صحبت های کارگردان گیمNioh در خصوص احتمال ساخت قسمت دوم

گیمNioh

گیمNioh با الهام گرفتن از بازی های متفاوت که البته به صورت کاملا درست و منطقی از آن ها استفاده شده است، موفقیت های زیادی را کسب کرده است که تجربه ی بسیار خوبی برای تیم نینجا نیز به شمار می رود.

گیمNioh

گیمNioh

صحبت های کارگردان گیمNioh در خصوص احتمال ساخت قسمت دوم

بر اساس اخبار رسیده در مورد بازی جذاب Nioh، ظاهرا قرار است علاوه بر تولید نسخه ی جدیدی از آن، بسته ی الحاقی جدیدی برای این بازی منتشر شود.

آقای “فامیهیکو یاسودا” که در گیمNioh نقش کارگردانی آن را بر عهده داشت و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است، در مصاحبه با رسانه و خصوصا هفته نامه ی “فامیتسو” اعلام کرده است که در ماه آوریل بسته افزودنی جدیدی برای این بازی منتشر می شود که در غالب داستانی به نام “دِ دراگون آف توهوکو”، در دسترس کاربران و مخاطبان این بازی قرار خواهد گرفت. ایشان در ادامه درباره ی این داستان توضیحاتی را اضافه کردند که ضمن آن، به زمان داستان این بسته اشاره کرد که بنا به گفته ی ایشان، اتفاقات و داستان این بسته، در ادامه ی داستان اصلی بازی خواهد بود و به پیشرفت شخصیت اصلی این بازی یعنی “ویلیام” منجر خواهد شد. ویلیام سفری به توهوکو و در بخش “توکوگاوا” خواهد داشت و در مورد شرایط بسیار نگران کننده ای که بر محیط آن منطقه حاکم است، به تحقیقات می پردازد و در این مسیر با  Date Masamune که از جنگجویان آن منطقه می باشد، دیدار می کند.

زمانی که این مجله از کارگردان این بازی سوالاتی در مورد افزوده شدن شخصیت های جدیدی مثل “Honoka” و “Ayane” به این بازی، سوالاتی را مطرح می کند، آقای یاسودا در پاسخ به آن ها تبسمی می کند و از کذب بودن این خبر سخن می گوید.

در ادامه ی مصاحبه بین کارگردان این بازی و هفته نامه ی فامیتسو، صحبت هایی هم در مورد نسخه ی جدید این بازی انجام شد و سوالاتی را درباره ی احتمال ساخت آن از ایشان پرسیده شد که ایشان به این گونه پاسخگو شد که با توجه به این که این بازی موفقیت های زیادی را نه تنها در ژاپن و بلکه در سراسر دنیا بدست آورده است، درخواست های زیادی از من و تهیه کننده ی این بازی که در اصل رئیس کمپانی “کوئی تکمو” به نام “هیساشی کوینوما”  نیز می باشد، مبنی بر ادامه ی این بازی و ساخت نسخه ی بعدی از این بازی، می شود. با این وجود در حال حاضر تصمیم قطعی در مورد ساخت شماره ی بعدی از این بازی گرفته نشده است و به آن فقط به عنوان یک گزینه ی محتمل اشاره می شود.

در پایان هنگامی که در مورد نظر شخصی کارگردان این بازی در مورد احتمال ادامه ی این بازی سوال شد، ایشان در پاسخ به احتمال ساخت نسخه ی جدید بازی موفق Nioh، بسیار خوشبین بود و احتمال ساخت آن را بسیار بالا دانست.

با همه ی تفاسیر بالا می توان به این نکته اشاره نمود که این بازی توانسته در بین بازی های رقیب خود امتیاز قابل قبول و مناسبی را دریافت کند و در نقد این بازی اینگونه سخن گفته شده است که این بازی بخاطر ترکیبی از داستان های تاریخی و نویسندگی موفقی از “مارکو پولو” به خوبی موفق شده است که برای هواداران این بازی دنیای جدیدی را فراهم کند که کاربران از آن لذت ببرند.

البته این بازی مشکلاتی را هم در بخش هوش مصنوعی خود دارد و نمی توان گفت که این بازی، یک بازی موفق و کامل است اما به لطف عملکرد مناسب گیم پلی بازی و داشتن نقاط قوت زیادی که در این بازی مشاهده می شود، ارزش این محصول بسیار بالا رفته است و به تمامی دوستداران این سبک از این بازی ها، پیشنهاد می شود که حتما این بازی را حداقل برای یکبار تجربه کنند.

اما خبر خوشی که از جانب هفته نامه ی فامیتسو برای کاربران این بازی و همچنین کمپانی سازنده ی آن وجود دارد، این است که این بازی موفق شده است که ۴۳۷۲۴ نسخه از آن در ماه فوریه به صورت دیجیتالی در ژاپن به فروش برسد، که نشان دهنده ی عملکرد موفق این بازی نیز می باشد.

به گفته ی رئیس کمپانی کوئی تکمو”، این بازی تاکنون موفق ترین اثر در بین تمامی محصولات این کمپانی بوده است.

این کمپانی خاطر نشان کرده است که به زودی هرچه تمام تر بسته الحاقی جدیدی برای این بازی توزیع می شود که به واسطه ی آن ده مرحله ی جذاب دیگر به بازی Nioh اضافه خواهد شد.

گیمNioh

گیمNioh

نقد و بررسی گیمNioh

سبک این سری از بازی ها که معمولا توسط کمپانی های ژاپنی ساخته می شود، در دنیای این روزها طرفداران زیادی را پیدا کرده است که در آن بازی ها، دنیای تاریکی از جهان دیده می شود و شما بایستی برای موفقی تدر این بازی، ناامیدی را کنار بگذارید و پس از هر شکست دوباره شروع کنید. این سبک بازی ها نیازمند تأمل و درک بالا می باشد تا هدف این بازی برای شما مشخص شود.

گیمNioh با الهام گرفتن از بازی های متفاوت که البته به صورت کاملا درست و منطقی از آن ها استفاده شده است، موفقیت های زیادی را کسب کرده است که تجربه ی بسیار خوبی برای تیم نینجا نیز به شمار می رود.

این بازی پس از یک غیبت طولانی حالا با یک داستان حماسی دوباره بازگشته است و به زمانی که شما شروع به بازی می کنید، در ابتدا شاید شما را شوکه کند که این الهام گیری از وقایع تاریخی و فیلم ها و دیگر اتفاقاتی که از آن ها در این بازی استفاده شده است، تا به چه حد می تواند درست و به جا استفاده شده باشد.

در گیمNioh شما خیلی زود متوجه ناعادلانه بودن آن در سختی بیش از اندازه ی آن، می شوید که عملا این بازی را به یک اتفاق بی منطق تبدیل می کند. اما با گذشت ساعاتی از بازی، تمامی نگرانی شما رفع می شود و متوجه می شوید که در صورتی که از الهاماتی که از وقایع تاریخی و داستان ها و فیلم ها و دیگر رویدادهایی که از آن ها در این بازی استفاده شده است، کمک بگیرید و فرمول جدیدی را برای خود ایجاد کنید، به راحتی می توانید از پس مراحل سخت این بازی بر بیاییدو در آن موفق شوید.

اتفاقاتی که در این بازی مشاهده می کنید در کنار گیم پلی قابل قبول بازی و همچنین داستان سرایی موفق این اثر سبب می شود که گیمNioh را به یک بازی بسیار فوق العاده و حیرت انگیز تبدیل کند که مخاطب از تجربه ی آن لذت خواهد برد و در میان رقبای خود بسیار ستودنی باشد و همچنین با وجود نکات منفی و نقاط ضعفی که در این بازی وجود دارد، نقاط قوتش بر آن غلبه کند و ضعف های خود را بپوشاند.

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of