۱۳ نکته و ترفند بازی Resident Evil 3 Remake برای مبتدی‌ها

ترفندهای بازی Resident Evil 3 Remake

بازی Resident Evil 3 Remake به تازگی منتشر شده است و تعداد زیادی از بازیکنان دوباره وارد خرابه‌های شهر Raccoon شده اند و با شخصیت Jill Valentine روبه‌رو می‌شوند و تلاش می‌کنند درحالی که یک سلاح بیولوژیکی آن‌ها را تعقیب می‌کند، از این شهر نابود شده فرار کنند. قطعا این یک بازی طاقت فرسا می‌باشد اما با ترفندهای بازی Resident Evil 3 Remake که در این مقاله برایتان آورده ایم، بازی برایتان آسان‌تر می‌شود.

۱- گیاهان سبز تکی را مصرف نکنید

برای کسانی که خیلی وقت است Resident Evil بازی می‌کنند، یکی از نکات مبتدی این است که گیاهان سبز تکی را مصرف نکنند. ولی گاهی اوقات چنان موقعیت‌های سختی در بازی پیش می‌آید که حتما باید از یک گیاه سبز تکی استفاده کنید تا حالتان کمی بهتر شود. ولی شما نباید این کار را بکنید، همیشه قبل از مصرف گیاه، چند گیاه مختلف را باهم ترکیب کنید تا بتوانید جان بیشتری بگیرید. مخلوط دو یا سه گیاه سبز، یا مخلوط گیاه سبز و قرمز، جان بیشتری به شما می‌دهد.

مقدار جانی که از مصرف یک گیاه سبز می‌گیرید، خیلی ناچیز است و با چند ضربه دوباره به حالت قبلی و یا بدتر برمی‌گردید، پس گیاه‌هایتان را ذخیره کنید و وقتی از آن‌ها استفاده کنید که اثرگذار باشند.

۲- تا می‌توانید فشنگ شاتگان جمع کنید

تا می‌توانید فشنگ شاتگان جمع کنید. همچنین باید حواستان به طرز ترکیب‌کردن باروت هم باشد. شاید وسوسه شوید که مقدار زیادی باروت معمولی را باهم ترکیب کنید که تیر سلاح کلتتان بیشتر شود، ولی بهتر است تا می‌توانید، باروت‌ها را ذخیره کنید تا با چیزهای بهتری ترکیب کنید. منظور از چیزهای بهتر فشنگ شاتگان می‌باشد. باروت‌های معمولی را ذخیره کنید و هرگاه که باروت‌های بهتری پیدا می‌کنید، باهم ترکیبشان کنید. قدرت شاتگان خیلی زیاد و به درد بخور است و به دشمنتان آسیب زیادی می‌زند. همینطور شما به هرحال در بازی برای کلتتان فشنگ پیدا می‌کنید.

۳- تا می‌توانید گشت و گذار کنید

Resident Evil 3 به علت سرعت بالایی که دارد، آزادی زیادی برای گشت و گذار نمی‌دهد تا هروقت که خواستید گشت و گذار کنید. البته این برخلاف بازی‌های دیگر این سری و Resident Evil ۲، که سال پیش آمد، است. ولی به این معنی نیست که اصلا فرصت گشت و گذار ندارید. مناطق زیادی مخصوصا در اوایل بازی وجود دارند که با سیم خاردار و یا قفل‌هایی که می‌توانید بازشان کنید، بسته شده‌اند و معمولا گشت و گذار در آن مناطق ارزشش را دارد. در این مناطق چیزهای با ارزشی مثل ارتقای اسلحه تا مهمات و گیاه و… وجود دارد.

۴- دائم نقشه‌ها را چک کنید

بازی‌های Resident Evil همیشه به خاطر نقشه‌های مفید و به درد بخور در بازی معروف بودند. البته در Resident Evil 3 هم همینطور است. اگر می‌خواهید ببینید که یک منطقه کامل را گشتید یا نه، نقشه‌تان را بیرون بیاورید و از روی آن هرچیزی که می‌خواهید را چک کنید. مناطق آبی مناطقی هستند که شما کامل آنجا را گشته اید درحالی که در مناطق قرمز هنوز مکان‌هایی برای گشت و گذار وجود دارد.
در ضمن هر ابزار یا گاوصندوق یا در بسته‌ای که در مناطق قرمز کشف کردید، ولی هنوز با آن‌ها هیچ کاری نکرده‌اید هم روی نقشه به شما نشان داده می‌شود که خیلی به درد شما می‌خورد. نقشه‌ی این بازی دقیقا مثل نقشه‌ی Resident Evil 2 Remake، است و به این معنی است که خیلی خوب کار می‌کند.

۵- دنبال عروسک‌های آقای چارلی بگردید

مثل Resident Evil 2 که سال پیش منتشر شد، Resident Evil 3 هم عروسک‌های قابل جمع‌آوری زیادی دارد که در کل بازی پخش شده اند و ما این بار عروسک‌های آقای چارلی را داریم. حتما دنبال این عروسک‌ها بگردید، چون در بازی به شما امتیاز و جایزه‌هایی را می‌دهد که می‌توانند خیلی به شما کمک کنند. یکی از آسان‌ترین راه‌های تشخیص که این عروسک‌ها به شما نزدیک هستند، این است که حواستان به صدای خاصی که تولید می‌کنند باشد.

۶- دنبال پرونده‌های مختلف بگردید

پرونده‌ها همیشه بخش مهمی از بازی‌های Resident Evil بوده اند، مخصوصا آن‌هایی که طرفدارها خاطره‌ی خوشی از آن‌ها داشته اند و باوجود اینکه Resident Evil، بعضی قسمت‌ها ضعیف عمل می‌کند، در این زمینه همیشه موفق بوده است.

داستان گویی از همه نظر بهتر شده است که این شامل داستان گویی غیر مستقیم هم می‌شود. بعضی از جالب‌ترین داستان‌های بازی، در پرونده‌ها و یادداشت‌هایی پیدا می‌شوند که در بازی پخش شده اند. پس همیشه دنبال آن‌ها بگردید.

۷- زامبی‌ها را با چاقو بکشید

صرفه جویی در مصرف تیر در هر بازی Resident Evil نقش کلیدی دارد. ولی اگر دشمنتان را روی زمین بیاندازید و مطمئن نباشید که مرده یا نه، چه کاری می‌کنید؟ چندبار او را با چاقو می‌زنید تا مطمئن شوید که دیگر بلند نمی‌شود. این کار خیلی از هدر دادن تیرهایتان کارآمدتر است. همچنین چاقو زدن در Resident Evil 3 محدودیتی ندارد، پس می‌توانید مثل دیوانه‌ها چاقویتان را در هوا بچرخانید.

۸- هنگام جنگیدن با Nemesis از تله‌های محیطی استفاده کنید

ترفندهای بازی Resident Evil 3 Remake

در بخش‌های اول بازی که در شهر Raccoon اتفاق می‌افتد. Jill را می‌بینیم که از مناطق زیادی می‌گذرد که تله‌های محیطی دارند و شما از آن‌ها می‌توانید به نفع خودتان استفاده کنید. مانند بشکه‌های قرمز قابل انفجار و جعبه مدارهای رنگی که یک موج شوک دهنده به همه‌ی دشمنان نزدیک می‌زند. هرجا توانستید از این تله‌ها مقابل Nemesis استفاده کنید. نه تنها سرعتشان را کم می‌کنند، بلکه به شما این فرصت را می‌دهند که اسلحه‌های قوی‌تر یا نارنجکتان را بردارید و موقتا از پا درش بیاورید و یا حتی از آن غارت کنید.

۹- جعبه مدارها شارژ می‌شوند

از بین تله‌های محیطی که به آن‌ها اشاره شد، جعبه مدارها پر کاربردترین هستند، با اینکه بشکه‌های قرمز آسیب زیادی می‌زنند، طبیعتا فقط یک بار می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، زیرا وقتی از بین بروند دیگر برنمی‌گردند. ولی جعبه مدارها بعد از اینکه به آن‌ها تیر می‌زنید، دوباره شارژ می‌شوند. حواستان به این‌ها باشد و همینطور به چراغ‌های بالای آن‌ها هم دقت کنید که ببینید چه زمانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

۱۰- در جا خالی دادن حرفه‌ای شوید

مثل Resident Evil 3 اصلی، در قسمت بازسازی شده‌ی آن هم یک مکانیک جاخالی دادن وجود دارد و خیلی وقت‌ها استفاده از آن ضروری است. از آنجایی که Nemesis به دنبال شماست و موقعیت‌هایی که زامبی‌ها شما را محاصره کرده اند، جا خالی دادن با زمان بندی درست، چیزی است که به آن احتیاج دارید.

همچنین زمان بندی درست هنگام جا خالی دادن، می‌تواند به شما این قابلیت را بدهد که در یک زمان کوتاه و در حالت صحنه آهسته به دشمنتان تیر بزنید که می‌تواند خیلی به شما کمک کند.

۱۱- بیش از حد جا خالی ندهید

ترفندهای بازی Resident Evil 3 Remake
با اینکه جا خالی دادن کارآمد است ولی باید حواستان باشد بیش از حد این کار را انجام ندهید. برای مثال این امکان وجود دارد که زمان بندیتان اشتباه باشد و خودتان را مستقیما مقابل دشمنی بیاندازید که به سمتتان می‌آید. همچنین Jill ممکن است بعد از جا خالی دادن یک یا دو ثانیه توسط دشمن گیر بیفتد.
پس جا خالی دادن با زمان بندی اشتباه وقتی که دشمنان شما را محاصره کرده اند، می‌تواند مرگبار باشد. پس حتما زمان بندی را رعایت کنید و فقط زمان‌هایی که لازم است جا خالی دهید.

۱۲- در مقابل Hunter Gammaها از نارنجک استفاده کنید

Hunter Gammaها در Resident Evil 3 بازگشته اند و از خطرناک‌ترین دشمنان بازی به شمار می‌روند. با وجود اینکه زیاد چابک نیستند اما اگر به شما خیلی نزدیک شوند، می‌توانند شما را ببلعند و درجا شما را بکشند.
زمان‌هایی که دهانشان را باز می‌کنند، بهترین زمان برای پرتاب نارنجک است. در این موقعیت‌ها حتی یک نارنجک هم می‌تواند برای کشتنشان کافی باشد. البته روی درجه‌ی سختی نرمال. درکل نارنجک‌ها و تیرهای انفجاری به Hunter Gamma ها خیلی آسیب می‌زنند، حتی اگر نخواهید تا دهانشان را باز کنند.

۱۳- در مقابل Drain Deimoها از شات گان استفاده کنید

در این بازی Drain Deimo ها موجودات سریع و سمی هستند که می‌توانند خیلی عصبی کننده باشند. به خاطر حرکت سریع و نامنظمشان، تیر زدن دقیق به آن‌ها معمولا سخت است و به همین خاطر بهتر است که از شات گان استفاده کنید. نه تنها یک تیر برای کشتنشان کافی است، بلکه چون تیر شاتگان پخش می‌شود نیازی به هدف گیری دقیق نیست.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =