۱۱ ترفند برای زنده ماندن resident evil 2

11 ترفند برای زنده ماندن resident evil 2 Playstation قسمت اول

این بازی Playstation 4 در GameSpot نمره ۹ از ۱۰ را دریافت کرده است. به عنوان سر دبیر، آلساندروفو فیلیری برای آن نوشت: Resident Evil 2 نه تنها یک بازسازی درخشان از بازی اصلی است، بلکه یک بازی ترسناک قدرتمند است که محیطی اضطراب آور و عجیب و غریب را ارائه می دهد.

اگرچه Resident Evil 2 ریشه های محکم خود را در گذشته دارد، اما این بازسازی، مولفه های معمول ژانر وحشت را به چیز کاملا جدیدی تبدیل کرده که فقط مختص خود او است.
همانطور که شما در این ماجراجویی ترسناک از شهر راکون که آلوده به زامبی است راه می افتید، باید مهارت های خود را متمرکز کنید، اگر می خواهید که هم لئون و هم کلر را زنده بیابید. با وجود همه این ها، این یک بازی وحشت و بقا است که حفاظت از منابع و درک کامل از دشمنان، کلیدی برای موفقیت شما است.
ما چندین راهنمایی را در اختیار شما قرار داده ایم که به شما کمک می کند تا در مسیرهای خود از طریق راهروهای ایستگاه پلیس کم نور و امکانات تحقیقاتی زیرزمینی زنده بمانید. ویژگی های جدید اضافه شده در نسخه بازسازی وجود دارد، به طوری که حتی اگر شما قبلا هم از طرفدار های این بازی بوده اید، این راهنمایی ها شما را با فضای بازسازی شده آشنا می کند.

11 ترفند برای زنده ماندن resident evil 2 Playstation قسمت اول
۱۱ ترفند برای زنده ماندن resident evil 2 Playstation قسمت اول

مانند بازی های قبلی Resident Evil، مجموعه ای از چالش ها را در مسیر پیش رویتان خواهید داشت، اما نکات زیر را دنبال کنید تا بتوانید در وضعیت خوبی بمانید و بر چالش های بازی غلبه کنید.

۱- به نقشه مراجعه کنید (بسیار مفید است)

اتاق های Resident Evil 2 با چندین نقطه مطلوب و منابع پنهان پر شده اند. در حین بازی پلی استیشن  احتمال زیادی وجود دارد که شما به خاطر زنده ماندن، مسیر چیزهایی را از دست دهید. خوشبختانه نقشه شما آیتم هایی را که ممکن است از دست داده باشید (در نقطه ای با آن ها تماس مستقیم داشته اید) علامت گذاری می کند، همچنین نقاط مطلوب مهم، اشیای پازل ها، انواع علامت، قفل های کلیدی و موارد دیگر را نقشه همچنین رنگبندی شده است که نشان می دهد کدام مناطق همچنان دارای منابعی هستند که باید بردارید اما هنوز به آن ها نرسیده اید.
به عنوان مثال، یک اتاق با قرمز رنگ مشخص خواهد شد، اگر هنوز چیزی در آن برای برداشتن یا تعامل وجود دارد، اما پس از بررسی و برداشتن همه چیزها در آن، به رنگ آبی درخواهد آمد.

۲- قطعات تفنگ

همانطور که شما شهر راکون را کشف می کنید، قطعاتی را خواهید یافت که می توانید از آن ها در ارتقای تفنگ خود استفاده کنید. این ها به دلایل واضحی مفید هستند، اما شما به زودی خواهید فهمید که برخی از قطعات فضای بیشتری را در موجودی شما می گیرد که مطلوب نیست. خوشبختانه شما می توانید این قطعات را با انتخاب تفنگ و زدن گزینه “حذف قطعات” حذف کنید. نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که وقتی از قطعه ای برای افزایش ظرفیت مهمات استفاده می کنید، فعلا آن را با تفنگتان ترکیب نکنید.
در هنگام نصب قطعه، تخلیه کردن بیشتر موجودی فعلی شانه فشنگ در ابتدا، نه تنها میزان مهمات اسلحه را افزایش می دهد، بلکه چند دور رایگان نیز به شما می دهد. این ممکن است زیاد نباشد، اما در این آخرالزمان زامبی، هر چیزی برای زنده ماندن کمکتان می کند.

11 ترفند برای زنده ماندن resident evil 2 Playstation قسمت اول
۱۱ ترفند برای زنده ماندن resident evil 2 Playstation قسمت اول

۳- Quick Turn (چرخش سریع) دوست شما است

یک ابزار مهم در بازی های Resident Evil “چرخش سریع (quick-turn)” است که به شما اجازه می دهد تا شخصیت خود را به سرعت تا ۱۸۰ درجه عوض کنید. این ویژگی در بازسازی Resident Evil 2 بازمی گردد و با فشار دادن +B/ دایره انجام می شود. چرخش سریع برای لحظاتی مفید است که هنگامی که شما باید به سرعت کار دیگری کنید. شما حتی می توانید آن را در حال هدف گیری انجام دهید.

۴- از سلاح های کوچک استفاده کنید

به غیر از انبار تفنگ های خود، شما سلاح های کوچکی مانند نارنجک و چاقو دسترسی دارید. این سلاح ها در یک تنگنا فوق العاده هستند؛ زیرا شما می توانید از آنها برای نجات خود از آسیب استفاده کنید، با فشار دادن دکمه R1RB پس از اینکه در دست گرفتیدشان توجه داشته باشید زمانی که یک دشمن شما را از پشت گرفته باشد، این ها کار نمی کنند. چاقو تنها دفعات معدودی قبل از شکستن قابل استفاده است.
علاوه بر این، هنگامی که شما آن را در بدن یک دشمن فرو می کنید، ابتدا باید دشمنان را پایین بکشید، تا بتوانید دوباره آن را پس بگیرید. در سوی دیگر، نارنجک در اعمال آسیب های حدی به دشمنان عالی است، حتی آن هایی که بزرگتر هستند.
نارنجک فلش نیر فوق العاده مفید است. آن ها برای کورکردن گروه های زامبی عالی هستند، و به شما این امکان را می دهد که به راحتی از بین آن ها عبور کنید. نارنجک های فلش حتی در مورد مستر ایکس (Mr.X) کار می کنند، اما مراقب باشید که او به طور غیرمنتظره ای ضربه می زند. آن ها همچنین با صدایی که حین انفجار تولید می کنند، راه خوبی برای یک راه مفید برای دور راندن لیکرها (Lickers) هستند.

۵- از تابلوهای چوبی استفاده کنید

یکی از چیز های جدید Resident Evil 2 تخته های چوبی هستند که شما می توانید از آن ها برای مسدود کردن پنجره های استفاده کنید. این ها در جلوگیری از ورود زامبی ها به ساختمان مفید است. شما طی زمانی که در RPD صرف می کنید، به تعدادی از آن ها دست پیدا می کنید. در استفاده از آن ها تعلل نکنید، البته ما توصیه می کنیم آن ها را در راهروهایی استفاده کنید که اغلب از آن ها عبور می کنید. استفاده کنید.
به عنوان مثال، راهرو ۱F غربی منطقه ای است که به احتمال زیاد شما می خواهید زود به آن خواهید رسید.
عاقلانه انتخاب کنید زیرا شما به اندازه کافی تابلو برای مسدودکردن همه پنچره ها ندارید، اما برای مسدود کردن پنجره هایی که بیشترین مشکل را ایجاد می کنند، به اندازه کافی تابلو خواهید داشت.

۶- چک کردن چاقو

زامبی ها ممکن است بعد از چند شلیک به سر به زمین بیفتند، اما گول سکوت را نخورید؛ به احتمال زیاد نقش مرده را بازی می کنند.
اگر یک زامبی بلند نشد، سعی کنید با چاقو زدن به آن ببینید آیا واقعا مرده است یا نه. اگر هنوز زنده بود، با ضربات مکرر چاقو یا چند گلوله دیگر در سرش کارش را بسازید.

۷- بهتر است فرار کنید

قرار نیست همه جا فقط بکشید. ممکن است برای شما کشتن هرچیزی که در مسیرتان می بینید، راحت تر باشد، اما به یاد داشته باشید که این مسئله باعث اتلاف منابع شما می شود. در اینکه چه زمانی باید بجنگید و چه زمانی نه، هوشمندانه عمل کنید. گاهی اوقات یک تاکتیک خوب این است که زامبی را زمین بزنید و فرار کنید. اگر حس می کنید که توانایی آن را دارید، پاهای زامبی را با چاقوی خود قطع کنید تا نتواند حرکت کند و دیگر (عمدتا) بی ضرر شود.
خلاق باشید و سعی کنید که از تفنگتان به عنوان آخرین اسلحه برای زمین زدن یک زامبی در بازی پلی استیشن استفاده کنید.

۸- بازگشت دوباره به آیتم های کلیدی بدون علامت قرمز رنگ

اگر یک آیتم کلیدی دارای علامت قرمز باشد، این بدان معناست که هیچ استفاده ای برای شما ندارد و شما بدون هیچ نگرانی می توانید آن را دور بیندازید. اما اگر هنوز چندین آیتم مهم در مهمات خود داشته باشید که بررسی نشده اند، حتی آن هایی که تاکنون فقط یک بار از آن ها استفاده کرده اید، وقت بگذارید تا کشف کنید که چه چیزهای دیگری را باز می کند.
احتمال زیادی وجود دارد که شما ممکن است در یا جعبه دیگری که با آن باز می شود را از دست داده باشید، به خصوص اگر آن را برای نسبتا زیادی در انبار خود داشته باشید. به کد گذاری رنگی و نقاط مطلوب روی نقشه توجه کنید تا شما را برای دستیابی به استفاده آن ها کمک کند.

۹- قدم زدن اطراف لیکرها

همانطور که بازمانده انتقام در یادداشت خود در راهرو F3 غرب گفته، لیکرها فقط به صداهای بلند واکنش نشان می دهند. اطراف این موجودات غریب احتیاط کنید و تا آن جا که ممکن است، به آرامی حرکت کنید.

به اندازه کافی آرام حرکت کنید و حواستان باشد بدون اینکه به آن ها زخمی بزنید از آن ها دوری کنید. مسلما اگر شما در یک راهروی تنگ بیش از حد به یک لیکر نزدیک شوید، دیگر هیچ حرکت آرامی نمی تواند شما را نجات دهد و در بعضی موارد، شما راهی جز جنگیدن با آن ها ندارید.
اگر مجبور باشید با یک لیکر مواجه شوید، توصیه می کنیم از استراتژی “بزن دررو” استفاده کنید، مخصوصا اگر شما به عنوان لئون بازی می کنید و فقط یک شات گان دارید.

با این حال، به عنوان کلر، شما می توانید به سادگی مهره های اسید را به سمت لیکر بپاشید تا زمانی که بمیرد. فقط توجه داشته باشید که چه تعداد لیکر در اتاق هستند، زیرا در ادامه این هیولاها جفتی خواهند آمد.

۱۰- منابع ارزشمند را روی مستر ایکس تلف نکنید

این موجود عظیم الجثه می تواند به راحتی شما را وادار کند که از تمام مهمات خود برای زمین انداختن او استفاده کنید. در حالی که پرتاب نارنجک یا شات گان ممکن است بهترین گزینه به نظر بیایند، فقط چندین شلیک هفت تیر به صورت می تواند او را برای مدت کوتاهی به زانو زدن مجبور کند.
این کار ممکن است او را از ماموریت شما به طور کامل حذف نکند، اما بهتر از آن است که بی وقفه شما را تعقیب کند. اگر اعتماد به نفس بالایی دارید، می توانید به راحتی مستر X را با کشاندنش به هر قسمت RPD و سپس ادامه مسیرتان به هر سمت دیگری، او را از خود دور کنید.
به احتمال زیاد اگر به اندازه کافی او را سر بگردانید، مسیر شما را کم خواهد کرد، ترجیحا در اطراف اتاق های تنگ تر مانند اتاق اسناد و دفتر شرقی.

۱۱- کد های کلیدی و آیتم های اختیاری

این ها تعدادی از موارد و منابع موجود در بازی پلی استیشن هستند که کاملا اختیاری اند. این ها معمولا یا در داخل گاو صندوق ها و یا قفسه ها با قفل شماره ای پنهان شده اند. شما می توانید ترکیبی از این ها را در یادداشت ها یا حتی جایی بر روی دیوار پیدا کنید.
آیتم های اختیاری دیگر نشان داده نمی شوند تا زمانی که یک رول فیلم با عکس هایی که شما را به سمت مکان هایشان اشاره می دهند، نسازید. هر زمان که رول فیلم پیدا کردید، آن را در اتاق تاریک در طرف غربی ایستگاه پلیس توسعه دهید. منابعی که شما با تکمیل این مراحل به دست می آورید، معمولا بیشتر به درد بخور هستند، بنابراین سعی کنید وقت خود را برای تکمیل این ها کنار بگذارید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =