۱۰ بازی فوق العاده پلی استیشن که در مرحله تولید کنسل شدند

دنیای بازی های ویدئویی دنیایی بزرگ و پیچیده است. این صنعت پرطرفدار با هیچ کس شوخی ندارد و گاه و بی گاه برخی را از گردونه رقابت حذف می کند. تا کنون بازی های ویدئویی زیادی وجود داشته اند که بنا بر دلایل مختلف از ادامه راه طراحی و تولید باز مانده اند. برخی از این شرکت ها طی یک بیانیه رسمی علت را به کاربران خود توضیح می دهند و برخی دیگر بدون هیچ اعلامی کار را نیمه تمام رها می کنند. کنسل شدن طراحی و تولید بازی های ویدئویی می تواند علل مختلفی داشته باشد.

شاید برخی از سازندگان به دلیل عدم همخوانی بازی تولیدی با استانداردهای تعیین شده از ادامه تولید و عرضه بازی پشیمان شوند و یا شاید هم در مرحله توسعه کار با مشکلات عدیده ای مواجه شوند که ادامه کار را برای دشوار یا غیر ممکن بسازد. به هر حال این اتفاق به هر دلیل که پیش آید، می تواند موجب ناراحتی کاربران و مخاطبانی شود که خودشان را برای یک تجربه هیجان انگیز و متفاوت آماده کرده بودند. ما در این مقاله در مورد ۱۰ بازی فوق العاده ای که در مرحله تولید کنسل شدند، با شما صحبت خواهیم کرد.

بازی Scalebound

بازی Scalebound یکی از بازی های با کیفیت و فوق العاده ای بود که به سرانجام خوشی نرسید. قرار بود این بازی توسط استودیوی پلاتینیوم گیمز ساخته و تولید شود. حتی شرکت مایکروسافت نیز خبر تولید آن را برای ایکس باکس وان منتشر کرده بود. اما استودیوی پلاتینیوم گیمز به یکباره تصمیم گرفت تا تولید بازی جدیدی را آغاز کند. به همین جهت زمان عرضه بازی به تعویق افتاد و سرانجام در سال ۲۰۱۷ میلادی توسعه بازی برای همیشه متوقف شد. مایکروسافت طی بیانیه ای این خبر را به گوش کاربران رساند. اما هیچ کس هیچ وقت نفهمید که علت اصلی توقف این بازی چه بوده است.

بازی PlayStation ۴ Doom 4

Doom 4 از دیگر بازی هایی است که به فرجام خوشی نرسید. کار این بازی در سال ۲۰۰۸ میلادی  توسط  استودیوی id Software آغاز شد. روند تولید هم در سال های بعدی ادامه داشت. اما کم بودن گزارش های ارائه شده در طول این سالها کاربران را به روند تولیدی مشکوک کرد. طراحان بازی Doom 4 در جواب کاربران بیانیه ای را انتشار دادند و از تغییر بیش از اندازه بازی در طول طراحی صحبت کردند. سرانجام Doom 4 پیش از اینکه به دست گیمرها برسد برای همیشه کنار گذاشته شد.

بازی Star Wars 1313

Star Wars 1313 یکی از بازی های ماجراجویانه ای بود که قالبی جنگ ستاره ای داشت. مشکلات بازی Star Wars 1313 از وقتی شروع شد که کمپانی دیزنی، لوکاس فیلم را به تعلق خود در آورد.  دیزنی سعی کرد پس از آن، مدل تجاری تمامی بازی های ویدئویی لوکاس فیلم را تغییر دهد و حتی برخی را کنار بگذارد. بر طبق این تصمیم گیری Star Wars 1313 برای همیشه کنار گذاشته شد.

بازی Silent Hills

چهارمین بازی بداقبال Silent Hills است. این بازی توسط هیدئو کوجیما کارگردانی می شد. پس از اینکه صحبت هایی مبنی بر جدایی هیدئو کوجیما از کونامی به گوش طرفداران رسید، بسیاری از افراد برای سرانجام بازی Silent Hills نگران شدند که البته این نگرانی بسیار به جا بود. در نهایت کونامی اعلام کرد که برنامه ای برای توسعه بازی Silent Hills ندارد و بدین ترتیب این بازی برای همیشه به دست فراموشی سپرده شد.

بازی Titan

Titan از بازی های پر سر و صدایی بود که توسط کمپانی Blizzard Entertainment پیگیری می شد. تولید این بازی در سال ۲۰۰۸میلادی کلید خورد اما در سال ۲۰۱۴ زمزمه هایی مبنی بر کنسل شدن توسعه بازی به گوش رسید. Blizzard Entertainment معتقد بود می تواند از بازی های کم زحمت و ساده تری، سود بیشتری بکند و دیگر علاقه ای به توسعه بازی Titan ندارد.

بازی Rainbow 6 Patriots

Rainbow 6 Patriots هم مثل سایر بازی های پیشین، نصفه کاره به اتمام رسید. یوبیسافت به عنوان توسعه دهنده این بازی شروع کار از سال ۲۰۱۱ را اعلام کرد. اما در سال ۲۰۱۴ میلادی عدم علاقه خود به توسعه بازی Rainbow 6 Patriots را دلیل قطع کار دانست. این کمپانی تصمیم داشت تا وقتش را صرف توسعه  Rainbow Six کند.

بازی Prey 2

استودیوی Human Head تصمیم داشت تا بازی Prey 2 را که یک بازی هیجانی اول شخص به حساب می آمد، به سرانجام برساند. اما در سال ۲۰۱۴ خبری مبنی بر کنسل شدن تولید بازی به گوش رسید که پس از مدتی مشخص شد حقیقت دارد. Human Head معتقد بود نرسیدن به استانداردهای تعیین شده علت اصلی توقف تولید و توسعه بوده است.

بازی Shadow Realms

در سال ۲۰۱۴ میلادی استودیوی آوستین اعلام کرد که قصد کار روی پروژه جدیدی به نام Shadow Realms را دارد. این بازی که در میان بازی های هیجانی و آنلاین جای می گرفت، خیلی زود از مراحل تولید و توسعه جا ماند. آوستین معتقد بود که بهتر است تا زمان خود را صرف تولید پروژه های جدیدتری بکند.

بازی Star Wars: Battlefront 3

Star Wars: Battlefront 3 از دیگر بازی های بداقبالی بود که هیچ وقت به دست طرفداران نرسید. استودیوی Free Radical Design از سال ۲۰۰۶ الی ۲۰۰۸ میلادی کار توسعه این بازی را بر عهده داشت. اما درست در زمانی که همه چیز خوب پیش می رفت و بالغ بر ۹۹ درصد کار تمام شده بود، پروژه به دلیل مشکلات مالی برای همیشه متوقف شد.

بازی Fez

در سال ۲۰۱۲ میلادی بنا بود تا بازی Fez روند توسعه را طی کند. اما متاسفانه پس از بروز درگیری مابین طراح ارشد Fez و یکی از خبرنگاران در فضای مجازی، کار برای همیشه کنسل شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =