۱۰ میلیون واحد از بازی Cyberpunk 2077 فروخته شد

فروش بازی Cyberpunk 2077

با وجود تمام جنجال‌های بازی Cyberpunk 2077 از کمپانی CD Projekt RED در زمان راه‌ اندازی، این کمپانی با آن‌ها روبرو شد، همچنان بسیار موفق عمل کرده است. طبق گزارش SuperData که مربوط به بازی‌های دیجیتالی سراسر جهان در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ است، مشخص شده است که فروش بازی Cyberpunk 2077 حدود ۱۰ میلیون واحد به صورت دیجیتالی بوده است. %۸۰ این مقدار هم برای رایانه بوده است. این امر منجر به ثبت رکورد جدیدی برای بالاترین درآمد دیجیتالی ماهانه با ۱۲ میلیارد دلار در ماه گذشته شده است.

لازم به ذکر است که اگرچه بازپرداخت‌های دیجیتالی لحاظ نشده ‌اند، اما از اطلاعات شرکت مشخص شده که تأثیری بر میزان فروش کل بازی نگذاشته است. میزان فروش تا ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته بود که کنسول‌ها شاهد ۱۶ درصد افزایش فروش بودند. درآمد رایانه نیز شاهد افزایش چشمگیر %۴۰ نسبت به سال گذشته بوده است.

CD Projekt گزارش داده است که بیش از ۱۳ میلیون نسخه از بازی Cyberpunk 2077 تا ۲۲ دسامبر فروخته‌ شده است. این مقدار با در نظر گرفتن هزینه‌های بازپرداخت شده است. اینکه فروش‌های دیجیتالی در رایانه‌های شخصی بسیار بالا است، خیلی جالب است. سازنده بازی قبل از عرضه بیان کرد که پیش سفارش‌های دیجیتالی حدود %۷۴ بوده است، اما تقسیم کلی این پیش سفارش‌ها حدود %۵۹ برای رایانه و %۴۱ برای کنسول‌ها بوده است.

در این بین، پچ ۱.۱ هم فعال است. این پچ رفع اشکالات و بهینه ‌سازی‌های بی‌شماری را برای سیستم عامل‌ها به همراه دارد. پچ ۱.۲ نیز در دست توسعه است و سازنده بازی همچنان در حال جمع‌آوری بازخوردهای مربوط به اشکالات بازی است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفت =