۱۰ نکته برای حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege

حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege

علاقه‌مندان به بازی‌های تیراندازی اول‌ شخص از بازی Rainbow Six Siege نیز لذت می‌برند. زیرا حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege در این بازی همراه با مهارت‌های تاکتیکی با هیجان زیاد بازی‌های تیراندازی مدرن چند نفره، ترکیب شده است. بازیکنانی که می‌خواهند در این بازی به سطوح بالاتری دست یابند، تلاش می‌کنند تا ترفندها و استراتژی‌های دقیق مربوط به اپراتورهایی که انتخاب کرده ‌اند را بیاموزند. علاوه بر این، گیمرهایی که می‌خواهند در مسابقات Siege عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشند به دنبال آن هستند تا بهترین راه‌های ترکیب مهارت‌های اپراتور خود با سایر اعضای گروه را پیدا کنند. علاوه بر این، در این بازی استراتژی‌های «حرفه‌ای» برای بازیکنانی که چشم عقاب دارند نیز فراهم شده است.

۱- به حرکات و حملات گوش فرا دهید

به لطف کمپانی Ubisoft، در بازی Siege از یک سیستم ویژه پخش صدا استفاده می‌شود که هدف آن ارائه صداهای واقع ‌گرایانه در سراسر میدان جنگ است. علاوه بر این، صدا در بازی Siege به صورت «واقع گرایانه‌ای» با پرش از اشیا و از طریق فضاهای باز موجود در بازی در حرکت است. برای بازیکنان معمولی، این عنصر صدا به بازی Siege جذابیت واقع‌ گرایانه بخشیده است. همچنین، افراد حرفه‌ای می‌توانند از این موضوع برای تشخیص حرکات دشمنان استفاده ‌کنند.

به عنوان مثال، موانع شکستنی مانند درب و پنجره‌ها می‌توانند حرکت صدا را در اتاق‌های مجاور آسان کنند. بازیکنانی که وارد اتاق‌های خالی می‌شوند، باید پنجره را بشکنند تا بتوانند صدای قدم‌های دشمنان را راحت‌تر بشنوند. به همین ترتیب، بازیکنانی که هواپیمای بدون ‌سرنشین (پهپاد) دارند نباید زیاد بالا و پایین بپرند، زیرا در زمان انجام این فعالیت‌ها پهپاد‌شان سر و صدا تولید می‌کند.

۲- از تاکتیک «برش کیک» استفاده کنید

کمپانی Ubisoft تمام تلاشش را کرده است که بازی Siege تا حد ممکن واقع ‌گرایانه به نظر برسد. با توجه به این نکته تیم‌ها می‌توانند از تاکتیک‌های ماموران قانون در زندگی واقعی جهت برتری یافتن در بازی استفاده نمایند. به عنوان مثال، تیم‌ها می‌توانند از تاکتیکی معروف به «برش کیک» برای پاک سازی یک اتاق استفاده نمایند.

این تاکتیک به معنی چسبیدن به دیوار کنار یک فضای باز مانند پنجره یا درب است. بعد باید از آن نقطه به سمت دورترین نقطه‌ای که در معرض دید بازیکن است هدف گیری نمایید. سپس قبل از اینکه پشت دیوار کنار درب یا پنجره مخفی شوید، باید به صورت نیم دایره‌ای به سمت منطقه هدف کج شده و آنجا را بررسی نمایید. نه ‌تنها این روند به تیم‌ها در پاک سازی اتاق‌ها از طریق درب و پنجره کمک می‌کند بلکه باعث می‌شود تا افراد سریع‌تر مخفی شوند.

۳- هر زمان که توانستید نقشه‌ها را حفظ کنید

طرفداران بازی‌های تیراندازی اول‌ شخص به دلیل استفاده از تاکتیک‌های ژانر تیراندازی از بازی Siege خوششان می‌آید. زیرا در این بازی نیز نقشه‌ها به بخش جدایی ‌ناپذیری از مسابقات تبدیل شده ‌اند. مسابقات موجود در بازی Siege در نقشه‌های چند سطحی با موارد مختلف تخریب‌ پذیر اجرا می‌شوند. این عامل بدان معنا است که تیم‌ها می‌توانند از محیط خود برای «رخنه کردن» از میان دیوارها، استحکام بخشی به نقاط بازرسی و یا حتی حمله به دشمنان از مکان‌‌های غیر منتظره استفاده کنند.

علاوه بر این، اپراتورهای ویژه می‌توانند به بخش‌های خاصی از نقشه دسترسی یابند. در صورتی که این مناطق برای اکثر بازیکنان در دسترس نیست. به عنوان مثال، شخصیت Amaru با استفاده از سلاح قلاب‌اندازش می‌تواند به بخش‌های خاصی از نقشه دست یابد.

۴- مخفی شدن بسیار حیاتی اما کشنده است

اپراتورها می‌توانند با مخفی ‌شدن به بهترین شکل از خود دفاع کنند. زیرا این کار از آن‌ها در برابر اکثر حملات محافظت می‌کند و همچنین آن‌ها می‌توانند در هنگام مخفی ‌شدن، دشمنانشان را از پای درآورند. با این حال، اگر همیشه روی مخفی ‌شدن حساب باز کنید، ممکن است در معرض خطر قرار گیرید.

در این شرایط، تیم‌هایی که حالت تهاجمی به خود گرفته‌ اند باید حواسشان به دشمنانی که مخفی شده‌ اند، باشد. این استراتژی منطقی است زیرا بازیکنانی که از زیر پوشش در حال دفاع از خود هستند معمولا از بخش‌های جانبی و پشتی از آن‌ها محافظت نمی‌شود و بدین ترتیب در برابر سلاح‌ها ضعیف هستند. نکته تخصصی این برخلاف سپر شورش عمل می‌کند.

به همین دلیل، بازیکنانی که پناه گرفته ‌اند نباید زیاد در آنجا بمانند. زیرا دشمنان می‌توانند از این استراتژی بر علیه آن‌ها استفاده نمایند. وقتی کسی پناه گرفته است باید از هم ‌تیمی‌هایش بخواهد تا به دشمنانی که در حال حمله از جناحین هستند، هجوم ببرند.

۵- پهپاد‌ها می‌توانند برای تیم بسیار مفید باشند

اپراتورهایی که پهپاد دارند باید به ‌طور کامل از آن‌ها برای منافع خود استفاده کنند. مخصوصا زمانی که تیم در حال حمله به دشمن است. تیم‌هایی که در حالت تهاجمی هستند باید پهپادهای خود را در مکان‌های مناسبی مخفی کنند. تا بدین ترتیب به مسیری که قرار است طی کنند، دید خوبی داشته باشند. همچنین می‌توانند در هنگام حمله از پهپادهای اضافی به عنوان حواس ‌پرتی برای جلب توجه دشمنان استفاده کنند.

علاوه بر این، بازیکنان باید تا جای ممکن از پهپادها دور شوند و به ‌گونه‌ای مخفی گردند که دشمنان محل اختفایشان را کشف نکنند. اگر این کارها را به درستی انجام دهند، دشمنان ممکن است بتوانند پهپادها را شناسایی کنند اما سایر اعضای تیم را پیدا نخواهند کرد. بدین ترتیب شرایط برای کمین فراهم خواهد شد.

۶- سعی کنید الگوهای دشمن را درک کنید

تیم‌ها باید در هر دور، به‌ صورت استراتژیک الگوهای دشمن را درک نمایند. احتمال دارد که تیم دشمن در طول مسابقه از استراتژی یکسانی استفاده کند. بنابراین تیم‌ها باید از این موضوع به نفع خودشان استفاده نمایند.

به عنوان مثال، احتمالا اسنایپرها از همان مکان قبلی استفاده می‌کنند و مهاجمان معمولا از موقعیت قبلی حمله خواهند کرد. علاوه بر این، بازیکنانی که سعی دارند این کار را انجام دهند و متوجه می‌شوند که الگو «شکسته» شده است و می‌توانند با استفاده از الگوی اولیه پیش ‌بینی کنند که دشمنان از کدام بخش نقشه حمله خواهند کرد. این استراتژی می‌تواند برنامه‌ ریزی برای دفاع را آسان‌تر کند.

۷- از ترکیبات مختلف اپراتورها استفاده کنید

ترکیبات اپراتورها یکی از استراتژی‌هایی است که دست کم گرفته شده است. بازیکنان می‌توانند با استفاده از آن‌ها بروند و جنگ را به نفع خودشان تغییر دهند. در بازی Siege نیز همانند سایر بازی‌هایی که از استراتژی میدان جنگ آنلاین MOBA بهره می‌برد، تیم‌ها می‌توانند از همکاری اپراتورها استفاده نمایند. علاوه بر این، با این همکاری‌ها میزان ویرانی میدان نبرد به حداکثر خواهد رسید.

حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege

به عنوان مثال، هنگام همکاری تاچر و ترمیت یک ترکیب عالی برای نفوذ تیم ایجاد خواهد شد. زیرا تاچر می‌تواند دستگاه‌های ضد نفوذ را خنثی کند و سپس ترمیت به فضاها نفوذ نماید. همچنین، Mute و Mozzie می‌توانند به عنوان یک ترکیب ضد پهپاد عالی در نقشه‌ها عمل کرده و عملا جمع‌آوری اطلاعات دشمنان را مختل کنند. این ترکیب باعث می‌شود که تیم‌ها به راحتی در نقشه پرسه بزنند و نگران دیده شدن توسط پهپادها نباشند.

۸- با احساساتتان دفاع کنید

بازیکنانی که از هدف دفاع می‌کنند باید از پرخاشگری دوری کنند. زیرا دشمنان می‌توانند به راحتی آن‌ها را از پای در آورند. در عوض، تیم‌های مدافع باید از بهترین زوایایی که ممکن است دشمنان از آنجا حمله کنند، محافظت نمایند. اگر تیم‌ها وقت داشته باشند، باید روی درب‌هایی که نمی‌توانند از آن‌ها محافظت کنند، دستگاه‌های Nitro Cell قرار دهند تا زمان کافی برای محافظت از اهداف بازی به دست آورند.

حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege

همچنین، تیم‌های مدافع باید همیشه احتمال دهند که مهاجمان برای کشتنشان به سراغشان خواهند آمد. بدین ترتیب، مدافعان باید همیشه حواسشان به پوشش‌های بالقوه، زوایای حمله و محل قرارگیری دام‌ها باشد.

۹- با تیم درست بازی کنید

با اینکه یافتن یک تیم معمولی در بازی Siege آسان نیست، اگر بازیکنان یک تیم قابل اعتماد پیدا کنند، به سوی تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای گام بر خواهند داشت. به عنوان مثال، با اینکه تیم‌های سه ‌نفره در اکثر مسابقات رده پایین کار می‌کنند، اما مسابقات رده بالا نیاز به همکاری تمام اعضای تیم دارد.

حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege

این هشدار به این معنی ا‌ست که بازیکنان باید تیم‌های مناسبی را برای باز‌ی ‌کردن پیدا کنند. یا در هنگام بازی با غریبه‌ها بیاموزند که به ‌شکل سریع و کارآمدی با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. این نکته به معنای استفاده مکرر و استراتژیک از تماس‌ها و حتی توسل به دستورات صوتی است تا جزئیات استراتژی‌ها را سریع‌تر بیان نمایند.

۱۰- حافظه عضلانی بسازید

طرفداران بازی Siege احتمالا یکبار از حالت Terrorist Hunt عبور خواهند کرد و سپس دیگر به سراغش نمی‌روند. به هر حال این حالت فقط یک آموزش است. با این حال، بازیکنانی که می‌خواهند مکانیک‌های بازی را بهتر کنترل نمایند، باید تلاش کنند تا حالت Terrorist Hunt را در سریع‌ترین زمان ممکن به پایان برسانند. با این استراتژی می‌توانند روی حافظه عضلانی خود کار کنند.

حرفه ای شدن در Rainbow Six Siege

به عنوان مثال، این حالت به بازیکنان کمک می‌کند تا دینامیک‌های میان بارگذاری بمب‌ها و محیط را درک کنند. همچنین گیمرها می‌توانند نحوه خوانش لایه‌های مختلف نقشه، چگونگی استفاده از دوربین‌ها و تنظیم حساسیت کنترلرهایشان را در این فرآیند بیاموزند. علاوه بر نکات واقعی گیم ‌پلی، تنظیمات سخت‌ افزاری نیز می‌تواند به ایجاد مانع در بازی و یا آسان‌تر شدن روند بازی کمک کند.

 

منبع: GameRant

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =