۱۰ نکته مهم برای شروع بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising بهترین بخش‌های فرانچایز Breath of the Wild و Assassin’s Creed را با هم ترکیب کرده است.این بازی آن‌ها را در یک بسته کامل و افسانه‌ای آراسته است. این بازی عالی است اما به همان اندازه که از بازی‌های دیگر قرض گرفته، خودش هم چیزهایی دارد. از سیستم ارتقاء تجهیزات منحصر به ‌فرد بازی تا تکامل در مدیریت استقامت در جهان باز، این بازی تنها یک بازی جهان باز دیگر نیست. برای شروع بازی، ما در این مقاله ۱۰ نکته مهم و اساسی از راهنمای مبتدیان بازی Immortals Fenyx Rising را گردآوری کرده ‌ایم.

رسیدن به Hall of the Gods

در سبک یوبیسافت واقعی، Immortals Fenyx Rising با بیدار شدن شخصیت در یک ساحل آغاز می‌شود. جهان باز بسیار زیبایی منتظر شما است تا به جستجو در آن بپردازید. این جهان بسیار وسوسه‌انگیز است، اما از همان ابتدا شروع به جستجو نکنید. دو ساعت اول یا بیشتر بازی آموزشی است و ابزارهایی در دسترس شما قرار می‌گیرد که در ادامه بازی به آن‌ها نیاز دارید. این ابزارها شامل Bow of Odysseus، Jar of Aiolos و Icarus Wings (یا Ikaros Wings) هستند.

نیاز نیست خیلی دنبال این ابزارها بگردید. فقط کافی است مسیر اصلی داستان را طی کنید تا به Hall of the Gods برسید، که حدود دو ساعت بعد از شروع بازی اتفاق می‌افتد. Hall of the Gods جایی است که در آن می‌توانید تجهیزات، توانایی‌ها، استقامت و سلامتی خود را ارتقاء دهید. به‌طور خلاصه باید گفت که در این مکان ارتقاءهای اساسی به دست خواهید آورد.

بازی Immortals Fenyx Rising

Hall of the Gods در منطقه دوم نقشه‌ای که به جستجوی آن می‌پردازید قرار گرفته است. منطقه اول جایی است که بازی را از آنجا شروع کرده‌ اید و نسبتاً کوچک است و محتوای جانبی آن هم محدود است. پیشنهاد می‌کنیم از محتوای جانبی آن بگذرید و چند ساعت اول فقط در مسیر اصلی حرکت کنید. با این کار زمانی که اولین بار وارد Hall of the Gods شوید، منابع کافی برای ارتقاء چند چیز را به دست خواهید آورد. همچنین هنگام پرواز، پلتفرم‌ها، حل پازل و کوه‌نوردی، طنابی به شما نشان داده می‌شود.

بسیاری از ارزها در بازی Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising یک بازی نقش ‌آفرینی است، اما سیستم سطح ‌بندی سنتی را ندارد. به جای کسب تجربه حین پیشرفت در بازی، منابع مختلف و ارزهایی را به دست خواهید آورد که می‌توانید از آن‌ها برای ارتقاء در Hall of the Gods استفاده کنید. این منابع جدا از ارز درون بازی است که از آن برای خرید تجهیزات استفاده می‌کند. شما نمی‌توانید منابع را بخرید، بلکه باید آن‌ها را پیدا کنید. همینطور باید تمام هشت منبع را پیدا کنید. اینکه بدانید کدام جم رنگی برای ارتقاء چه چیزی است، کمی گیج‌کننده است. پس در زیر تمام ارزها و اینکه هریک برای چه چیزی هستند را برایتان گردآوری کرده‌ ایم.

Ambrosia: برای افزایش حداکثر سلامتی شما استفاده می‌شود. Ambrosia را می‌توانید روی نقشه پیدا کنید.

Zeus’s Lightning: برای افزایش حداکثر استقامت استفاده می‌شود. با اتمام Vaults of Tartarus می‌توانید Zeus’s Lightning را پیدا کنید.

Coins of Charon: برای خرید God Powers و توانایی‌های جدید استفاده می‌شود. پس از اتمام چالش‌های Myth می‌توانید آن را پیدا کنید.

Golden Amber: برای ارتقاء معجون حین ایجاد آن می‌توانید از آن استفاده کنید. در صندوقچه‌ها یافت می‌شود.

Yellow Adamantine Shard: برای افزایش ظرفیت کیسه معجون و حمل کمان استفاده می‌شود. این مورد در صندوقچه‌ها و خوشه‌های زرد یافت می‌شود.

Blue Adamantine Shard: یکی از منابع مورد نیاز برای ارتقاء سلاح‌ها، زره‌ها و کلاه است. با غارت صندوقچه‌ها و شکست دشمن به شما اهدا می‌شود.

Red Adamantine Shard: در طول Blue Adamantine Shard برای ارتقاء سلاح‌ها استفاده می‌شود. برای شکست دشمنان منحصر به‌ فرد و غارت صندوقچه‌های دارای محافظ اهدا می‌شود.

Purple Adamantine Shard: در طول Blue Adamantine Shard و برای ارتقاء زره و کلاه استفاده می‌شود. این مورد را می‌توانید در شاخه‌های بنفش و یا با غارت صندوقچه‌ها به دست آورید.

باز کردن اولین مهارت

بازی Immortals Fenyx Rising

زمانی که به Hall of the Gods رسیدید، در سیستم‌های مختلفی که می‌توانید آن‌ها را به روز کنید، مانند River Styx Cistern گشت بزنید. در این جا می‌توانید توانایی‌هایتان را به روز کنید و چند مورد وجود دارد که قبل از تنظیم باید آن‌ها را بخرید.

Climb Leap: به شما اجازه می‌دهد حین کوه ‌نوردی به سمت بالا بپرید. همچنین حین بالا رفتن استقامت کمتری مصرف می‌کند.

Glide Boost: هنگام سرخوردن سریع‌تر حرکت می‌کنید و در عین حال استقامت کمتری مصرف می‌کنید.

Swim Dash: به شما اجازه می‌دهد حین شنا کردن، به سرعت به سمت جلو بروید. همچنین حین شنا کردن استقامت کمتری مصرف می‌کند.

Telekinesis Gathering: به‌طور خودکار تمام منابع نزدیک در منطقه را جمع می‌کند.

این چهار توانایی نه تنها ارزان‌ترین آن‌ها هستند و تنها دو Coins of Charon قیمت دارند، بلکه تنها توانایی‌هایی هستند که به حرکت مربوط می‌شوند. توانایی‌های دیگر به مبارزه مربوط است. حرکت در جهان بخش عمده Immortals Fenyx Rising است. پس بهتر است روی توانایی‌های حرکتی سرمایه‌ گذاری کنید و بقیه ماجراجوییتان را لذت‌بخش‌تر بگذرانید.

درک تجهیزات و ارتقاء تجهیزات

بازی Immortals Fenyx Rising

کنترل تجهیزات در بازی Immortals Fenyx Rising کمی متفاوت‌تر از بازی‌های دیگر است. سلاح‌ها، زره و کلاه همگی به یک اندازه مهم و ضروری هستند. تمام قطعات زره دفاع یکسانی ارائه داده و تمام سلاح‌ها بر اساس سطحشان آسیب یکسانی وارد می‌کنند(مثلاً دو شمشیر برابرند). تجهیزات با هدیه‌های مختلفی هم همراه هستند که همین وجه تمایز آن‌ها محسوب می‌شود. The Sword of Achilles که بازی را با آن شروع می‌کنید، %۳۳ آسیب بیشتر را با یک شمشیر کوچک وارد می‌کنید، در حالی که سلامتی شما کامل است.

به‌جای یافتن تجهیزات بیشتر که شما را قدرتمند کنند، سعی کنید آن چیزهایی که دارید را ارتقاء دهید. در Hall of the Gods، Force of Hephaistos را پیدا می‌کنید که در آن می‌توانید تجهیزاتتان را ارتقاء دهید. ارتقاء بخشی از تجهیزات باعث ارتقاء تمام تجهیزات در آن دسته می‌شود (برای مثال تمام کلاه‌ها با هم ارتقاء پیدا می‌کنند). با ارتقاء تجهیزات، هدیه‌ها و آمار جهانی به شما اعطا می‌شود که می‌توانید آن‌ها را در منوی وقفه مشاهده کنید.

به خاطر این سیستم، بهتر است به ‌جای خود تجهیزات، روی هدیه‌ها تمرکز کنید. احتمالاً می‌خواهید سبک بازی و بارگذاری را بر اساس کاری که می‌کنید، تغییر دهید. مثلاً، ممکن است Valor of the Soldier Breastplate را حین جستجو بخواهید، که مقدار استقامت بیشتری به شما می‌دهد. یا هنگام شکست دادن یک رئیس به چیزی مانند Hubris of the One-Eyed Giant نیاز داشته باشید که قدرت دفاع %۳۰ بیشتر را در برابر دشمنان خاص به شما می‌دهد.

خیلی نگران ظاهرتان نباشید. اگر تجهیزات خاصی وجود دارد که از ظاهرش خوشتان می‌آید، می‌توانید هر زمان که بخواهید و بدون هزینه‌ای آن را روی تجهیزات دیگری که در انبار دارید اعمال کنید.

دوری از آسیب سقوط

Immortals Fenyx Rising حاوی سقوط است. این مورد کمی اذیت کننده است، به خصوص با وجود تعداد کوه‌ها و دره‌هایی که در بازی وجود دارند. اما راهی وجود دارد که از آن دوری کنید. می‌توانید در ابتدای بازی پرش دوتایی و توانایی سر خوردن پس از آن را فعال کنید. پس از پرش، می‌توانید یک یا دو ثانیه قبل از فرود آمدن بال هایتان را باز کنید یا پرش دوتایی انجام دهید. با این کار هیچ‌گونه صدمه‌ای نمی‌بینید.

مدیریت استقامت

بازی Immortals Fenyx Rising

استقامت در بازی Immortals Fenyx Rising یکی از روش‌های زندگی محسوب می‌شود. هرچه بیشتر استقامت داشته باشید، بهتر عمل می‌کنید، پس روی ارتقاء آن تمرکز داشته باشید. برای ارتقاء استقامت در Bench of Zeus در Hall of the Gods به Zeus’s Lighting نیاز دارید(پنج Lightning برای هر استقامت اضافی). زمانی که به Hall of the Gods رسیدید پنج Lightning که برای ارتقاء استقامت نیاز دارید را دریافت خواهید کرد. به سمت برخی از Vaults of Tartarus نزدیک بروید و آن‌ها را تکمیل کنید تا قبل از ادامه بازی استقامتتان را افزایش دهید.

می‌توانید در اوایل بازی، حتی پس از رسیدن به Hall of the Gods نیز استقامتتان را افزایش دهید. زمانی که به سمت انتهای این بخش می‌روید، باید پازلی را در Observatory کامل کنید. از Observatory بالا بروید، و صندوقچه‌ای با Valor of the Soldier Breastplate را پیدا کنید، که به شما استقامت اضافی اهدا می‌کند. زمانی که به آن مجهز شدید، The Robes of the New Olympian که در اوایل بازی به دست آورده بودید حذف می‌شود، پس این را به خاطر داشته باشید. The Robes of the New Olympian به شما سلامتی اضافی می‌دهد.

یک رژیم غذایی سالم از انار و قارچ آبی

Fenyx به انار و قارچ آبی برای زنده ماندن نیاز دارد، پس حین جستجو در جهان تا می‌توانید این دو مورد را جمع کنید. انار سلامتی و قارچ آبی استقامتتان را بازیابی می‌کند. اگرچه آن‌ها به‌ خودی ‌خود بازیابی زیادی انجام نمی‌دهند، اما می‌توانید انارها یا قارچ‌های آبی را برای ایجاد سلامتی و معجون مانا در Hall of the Gods ترکیب کنید. قارچ‌های آبی را معمولاً در مسیرهای بالا رفتن پیدا می‌کنید. مثلاً، در صخره‌ای با چند سکوی آشکار برای کوه‌نوردی و انارها معمولاً روی درخت‌ها هستند.

حواستان به انارهای خاص باشد. از دست دادن آن‌ها بسیار آسان است. همچنین می‌توانید حین کوهنوردی، شنا کردن یا سرخوردن قارچ‌های آبی را بخورید و استقامتتان را بیشتر کنید. اگر همچنان روی ارتقاء نوار استقامتتان کار می‌کنید، قبل از کوهنوردی یا سرخوردن طولانی، مقدار زیادی قارچ آبی ذخیره کنید، حداقل ۱۵-۲۰ عدد.

اغلب از تابلوی وظایف استفاده کنید

بازی Immortals Fenyx Rising

Hermes’s Heroic Tasks Board را در Hall of Gods پیدا خواهید کرد. ۳۶ Heroic Tasks در بازی وجود دارد و هر یک از مبارزه تا کشف عمومی متفاوت است. قبل از بیرون رفتن برای جستجو، تا می‌توانید وظایف را انتخاب کنید. این وظایف اغلب ساده و مشخص هستند. مثل شکست دادن تعداد مشخصی دشمن یا جمع‌کردن منابع کافی و برای تکمیل آن‌ها خیلی به دردسر نمی‌افتید.

برای تکمیل یک وظیفه، ترکیبی از منابع را بر اساس آن وظیفه و گاهی قطعه جدیدی از تجهیزات را دریافت می‌کنید. درآمد منفعل این وظایف را هم در نظر بگیرید.

روز متفاوت، سلاح متفاوت

بازی Immortals Fenyx Rising

شما در بازی Immortals Fenyx Rising سه سلاح متفاوت دارید: یک کمان، یک شمشیر و یک تبر. بهتر است فقط به یکی از آن‌ها متکی نشوید. هر سلاح هدف متفاوتی دارد و تغییر آن‌ها لازم است. کمان برای آسیب زدن به دشمنان ناآگاه عالی است، به خصوص با Apollo’s Arrow. از کمان برای ضربه زدن به دشمنانی با فاصله دور یا زدن چند ضربه استفاده کنید. کمان آسیب زیادی وارد نمی‌کند، پس سر را هدف بگیرید و بدانید که کمان اغلب برای تمام کردن کار دشمنان کافی نیست.

با شمشیر می‌توانید کار را تمام کنید، البته اگر چیزی سر راهتان نباشد. شمشیر آسیب مستقیمی وارد می‌کند، نه ضربات کم و به اندازه تبر آسیب زیاد وارد نمی‌کند. با این حال، شمشیر خیلی سریع است و اگر بخواهید چند Coins of Charon را برای ارتقاء صرف کنید، می‌توانید شمشیر را ارتقاء دهید و در زمان کوتاه‌تری نسبت به تبر، آسیب بیشتری وارد کنید. زمان مبارزه، شمشیر همه‌ چیز شما است.

گاهی نمی‌توانید ضربه کاملی بزنید. دشمنان با سپر سد راه حملات شمشیری شما می‌شوند، اما راهی وجود دارد. هر دشمن در کنار نوار سلامتی یک نوار گیجی دارد. با پر شدن این نوار، دشمن چند ثانیه روی زمین می‌افتد و این امکان برای شما فراهم می‌شود که به آن‌ها حمله کنید. برعکس شمشیر، تبر این نوار را پر می‌کند. اگر با دشمنان سپردار روبرو شدید، با تبر به آن‌ها ضربه بزنید تا نوار گیجی آن‌ها پر شود و سپس آن‌ها را نابود کنید.

همه را بی‌هوش کنید

بازی Immortals Fenyx Rising

مادامی ‌که پیشرفت می‌کنید با دشمنان بزرگ‌تری روبرو می‌شوید که بی‌هوش کردن آن‌ها ضروری است. بسیاری از جنگ‌های سخت در Immortals Fenyx Rising روی ساخت مقدار گیجی دشمنان متمرکز است. زمانی که روی زمین افتاده ‌اند تا می‌توانید به آن‌ها ضربه بزنید و برگردید و دوباره همه این کارها را تکرار کنید.

تبر شما بهترین و اصلی‌ترین روش برای بی‌هوش کردن است. اما راه‌های دیگری هم برای این کار وجود دارد. برای دشمنان بزرگ‌تر از سنگ‌ها استفاده کنید. می‌توانید سنگی یا ستون شکسته‌ای را بردارید و آن را به سمت دشمن پرتاب کنید تا بی‌هوش شود. اقلام بزرگ‌تر عملکرد بهتری دارند، پس اگر وارد نبرد سختی شدید، حتماً روی اقلام بزرگ حساب کنید.

همچنین می‌توانید با اجرا ترفند دفع حمله کامل، بیهوشی را ایجاد کنید. برای اجرای دفع حمله، کلیدهای LB و RB روی ایکس باکس و R1 روی پلی ‌استیشن، یا Q روی رایانه شخصی را درست قبل از انجام حمله فشار دهید. به علاوه، برای بی‌هوش کردن دشمن، دفع حمله باعث می‌شود زمان افتادن چند ثانیه آهسته شود و شما می‌توانید ضربات بیشتری وارد کرده یا به سلامت فرار کنید.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =