که این روزها منفی بودن بسیار آسان است و محیط اینترنت نیز به یک تفریح گاه جدید برای این نوع از منتقدان تبدیل شده است. چه کسی از راه آن ها جدا خواهد شد و یک انتقاد مثبت خواهد کرد؟ اگر شما به یک رستوران مراجعه کنید و غذا و تفریح خوبی را داشته باشید سریعا به اینترنت مراجعه می کنید و به پست کردن مطلب می پردازید. اما اگر شما از این رستوران تجربه بدی داشته باشید، سریعا به اینترنت رفته و سایرین را از این تجربه آگاه می کنید، این کاری درست است، به نظر من گفتن یک عمل خوب و زیبا نسبت به بازخورد منفی تلاش بیشتری می خواهد و آن چیزی که من در حال تماشای آن هستم این است که مردم در حال سوار شدن بر قطار منفی بافی هستند. من نمی خواهم تا مردم به محیط اینترنت بروند و به عنوان حمایت کننده های بی نفع و خیر ما فعالیت کنند. من از آن ها می خواهم تا نظر شخصی خود راجع به بازی را عنوان کنند. بالاخره این رویه روی دیگر خود را خواهد دید. نظر شما چیست؟
نکته جالب دیگری که جان، کارگردان بازی در خلال گفتگوی خود به آن اشاره کرد این بود که آن ها در استودیوی رِدی اَت داون بر روی این که صفحه انتقاد پیرامون این بازی در انجمن نئوگَف به چه عددی می رسد شرط بندی می کنند. تعدادی از کاربران این انجمن هم در حمایت از این بازی گفته اند که اتمام بازی در ۵ ساعت جدا از روند عادی بازی است و در کلیت بازی تاثیری ندارد. این چند روز است که خبر های پیرامون این بازی داغ بوده و تمام این ماجرا از جایی آغاز شد که ویدیو های منتشر شده از The Order: 1886 در یوتوب، زمان ۵ ساعته بازی را نشان داد. گیم The Order 1886 که در روز ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ومعادل ۲۰ فوریه ۲۰۱۵ به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر شده است.
گیم The Order 1886 یکی از نخستین بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن ۴ است. این در حالی است که این عنوان بازی بی نقصی نبود، اما به نظر می رسید که در حال بنا نهادن پایه های یک سری بی نظیر است.
بر اساس سخنان رویی ویرِزوریا Ru Weerasuriya، جان کارگردان The Order: 1886، تمرکز بیش از حد بازی برای پایه گذاری و ایجاد یک آی پی بلند مدت آسیب های جدی به آن وارد کرد.
زمانی که از رویی ویرِزوریا در مورد کمبود محتوا در گیم The Order 1886 پرسیده شد، او توضیح داد که استودیو Ready at Dawn به دنبال ادامه این سری بوده است و این یکی از دلایل کمبود محتوا در این بازی می باشد. چرا که آن ها قصد داشتند تا با توسعه ی این سری، مکانیک های بیشتری به بخش های مختلف آن اضافه کنند.
من فکر می کنم که از ابتدای این بازی، یکی از دلایل کمبود محتوا، تمرکز ما برروی بنا نهادن یک آی پی بوده است که ما سخت تلاش می کردیم تا اطمینان حاصل کنیم این آی پی دارای پایه هایی بسیار قوی می باشد، پایه های که می توان با استفاده از آن ها به شیوه های مختلف داستان ها را روایت کرد.

گیم The Order 1886
گیم The Order 1886

در یک بازه زمانی مشخص، ما بسیاری از وقت خود را برای توسعه آی پی و داستان های آن صرف کردیم. با توجه به این که ما در حال ساخت یک بازی جدیدی بودیم، این موضوع که وقتتان بسیار اندک باشد، بسیار منطقی به نظر می رسید.
شما قبلا آی پی های مختلفی را دیده اید که برروی این بخش ها متمرکز شده اند؛ پس در واقع ما اولین توسعه دهنده گانی نبودیم که این کار را انجام می دادیم. درگذشته آی پی دگ های بسیاری وجود داشتند که مکانیک های گیم پلی و پیچیدگی های نسخهٔ اول، بسیار محدود تر از نسخه های بعدی آن سری هستند.
شما باید برروی آی پی تمرکز کنید و زمان کافی برای انجام همه کار ها وجود ندارد. بنابراین به وجود مکانیک های کمتر بسنده می کنید. و پس از آن، نسخه بعدی به شما اجازه می دهد که هر آن چه را که در نسخهٔ قبل کم داشتید گسترش دهید.
با توجه به اظهارات رویی ویرِزوریاکه در آن تأکید کرده، به دلیل تمرکز استودیو Ready at Dawn برروی آیندهٔ گیم The Order: 1886، این استودیو نتوانسته تمام مکانیک های مد نظر خود را به بازی اضافه کند و همین تمرکز بیش از حد برروی نسخه های بعدی باعث شکست بازی شده است و اثرات منفی خود را بر جای گذاشته است.
این نکته را مورد توجه بسیار قرار دارد که بازی هایی وجود دارند که از نسخه دوم آن ها به عنوان بهترین نسخه آن سری یاد می شود. برای مثال می توان به دو بازی Uncharted 2: Among Thieves و Assassin’s Creed II اشاره کرد.
حال اگرچه به نظر می رسد که کمپانی سونی Sony علاقه ای به ادامه گیم The Order 1886 ندارد، اما با توجه به گفته های سازندهٔ این بازی، به نظر می رسد که در صورت موافقت سونی برای ساخت نسخه بعدی، محتوای بسیار هیجان انگیزی به بازی اضافه می کنند که مخاطبان را راضی نگه دارند.
این موضوعی است که به نظر ارزش سرمایه گذاری را خواهد داشت. گیم The Order 1886 هم اکنون به صورت انحصاری در دسترس کنسول پلی استیشن ۴ قرار دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =