۱۳ مورد از غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

بازی های ویدئویی اصولا جهت سرگرمی و ایجاد لحظاتی لذت بخش تولید می شوند. اما در میان لیست بلند بالای بازی ها، کم نیستند آثاری که با روایات و مرگ های غم انگیز، ما را به گریه انداخته اند. در این لیست نگاهی می اندازیم به ۱۳ مورد از غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی که تاثیر فوق العاده ای در مخاطبان داشته و توانستند احساسات کاربران را جریحه دار کنند.

مرگ Lee Everett در The Walking Dead

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

این بازی تشکیل شده از انتخاب هایی که بازیکن باید درباره ی شخصیت Lee Everett بگیرد. صرف نظر از تصمیمات بازیکن، Lee Everett به دختر جوان کلمنتین کمک می کند و در صورت لزوم باید با زندگی خودش از او محافظت کند.

هنگامی که او آلوده می شود و نزدیک است تا به مرده متحرک تبدیل شود، بازیکن باید انتخاب سختی را انجام دهد. از لی به کلمنتین شلیک کنید تا از آسیب احتمالی او جلوگیری کنید یا به آن دختر بگویید که ترکتان کند تا مانع از این شوید که وی کشته شود. هر دو گزینه بسیار غمگین است و اشک شما را در می آورد.

مرگ Roach and Ghost در Modern Warfare 2

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

در یکی از بزرگ ترین خیانت های تاریخ بازی های ویدئویی می توانید ببینید که شخصیت های “روچ” ساندرسون و ستوان دوست داشتنی سایمون “گوست” رایلی توسط ژنرال شفرد نشانه گیری کشته می شوند. شفرد که پیش از این در کنار این مردان جنگیده بود، می خواهد برای هدف خود اعتبار جمع کند و به عنوان یک قهرمان ملی دیده شود.

اجساد گوست و روچ در بنزین انداخته شده و برای از بین بردن همه شواهد سوزانده می شوند. این که همه این ها از نگاه روچ نشان داده می شود، باعث غم انگیزتر شدن این صحنه شده است.

به این معنی که او ممکن است سرنوشتش را در سوختن ببیند. خیانت غیر منتظره ی شفرد باعث می شود که مرگ آن ها به طرز باورنکردنی غم انگیز و ناراحت کننده باشد. این صحنه برای دوستداران سبک FPS بدون شک غم انگیزترین مرگ در بازی های کامپیوتری محسوب می شود. 

مرگ Aunt May در Spider Man

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

یکی از شخصیت های پشتیبان برای پیتر پارکر که مرد عنکبوتی و شخصیت اصلی ماست، عمه ی پیتر به نام می است. یکی از احساسی ترین صحنه ها در بازی، صحنه مرگ اوست. او به این بیماری که در سراسر شهر رواج دارد آلوده می شود و چون از خودگذشتگی زیادی دارد با وجود بیماری همچنان تا پایان کار به دیگران کمک می کند.

می قبل از مرگش برای پیتر آشکار می کند که همیشه می دانسته که او مرد عنکبوتی است. فقط یک دوز آنتی سرم برای نجات او لازم است و پیتر باید تصمیم دشواری بگیرد. بگذارید تا او بمیرد تا از آنتی سرم آن برای درمان طاعون استفاده کنید.

مرگ Chloe Price در Life is Strange

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

بسته به انتخابی که شما به عنوان بهترین دوستش مکس انجام می دهید، کلوئه می تواند چندین بار در زندگی متفاوت ظاهر شود، یا اصلاً نباشد. این به معنای مرگ اوست. یکی از قابل توجه ترین زمان ها دوره زمانی متناوب است که در آن او با یک سیستم تنفسی بسیار ضعیف فلج می شود و شما می توانید برای پایان دادن به رنجش، به درخواست او احترام بگذارید و او را بکشید.

حتی ناراحت کننده تر از آن در آخر اگر بتوانید تصمیم بگیرید که به موقع برگردید و او را برای جلوگیری از طوفان قدرتمندی که خلیج ارکدیا را نابود میکند فدا کنید، خیلی سریع ناتان پرسکات به کلوئید شلیک می کند و او را می کشد. کلویید به تنهایی در کف حمام می میرد و فکر می کند هیچ کس حتی به خاطر از دست دادن او ناراحت نخواهد شد.

مرگ Baby Metroid در Super Metroid

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

شاید عجیب به نظر برسد که یک شخصیت غیر انسانی که قرار است دشمن باشد، می تواند چنین مرگ دلهره آوری داشته باشد. Baby Metroid که ساموس از نوزادی او را بزرگ کرد در آغاز سوپر متروید بوده، بعد از آن که روی بدن او نوشته شد توسط ریدلی ربوده شده است فقط به یک متروید تبدیل شد.

در پایان بازی، ساموس دوباره با فرزند خوانده خود Baby Metroid به هم پیوستند و در آخرین لحظه او را نجات می دهد و با دادن تمام انرژی، خود را فدا می کند. اما ناگهان Mother Brain به Baby Metroid شلیک می کند و او را فوراً می کشد و ذرات باقی مانده ی Baby Metroid مانند برف روی ساموس می افتد.

مرگ Nicole Brennan در Dead Space

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

نیکول دوست شخصیت آیزاک کلارک است و بخش عمده ارتباط آن ها در بازی از طریق لوگ های ویدئویی است. او در تلاش برای کمک به بازماندگان شیوع بیماری است.

آیساک اعتقاد دارد که او هنوز زنده است. تا زمانی که در یک فیلم ویدئویی مبنی بر خودکشی و کشته شدن  تبدیل شدن او را توسط نکرومورف مشاهده کرد. 

مرگ Dom Santiago در Gears of War 3

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

دام با وجود گذشته غم انگیزش، عضو درخشان و دوست داشتنی تیم است. مرگ او بسیار غم انگیز است، به خصوص که او خود را برای نجات دیگران فدا می کند.

وقتی او و همدستانش در وضعیت ناامید کننده ای قرار می گیرند، دام خودش را با کامیون در درون مخزن سوخت میاندازد و باعث انفجار آن می شود که هم خودش و هم Locust enemies را می کشد.

حرف آخر او به همسرش باعث غمگین تر شدن داستان می شود. چون در واقع بخاطر او است که خودش را به کشتن می دهد.

مرگ Wander در Shadow of the Colossus

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

در “سایه های کلوسوس”، بازیکن، نقش پسری به نام واندر را به عهده می گیرد که هدفش از بین بردن شانزده کلوسی برای احیای دختری به نام مونو است.

واندر موفق می شود. اگرچه مشخص است که مأموریتش بر او تأثیر عمیقی گذاشته است. در پایان احساسی سفرش، او همانطور که گیر افتاده و کشته می شود دیده می شود. بنابراین متأسفانه او فرصتی برای پیوستن به مونو آنگونه که می خواست پیدا نمی کند.

مرگ Vesemir در The Witcher 3

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

وزمیر شخصیتی باتجربه و همینطور پدر گرالت است. او به عنوان یکی از قدیمی ترین جادوگرها شناخته شده است. در بازی Witcher 3، وزمیر در حالی که برای مبارزه شکارچی باد در Kaer Morhen تلاش می کند کشته می شود و بدون شک مرگ او یکی از غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی محسوب می شود. 

سیری، شاهزاده خانم سینترا، آماده است تا خود را تسلیم کند تا وزمیر را نجات دهد. اما در عوض، توانست تا حریفش را بکشد و او را نجات دهد. به عنوان تلافی، گردن او را گرفت و او فوراً کشته شد. این یک اتفاق نابود کننده است زیرا بازیکن لحظه ای فکر می کند که نجات می یابد اما اینطور نیست.

مرگ Sarah در The Last of Us

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

مرگ بسیاری از شخصیت ها در The Last of Us احساسی است، اما مورد اول از بقیه سخت تر است. سارا، دختر جوان شخصیت قهرمان جوئل، در ۱۵ دقیقه اول بازی کشته می شود. در حالی که این دو نفر سعی می کنند از شهر فرار کنند، به سارا توسط یک سرباز شلیک می شود و در آغوش جوئل میمیرد. مرگ او پر سر و صدا است زیرا همان اول صدا را برای بازی تنظیم می کند. هیچ کس در امان نیست، هر چقدر هم جوان و بی گناه باشد. او به شما می آموزد که فقط می توانید برای محافظت از کسانی که دوستشان دارید در این دنیای آخرالزمانی بسیار تلاش کنید.

مرگ Mordin Solus در Mass Effect 3

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

موردین سولز، دانشمند و استاد حقوق، کارمند و دوست فرمانده شفرد است. شرایط خاصی وجود دارد که می توان او را نجات داد. اما بیشتر پایان های او باعث می شود که قهرمانانه از بین برود بعد از اینکه بازیکن شدیدا با او صمیمی شود مرگ وی فوق العاده غم انگیز میشود. او با بالا رفتن از برج، خود را قربانی می کند و انفجار را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند درمانی که ایجاد کرده است قبل از مرگ در شهر پخش میشود. “باید من باشم. ممکن است شخص دیگری اشتباه کند” آخرین سخنان دلخراش او به فرمانده شفرد بود.

مرگ Aerith Gainsborough در Final Fantasy VII

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

قتل Aerith احتمالاً یکی از ناراحت کننده ترین مرگ در کل سریال های Final Fantasy و البته یکی از غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی است، غیر منتظره و ویران کننده است. او به دلیل ماهیت مهربانش شخصیت محبوب است و صحنه ای که در آن می میرد تأثیر عاطفی شدیدی بر بازیکن دارد.

سفیروت، شخصیت شرور بازی، تلاش می کند تا قهرمان کلود را کنترل کند و او را مجبور به قتل Aerith کند. کلود مقاومت می کند، اما به هر حال Sephiroth ظاهر می شود و او را با شمشیر خود به قتل می رساند. او این شوک را در ذهن بازیکنان قرار می دهد که فکر می کنند مرگ و میر در این بازی تکان دهنده و ترسناک است.

مرگ Arthur Morgan در Red Dead Redemption 2

غم انگیزترین مرگ ها در بازی های ویدئویی

آرتور مورگان، شخصیت اصلی Red Dead Redemption 2، می تواند در طول بازی تحولات قدرتمندی را در شخصیت خود تجربه کند. او در ابتدا به عنوان یک قانون شکن شروع می کند و به یک قهرمان نوع دوست تبدیل می شود.

او می داند که پس از تشخیص سل میمیرد، بنابراین مرگ او جای تعجب ندارد. در عوض شما خیلی ناراحت هستید زیرا می دانید زمان او محدود است و نمی توانید جلوی این کار را بگیرید. مورگان زندگی خود را به عنوان یک قهرمان به پایان می رساند و جان مارشون و خانواده اش را از میشیا بل نجات می دهد. تبدیل این شخصیت از یک فرد تبهکار به یک قهرمان سبب می شود تا شاید بتوان لقب غم انگیزترین مرگ در بازی های کامپیوتری را به آرتور مورگان داد. 

سیما حسینی
دیدگاه کاربران
۲ دیدگاه
  • اصغری ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ / ۱:۲۲ ق٫ظ

    همشو قبول دارم عالی مخصوصا اینکه رنک یک رو به ارتور مورگان دادی کاملا موافقم اون صحنه که توی طلوع افتاب منتظر مرگش میشینه و طلوع خورشید را نگاه میکنه

  • محمد ۴ اسفند ۱۴۰۰ / ۴:۲۶ ب٫ظ

    آرتور 😭

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =