۱۵ بازی کنسول PS3 که باید برای کنسول نسل بعدی سونی بازسازی شوند

بازی های کنسول PS3

بارها درباره قابلیت سازگاری معکوس و بازسازی بازی‌ها برای کنسول PS5 صحبت شده است. با اینکه بازی‌های زیادی از کنسول PS4 می‌توانند از ویژگی‌های بهبود‌ یافته بصری و قابلیت‌های DualSense بهره‌مند شوند، اما چندین بازی PS3 نیز لیاقت این را دارند که به لیست بازی‌های کنسول نسل بعدی وارد شوند. بیایید به ۱۵ بازی PS3 که باید برای کنسول PS5 بازسازی شوند نگاهی بیاندازیم.

۱- بازی Killzone 2

بازی های کنسول PS3

با اینکه کمپانی Guerrilla Games به دلیل ساخت مجموعه بازی‌های Horizon مشهور شد اما بازسازی بازی Killzone 2 برای کنسول PS5 امری حتمی است. این بازی‌ای است که مسیر درست را به این کمپانی نشان داده و ویژگی‌های بصری، توجه به جزئیات، تفنگ‌ بازی سرگرم‌ کننده و حالت چند نفره قوی آن باید به کنسول نسل بعدی نیز منتقل شود. اگر قرار نیست به زودی یک دنباله جدید از این بازی برای کنسول PS5 منتشر شود پس باید دوباره همان نسخه Killzone 2 را بازسازی نمایند.

۲- بازی Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

بازی های کنسول PS3

اینکه در طول سال‌های گذشته تمام بازی‌های Metal Gear Solid برای چندین سیستم‌ عامل عرضه شده‌ اند، اما بازی Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots فقط در کنسول PS3 قابل اجرا است، موضوع ناراحت‌ کننده‌ای است.

ممکن است بگویید سایر بازی‌های Metal Gear Solid ارزش عرضه مجدد برای کنسول PS5 را دارند. اما این آخرین مسابقه شخصیت Solid Snake است و درواقع این آخرین باری‌ است که او به عنوان یک قهرمان در این مجموعه بازی‌ها حضور دارد و پایان مناسبی برای شخصیت‌هایی مانند Meryl و Liquid Snake و Ocelot و بسیاری دیگر است. اگر آن‌ها به دنبال زمان مناسب جهت عرضه مجدد این بازی هستند، نسل بعدی بهترین فرصت برای این کار است.

۳- بازی‌های Ratchet and Clank Future Saga

بازی های کنسول PS3

بازسازی مجدد بازی Ratchet and Clank در کنسول PS4 نسبتا خوب بود. البته اگر فیلم افتضاحی که با الهام از این بازی ساخته شده است را در نظر نگیریم. اما اگر کمپانی Insomniac Games تمام نسخه‌های Future Saga را به کنسول PS5 بیاورند واقعا عالی خواهد شد. تصور کنید که تمام بازی‌های Tools of Destruction، Quest for Booty، A Crack in Time و Into the Nexus بازسازی شده و با فرکانس ۴K / 60 FPS اجرا شوند. با وجود پشتیبانی از رهگیری پرتو/ ray-tracing و قابلیت HDR در کنسول نسل بعدی، تجربه ماجراجویی‌های این دو شخصیت فوق‌العاده خواهد بود.

۴- بازی‌های سه‌گانه Resistance

بازی های کنسول PS3

بازی‌های سه‌گانه Resistance از کمپانی Insomniac همانند بازی‌های Ratchet and Clank’s Future Saga لیاقت درخشش دوباره در کنسول‌های نسل جدید را دارند. هر یک از این بازی‌ها به خودی خود برجسته هستند. فرقی نمی‌کند که حمله بیگانگان در بازی اول باشد، یا ماموریت Sentinels در بازی دوم و یا ماهیت بقا-تیراندازی بازی سوم (که در حالت کمپین co-op/ همکاری نیز اضافه شده است). مانند سایر بازی‌ها، می‌توانیم شاهد استفاده از قابلیت‌های PS5 برای ارائه بهتر تصاویر این بازی باشیم.

۵- بازی‌های InFamous 1 و InFamous 2

بازی های کنسول PS3

Delsin Rowe از هیچ نظر قهرمان افتضاحی نبود اما به‌ طور کلی Cole McGrath در سطح دیگری قرار دارد. کول در دو بازی اول InFamous حضور داشت و مشاهده فراگیری قدرت‌های Conduit او و آماده شدنش برای مبارزه با غول/ Beast و انتخاب میان خیر و شر سرگرم‌ کننده بود. کمپانی Sucker Punch می‌تواند به زیبایی‌های بصری هر دو بازی در کنسول PS5 بیافزاید و همچنین دوربین و سیستم Karma بازی را بهبود دهد.

۶- مجموعه بازی‌های MotorStorm

بازی های کنسول PS3

کمپانی Evolution Studios با ساخت بازی DriveClub قابلیت‌های شبیه‌ سازی خود را به نمایش کشید اما در ابتدا با تولید فرانچایز MotorStorm توانسته بود تجربه مسابقات اتومبیل‌ رانی فوق‌العاده‌ای را ارائه دهد. پیست‌های جذاب این بازی در محیط‌های مختلفی طراحی شده‌ اند و کلاس‌های وسایل‌ نقلیه، از اتومبیل‌های رالی گرفته تا موتورسیکلت‌ها و حتی ماشین‌های سنگین، با طبیعت خشن و نامناسب مسابقات هماهنگ هستند. خواه تمرکز بر قسمت‌های بیابانی در نسخه MotorStorm باشد، یا رویکردهای عجیب‌ و‌ غریب نسخه MotorStorm: Pacific Rift و یا مناطق ویران نسخه MotorStorm Apocalypse، بازسازی هر سه نسخه بازی‌های MotorStorm عالی خواهد بود.

۷- بازی Heavenly Sword

بازی های کنسول PS3

قبل از اینکه Senua در نسخه‌های sacrifice یا saga حضور یابد (اشاره به بازی‌های Hellblade: Senua’s Sacrifice و Senua’s Saga: Hellblade II) ناریکو به همراه ماموریت‌اش جهت شکست ارتش Bohan در بازی Heavenly Sword حضور داشت. این بازی با وجود مبارزات زیبا و مناظر بی‌نظیر که با انیمیشن فوق‌العاده چهره و ارزش‌های تولید هماهنگ شدند، توانست بر عدم درخشش معماها و کوتاهی زمان بازی غلبه کند. اما با چند اصلاح و کمی محتوای بیشتر (لازم نیست که به نرخ‌ فریم بالاتر اشاره کنیم) می‌توان به بهبود بازی برای مخاطبان جدید کمک کرد.

۸- بازی MAG

بازی های کنسول PS3

بازی MAG توسط کمپانی Zipper Interactive ساخته شده است. این بازی با وجود مبارزاتی با ظرفیت ۲۵۶ بازیکن از بازی‌های زمان خودش جلوتر بود. این بازیکنان به گروه‌های مختلفی با رهبران جداگانه تقسیم می‌شدند و سپس نیز یک درخت مهارت با سطوح مختلفی مانند Marksman و Medical به بازی اضافه شد. حتی جناح‌های مختلف PMC با سلاح‌ها و ظاهر منحصر به فرد خود نیز در بازی حضور داشتند. وجود تعداد زیادی باگ، مشکلات تعادل و مشکلات فنی باعث شد تا بازی MAG شکست بخورد اما با تکنولوژی امروز، می‌توان این بازی را بهبود داد و سرانجام MAG می‌تواند جایگاه مناسبی را میان سایر بازی‌های بتل‌ رویال کسب کند.

۹- بازی Puppeteer

بازی های کنسول PS3

کمپانی SIE Japan Studio بازی‌های خوبی برای نسل کنونی کنسول‌ها طراحی کرده است، مانند بازی‌های Astro Bot Rescue Mission و Gravity Rush 2. بنابراین جالب است که به بازی Puppeteer نگاهی بیاندازیم، این یک بازی معمایی پلتفرمر است که در یک تئاتر عروسکی اجرا می‌شود. اتمسفر بازی، روایت داستان و نحوه ارائه آن در زمان انتشار بازی مورد تحسین قرار گرفته است و می‌توان گفت که زیبایی‌های بصری بازی در کنسول PS5 فوق‌العاده خواهد بود. فرقی نمی‌کند که آیا این بازی برای کنسول جدید منتشر شود و یا هنوز هم باید منتظر بمانیم، باز هم خیال‌ پردازی درباره این بازی جذاب است.

۱۰- بازی Siren: Blood Curse

بازی های کنسول PS3

ممکن است بازی Silent Hill برای کنسول PS5 بازسازی شود و شاید هم این اتفاق رخ ندهد. پس چرا خلا وجود این بازی را با یک بازی ترسناک دیگر پر نکنیم؟ در بازی Siren: Blood Curse گروهی از شخصیت‌ها برای زنده‌ ماندن در برابر شیبیتو‌های (Shibito درواقع گونه‌ای از زامبی‌های هوشیار هستند) دهکده Hanuda Village تلاش می‌کنند. هیجان‌های گوناگون بازی همراه با مکانیک‌های فوق‌العاده آن به شما اجازه می‌دهد تا بازی را از چشمان شخصیت‌های دیگر ببینید و به همین دلیل می‌تواند تجربه ترسناک فوق‌العاده‌ای را در کنسول PS5 ایجاد کند.

۱۱- بازی Twisted Metal (2012)

بازی های کنسول PS3

فرانچایز بازی‌های Twisted Metal نسبتا دست کم گرفته شده است، مخصوصا وقتی صحبت از نسخه‌هایی است که در آن‌ها نبرد اتومبیل‌ها به نمایش کشیده می‌شود. نسخه Twisted Metal (2012) از کمپانی Eat Sleep Play که توسط David Jaffe کارگردانی شده است، نقایصی دارد. اما محیط‌های تخریب‌ پذیر، سلاح‌های گوناگون و حالت چند نفره آنلاین بازی باعث شده‌ اند که Twisted Metal (2012) به یک بازی لذت‌بخش تبدیل شود و ارزش احیا برای کنسول PS5 را داشته باشد.

۱۲- بازی Warhawk

بازی های کنسول PS3

با اینکه هم‌ اکنون بازی Warhawk رقابت بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت، زیرا بازی‌های متنوعی در این ژانر ساخته شده‌ اند، اما این بازی هنوز هم یک تجربه چند نفره فوق‌العاده را ارائه می‌دهد. این بازی به عنوان یک بازی تیراندازی سوم‌ شخص دارای جنگ‌های زمینی و هوایی است و از جیپ و تانک گرفته تا بسته‌های هوایی و جت‌ پک (کوله‌پشتی پرتابی/ jet pack)  را شامل می‌شود. واقعا ارزشش را دارد که یک نسخه بازسازی با محتوای بیشتر، اتصالات بهتر و بهبود تصاویر، از آن ساخته شود.

۱۳- بازی Starhawk

بازی های کنسول PS3

اگر هم بازی Warhawk بازسازی نشد، می‌توانند Starhawk را بازسازی نمایند. این بازی یک جانشین معنوی عالی برای بازی Warhawk است که به این بازی مکانیک‌های جدید، عناصر استراتژی هم‌زمان/ RTS مانند توانایی ساخت سازه‌های دفاعی و سایر سازه‌ها و story mode را اضافه کرده است. علاوه بر نبردهایی با ظرفیت ۳۲ بازیکن، حالت همکاری Horde mode نیز به بازی اضافه شده است. برای بهبود تولید این بازی باید کارهای زیادی انجام شود، اما دامنه گسترده گزینه‌های جنگی این بازی حتی تا به امروز، آن را به یک بازی برجسته تبدیل کرده‌ است.

۱۴- بازی‌های Tales of Xillia 1 و Tales of Xillia 2

بازی های کنسول PS3

طرفداران بازی‌های Tales معتقدند که نسخه‌های Vesperia، Symphonia و Berseria از سایر نسخه‌ها بهتر هستند. اما خیلی خوب می‌شود که ببینیم بازی‌های Tales of Xillia نیز محبت کافی دریافت می‌کنند. علی‌رغم نظرات متفاوتی که درباره داستان بازی وجود دارد، سیستم مبارزات این بازی در سراسر جهان مورد تحسین قرار گرفته و حتی شخصیت‌های بازی با وجود صداگذاری نامناسب نیز بسیار محبوب بودند. اگر کمپانی Bandai Namco این مشکلات را از بین ببرد، می‌توانیم شاهد نسخه‌های سرگرم‌ کننده‌ای از این بازی‌ها باشیم.

۱۵- بازی‌های LittleBigPlanet 1 و LittleBigPlanet 2

بازی های کنسول PS3

شخصیت Sackboy قرار است در کنسول PS5 ماجراجویی‌های شخصی خود را داشته باشد و این بازی بسیار جذاب به نظر می‌رسد. پس چرا بازی‌های LittleBigPlanet 1 و LittleBigPlanet 2 که به تعریف مدل “Play, Create, Share”  (اصطلاحی که توسط سونی برای عناوینی ابداع شده که تمرکز زیادی بر روی محتوای ایجاد شده توسط کاربر دارند که از طریق PlayStation قابل اشتراک است) این کنسول کمک‌کرده‌ اند، (مخصوصا در نسخه مخصوص PS4 بازی Little Big Planet 3 قابلیت سازگاری معکوس دارد) را به کنسول نسل بعدی بازنگردانیم؟ اگر سایر ویژگی‌های این بازی‌ها را درنظر نگیریم، باز هم این بازی‌ها می‌توانند عملکرد بهتری در زمنیه معما سازی برای طرفداران خود داشته باشند.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =