۱۰ نمونه از اعتیادآورترین بازی های آنلاین

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

هر سال تعداد زیادی از اعتیادآورترین بازی های آنلاین وارد بازار و خانه‌های ما می‌شوند و بعضی‌هایشان هیچوقت بیرون نمی‌روند؛ حتی بعد از گذشت چند سال از انتشارشان هم، ما نمی‌توانیم آن‌ها را فراموش کنیم. این بازی‌ها دقیقا بازی‌هایی هستند که باعث می‌شوند ما از گیمر بودن خسته نشویم. دلیل آن هم می‌تواند حمایت فوق‌العاده‌ی توسعه دهنده‌های بازی و انتشار دائم نسخه‌های محتوا یا بروزرسانی و مهیج‌تر کردن همیشگیشان باشد.

همه‌ی بازی‌های این لیست قبل از سال ۲۰۱۹ منتشر شدند. پس خودتان را آماده کنید برای ده بازی آنلاین اعتیاد آور!

۱- بازی Overwatch

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

Overwatch یک بازی همیشه در حال تحول است. یک نمونه‌ی بارز از گیم مدرن درباره‌ی یک قهرمان و شوتر اول شخص با استایل‌های مختلف که ساخته شده تا گیمرها را به خودش معتاد کند. Overwatch همین حالا هم مجموعه‌ای از طرفداران پر و پا قرص دارد که نمی‌گذارند این بازی از مُد بیفتد.

ما واقعا نمی‌توانیم برای نسخه بعدی Overwatch صبر کنیم تا ببینیم این نسخه چطور رکورد نسخه‌ی فعلی را می‌زند! ولی وقتی منتشر شود تضمین می‌کنیم که یک بازی کاملا متفاوت خواهد بود و همین به اندازه کافی همه را هیجان زده می‌کند و باعث می‌شود که بخواهیم به بازی کردن ادامه دهیم.

۲- بازی Destiny

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

شکی نیست که بازی Destiny فراز و نشیب‌های خودش را داشته است، ولی شرکت Bungie برای این پیشرفت و رسیدن به مرحله‌ای که همه‌ی طرفداران را راضی و خوشحال کند، از جان مایه گذاشت. با آپدیت‌های مداوم، قابلیت کراس سیو کردن و مخصوصا از وقتی که جزو بازی‌های رایگان شده است، اصلا عجیب نیست که Destiny 2 اکتبر امسال در استیم، بین بازی‌های رایگان و حتی غیر رایگان شماره‌ی یک شد. آینده‌ی Destiny 2 درخشان‌تر از هر موقعی به نظر می‌آید؛ مخصوصا با این تیم پرتلاشی که بانجی دارد.

۳- بازی Fortnite

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

از آنجایی که Fortnite در فروش واقعا دیگر اشباع شده است، احتمالا شما از شنیدن اسمش دیگر حالتان به هم می‌خورد. ولی قطعا هیچ شکی نیست که فورتنایت یک پدیده بود و طبیعی است که همیشه در سرویس‌هایی مثل میکسر و توییچ، ویوهای فوق‌العاده زیادی می‌خورد.

ممکن است که شوق و ذوق همه برای فورتنایت دیگر تثبیت شده باشد، اما این به این معنی نیست که Epoch اتفاقات جذاب و جدید در بازی را کنار بگذارد. مثل سیاهچاله‌ای که سرورها را برای چند روز قطع کرد و فصل دوم را کلا به اتمام رساند و باعث شد بچه‌ها در آغوش پدر و مادرشان گریه کنند.

مشارکت دادن شخصیت‌های زیاد در این بازی به گیمر این اجازه را می‌دهد که به بازی ادامه دهد و به جای بتمن یا شاید تانوس بازی کند یا حتی کلیپ جدید جنگ ستارگان جِی جِی آبرامز را نگاه کند. بازی‌های PubG و Call Of Duty و Escape From Tarkov کارشان را در ژانر Battle Royale به نحو احسن انجام می‌دهند، ولی از نظر زمان در اوج بودن، هیچیک به پای فورتنایت نمی‌رسد.

۴- بازی Rainbow Six Siege

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

اگر شما سال ۲۰۱۵ می‌گفتید که Rainbow Six Siege قرار است در چهار سال آینده در لیست پرفروش‌ترین‌ها باشد، هیچکس حرفتان را باور نمی‌کرد. ولی الان می‌بینیم که واقعا اینطور بوده است. اگر بیشتر فکر کنیم؛ می‌فهمیم که زیاد هم شوکه کننده نیست.

با آپدیت‌های دائمی، تغییرات کوچک در اپراتور، مسابقه جذاب بر سر قهرمانی و ویژگی‌های جدیدی که هرسال اضافه می‌شوند، Ubisoft کاری کرده که بازی همیشه جدید به نظر بیاید و ارتباطش با نسخه‌های قبلی هم قطع نشود.

نه تنها کلی آدم هستند که بقیه را به بازی کردن این گیم دعوت می‌کنند و حاضر هستند کلی فوت و فن به شما آموزش دهند، بلکه خودتان هم به تنهایی می‌توانید پیشرفت کنید و تاکتیک‌های ساده‌ی زیادی یاد بگیرید. مثل بهترین محل قرارگیری دوربینتان یا نحوه چرخیدن حین تیراندازی. با این پیشرفتی که خود بازی و اپراتورهایش دارند، به نظر نمی‌آید دیگر چیزی حالا حالاها بتواند جلوی این بازی را بگیرد.

۵- بازی Counter Strike:Global Offensive

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

با اینکه بازی Counter Strike:Global Offensive در ۲۱ اوت ۲۰۱۲ منتشر شد، هنوز هم یکی از پرطرفدارترین و قوی‌ترین بازی‌های سبک رقابتی شوتر اول شخص است. به خاطر فضای رقابت طلبانه و صحنه‌های ورزشی، بازیکنان خیلی زیادی دارد.

CS:GO یکی از بهترین و اعتیادآورترین بازی‌های شوتر اول شخص است و گیمرها را با مهارت خالص و استراتژیشان به چالش می‌کشد. کار گروهی و همچنین انتخاب درست یک سلاح خوب در بازی‌های رقابتی، حرف اول را برای برنده شدن می‌زند.

این بازی محتوای مختلفی به گیمرها ارائه می‌دهد و شرکت Valve دائما به آپدیت کردن این گیم دوست داشتنی ادامه می‌دهد که باعث شده CS:GO یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شوتر اول شخص در مارکت باشد.

۶- بازی Hearthstone

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

فضای رقابتی احتمالا دیگر برای شما چیز جدیدی نیست، اگر از آن دسته‌ای هستید که پنج سال است Hearthstone بازی می‌کنند. در طول زمان، Hearthstone تجربه‌ی شگفت انگیزی در بازی تک نفره برایمان داشته است؛ یعنی تقریبا ده سبک مختلف بازی تک نفره‌ی کاملا منحصر به فرد و خاص دارد.

اگر شما جزو آن گروهی هستید که همیشه رقابت را به چیزهای دیگری ترجیح می‌دهید، پس قطعا یک زمین بازی دیگر و قابلیت auto battler که به زودی به بازی اضافه می‌شوند، توجه شما و بازیکنان دائمی Hearthstone را جلب می‌کنند.

شاید Hearthstone مشتری‌های جدید خودش را داشته باشد، ولی این خاص بودنش گیمرها را هرسال دوباره به سمت خودش می‌کشاند.

۷- بازی League Of Legends

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

League Of Legends ده سال است که از گردونه‌ی موفق‌ترین بازی‌ها، به هیچ وجه عقب نمانده و همچنان عمق این بازی، گیمرها را جذب خودش می‌کند. وقتی اولین مدل بازی رایگان League Of Legends منتشر شد، هرکسی که یک کامپیوتر معمولی هم داشت می‌توانست آن را دانلود کند و با یکی از ۱۴۶ ابر قهرمان مختلف گیم، در یکی از پنج نبرد متفاوت شرکت کند.

 کار گروهی، مهارت خوب و اطلاعات کافی همه دست به دست هم می‌دهند و پیروزی را برای شما به ارمغان می‌آورند. جمع طرفداران League Of Legends همیشه جمع است، چون توسعه دهنده‌ها کار بروزرسانی دائمی بازی را به طرز فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند و جلوی کهنه شدن این بازی را می‌گیرند و به همین دلیل شما همیشه حس می‌کنید که یک بازی جدید را تجربه می‌کنید.

۸- بازی DOTA2

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

DOTA2 یک بازی سخت ولی به شدت جالب است، که علاوه بر حدود ۱۰۰ ابر قهرمان، قابلیت‌های منحصر به فرد و تقریبا دو ابر قهرمانی که هر سال به آن اضافه می‌شوند، شامل هزاران آیتم جدید و روش‌های جالب شکست دادن تیم مقابل هم است.

آزادی عملی که بازی به گیمر برای خلاقانه بازی کردن می‌دهد، باعث می‌شود که حتی اگر خودتان هم زیاد علاقه‌ای نداشته باشید، مجبور به امتحان کردن بقیه ابرقهرمانان بازی شوید و این استایل خاص، بازی را مهیج‌تر می‌کند.

آپدیت‌های همیشگی و اتفاقاتی که در هر فصل می‌افتد، تاثیر به سزایی روی جلب کردن توجه گیمرها دارد. البته این آپدیت‌ها فقط برای برقراری تعادل بازی نیستند و از وقتی که DOTA2 در سال ۲۰۱۳ منتر شد، ما شاهد آپدیت‌هایی بودیم که بازی را به کلی تغییر دادند.

و آخرین سری بازی که حتی بعضی از ویژگی‌های اساسی بازی را تغییر داد، تا الان یکی از هیجان انگیزترین آپدیت‌های بازی بوده است. تغییرات همیشگی و حرفه‌ای، باعث شده که گیمرها نتوانند از این بازی فوق‌العاده جالب دل بکنند.

۹- بازی Final Fantasy 14

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

یوشی پی، سازنده بازی Final Fantasy 14 و تیمش Square Enix نه تنها یکی از بهترین بازی‌های خودشان را با Shadow Bringers ارائه دادند، بلکه موفق شدند آپدیت‌های غیرقابل باوری برایش بسازند که برای بازیکن‌های جدید و همچنین قدیمی بازی کاملا رضایت بخش بوده است.

در کنار ویژگی‌های عادی دنیای وارکرافت، Final Fantasy 14 امسال کار تک و منحصر به فردی با محتوای Final Fantasy 15 برای علاقمندان به ارمغان آورد. با آپدیت‌های لایو استریم Square Enix و فن ایونت‌های زیاد، Final Fantasy 14 احتمالا برنده‌ی واقعی عنوان “بهترین بازی همیشه در حال پیشرفت” می‌شود.

۱۰- بازی World Of Warcraft

اعتیادآورترین بازی های آنلاین

با بیش از ۱۵ سال آپدیت محتوا و بیشتر از ۷ بسته‌ی تکمیلی، غیر قابل انکار است که World Of Warcraft قطعا یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین گیم‌های MMORPG دنیا است.

WOW یا World Of Warcraft ترکیب فرمول قدیمی MMO با ویژگی‌های نوینی بود که برای هر گیمری در دسترس است و این واقعا تاثیرگزار می‌باشد. این روزها میلیون‌ها نفر WOW بازی می‌کنند و همه آن‌ها عاشق کاراکترها، سیستم بازی و حمله‌های جذاب این بازی هستند و همه این چیزها در ۱۵ سال گذشته ساخته شده اند.

علاوه بر این، ورژن کلاسیک WOW که به مردم قابلیت ماجراجویی در برف و کولاک را می‌داد، ورژنی از این بازی است که برای هر گیمری مناسب و جالب است. چه قدیمی چه جدید!

World Of Warcraft با باز کردن مسیر بقیه بازی‌های بعد از خودش و الهام بخش بودن؛ برای خیلی از گیم‌های همین لیست، واقعا لیاقت رتبه اول را دارد.

درواقع انتخاب ۱۰ بازی برای این لیست جداً سخت بود؛ پس می‌خواهیم از چند بازی دیگر که تقریبا می‌توانستند وارد لیست شوند هم نام ببریم. مثل بازی ماینکرفت که با آپدیت‌های مرتب همه چیز را جدید و جذاب نگه می‌دارد. همینطور GTA5 با رول پلی‌های عجیب و غریب خود که طرفداران زیادی دارد. همچنین بازی Magic The Gathering Arena که یکی از بازی‌های مورد علاقه همه است و در فروش، همیشه رقیب Hearthstone بوده است.

قطعا کلی بازی بینظیر دیگر هستند که می‌توانستند جزو لیست ۲۰ تای برتر باشند.

مثل Diablo3 و Path Of Exile و Warframe یا Rocket League که همه آن‌ها دنیای بازیشان را جالب و مهیج نگه داشتند و حتی ممکن است در لیست اعتیادآورترین بازی‌های شما باشند.

پس اگر فکر می‌کنید که ما در انتخاب اشتباه کردیم، در بخش نظرات به اطلاع دهید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =