مقالات

۱۴ نکته مهم بازی FIFA 21

نکات مهم بازی FIFA 21

در سالی که کمپانی EA Sports با آشفتگی شدید جهانی مواجه شده است، انتظار یک بازی جدید را نداشتیم. البته، فیفا فرانشیزی است که بیشتر بر پیشرفت‌های مکرر متکی است تا پیشرفت‌های اساسی و اگرچه موارد زیادی در فیفا ۲۱ توجه ما را به خود جلب می‌کند، اما به نظر می‌رسد پیشرفت‌های زیادی در فرمول اصلی بازی اتفاق افتاده است، این‌ها را براساس جزئیاتی که فیفا بیان کرده، می‌گوییم. پس همان‌طور که منتظر شروع قریب‌ الوقوع بازی هستیم، قصد داریم اطلاعات کلیدی که باید از بازی بدانید را با شما به اشتراک بگذاریم.

دریبل ارتقاء یافته

نکات مهم بازی FIFA 21

فیفا ۲۱ چند تغییر عالی را در گیم پلی خود نشان داد و Agile Dribbling- همان‌طور که EA نام آن را می‌گوید-  یکی از آن‌ها است. در حالت تک به تک، بازیکنان می‌توانند کنترل بهتر و راحت‌تری بر توپ داشته باشند، البته این به وضعیت بازیکن هم بستگی دارد. با نگه‌داشتن R1 یا RB پایین و حرکت دادن دسته چپ، می‌توانید توپ را با دقت بیشتری بین پاهایتان کنترل کنید و مدافعان را دریبل کرده و از آن‌ها بگذرید.

Creative Runs

نکات مهم بازی FIFA 21

فیفا ۲۱ همچنین کنترل بیشتری بر دویدن هم تیمی‌های تحت کنترل هوش مصنوعی، هنگامی که در وضعیت حمله هستید، به بازیکن ارائه داده است. مثلاً، در دویدن مستقیم می‌توانید کنترل کاملی بر جهت دویدن هم تیمی‌هایتان داشته باشید، در حالی که برای حملات سریع‌تر و چابک‌تر، می‌توانید هم‌ تیمی‌هایتان را به جهت مستقیمی هدایت کنید تا به سمت محل پاس بعدی بدوند.

جای‌گیری

نکات مهم بازی FIFA 21

اگرچه تغییراتی مانند Agile Dribbling و Creative Runs کاملاً هجومی به نظر می‌رسند، اما سیستم جدید “جای‌گیری شخصی” بازی فیفا قرار است هم در حمله و هم در دفاع استفاده شود. اساساً، این مورد به این معنا است که هوش مصنوعی به‌ اندازه‌ای ارتقاء یافته که جای‌گیری هم تیمی‌هایتان هوشمندانه‌تر و بر اساس اتفاقی که در زمین می‌افتد رخ می‌دهد. از لحاظ تئوری، این بدان معنا است که باید انتظار زمان دویدن هوشمندانه‌تری را از مهاجمان داشته باشید، همچنین باید انتظار داشته باشید بازیکنان دفاعی جای‌گیری بهتری برای جلوگیری شما داشته باشند و غیره.

سیستم جدید برخورد

نکات مهم بازی FIFA 21

کمپانی EA Sports پیشرفت‌های کوچک و در عین حال ثابتی را در موارد فیزیکی و برخورد در بازی فیفا، برای تعدادی از دونده‌ها ارائه کرده است و این ماجرا در فیفا ۲۱ هم ادامه داشته است. سیستم جدید برخورد بر اساس انیمیشن‌های جدیدی است که برای به حداقل رساندن برخوردهای آشفته در طول بازی طراحی شده‌ اند. کمپانی EA Sports بیان کرد که این مورد باید منجر به برخوردهای باورپذیرتر شود، زیرا بازیکنان حس بیشتری برای نحوه دوری از دویدن به سمت دیگران خواهند داشت و سعی می‌کنند تعادل خود را حفظ کرده و تا حد ممکن نیفتند.

شبیه سازی بازی تعاملی

نکات مهم بازی FIFA 21

سال‌ها است که طرفداران فیفا فریاد زده و خواهان پیشرفت‌های زیاد در Career Mode هستند، که با وجود برخی موارد اضافی و بی‌مورد در این بازی، مدتی طولانی است که تغییری نکرده است. فیفا ۲۱ همان بازی‌ای است که قرار است پیشرفت‌های مورد نیاز (حداقل روی کاغذ) در آن رخ دهد. یکی از این‌ها شبیه‌ سازی مسابقه تعاملی است. بازی فیفا ۲۱ ضمن شبیه‌ سازی مسابقه، اطلاعات کاملی از تناسب و عملکرد بازیکن به شما می‌دهد و می‌توانید در صورت نیاز تنظیماتی را انجام دهید، همچنین قادر خواهید بود هر وقت بخواهید از شبیه‌ سازی به گیم پلی واقعی بروید و با این وجود کنترل لحظات مهم مسابقه را به دست خواهید گرفت.

پیشرفت بازیکن

نکات مهم بازی FIFA 21

بازی فیفا ۲۱ دارای سیستم جدید رشد و اصلاح بازیکن است که کنترل بیشتری بر نحوه آموزش و پیشرفت بازیکنان به شما می‌دهد. اساساً، بازیکنان بر اساس عملکردشان XP دریافت خواهند کرد، هرچقدر فرمشان بهتر باشد، XP بیشتری هم دریافت می‌کنند. به‌ طور پیش‌ فرض، آن XP به‌ طور مساوی بر تمام ویژگی‌های آن‌ها توزیع‌ شده است، اما می‌توانید ویژگی خاصی که می‌خواهید روی آن تمرکز کنند را انتخاب کنید و این موضوع باعث می‌شود آن‌ها را برای نقش یا موقعیت خاصی تنظیم کنید. اکنون می‌توانید بازیکنان را تبدیل کرده و به‌ طور مؤثرتری در موقعیت‌های مختلف قرار دهید. سطح کنترل بسیار دقیق‌تری ارائه شده و این چیزی است که Career Mode فیفا مدت‌ها است منتظر آن بوده است.

هشیاری مسابقه

نکات مهم بازی FIFA 21

فیفا ۲۱ همچنین ویژگی جدیدی اضافه کرده که مربوط به شگفتی مسابقه است و لزوماً به شما می‌گوید که هر بازیکن در مسابقه آتی تا چه حد عملکرد خوبی خواهد داشت. همگام شدن با این ویژگی یکی از پیشرفت‌های خوب است که در تمرینات ارائه شده و به شما اجازه می‌دهد یک جلسه آموزشی کامل را قبل از مسابقات برگزار کنید تا دقت بازیکنان را افزایش داده و مطمئن شوید که عملکرد خوبی در بازی پیش رو خواهند داشت.

گزینه‌های انتقال جدید

نکات مهم بازی FIFA 21

بازار انتقالی جایی است که در آن Career Mode فیفا نیازمند پیشرفت‌های بسیار زیاد است و فیفا ۲۱ گزینه‌های جدیدی را به این بخش اضافه کرده است. تیم‌های هوش مصنوعی اکنون تمایل بیشتری به مبادله بازیکن دارند تا معامله مستقیم پولی، گزینه وام برای خرید اضافه شده و قرارداد در باشگاه‌های هوش مصنوعی واقعی‌تر شده است، یعنی احتمالاً شاهد این موارد نخواهید بود که بازیکنی ماه‌ها بعد از صعود به جدول گل زنی در لیگ خود به یک بازیکن آزاد تبدیل شود.

پیشرفت بیشتر در Career Mode

نکات مهم بازی FIFA 21

بهبودهای بیشتری نیز در Career Mode ایجاد شده‌ اند که نباید از آن‌ها غافل شد. مثلاً، بهبودهای هوش مصنوعی که از آن‌ها صحبت کردیم بر تیم‌های مخالف نیز اعمال می‌شوند، منظور ما همه آن‌ها است، از دریبل و حمله تا دفاع. در عین حال، سیستم مدیریت فعالیت جدیدی ایجاد شده که کنترل بیشتری بر برنامه‌ریزی برنامه‌ها و انتخاب زمان دقیق آموزش تیم و زمان استراحت به شما می‌دهد.

Volta

نکات مهم بازی FIFA 21

Volta بزرگ‌ترین مورد اضافه شده به بازی فیفا ۲۰ می‌باشد، اگرچه ممکن است به اندازه The Journey بین طرفداران محبوب نشده باشد، اما سبک متفاوت فوتبالی که وارد جدول کرده مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. فیفا ۲۱ هم دارای Volta خواهد بود و بزرگ‌ترین مورد افزوده شده امسال VOLTA Squads است که به امکان اجرای ۵ مسابقه آنلاین با دوستان را از طریق matchmaking می‌دهد.

ارتقاءهای نسل بعدی

نکات مهم بازی FIFA 21

EA قصد دارد برنامه ارتقاء نسل بعدی را که Dual Entitlement نام دارد، بر فیفا ۲۱ اعمال کند، همان کاری که با Madden NFL 21 انجام شد. به‌ طور خلاصه، اگر فیفا ۲۱ را برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان بخرید، می‌توانید آن را بدون هزینه اضافی به نسخه پلی‌استیشن ۵ یا Xbox Series X ارتقاء دهید. هرچند یک مشکل هم وجود دارد، این امر فقط یک سال پس از راه‌اندازی بازی امکان‌پذیر است، پس زمانی که فیفا ۲۱ عرضه شد، ارتقاءهای رایگان نسل بعدی دیگر روی فیفا ۲۱ اعمال نخواهند شد.

نبود ویژگی Cross-Play

نکات مهم بازی FIFA 21

بازی آنلاین بخش مهمی از هر بازی فیفا است، اما متأسفانه بازی بین پلتفرمی در این مجموعه وجود ندارد. با وجود اینکه ویژگی Cross-Play در این صنعت رواج بیشتری پیدا کرده، امیدواریم بازی فیفا ۲۱ همان بازی‌ای باشد که این ویژگی را به این مجموعه اضافه می‌کند، هرچند این‌طور نخواهد بود. EA تأیید کرده که اگرچه امیدوار است نهایتاً بتواند ویژگی Cross-Play را به فیفا ۲۱ اضافه کند، اما بازی فیفا ۲۱ دارای این ویژگی نخواهد بود.

نسخه سوئیچ

نکات مهم بازی FIFA 21

EA هر سال یک بازی جدید را در سوئیچ عرضه می‌کند و این یک رسم شده است، زیرا آن بازی‌های جدید واقعاً جدید نیستند. این موضوع برای فیفا ۲۱ هم صدق می‌کند، بازی که قرار است Legacy Edition دیگری در سوئیچ باشد. این بدان معنا است که هیچ یک از پیشرفت‌های گیم پلی جدید، ویژگی‌ها و حالات معرفی شده در فیفا ۲۱ در نسخه سوئیچ وجود نخواهد داشت. این فقط یک بروزرسانی ۶۰ دلاری خواهد بود.

نسخه رایانه شخصی

نکات مهم بازی FIFA 21

نسخه رایانه شخصی فیفا ۲۱ بسیار بهتر از سوئیچ خواهد بود، اما EA در این نسخه هم تصمیمات مشکوکی گرفته است. فیفا ۲۱ در رایانه شخصی مشابه نسخه‌ای است که برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه شده، که البته این بدان معنا است که وقتی بازی برای پلی‌استیشن ۵ و Xbox Series X عرضه شد، شما نباید انتظار هیچ ارتقائی را داشته باشید. اینکه آیا EA این بروزرسانی‌ها را برای نسخه رایانه شخصی عرضه می‌کند یا خیر هنوز معلوم نیست.

 

منبع: GamingBolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =