۱۰ چیز که باید قبل از شروع بازی Immortals Fenyx Rising بدانیم

راهنمای Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising بازیکنان را به جستجو و کاوش در دنیای یونان باستان، مقابله با هیولاهای افسانه‌ای، ملاقات با قهرمان‌های افسانه‌ای و قهرمان شدن دعوت می‌کند. با این حال، اگرچه خود بازی نیز آموزش‌هایی دارد، اما باز هم باید اطلاعات بسیاری راجع به چیزهایی که ندارید هم به دست آورید. بنابراین همه این چیزها به عهده خودتان است. چند چیز وجود دارند که دانستن آن‌ها از ابتدای بازی بسیار مفید است، اما خوشبختانه ما هوای شما را داریم. در ادامه ده نکته‌ای که باید قبل از شروع بازی بدانید را ارائه کرده ‌ایم.

می‌توانید سریع سفر کنید

اگر نمی‌دانید چه زمانی در بازی باید سریع سفر کنید، یا اینکه گزینه سفر سریع در بازی وجود دارد، اشکالی ندارد. زیرا این مورد به شما آموزش داده خواهد شد. در واقع این مورد بسیار ساده است. کافی است به نقشه بروید و مکان‌های مشخصی را به صورت معلق مشخص کرده و سپس گزینه سفر سریع به شما نشان داده می‌شود.

مجسمه‌ها و سایر مکان‌های دیدنی و همچنین Hall of the Gods از جمله نقاط سفر سریع هستند. Big Lyres نیز یکی از نقاط سفر سریع است، اما تنها زمانی که کامل نشده باشند. زمانی که تمام چالش‌های مختص این منطقه را تمام کردید، از نقشه ناپدید خواهد شد.

نیازی نیست کل راه (بیشتر) Apollo’s Arrow را دنبال کنید

راهنمای Immortals Fenyx Rising

The Bow of Odysseus یکی از Godly Powers که به ‌عنوان بخشی از داستان آن را دریافت خواهید کرد. علاوه بر پیکان‌های معمولی، می‌توانید از Apollo’s Arrow استفاده کنید، که استفاده از کمان و تغییر جهت آن را آموزش می‌دهد، به گونه‌ای که بتوانید به هدف مورد نظر ضربه بزنید.

اما نکته‌ای وجود دارد، زمانی که شلیک کردید، نیازی نیست آن را دنبال کنید. می‌توانید بیرون بروید و مطمئن باشید که پیکان به مسیر خود ادامه می‌دهد و می‌توانید در وقت خود صرفه ‌جویی کنید. اگرچه نقاطی در داستان وجود دارد که باید به تماشای پیکان بمانید تا ببینید آیا به هدف می‌خورد یا نه؛ مثلاً، زمانی که به بذرها در طاق Aphrodite شلیک می‌کنید.

انارها گاها پیشنهاد‌هایی دارند

شما به انارهای زیادی نیاز دارید، پس باید هر اناری که می‌بینید را جمع کنید. چیزی که باید بدانید این است که این انارها، پیشنهادی هم برایتان دارند. پس می‌توانید وارد منطقه‌ای که قبلاً آن را دیده‌ اید شده و انارها را دوباره جمع کنید.

ممکن است تصادفاً بوته‌ای که پشت آن مخفی شدید را از بین ببرید

راهنمای Immortals Fenyx Rising

Fenyx Rising به شما امکان می‌دهد دزدکی از پشت دشمنان حرکت کرده و برای دریافت پاداش اضافی، به آن‌ها آسیب بزنید. معمولاً زمانی که به آن‌ها نزدیک می‌شوید باید خم شوید. می‌توانید از بوته‌ها برای پنهان شدن استفاده کنید، به گونه‌ای که اگر دشمنی هم به سمت شما آمد، از حضور شما مطلع نشود.

با این حال، بازی محیط تخریب پذیری را ارائه داده است و علاوه بر سنگ‌ها و درخت‌ها، می‌توانید بوته‌هایی که پشت آن‌ها پنهان شده اید را هم از بین ببرید. اگر فکر می‌کنید می‌توانید دزدکی به دشمنی حمله کنید و دوباره پنهان شوید. خیلی مراقب باشید، چون گاهی ممکن است بوته را به ‌عنوان هدف اول خود نابود کنید.

غرق شدن واقعاً شما را نمی‌کشد

مانند بسیاری از بازی‌های دیگر، می‌توانید مدت زیادی در بازی Fenyx Rising شنا کنید. فرقی نمی‌کند بالای آب باشید یا زیر آن، استقامت شما به راحتی تمام می‌شود. در این مرحله، شخصیت شما غرق می‌شود، اما خوشبختانه، این یک مرگ واقعی نیست که شما را به جایی برساند که آخرین بار بازی را در آنجا ذخیره کردید.

در عوض، به نزدیک‌ترین ساحل منتقل می‌شوید و می‌توانید دوباره امتحان کنید. با این حال، آسیب سقوط قطعاً کشنده است. پس فکر نکنید اگر حین کوهنوردی استقامتتان تمام شد، می‌توانید دوباره ظاهر شوید. شما احتمالاً خواهید مرد.

در نبرد از محیط استفاده کنید

راهنمای Immortals Fenyx Rising

همانطور که قبلاً بیان شد، محیط اطراف شما مخرب است و این بدان معنا است که می‌توانید از آن در نبرد استفاده کنید. می‌توانید درخت‌ها را قطع کنید و با قدرت هرکولی خود صخره‌ها و سنگ‌های اطراف را بلند کنید و سپس آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کنید و به آن‌ها آسیب بزنید.

به علاوه، استفاده از پرتاب‌ها نیز آسیب‌های بیشتری را به هدفتان وارد می‌کنند. پس زمانی که تمام Godly Powers خود را دارید، فراموش نکنید که برای وارد کردن آسیب‌های اضافی از محیط استفاده کنید. همچنین می‌توانید از بالای تپه‌ها و ساختمان‌ها برای پنهان شدن استفاده کنید، سپس از بالا به سمت پایین و دشمنان شلیک کنید و به این صورت از حملات آن‌ها جلوگیری کنید.

مأموریت‌های مخفی در بازی وجود دارند

اگر یک فرد کامل کننده هستید، احتمالاً فکر می‌کنید با استفاده از Far Sight برای بررسی زمین‌های اطراف، همه چیز را پوشش داده‌اید. با این حال، این مهارت همه مأموریت‌ها را به شما نشان نخواهد داد، پس بازی شما را تشویق می‌کند که خودتان به جستجو بپردازید.

مأموریت‌های مخفی بسیاری در بازی وجود دارند که با بررسی نقاط مختلف می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. برخی از آن‌ها بسیار سریع و ساده تکمیل می‌شوند، مانند اینکه فقط با یک پیکان به یک مجسمه شلیک کنید، در حالی که تلاش بیشتری برای نابودی آن نیاز است.

می‌توانید حین کوهنوردی/شنا/ پرواز از اقلام استقامت استفاده کنید

دانستن این مورد از ابتدای بازی به شخصیت شما کمک می‌کند با مرگ‌های کمتری روبرو شود. اگر نزدیک قله یا ساحل بعدی هستید، اما استقامتتان در حال اتمام است، کافی است از یک معجون یا قارچ آبی استفاده کنید تا استقامتتان تا حدی پر شود.

با این کار به مناطق زیادی دسترسی پیدا می‌کنید که فکر می‌کردید برای رسیدن به آن‌ها باید نوار استقامتتان را پر کنید. تا زمانی که اقلامی برای پر کردن دوباره استقامتتان دارید، به خوبی می‌توانید ادامه دهید.

حیواناتی در بازی وجود دارند

راهنمای Immortals Fenyx Rising

اصلاً جای تعجبی نیست که حیواناتی در بازی وجود داشته باشند. اما معمولاً تصور می‌کنید این‌ها چیزهایی هستند که باید قفلشان را باز کنید، یا در برخی مواقع باید خریداری شوند. این امر درباره‌ی بازی Fenyx Rising درست نیست. کافی است به سمت گله‌های وحشی رفته و آن‌ها را رام کنید.

گله‌ها تا زمانی که منطقه اولیه را ترک نکنید ظاهر نمی‌شوند، اما یک Epic Mount در منطقه Clashing Rocks پنهان شده ‌اند که باید به سمت آن‌ها بروید. این منطقه در جزیره‌ای قرار دارد، پس حین شنا کردن باید استقامتتان را پر کنید (همانطور که قبلاً گفته شد)، اما ارزشش را دارد که با این کار مسیر سفر را ساده‌تر کنید.

Godly Powers خاص غیرداستانی نیز وجود دارد

دو بخش در منوی توانایی‌ها وجود دارد، Skills و Godly Powers. همانطور که سه Godly Powers اول به ‌عنوان بخشی از داستان به شما داده می‌شوند، اگر بخش دوم را ندیدید و فرض کردید که بیشتر از حد لازم موارد را باز کردید، بخشیده خواهید شد.

با این حال، Godly Powers اضافی نیز وجود دارند که به محض داشتن Coins of Charon باید آن‌ها را باز کنید و این‌ها کاملاً اختیاری هستند. البته پیشنهاد می‌کنیم از همان ابتدای بازی روی این موارد هم سرمایه ‌گذاری کنید، زیرا در حل معماها در طاق‌ها بسیار مفید هستند.

 

منبع: TheGamer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =