طراحی جهان باز بازی Red Dead Redemption

گیمRed Dead Redemption

بازی Red Dead Redemption در استودیوی تیک تو اینتراکتیو طراحی شده است. فروش این بازی از ۲۳ میلیون نسخه گذشت و توانست طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. کریستین کانتامسا طراح سری بازی های Red Dead Redemption در یک کنفرانس آموزش در شهر پاریس درباره ی بازی های جهان باز صحبت کرد.

گیمRed Dead Redemption
گیمRed Dead Redemption

در بازی هایی که از سبک جهان باز پیروی می کنند می توان به داستان آن، مأموریت های فراوان و تعداد گروه های متعدد در انجام بازی اشاره کرد. همچنین نقشه ها و محیط های گسترده ای در این سبک از بازی ها طراحی می شود و این ویژگی های خاص و دوست داشتنی این بازی ها را این چنین محبوب کرده است.

کانتامسا معتقد است که بین بخش های داستانی و بازی تک نفره و گروهی یک ارتباط گسسته وجود دارد. او در این باره ادامه می دهد که در آینده ی نزدیک این ارتباط از حالت گسسته خارج شود و به یک حالت سالم و یکسان تبدیل شود. همچنین در ادامه بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild را مثال خوبی برای این امر دانست.

طراحان با افزودن یک سری آیتم و ابزار مخصوص تا حدودی موفق شده اند تا بخش های مختلف بازی را به هم ربط بدهند. او همچنین استفاده از سبک MMO را در بازی Grand Theft Auto Online انقلابی برای یکپارچه سازی تمام قسمت های بازی های آنلاین می داند.

آشنایی با بازی Red Dead Redemption

فروش ۲۳ میلیونی این بازی نشان از کیفیت بالای آن است. داستان بازی سرنوشت داچ و گروهش را روایت می کند. آن ها در نقشه ی سرقت از بانک ناکام می مانند و وقتی خود را در مخمصه می بینند از محل متواری می شوند. بدون اینکه متوجه چیزی باشند به یک کوهستان پناه می برند. بازی سرتاسر مهیج است. یکی از نکات جذاب بازی شخصیت پردازی فوق العاده ی کاراکتر ها است.

هر کدام از شخصیت ها و کارکتر ها داستان های جذاب مختص به خود را دارند. در نسخه های پیشین با یک داچ خشن تشنه ی کشتن رو به رو شدیم. در این نسخه یک داچ با خلق و خوی متفاوت تر را می بینیم که پخته تر شده و سعی بر کنترل خشم خود دارد.

هوسه و جان مارستون هم کاراکتر های منحصر به فرد دیگر این بازی هستند. علاقه مندان این بازی در نسخه ی پیشین از سرنوشت آرتور مورگان بی خبر ماندند. خبر خوب برای این افراد این است که دوباره می توانید آرتور را در این نسخه ملاقات کنید.

ساخت شخصیت آرتور به تصمیمات شما بستگی دارد. شما می توانید آن را شخصی سازی کنید و با انتخاب های درست او را به یک قهرمان و یا با انتخاب های غلط او را به یک فرد بد نام تبدیل نمایید. دیالوگ های انتخابی برای کاراکتر ها به خوبی انجام شده است و اگر کمی تیز باشید می توانید سرگذشت داچ را بفهمید. دیالوگ ها همراه با صدای مناسب به کاراکترها جذابیت بیشتری می بخشد.

گیمRed Dead Redemption
گیمRed Dead Redemption

گرافیک بازی رد دد ردیمپشن

گرافیک بازی Red Dead Redemption نیز بسیار جالب و تاثیر گذار طراحی شده است. این گرافیک در طراحی مناظر پوشیده از برف و جنگل ها و طراحی پرجزئیات خیابان ها قابل تحسین است. محیط و نقشه های بازی بسیار پهناور هستند و این پهناور بودن محیط باعث شده است تا اتفاقات زیادی در این مسیر برای شما رخ دهد.

سوپرایز های بازی

در گوشه گوشه ی بازی سوپرایز های زیادی نهفته شده که هر لحظه شما را غافل گیر خواهد کرد. هیجان بازی با توجه به این سوپرایز ها ایجاد شده است. بازی نیمی در انتخاب های ما و نیمی در رخدادهای از قبل نوشته شده دنبال می شود. اگر همه ی بازی در اختیار بازی کننده قرار گیرد در روند بازی مشکل ایجاد می شود.

مثلا در بازی در آزاد کردن یک شخص نقش داریدامکان ازاد کردن او را خواهید داشت و یا می توانید بی اعتنا از آن بگذرید. این امر می تواند هم شخصیت شما را بسازد و هم روند بازی را تغییر دهد. نکته ی دیگر بازی شخصی سازی کارکتر بازی شما است.

کلام اخر این که بازی پر از مراحل مهیج و جذاب است که خطرات زیادی را در خود پنهان کرده است. بازی هیچگونه مرحله ی تکراری و یا روند مبارزه ی تکراری ندارد و این امر با ترکیب موسیقی بی نقص بازی Red Dead Redemption  را به یک اثر منحصر به فرد تبدیل کرده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 8 =