۱۰ اشتباه رایج در بازی فارکرای ۵

اشتباهات بازی فارکرای 5

Far Cry 5 بازی فوق‌العاده‌ای است، اما در اولین تجربه ممکن است بعضی از بازیکنان تازه وارد متوجه اشتباهات بازی فارکرای ۵ شوند. Far Cry 5 برای ایجاد تغییراتی در مکانیک و گیم ‌پلی نسخه‌های قبلی خود، چند تفاوت جزئی در بازی اعمال کرده است. هرگونه تغییری که در یک مجموعه طولانی مدت ایجاد می‌شود، توسط سازندگان و بازیکنان آن مورد آزمون و خطا قرار می‌گیرد. چه در این بازی تازه وارد باشید و چه اینکه به خاطر تغییراتی که در گیم ‌پلی آن ایجاد شده کاملاً از آن دلسرد شده ‌اید، در اینجا شما را با برخی از اشتباهات رایجی که بازیکنان در Far Cry 5 مرتکب می‌شوند، آشنا می‌کنیم.

استفاده نادرست از Guns And Fangs

پیش از هر چیز اجازه دهید توضیح مختصری در مورد Guns For Hire و Fangs For Hire بدهیم. در Far Cry 5، اگر همراهانی که برای خود انتخاب می‌کنید انسان باشند، Guns نامیده می‌شوند و اگر حیوان باشند، Fangs. استفاده نادرست یا استفاده از همراهان اشتباه در شرایط اشتباه ممکن است منجر به شکست شما در یک مأموریت شود. معمولاً بازیکنان مزایای استفاده از Fangs for Hire را نادیده می‌گیرند. اما آن‌ها در موقعیت‌های درست واقعاً مفید هستند.

توانایی ویژه Boomer این است که دشمنان را بدون هیچ جلب توجهی علامت‌گذاری می‌کند و با این کار عملیات مخفی‌کاری را بسیار آسان‌تر می‌سازد. هنگامی که اوضاع در عملیات خراب می‌شود، این سگ دوست بسیار خوب شما خواهد بود و با حملات خود از شما دفاع خواهد کرد. Boomer با پس گرفتن سلاح و مهمات برای شما، ثابت می‌کند که در کار خود بهترین است.

Peaches، که یک گربه وحشی پشمالو است، گزینه خوبی برای کشتن مخفیانه دشمنان محسوب می‌شود. این حیوان، بی سروصدا با چنگال‌های خود به دشمنان حمله می‌کند و مهارت خوبی در کمین کردن میان چمن‌های بلند دارد. از طرفی دیگر، Cheeseburger که یک خرس دوست داشتنی است، می‌تواند دشمنان را از بین ببرد و توجهات را از روی شما بردارد.

در رابطه با Guns for Hire نیز باید بگوییم که Nick Rye یک متخصص هوانوردی است که در حملات هوایی بسیار به درد شما می‌خورد. برای کارهای مربوط به تک‌تیراندازی نیز می‌توانید روی Grace Armstrong حساب کنید. این تیرانداز حرفه‌ای، هرگز اشتباه هدف‌گیری نمی‌کند، همین مهارت در Jess Black نیز نهفته است، اما او با تیر و کمان این کار را انجام می‌دهد. Sharky در به آتش کشیدن دشمنان خوب است و Adelaide Drubman نیز می‌تواند پشتیبانی هوایی سرسختی ارائه دهد.

نکته این است که هر همراهی که در مأموریت خود به کار می‌گیرید، یک سری مهارت ویژه دارد که می‌تواند جان شما را نجات دهد و شما با استفاده به موقع و درست از مهارت آن‌ها می‌توانید به نقاط قوت خود بیافزایید و راحت‌تر به مقابله با دشمنان بپردازید.

اجازه دهید که همراهان (Guns) شما کنترل وسایل نقلیه را به دست بگیرند

بازیکنان می‌توانند در مورد چگونگی انجام مأموریت‌ها، خودشان تصمیم بگیرند و این کار بسیار درستی است. اما از آنجایی که ما در این راهنما قصد داریم تا حد ممکن از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنیم، روش مطمئن‌تری را به شما نشان می‌دهیم. اما با تمام این اوصاف، بهتر است گاهی اوقات کنترل وسیله نقلیه را بر عهده همراه خود بگذارید.

ممکن است توانایی رانندگی بعضی از همراهان شما به وضوح اعلام نشده باشد، اما آن‌ها در رانندگی و خلبانی بی‌نظیر هستند. این باعث می‌شود که شما در حین حرکت، بیشتر تمرکز خود را بر روی دیده‌بانی، هدفگیری و درگیر شدن با دشمنان قرار دهید. هنگامی که Guns کنترل وسیله را به دست می‌گیرند، راهنمایی و جهت‌دهی به آن‌ها بسیار راحت‌تر است، بنابراین، کنترل وسیله به طور کامل از دست شما خارج نخواهد شد.

تنظیمات هواپیما

هنگامی که در حال پرواز به صورت انفرادی هستید، حواستان به تنظیمات هواپیما باشد. قابلیت پرواز کردن، ویژگی جدیدی است که به Far Cry 5 اضافه شده است. به همین خاطر بسیاری از بازیکنان ممکن است چندان به کنترل آن توجه نکنند، اما این کار اشتباه است. برای شروع یک پرواز، ابتدا مطمئن شوید که هواپیما متناسب با سبک بازی شما و یا هدف مورد نظر تنظیم شده است.

اشتباهات بازی فارکرای 5

این تنظیمات به صورت پیش ‌فرض بر روی ‘Shooter’ قرار دارد، که در آن تمام جهت ‌گیری‌ها به یک کنترل اختصاص داده می‌شود و آن Left stick (دکمه‌های جهت‌گیری و آنالوگ سمت چپ کنترلر) است. در این حالت، هواپیما بر روی تصحیح خودکار قرار می‌گیرد و Roll (چرخش حول محور دماغه تا دم هواپیما) را غیرفعال می‌کند. به همین دلیل تاکتیک‌های داگ‌فایت (حمله به هواپیماهای دیگر با قرار گرفتن در پشت آن‌ها) نیز غیرفعال می گردند.

از طرفی دیگر، تنظیمات متعادل‌تری مانند ‘Classic’ داریم که قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتری را در هنگام پرواز فراهم می‌کند. Left stick فقط Yaw (چرخش دماغه هواپیما به چپ یا راست حول محور بالا و پایین) و Pitch (چرخش دماغه هواپیما به بالا یا پایین حول محور بال به بال) را کنترل می‌کند. این در حالی است که L و R به شما امکان انجام چرخش Roll را برای اجرای مانورهای داگ‌فایت بیشتر فراهم می‌سازد. همچنین می‌توانید با استفاده از کنترل های دیگر آزادانه بمب پرتاب کنید و شلیک نمایید.

نداشتن پول کافی در ابتدای بازی

در اولین ساعات از شروع بازی، پول چندان زیادی در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. ممکن است احساس کنید که برای آماده‌سازی خود نیاز به خرید مهمات و دارو دارید، اما اگر حواستان را بیشتر جمع کنید، می‌توانید این‌ها را به صورت پراکنده در اطراف محیطی که بازی می‌کنید، بیابید. این موضوع در مورد آیتم‌های ساختنی مانند molotovها (بطری حاوی مواد منفجره) نیز صدق می‌کند.

تصرف پایگاه‌ها با درگیری مسلحانه

ممکن است درگیری مسلحانه و دویدن به سمت پایگاه‌ها مانند آنچه که در فیلم Scarface دیده ‌ایم، بسیار هیجان‌انگیز باشد، اما بهتر است صبور باشید و مخفیانه عمل کنید. با مخفیانه پس گرفتن پایگاه بدون به صدا درآوردن هرگونه آژیر خطری، پاداش سنگینی به شما تعلق خواهد گرفت.

نادیده گرفتن چالش‌ها

در کنار پول، امتیاز توانایی‌ها (Perk Points) مهم‌ترین شکل ارز در بازی است. این‌ها، چالش‌هایی هستند که در آن مثلاً با کشتن ۱۰ دشمن با یک سلاح یا روشی خاص جایزه دریافت می‌کنید. اکثر این چالش‌ها بسیار آسان هستند و به شما فرصتی می‌دهند تا تاکتیک‌های مختلفی را بررسی کنید. مهم‌تر از همه، یک منبع سریع در کسب امتیاز توانایی برای گسترش مهارت های خود در اوایل بازی محسوب می شود.

بی توجهی به حالت Arcade

اشتباهات بازی فارکرای 5

پرسه زدن NPCهای مزاحم در اطراف دستگاه‌های بازی آرکید و شنیدن صداهای آزار دهنده در نزدیکی Mini-gameها می‌تواند به شدت باعث دور شدن بازیکنان از این بخش شود. با این حال، آن را فقط به خاطر این موضوع کنار نگذارید. Arcade mode بهترین راه برای به دست آوردن پول نقد و Perk Point بیشتر است. هرچه بیشتر در این قسمت پیشرفت کنید، پول و امتیاز بیشتری در بازی اصلی به دست خواهید آورد.

نادیده گرفتن Prepper Stasheها

کسی دوست ندارد فقط برای یک جایزه ناچیز و پاداش بی‌ارزش وقت خود را صرف حل کردن معماهای غیرضروری کند. به همین دلیل ممکن است بعضی از بازیکنان از اهمیت Prepper Stasheها غافل شوند. اما این اندوخته‌ها یکی دیگر از منابع برای کسب پول، Perk Point و همچنین لوازم مفیدی مانند مهمات است. حتی گاهی اوقات، سلاح‌های جدید یا وسایل نقلیه جالبی را به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند.

عدم توجه به محیط اطراف

انتظار این را نداشته باشید که یک فلش چشمک ‌زن یا علامت خاصی جلوی شما ظاهر شده و مسیر درست را نشانتان دهد. Far Cry 5، برج‌های سیگنالی و نقشه های کوچک را برداشته و همه چیز را بر پایه جستجو قرار داده است.

اشتباهات بازی فارکرای 5

در واقع بررسی محیط اطرافتان تنها راه پیدا کردن اهداف جدید در بازی است. از کلیک بر روی علائم رانندگی گرفته تا پیدا کردن محل مناسبی برای شکار و خواندن یک آگهی تبلیغاتی به صورت تصادفی در کنار یک انبار، همگی نشانه‌هایی است که باید برای یافتن مسیر درست در ذهن خود بررسی کنید. حواستان به شهروندانی که به کمک نیاز دارند، باشد. این شهروندان به شما اطلاعاتی در مورد Prepper Stash یا یک سلاح امن خواهند داد.

کشتن حیوانات با مواد منفجره

خرس‌های وحشی و گوزن‌های دیوانه می‌توانند موجب رعب و وحشت شما شوند. اما جدا از مسئله Perk Point، دلیل اصلی برای کشتن حیوانات در Far Cry 5، استفاده از پوست آن‌ها است. مواد منفجره، همیشه باعث صدمه دیدن این پوست‌ها می‌شود که گاهی اوقات می‌تواند شما را از بخش بزرگی از پاداش‌های نقدی محروم سازد. به جای این کار، می‌توانید آن‌ها را با استفاده از شات‌گان یا مسلسل بکشید که آسیب کمتری به پوست وارد شود. البته راه بهتری هم وجود دارد و آن استفاده از تیر و کمان یا اسنایپر است.

 

منبع: TheGamer

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =