۱۰ نکته درباره بازی Mass Effect

بازی Mass Effect

سه‌ گانه اصلی Mass Effect از زمان نهایی شدن اتمامش در سال ۲۰۱۳ و با محتوای آخر بازی سوم عرضه شد. باتوجه به تعداد بسیار زیادی از تازه‌ واردان و طرفدارانی که به این بازی بازگشته‌ اند و اکنون فرصتی دارند تا از چیزی که Mass Effect Legendary Edition ارائه داده لذت ببرند، بهترین زمان برای بیان و فاش کردن برخی حقایق درباره کهکشانی است که هدف، خانواده و Turian محبوب همه را ارائه کرده است. پس بیایید به بررسی این حقایق بپردازیم.

بلوند بودن سخت است

بازی Mass Effect

در کتاب Mass Effect: Revelation، نوشته Drew Karpyshyn، تأیید شده که موی بلوند به دلیل ماهیت مغلوب خود تقریباً در جهان Mass Effect منقرض شده است. مجموعه کاملی از کتاب‌ها در زمان قبل از Commander Shepard وجود دارند که به بررسی دقیق این موضوع پرداخته‌ اند، که برای افرادی که می‌خواهند اطلاعات بیشتری درباره شخصیت‌های نمادینی مانند Saren و David Anderson پیدا کنند عالی است. این نکته کوچک درباره موهای بلوند دلیل این است که اکثر Jane Shepard های محبوب ما دارای موهایی با رنگ روشن‌تر هستند.

یک مأموریت واقعی خودکشی

بازی Mass Effect

وقتی متوجه شدید که Commander Shepard مرده است، ناراحت شدید؟ پایان اصلی خیلی تیره‌تر بود. ایده اصلی این سه‌ گانه این بود که تمام خدمه با مرگ یک قهرمان بمیرند و در آخرین مبارزه با Reapers در کنار Shepard بمیرند. خوشبختانه، اینطور نشد و برخی از شخصیت‌های محبوب ما ادامه دادند تا در جهانی بدون Reapers زنده بمانند.

هرگز از رؤیاهای خود دست نکشید

بازی Mass Effect

Garrus بهترین است، خواه برادر شما باشد یا فردی باشد که دوستش دارید، اما همیشه هم اینطور نیست. طرفداران Turian را در بازی اول به شدت دوست داشتند، جایی که او زیاد هم عاشقانه و رمانتیک نبود، به طوری که با داستان‌های تخیلی طرفداران کاملاً مریض شدند. جهان ساخته شده توسط طرفداران Vakarian به قدری خوب بود که باعث شد BioWare دوباره به او به عنوان یک شیرینی بالقوه برای FemShep فکر کند.

کمی Aria

بازی Mass Effect

Aria یک دختر دارد. بله، شخصیت “I am Omega” یک نابغه جنایتکار چند صد ساله است، اما جایی در طول مسیر “Mother” را به دارایی‌ها و متعلقات خود اضافه می‌کند. این حقیقت سرگرم‌ کننده در Mass Effect: Retribution با فرزند Aria که Liselle نام داشت فاش شد. بدون اسپویل مسیر داستانی Liselle می‌توان گفت که او نقش بسیار بزرگی در روایت Cerberus درباره تصاحب حماسی Omega دارد.

نقشه‌های بزرگ‌تری برای Illusive Man وجود داشت

بازی Mass Effect

رویارویی با Reapers در Mass Effect 3 بی‌رحمانه بود، اما این مبارزه نهایی برنامه اصلی برای Big Bad این فرانچایز نبود. در واقع، BioWare، Illusive Man را به عنوان یک فرد شرور بزرگ معرفی کرد، اما در نهایت استودیو این ایده را تغییر داد، زیرا رویارویی نهایی او بسیار شبیه رویارویی Saren در بازی اول بود.

Vorcha

بازی Mass Effect

Vorcha خیلی آزار دهنده است، درست است؟ آیا می‌دانید که هر Vorcha در Mass Effect توسط خود Commander Shepard صداگذاری شده است؟ حداقل اگر به MaleShep بروید اینطور است، زیرا Mark Meer صدای بد و کلفتی دارد که در تمام طول Omega شنیده می‌شود.

چیزهای بیشتری برای Saren وجود دارد

بازی Mass Effect

Saren برای اولین بار در کتاب Revelation به Sovereign معرفی می‌شود، که در آن به یک پروژه هوش مصنوعی نفوذ می‌کند که Alliance سعی می‌کند از بقیه کهکشان پنهان شود. تسهیلاتی که او به آن‌ها نفوذ می‌کند یک وسیله عتیقه است که توسط Reper ها ساخته شده‌ اند، بنابراین Saren این وسیله را تسخیر کرده و سرانجام با خود Sovereign مواجه می‌شود. این یک مطالعه شخصیتی جذاب درباره بدترین شخصیت بازی اول است، مخصوصاً وقتی به رویکرد ضداجتماعی او در هر مأموریت نگاه می‌کنیم و Anderson هنگام ملاقات با او در Mass Effect 1 کمی مشکوک شده است.

Mr. James Vega

بازی Mass Effect

ما ابتدا در فیلم انیمیشنی Mass Effect: Paragon Lost با James Vega آشنا شده بودیم، قبل از اینکه در سومین بازی به یک هم‌تیمی تبدیل شود. ما او را برای اولین بار در مستعمرات انسانی Fehl Prime در مواجه با Collector دیدیم، جایی که او می‌فهمد منظور از قربانی کردن همه‌ چیز برای این مأموریت چیست. اگر Vorcha و یک Asari همسر هم باشند، فرزندانشان به‌ طور خودکار به تمام محصولات لبنی حساسیت خواهند داشت. همین، این تمام چیزی است که تاکنون فهمیدیم.

Jane vs. John

بازی Mass Effect

” Cannon” Commander Shepard در واقع زنی به عنوان شخصیت اصلی بود، تا اینکه BioWare در نهایت تصمیم گرفت به جای او بر شخصیت مرد قهرمان تمرکز کند. درحالی که شخصیت‌ها همیشه می‌توانند بین John یا Jane Shepard یکی را انتخاب کنند، اما بازاریابی و تبلیغات تا بازی سوم کاملاً بر MaleShep مبتنی بود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =