شمار بازیکنان گیمRocket League از مرز یک میلیون نفر گذشت

گیمRocket League

بخش آنلاین گیمRocket League به نقطه عطف بازی تبدیل شده،قسمتی لذت بخش که بازی باز ها در همه قسمت های مختلف دنیا با هم تیم های سه نفره تشکیل می دهند و با هم به رقابت می پردازند.

گیمRocket League

گیمRocket League

شمار بازیکنان گیمRocket League از مرز یک میلیون نفر گذشت

گیمRocket League نزدیک ۴ سال است که اسباب سرگرمی بازی باز ها شده است. این بازی که از ایده ای خارق العاده ساخته شده این روز ها دارد دوران طلایی خود را طی می کند. بازی که روز به روز بر بازی باز های آن افزوده می شود و مسابقات دوره ای آن جزو پر رونق ترین مسابقات آنلاین است. شما در این بازی فوتبال بازی می کنید. البته نه یک فوتبال معمولی بلکه فوتبالی که بازیکنان آن ماشین های جنگنده و کوبنده ای هستند که با هم به رقابت می پردازند و باید دروازه هم دیگر را باز کنند. این بازی تا به حال برای پلتفرم های Microsoft Windows، PlayStation 4 ، Xbox One، macOS، Linux   و  Nintendo Switchعرضه شده ومورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است.

سازنده بازی شرکت بازی سازی آمریکایی Psyonix می باشد که نزدیک دو دهه قدمت دارد و Rocket League بهترین و محبوب ترین بازی این شرکت است. به تازگی این شرکت توسط Epic Games خریداری شده است. گفته می شود این بازی در سه سال اول انتشارش حدود ۷۰ میلیون دلار برای این شرکت در آمد به وجود آورده که مقدار قابل توجهی برای Psyonix جوان است.

شما در گیمRocket League با ماشین های موشکی مواجه هستید که با استفاده از ابزار ها و امکانات موشکی شان می خواهند دروازه هم را باز کنند و امتیاز بیشتری کسب کنند. علاوه بر این سکو هایی در بازی قرار داده شده که می توان به وسیله آن ها پرید و یا در امتداد دیوار ها و سقف ها با سرعت حرکت کرد و حسی همچون حس پرواز را تجربه کرد. شما می توانید از این موقعیت ها تصویر بردارید و ماندگارشان کنید. همین حرکت هاست که بازی باز ها را سحر کرده و باعث جذابیت و لذت بازی شده است. مخصوصا وقتی که توپ وارد دروازه حریف می شود و موجی از انفجار و پراکندگی رنگ ها فضای بازی را پر می کند.

شاید بشود گفت گیمRocket League از بازی fifa street الهام گرفته شده است. زیرا شما در هر دو آزادید به هر شکلی خود را پشت توپ برسانید. شاید در نگاه نخست بازی ساده به نظر برسد اما اینگونه نیست. زیرا شما برای تنظیم دید و رساندن خود به توپ باید مهارت زیادی کسب کنید. این بازی پر ست از ایده های نو و جدید ؛ مانور ها و حر کت هایی که در کمتر بازی دیده می شود. بازی به گونه ای طراحی شده که شما حتی اگر موفق به وارد کردن توپ به دروازه حریف نشوید از حضور در بازی و هدایت توپ لذت زیادی خواهید برد.

زمین گیمRocket League از قسمت هایی ست که سازندگان توجه ویژه ای به آن داشته اند.زمینی غیر استاندارد که دارای پیچ و خم های مختلف، زمین خاک و همین طور سطوحی پر شیب و با زمین لرزه های ناگهانی که ممکن است توپ را از دستتان خارج کند. همین زمین های متنوع باعث افزایش هیجان بازی می شود و اوقات سرگرم کننده ای را برای بازی باز ها می سازد. برای مثال از زمین هایی که در بازی خیلی محبوب است مسیر یخی و هاکی می باشد. در گوشه کنار های بازی بسته هایی وجود دارد که با آن ها می توان ماشین های خود را تقویت کرد و قدرتمند به جریان بازی برگردید. همین طور گاهی در بسته ها جواهراتی وجود دارد که به عنوان جیزه برایتان در نظر گرفته شده است.

سازندگان تماما در حال بروز رسانی و بهبود بازی هستند. آن ها امکانات بازی همچون ماشین های جدید،  پوسته های خیره کننده، مسیر هایی نو، چرخ های جدید و انفجار هایی جالب تر را ارتقا می دهند و بازی را به سوی بهتر شدن می برند. یازی ماشین های بسیاری طراحی کرده که برای دست یابی به آن ها باید ساعت ها بازی کنید. تمام ماشین ها قابلیت پرش، پرواز، و نیترو زدن را دارند و تنها تفاوت آن ها در ظاهرشان است.

سازندگان به بخش گرافیکی هم توجه زیادی نشان دادند و گرافیک بازی افت نمی کند. همین طور موسیقی ساخته شده برای بازی بسیار شیرین و گوش نواز است و بسیار با جریان بازی هماهنگی دارد.

گیمRocket League

گیمRocket League

بخش آنلاین گیمRocket League به نقطه عطف بازی تبدیل شده. قسمتی لذت بخش که بازی باز ها در همه قسمت های مختلف دنیا با هم تیم های سه نفره تشکیل می دهند و با هم به رقابت می پردازند. متاسفانه امکان انجام آنلاین این بازی برای بازی باز های ایرانی وجود ندارد. حتی بخش اشتراک گذاری تصاویر در این بازی هم بسیار پر مخاطب است و بسیاری با دیدن تصاویر به اشتراک گذاشته شده خود را سرگرم می کنند.

بر اساس آخرین بررسی ها نزدیک ۵۰ درصد بازی های انجام شده در این بازی مرتبط با بخش پلی لیست های رقابتی ست که خود شامل دسته بندی های مختلف است. ۳۳ درصد در لیست معمولی قرار گرفته و ۱۱در صد در لیست های جایگزین که شامل بخش مدل شبیه سازی  بسکتبال و هاکی ست و نهایتا ۶ در صد بازی های ست که به صورت بازی های شخصی میان بازیکنان انجام می شود.

گیمRocket League تنها با گذشت یک ماه از عرضه آن بر روی کنسول ایکس باکس توانست به شمار یک میلیونی بازی باز ها بر روی این کنسول برسد که حتی اعجاب سازنده بازی را هم بر انگیخت او در این باره گفت : بله شمار بازی باز های راکت لیگ در کنسول ایکس باکس وان به یک میلیون نفر رسید. از همه شما خیلی ممنونم که از ما حمایت کرده اید. طبق آخرین اعلام شرکت Psyonix تعداد بازی باز های این بازی موفق در جهان به تعداد ۴۰ میلیون رسیده تعداد مسابقات انجام شده در این بازی به بیش از یک میلیارد رسیده است. شاید بتوان خلاقیت سازندگان، سرور های قدرتمند بازی، پشتیبانی عالی از بازی را از دلایل موفقیت و محبوبیت این بازی دانست. بازی یی که با سرمایه گذاری ۲ میلیونی شروع شد و حالا درآمدی سرشار برای سازندگانش به ارمغان آورده.

 

دیدگاه‌ها ۰

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of