گوریلا گیمز سه ویدیو جدید از گیمHorizon Zero Dawn منتشر کرد

گیمHorizon Zero Dawn

۱۵ دقیقه اول گیمHorizon Zero Dawn که مربوط به زمان کودکی آلوی می باشد می توان گفت که یکی از بهترین فصل هایی است می توان در این بازی دید.

گیمHorizon Zero Dawn
گیمHorizon Zero Dawn

گوریلا گیمز سه ویدیو جدید از گیمHorizon Zero Dawn منتشر کرد

کمپانی گوریلا گیمز و مرکز بازی های سونی سه ویدئو جالب و دیدنی از صحبت های تولید کنندگان بازی Horizon Zero Dawn در مورد روند این بازی که مختص پلی استیشن ۴ می باشد را ساخت و در بازار منتشر کرد.
دو ویدئو از این ویدئوها در مورد تکمیل استودیو Guerrilla Games می باشد. این استودیو قبلاً بازی های شوتر تولید می کرد و حالا می تواند یک بازی آن هم از نوع جهان باز و جنگی بسازد. ویدئو سوم تولید شده درباره قهرمان گیمHorizon Zero Dawn یعنی الوی می باشد.
تولید کنندگان این بازی در این فیلم اینگونه توصیح می دهند که کاراکتر Aloy چطور از کانسپت های اولیه به یک دختر مو قرمزی جنگجو تغییر پیدا کرده است. این بازی انحصاراً برای کنسول پلی استیشن ۴ ساخته شده است.
در اولین نگاه دیچیاتو به بازی Horizon: Zero Down اینگونه اعلام کرد که این بازی مهارت خیلی زیادی در گرفتن خواب از چشم هایم داشته است از هنرهای ناتی داگ مثل سری آنچارتد و The Last of Us گرفته تا بازی The Last Guardian. همه این بازی ها باعث شده اند که از خواب خود بزنم و تا صبح در دنیای متفاوت و کم نظیر آنها غرق شوم دنیایی که پر از عاطفه های ناب انسانی که معمولاً نظیرشان را خیلی کم در صنعت بازی می بینیم.
کمپانی سونی نقاط ضعف زیادی دارد اما اگر بخواهیم بگوییم فقط یکی از چیزهایی که سونی آن را خوب تر از هرشخص دیگری یاد گرفته است همین ساخت بازی هایی است که می تواند ذهن ما را برای مدت زیادی درگیر و با احساساتمان بازی کند. به همین خاطر معمولاً حاظرم این بازی را چند ساعت بیشتر تجربه کنم تا یک خواب راحت داشته باشم.
محصول جدید بازی گوریلا گیمز که مختص پلی استیشن ۴ می باشد یکی دیگر از بازی هایی است که علاوه بر اینکه یک داستان بسیار غنی را ارائه می دهد حتی گیم پلی آن هم خیلی درگیر می شود طوری که حتی یک دقیقه بیشتر از این بازی را به هر چیز دیگری ترجیح می دهد.
وی بیان داشت که بازی ۷ الی ۸ ساعته Horizon: Zero Dawn در دو شبی که گذشت از بهترین تجربه هایی بوده است که این چند سال اخیر داشته ام، حتی شاید از آنچارتد هم بهتر بوده است. البته هر بازیکنی برای خود معیارهای متفاوتی دارد و می تواند از فاکتورهای زیادی در یک بازی لذت ببرد.
اما معیارهای من هرچه باشد باعث شده است تا شب نخوابی بکشم و و خوردن غذا و یا هر آنچه که زندگیم به آن مربوط است را به فراموشی بسپرم و فقط و فقط به پای Horizon بنشینم. هورایزن یکی از اعضای جدید خانواده فرنچایزهای کمپبانی سونی می باشد که باید منتظر انتشار نسخه های بعدی آن در آینده باشیم.
زمانی که مشغول بازی هستید در قسمت هایی از بازی به یک سری انتخاب ها بر می خورید که این انتخاب ها خود می تواند روی دیالوگی در مکالمه ای در آینده تأثیر بگذارد و با اینکه داستان چند شاخه ای نیست اما موریلا گسمز تلاش می کند با شخصیت به وجود آمده همزاد پنداری کند و موفق هم شده است.
اسپویل در اوایل بازی زمان بچگی کاراکتر آلویرا نشان دهد و می تواند در ساعت اول روند رشد او وقتی به یک دختر زیبا تبدیل می شود را ببینید. با اینکه این بخش از بازی زیاد طول نمی کشد کاراکترهای داستان آنقدر هنرمند شده اند که خیلی زود با شخصیت های اصلی ارتباط می گیرند و برای یک ماجراجویی بزرگ آماده می شوید.
۱۵ دقیقه اول گیمHorizon Zero Dawn که مربوط به زمان کودکی آلوی می باشد می توان گفت که یکی از بهترین فصل هایی است می توان در این بازی دید. هورایزن همانند هر بازی دیگری مشکلات خاص خودش را دارد مشکلاتی همانند باگ های متفاوت. اما مسئله این است که گیم پلی مخصوص پلی استیشن ۴ آنقدر کامل شده است که خیلی راحت می توانیم از مشکلات این بازی صرف نظر کنیم و مشتاقانه تر آن را ادامه بدهیم.
تا این قسمت تقریباً یک چهارم بازی را گذرانده ایم، هورایزن یک عنوان ایده آل است هر طور که به بازی نگاه کنیم حرف برای گفتن زیاد دارد و این توانایی را دارد که خاطره بازی قبلی که زیاد جالب نبود را از ذهن پاک کند. اما هنوز نمی شود نتیجه گیری کرد.
در ادامه به نقد و بررسی بازی Horizon Zero Dawn می پردازیم:
صدا گذاری و موزیکی که دارد بسیار فوق العاده و دلنشین است که این خود یک نقطه قوت برای این بازی می باشد. در محیط های بزرگ صداهایی مثل ریختن برگ ها، بارش باران، حرکت و صداهای حیوانات و تمام این زئیات به زیبایی گنجانده شده است. صدای شخصیت اصلی با صداگذاری اشلی برچ، خیلی تاثیرگذار شده است. لوکال ون تال از آهنگ سازهای این مجموعه می باشد که توانسته است با خلاقیت و بررسی های بسیار موفقیت کسب کند. صدایی که مناسب این هنر باشد و بتواند به آن جلوه ببخشد.
تمام تلاش تیم آهنگسازی این بازی این بوده است که یک احساس هماهنگ با محیط را به مخاطب بدهد. در این بازی هر قبیله آهنگ مخصوص خود را دارد و به جز این شب و روز در بازی آهنگ های مختلفی دارد مثلاً صدای پیانو در بازی به بازیکن حس آسایش و همچنین امنیت می دهد، این احساس را در شما زنده می کند که درمنزل هستید.
وقتی صدا در گیمHorizon Zero Dawn تغییر می کند این حس را به بازیکن می دهد که دنیای اطرافش تغییر کرده است و این مسئله باعث شده است که سازندگان احساس های گوناگونی را به مخاطب القا کنند. موسیفی که در زمان نبرد پخش می شود تنش زا می باشد و تمام پستی بلندی ها در بازی صدای خاص خود را دارد که همه این ها حساب شده می باشد تا آن فضای مورد نظر را در ضمیر ناخودآگاه بازیکن به وجود آورد. در کل می توان گفت صدای این بازی و موزیک های به کار رفته درآن از مهمترین عامل های تأثیر گذاری این اثر بر روی مخاطبانش می باشد.
در صنعت بازی های ویدئویی اثرهای زیادی وجود دارد که در آن دنیای پسا آخر الزمانی را نمایش می دهد، دنیایی که بحران آن را فرا گرفته، منابعی محدودی دارد طوری که شما باید در مرز زندگی و مرگ باید ماجراجویی کنید. چیزی که در دنبای پساآخرالزمانی بازی Horizon Zero Dawn را خاص کرده است این است که انسان ها در آن از مرحله انقراض گذشتنه اند.
مردم به مرحله سکون رسیده اند، به طوری که دیگر انسان در زنجیره حیات وجود ندارد و باید در مقابل رباط های همچون دایناسور از خود دفاع کنند. در این بازی کسی نمی داند این روبات ها و دنیای ماشینی از کجا آمده اند اما هر قبلیه ای برای زنده ماندن از قوانین خاص خود پیروی می کنند و هر قبیله ای آداب و قوانین خاص خودش را دارد.
در مقایسه این بازی با بازی های دیگر پایان بازی و سرنوشتش را به دست بازیکن و انتخاب هایش می دهد اما شما را خیلی درگیر انتخاب حیاتی نمی کند. در گیمHorizon Zero Dawn به جز ماشین ها، دشمن های انسانی هم وجود دارد که باید آنها را از سر راه کنار بزنید ولی مبارزه با رباط ها مهمترین قسمت مبارزات است. هوش مصنوعی بر روی دشمن ها خیلی زیبا طراحی شده است طوری که برای شما مشکل ایجاد می کنند و دردسر ساز می شوند.
شما باید برای رسیدن به محل مأموریت ها از قسمت مخصوص ربات ها حرکت کنید که این خود شما را درگیر یک مبارزه می کند. به جز وقت هایی که برای بدست آوردن منبع دنبال شکار هستید به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست که از بین این موجودات عبور کنید. هنگامی که شما مبارزه را خوب یاد بگیرید شکار کردن ماشین های هوشمند بازی را به یک چالش زیبا تبدیل می کند که برای از بین بردن این مشکل طراحان پنهان کاری به بازی Horizon اضافه کرده اند.
در تمام قسمت های بازیی علف های خیلی بلند وجود دارد که می توان بین آنها مخفی شد، حتی در زیر زمین های بازی هم راه های برای مخفی کاری دارد که باعث شده است بازی خیلی لذت بخش تر شود.
شاید از اول عجیب باشد که قرار است شما با تیر و کمان در مقابل ماشین های خیلی بزرگ و هوشمند بجنگید اما همینکه مبارزه را خوب یاد بگیرید می تواند شکار این ربات ها برایتان خیلی لذت بخش شود. برای مبارزه کردن باید روش های خاصی برای خود داشته باشید که اگر ناگهانی در دل دشمنانتان قرار بکیرید بدون تردید کشته می شوید.

گیمHorizon Zero Dawn
گیمHorizon Zero Dawn

حتی ساده ترین روبات های بازی که واچرها هستن می توانند برای شما کشنده و مرگبار باشند. بعد از Override ماشین ها بعضی از آنها برای شما مبارزه می کنند و می توانید بر بعضی ها هم سوار شوید.
مأموریت های بازی با توجه به مبارزه های مختلف پیدا کردن چیزهای گوناکون به وجود آمده است بعضی از مأموریت های فرعی که در بازی است اصلاً ارزش تلاش ندارد اما برای خیلی از آنها فکر شده و درست طراحی شده اند و طوری هستند که شما را به انجام آنها ترغیب می کنند.
در آخر می توان گفت با توجه به زیاد بودن نقاط قوت بازی می توان از کمبودهای آن مثل ضعفی که در سیستم دیالوگ وجود دارد، نداشتن تنوع در سلاح ها، صرف نظر کرد. گیمHorizon Zero Dawn با تمام زیبایی هایی که با مبارزه هایش دارد عمیق بودن داستان، مرموز بودن و شخصیتی که در آخر بازی قطعاً با او احساس نزدیکی زیادی را داشته اید یکی از بهترین بازی های مدل اکشن به حساب می آید.
با این حال به نظر من کمپانی سونی موفق شد با فرنچایز جدیدش یک شخصیت به یادماندنی به شخصیت های خود اضافه کند. حتی می توان گفت ایلوی با شما طوری بازی می کند که او را در کنار نیتن در یک یا جوئل بگذارید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 6 =