۱۰ نکته درباره Marvel’s Spider-Man: Miles Morales که باید بدانید

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

با توجه به اینکه بازی Marvel’s Spider-Man بسیار فوق‌العاده بود، Miles Morales که در آینده‌ای نه چندان دور وارد بازار می‌شود نیز مطمئناً بسیار بهتر از آن خواهد شد. اما هرچه استودیو Insomniac بیشتر از این بازی رونمایی می‌کند، جذاب‌تر می‌شود. به تازگی، جزئیات جدیدی از این بازی فاش شده است که در اینجا به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

Peter Parker

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

این بازی، همانطور که از نام آن پیدا است، در مورد Miles Morales است. اما Peter Parker بخش مهمی از داستان را تشکیل داده و همانطور که انتظار دارید، به طور کامل از آن خارج نشده است.

هنگامی که Marvel’s Spider-Man: Miles Morales شروع می‌شود، Peter Parker حضور پر رنگی در آن دارد. او و Miles با هم به عنوان مردان عنکبوتی و محافظان شهر ایفای نقش می‌کنند. Miles هنوز در حال آموزش است. پس از یک جنگ (که ما مدت کوتاهی به آن خواهیم پرداخت)،‌ Peter به Miles می‌گوید که Mary Jane برای پوشش خبری گفتگوهای صلح آمیز در روزنامه مصور Daily Bugle، به Symkaria می‌رود و او نیز به عنوان عکاس Mary Jane، به همراه او خواهد رفت. تا زمان بازگشت او، Miles تنها مرد عنکبوتی در نیویورک و مسئول محافظت از شهر خواهد بود و تصمیم گیری او در مورد اینکه می‌خواهد چه جور قهرمانی باشد، ادامه داستان را رقم می‌زند.

Rhino

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

دشمنی که Miles و Peter در ابتدای بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales با آن روبرو خواهند شد، کسی نیست جز Rhino. این اولین باس فایت بازی خواهد بود و ظاهراً استودیو Insomniac قصد دارد تا این بازی را پر سر و صدا آغاز کند. با توجه به قسمت‌های کوچکی از فیلم که به لطف Game Informer تاکنون دیده‌ ایم، Rhino هنگام انتقال، قفس (جعبه) خود را شکسته و از آن بیرون می‌آید که این اتفاق منجر به مواجهه با Rhino خواهد شد. همچنین در جزئیات مربوط به خود مبارزه آمده است که، پیتر به مقابله با Rhino پرداخته و Miles از قدرت‌های جدید بیوالکتریسیته برای شکست Rhino استفاده می‌کند.

Miles Morales

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

زمانی که در Marvel’s Spider-Man 2018 به عنوان مرد عنکبوتی بازی می‌کردید، بسیار خوب بود. اما حقیقت این است که همیشه در نقش مرد عنکبوتی نبودید. بخش‌های خاصی از بازی، شما را مجبور می‌کردند که در نقش Mary Jane و Miles (که در آن زمان هیچ قدرت ویژه‌ای نداشت) بازی کنید. این بدان معنا است که شما ناگهان مجبور به بازی در حالت Stealth/ یواشکی می‌شدید. خوشبختانه این مورد در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales وجود نخواهد داشت و طبق گفته استودیو Insomniac شما در کل بازی فقط در نقش Miles بازی خواهید کرد، نه هیچ کس دیگر.

برنامه Friendly Neighbourhood Spider

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

این برنامه که توسط یکی از دوستان Miles به نام Ganke Lee طراحی شده است، در واقع منوی اصلی شما در بازی خواهد بود. با کشیدن انگشت خود به طرف چپ بر روی صفحه لمسی، Miles مجاب می‌شود که تلفن همراه خود را بردارد. صفحه‌ای در پایین سمت راست صفحه نمایش ظاهر می‌شود که در آن لحظه بازی به صورت اسلوموشن نمایش داده خواهد شد. با استفاده از این برنامه، می‌توانید فعالیت‌های مختلف را جستجو و انتخاب کرده، جرایم را بررسی نمایید و خیلی کارهای دیگر انجام دهید.

Open World

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

مانند نسخه اول این بازی، نیویورک در Marvel’s Spider-Man: Miles Morales نیز به شش منطقه تقسیم خواهد شد. در هر یک از این مناطق فعالیت‌های مختلفی وجود دارد که باید ۱۰۰٪ آن‌ها را تکمیل نمایید، این در حالی است که بسیاری از فعالیت‌ها به عنوان پاداش به شما قطعات فنی نیز هدیه می‌دهند. مجموعه‌های دیگری برای پیدا کردن وجود دارند که بعضی از آن‌ها به سرگرمی‌های مربوط به موسیقی Miles مرتبط می‌شوند. جرایم نیز بازمی‌گردند و در کنار جرایم قدیمی که از سال ۲۰۱۸ مجدداً وارد این بازی شده‌ اند، جرایم جدیدتری نیز اضافه خواهد شد.

پریدن و تاب خوردن با تار عنکبوتی

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

مسلماً تاب خوردن و پریدن با استفاده از تارهای عنکبوتی / Web-swinging، همانند آنچه که در نسخه‌های قبلی این بازی نیز وجود داشت، تجربه اصلی این بازی محسوب می‌شود. با توجه به این واقعیت که قرار است در نقش Miles – که یک مرد عنکبوتی جوان و کم تجربه‌تر از Peter است – بازی کنیم، بعید نیست که حرکات او کندتر و ناشیانه‌تر از Peter باشد. البته Miles هنگام پریدن، ترفندهای بیشتری (برای کسب XP) نسبت به Peter دارد، که ظاهراً از تکنیک‌های چتربازی و سقوط آزاد الهام گرفته شده است.

لباس‌ها

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Miles نیز درست مانند Peter، مجموعه‌ای از لباس‌های مختلف را در اختیار خواهد داشت که هرکدام از آن‌ها قدرت خاص خود را دارند. هنوز اطلاعی از تعداد این لباس‌ها نداریم، اما بعضی از آن‌ها مشخص شده‌ اند. مدتی قبل، لباس پیش فرض و لباس T.R.A.C.K. فاش شدند و به تازگی نیز استودیو Insomniac از لباس Crimson Cowl رونمایی کرد. یکی از لباس‌های جالب این بازی، Spider-Cat است که پس از تکمیل یکی از مأموریت‌های جانبی در دسترس شما قرار می‌گیرد. همانطور که از نام آن پیدا است، این لباس شبیه به گربه‌ای است که ماسک عنکبوتی بر روی صورت دارد و البته در مراحل نهایی جنگ نیز بسیار مفید واقع می‌شود.

Venom

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

تفاوتی که استودیو Insomniac بین Miles و Peter به عنوان مرد عنکبوتی قائل می‌شود، فقط به حرکات آکروباتیکی که بر روی تارهای عنکبوت انجام می‌دهند، محدود نخواهد شد. Miles لباس منحصر به فردی برای جنگ دارد که بسیار جالب به نظر می‌رسد. بزرگ‌ترین آن‌ها Venom است (نه آن Venom)، که در حین مبارزه، با نگه داشتن دکمه L1 و فشردن یکی از چهار دکمه مربع، دایره، مثلث یا X، به Miles اجازه می‌دهد تا از قدرت بیوالکتریسیته خود استفاده کند. تمام حملات Venom باعث گیج شدن دشمنان می‌شوند و دشمنان گیج شده در برابر حملات معمولی بیشتر آسیب می‌بینند. حرکت دیگری به نام Venom Jump وجود دارد که به Miles اجازه می‌دهد تا پرش بسیار بلندی به اندازه چندین فوت انجام دهد. چند نوع حملات ویژه و خاتمه دهنده نیز برای این کاراکتر وجود دارند. درست مانند Focus پیتر در Marvel’s Spider-Man، Venom مایلز نیز نیاز به شارژ شدن دارد.

StealTth / مخفی‌کاری

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

درست مانند مبارزات و حرکات روی تار، گیم پلی مخفیکاری نیز دستخوش تغییرات و بهبود شده است. برای مبتدیان، Miles می‌تواند از توانایی استتار خود استفاده کند تا خود را موقتاً نامرئی جلوه دهد. او می‌تواند به صورت مخفیانه به طرف دشمنان برود و بازیکنان در حین مبارزه نیز می‌توانند وارد حالت Stealth شده تا از دید دشمنان به طور موقت خارج گردند. علاوه بر این می‌توانید در حالی که به سقف و دیوارها می‌چسبید نیز نامرئی شوید.

حالت‌ها

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

مدتی است که می‌دانیم Marvel’s Spider-Man: Miles Morales از فریم ریت ۶۰ FPS بر روی PS5 برخوردار است، اما اکنون استودیو Insomniac جزئیات دقیقی از دو حالت موجود در بازی را به اشتراک گذاشت. حالت Performance تصویر ۴K را با فریم ریت ۶۰ FPS و حالت Fidelity تصویر ۴K را با فریم ریت ۳۰ FPS ارائه خواهند داد.

در اینجا این سؤال پیش می‌آید که اصلاً چرا دومین حالت را در این بازی قرار داده‌ اند؟ پاسخ این است که برخلاف حالت Performance، حالت Fidelity (به خاطر نرخ فریمی که دارد) از ویژگی‌های ردیابی اشعه / Ray-Tracing و سایر پیشرفت‌های بصری برخوردار خواهد بود.

این در حالی است که Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بر روی PS4 با کیفیت ۱۰۸۰p و فریم ریت ۳۰ FPS و در PS4 Pro با کیفیت ۴K و فریم ریت ۳۰ FPS اجرا می‌شود.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 2 =