الکترونیک آرتز گیم Titanfall 2 در انحصار ایکس‌باکس وان نخواهد بود

گیم Titanfall 2

کمپانی الکترونیک ارتز طبق بیانیه ای اعلام کرد که گیم Titanfall 2 فقط به طور انحصاری بر روی پلتفرم ایکس باکس وان ارائه نمی شود بلکه قرار است کارهای بیشتری انجام دهد. در واقع در حین بر گزاری کنفرانس و همایش تکنولوژی اینترنت و شبکه ها، مدیر امور مالی کمپانی الکترونیک ارتز بلیک جور گنسن راجب سری و نسخه ی بعدی گیم Titanfallصحبت کرد.

گیم Titanfall 2
گیم Titanfall 2

مدیر امور مالی شرکت بلیک جورگنسن این مساله را بیان کرد که قرار است الکترونیک ارتز و ریسپاون اینترتینمنت سری بعدی این گیم را می خواهد بسازد و امکان این وجود دارد که این سری و نسخه بر روی کنسول پلی استیشن ۴ ارائه شود. در واقع در سالی که گذشت این گیم فقط بر روی کنسول ایکس باکس وان ارائه شد هر چند این مساله را تا به حال رسما بیان نکرده ایم. اما در اینده بدون شک سری بعدی تیتان فال را ارائه خواهیم کرد.

همچنین نسخه ی بعدی دارای یک ویژگی است که این محصول و گیم فقط بر روی یک کنسول ارائه نمی شود یعنی قرار است بر روی چند پلتفرم ارائه شود و خود این ویژگی سبب می شود این گیم به یک اثر بزرگ تبدیل شود که خود این موضوع یک نکته ی مثبت برای گیم است. همچنین سری اول گیم titan fall قرار است در ماه مارس ۲۰۱۴ بر روی دستگاه ها و پلتفرم های ایکس باکس و کامپیوتر های خانگی ارائه شود هرچند راجب این گیم و سری بعدش شایعات زیادی بیان شده است به گونه ای که وینس زمپلا بیان کرده بود که قرار است شبکه ی استیم خبر ارائه ی بازی را ارائه دهد.

همچنین اطلاعات جدیدی از تولید یک گیم در اتلیه ی ریسپاون اینتر تینمینت را ارائه دادند. همچنین جورگنسن در این کنفرانس و همایش در مورد نظر الکترونیک ارتز راجب گیم های اول شخص توضیح داد و بیان کرد که این کمپانی تصمیم دارد در هر سال یک گیم اول شخص و به روز را ارائه دهد. در واقع شرکت الکترونیک ارتز دو بازی با نام های Battlefaeld-Hardline و star wals: Battlefonnt را امسال ارائه می دهد همچنین احتمال این می رود که در سال اینده شاهد Battlefild 5 باشیم هر چند امکان این وجود دارد که گیم اول شخصی که الکترونیک ارتز بخواهد در سال اینده ارائه دهد Titan fall 2 نام گذاری شود.

در پایان کنفرانس، جورگنسن اطلاعاتی را در مورد نحوه ی فروش دو پلتفرم ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ ارائه کرد. این گونه بیان کرد که پلتفورم پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان تا به حال ۳۰ ملیون دستگاه را به فروش رسانده است. همچنین در ادامه به این نکته اشاره کرد که تعطیلاتی که گذشت تاثیر به سزایی در فروش و در نتیجه ی بالا رفتن امار فروش داشته است. اما فعلا معلوم نیست سهم در امد حاصل از فروش هر پلتفرم چقدر بوده است هرچند احتمال این می رود که پلی استیشن ۴ ۱۸۰۵ ملیون دستگاه و کنسول فروش داشته است.

این کنسول در جایگاه نخست قرار دارد همچنین الکترونیک ارتز در اخبار سالیانه خود ارائه Titan fall 2 را به صورت رسمی تائید کرد و این شرکت و کمپانی از ارائه ی تیزری ۴۵ ثانیه ای این گیم بر روی پلتفورم های نسل هشتم مایکرو سافت و سونی و کامپیوتر های خانگی خبر داد. در این تیزر ۴۵ ثانیه ای گزارشگر از خطر های و رسسک های بذل شده به یک پیروز و قهرمان در غالب یک تایتان می گوید و گیمر های پادی که رها شده و جیمز مکالن نام دارد، با درب باز می بیند در طی گیم کاراکتر تایتانی به وسیله ی سلاح و به عبارتی شمشیری از گروهی EHR را در دست دارد و پس از ان که ان را بر روی زمین می کوبد این تیزر به پایان می رسد همچنین شرکت الکترونیک ارتز با ارائه ی لگو Titanfall 2 به طور رسمی اسم این گیم را بیان کرد.

در نتیجه این گیم بر روی پلتفورم های مایکرو سافت و پلی استیشن ۴ و پی بی سی ارائه خواهد شد هر چند در اگهی ها چیزی راجب تاریخ ارائه بازی نگفته است اما با توجه به بیانات روسای الکترونیک ارتز به نظر می رسد این گیم در ماه مارس سال ۲۰۱۷ ارائه شده همچنین بر اساس اخبار ارائه شده نسخه ی دوم دارای قسمت و بخش تک نفره و فردی مناسب است در واقع نخستین گیم مجموعه به غیر از پلتفرم های پی سی و ایکس باکس وان روی ایکس باکس وان ۳۶۰ درجه هم ارائه می شود.

همچنین بر اساس گفته های مسئول نویسندگان گیم titan fall 2 که جسی استرن نام دارد به این نتیجه رسیدیم که این نسخه نسبت به شماره پیشین ۳۰ درصد وسیع تر و بزرگتر شده است. همچنین احتمال این وجود دارد که فیلمی فرعی از تیتان فال در تلویزیون ارائه شود. در واقع تا ۲۸ اکتبر زمانی باقی نمانده است که بخواهید گیم Titan fall 2 راتجربه کنید. مجموعه ای که در حال حاضر به گیمر های، سه کنسول پلی استیشن ۴،ایکس باکس و پی سی این امکان را می دهد که در غالب پایلت هایی حرفه ای، از حرکات و ضربات پارکور در بازی استفاده کنند و با پرتاپ های مهیج در محیط های متفاوت، حسی جدید از رقابت های سخت را تجربه کنند.

همچنین بر اساس ازمایش هایی که در قسمت فنی مالتی پلیر گیم انجام داده اند و با توجه به اخباری که به وسیله ی اتلیه Respawn ارئه شد. متوجه شدیم که Titanfall 2 به دنبال این است که علاوه بر این که می خواهد قسمت وسیعی از هیجان های سری اول را در گیم حفظ کنند بلکه می خواهد قسمت های جدیدی را هم به گیم اضافه کند. در Titanfall 2 شاهد توسعه ی گیم پلی، پیشرفت قسمت کمپین قصه، وجود ۶ تایتان و کجت های جدید ان هم در ماد های مختلف قسمت گروهی و چند نفره گیم هستیم اما در ادامه ویژگی های مربوط به گیم تیتان فال ۲ را خواهیم گفت.

گیم Titanfall 2
گیم Titanfall 2

ویژگی های گیم Titanfall 2

تست فنی گیم اغاز مشکلی است، اما منجربه تغییرات و تحولاتزیادی در گیم شد: با وجود این که همه ی طرف داران می دانستند که احتمال این وجود دارد که تحولات چشم گیری در تیتان فال ۲ ایجاد شود اما بعد از این که در ماه اوت نسخه و سری ازمایشی را به اجرا گذاشتن علاقه مندان واکنش خوبی نسبت به این تغییرات و تحولات نداشتن به گونه ای که بسیاری از گیمر ها با مشاهده ی تایتان ها در صحنه ی نبرد سرعت ضعیفی دارند و همچنین از ان جایی که پایلت ها هم سرعت کمی داشتند، دید خوبی از گیم پیدا نکردند و به عبارتی نا امید شدند.

همچنین یکی از نقشه های گیم که نشان دهنده ی فضای وسیع تری از Homestead را نشان می داد مورد استقبال و توجه گیمرها قرار گرفت: در نتیجه اتلیه ی Respawn بر اساس نقدهایی زیادی که به سری ازمایشی گیم شد به این نتیجه رسید که با توجه به شکایات علاقه مندان و با توجه به حس تعهدی که نسبت به علاقه مندان داشت، تحولات وسیعی را در این سری و نسخه ی ازمایشی ایجاد کند. یک هفته بعد از این قضایا Respawn سری تازه ای را از گیم ازمایشی را ارئه کرد. اما این بار این سری دارای سرعت بالایی بود و پایت ها هم دارای سرعت بالایی بود.

در این سری شاهد حرکات راحت و روان و سیستم تایتان هم پیشرفت خوبی داشت. همچنین علاقه مندان می توانند از مکانیزم اسیب پذیری اصلاح شده ی گیم استفاده کنند و لذت ببرند اما با وجود این همه تغییرات جای برای تغییرات دیگر هم وجود دارد.

۶ تایتان برای استفاده وجود خواهد داشت: در نسخه و سری ازمایشی گیمر می توانست از ۲ تایتان استفاده کرد در حالی که سری پایانی امکان استفاده از ۶ تایتان در صحنه نبرد و رقابت وجود دارد. در واقع ۲ تایتانی که در نسخه ی نخست وجود داشت scorch و lon است. در واقع lon تایتان اولیه بود که دارای اسلحه، سپر دفاعی، مین هایی که دارای قدرت تخریبی است و گیمر به وسیله ی scorch این توانایی را دارد که دشمنان و رقیبان خود را به وسیله ی تله های اتش زا یا به عبارتی fire cire از سر راه بردارد.

تایتان بعدی که در این سری جدید می بینیم Tone است که به وسیله ی موشک، سپر دفاعی و مکانیسم هجوم صوتی به صحنه رقابت و نبرد می رود. اما تایتان بعدی کع قابلیت استفاده در رقابت های تن به تن و مستقیم را دارد تایتان، Ronin است. اما تایتان بعدی Legin است که با مکانیزم قفل خودکارو مینی گان، از فاصله ی دور دشمنان و رقیبان را هدف قرار می دهد و نابود می کند. اما در نهایت اخرین تایتان به کار رفته در گیم Northstar است که گیمر به وسیله ی ان توانایی این را دارد که اتش هایی مهیب و مرگ بار را که دارای امواج پلاسما است و تله هایی را که قدرت و توانایی نابود کردن رقیبان و دشمنان را دارد را به کار نبرد اما این کار ها را از طریق پرواز بر روی صحنه ی نبرد می تواند اجرا کند.

همچنین گیم Titanfall 2 دارای داستان و قصه ی کامل و جدا گانه است ،همچنین یکی از نقد های اصلی که به سری اول گیم وارد بود، این بود که داستان ان قوی نبود و به عبارتی ضعیف بود. در واقع سری اول می توانست به جای به کار بردن قسمت تک نفره، قصه و داستان جداگانه ای را به کار ببرد و گیمر را در نقشه های گروهی و چند نفره گذاشت و رقیبان و دشمنانی را با قابلیت هوش مصنوعی را به عنوان رقیب گیمر قرار می داد.

اما از ان جایی که این موارد را در این نسخه رعایت نکرده بود، سبب شد که گیمر ها از این نسخه رضایت چندانی را نداشته باشند. اما در RespownT Titanfall 2 به این نتیجه رسیده است که در قسمت تک نفره ی گیم، قصه و داستانی غنی و پر محتوا را به کار گیرد. در واقع طبق اخباری که به دست ما رسید، فهمیدیم که این اتلیه در گیم Titanfall 2 می خواهد تمام انرژی خود را روی داستان و قصه ی گیم بگذارد و ان را به شکل گیم های اول شخص تنظیم کند.

در واقع نویسنده ی گیم Gesse stern نام دارد در باره ی این موضوع این گونه می گوید که: در واقع گیم می خواهد نظری تازه راجب نبرد و رقابتی بزرگ بدهد. جنگی شبیه به جنگ های داخلی کشور امریکا یا به عبارتی انقلاب های امریکا، با این تفاوت که این جنگ در فضا اتفاق می افتد هر چند نباید فضا و محیط واقعی و انسانی ان را فراموش کرد. در نتیجه با این اوصاف می توان امید داشت که خلا داستانی و قصه ی نسخه ی اول پر شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =