۱۵ نکته آزاردهنده بازی ‌ها در سال ۲۰۲۰

نکات آزار دهنده بازی های 2020

سال گذشته سال سختی بود. با اینکه بازی‌های ویدیویی راه فرار خوبی برای بسیاری از افراد بودند اما نکات آزار دهنده بازی های ۲۰۲۰ واقعا همه چیز را خراب کرد. بیایید به ۱۵ مورد آزاردهنده در سال ۲۰۲۰ نگاهی بیاندازیم، این موارد شامل نکات عادی و غیر منتظره هستند.

۱- تاخیرها

فرقی نمی‌کند که این تاخیر‌ها به دلیل بهبود کیفیت بازی بوده یا به دلایل دیگری که نمی‌توانیم درباره آن‌ها صحبت کنیم. به هر حال در طول سال گذشته بسیار رایج و آزاردهنده بودند. برخی بازی‌ها مانند Cyberpunk 2077، با تاخیرهای متعددی روبرو شدند. اما بازی‌های دیگری مانند بازی Dying Light 2، قرار نیست حتی یک نسخه جدید از آن‌ها منتشر شود. برخی از بازی‌ها و بروزرسانی‌ها نیز در تاریخ اصلی خود عرضه نشدند تا با بازی Cyberpunk 2077 رقابت نکنند. از این موارد می‌توان به دسترسی زودهنگام بازی Everspace 2 و یا شروع Call of Duty: Black Ops Cold War – Season 1 اشاره کرد.

۲- راه ‌اندازی باگ ‌دار

صرف نظر از اینکه بسیاری از بازی‌های مهم در نهایت سرگرم ‌کننده بودند، برخی از آن‌ها در سال گذشته با مشکلات زیادی مواجه شدند. بازی Assassin’s Creed Valhalla با تعداد قابل توجهی از مشکلات برند Ubisoft عرضه شد. بازی Watch Dogs: Legion در حال پاک سازی باگ‌‌های نسخه کنسول Xbox Series X است. البته باید بگوییم هنوز هم موفق نشده است. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War گاهی اوقات کرش می‌کند. یعنی به‌ طور ناگهانی بازی متوقف شده و بسته می‌شود. البته علاوه بر مشکلات دیگر و هر چه از مشکلات بازی Marvel’s Avengers کمتر بگوییم بهتر است. بله، با گذشت زمان اوضاع بهتر خواهد شد، اما به هر حال این مشکلات آزار دهنده هستند.

۳- بازی FIFA 21 در کنسول Switch

نکات آزار دهنده بازی های 2020

علیرغم همه خوبی‌های سال گذشته، ارائه دو نسخه عالی Star Wars باعث شده است تا ما از کمپانی Electronic Arts انتظار بیشتری داشته باشیم و به FIFA 21 قانع نشویم. اگر مشکلات بازی FIFA 21 در سایر پلتفرم‌ها را در نظر نگیریم، نسخه مخصوص کنسول Nintendo Switch به دلیل تشابه زیاد با نسخه قبلی (که نسبتا ضعیف بود) ما را بسیار ناامید کرده و سطح انتظاراتمان را پایین آورده است. البته این نسخه آخرین بروزرسانی‌ها لیست بازیکنان و کیت‌ها را دریافت کرده است. اما به نظر ما بهتر است به همان FIFA 20 بچسبید.

۴- عدم ارتقا برای نسل بعدی کنسول‌ها

فرقی نمی‌کند که شما درباره بروزرسانی‌های نسل بعدی چه موضعی اتخاذ کرده ‌اید. به هر حال عدم وجود آن‌ها، چه به صورت رایگان و چه به صورت پولی، قطعا واکنش خوبی به دنبال نخواهد داشت. برخی از بازی‌ها مانند Spider-Man Remastered از کمپانی Marvel با ارائه مواردی چون انتقال ذخیره و دسترسی به لباس‌های جدید در کنسول PS4 نیمی از راه را پیموده‌ اند. بحث‌ها پیرامون بازی‌های دیگری مانند Control: Ultimate Edition هنوز ادامه دارد. مخصوصا هنگامی که بروزرسانی‌های نسخه‌های نسل بعدی به طور اشتباهی برای دارندگان بازی پایه فعال شده باشد، که ناشر در ابتدا ادعا کرد چنین چیزی غیرممکن است.

۵- مشکلات پیش ‌فروش کنسول‌های PS5 و Xbox Series X

ممکن است مشکل پیش ‌فروش کنسول PS5 از کمپانی سونی بحث ‌برانگیزتر شده باشد، اما در آن زمان اوضاع هر دو کنسول خراب بود. از بارگزاری بیش از حد سایت‌های پیش ‌فروش و پیش ‌خریدهای لغو شده گرفته تا کنسول‌هایی که دیر به دست مشتریان می‌رسید. یا بسته‌هایی که به جای کنسول PS5 حاوی چیزهای دیگری بودند، می‌توان گفت که اوضاع برای طرفداران هر دو کنسول سخت بوده است. البته دلالان سودجو را نیز نباید فراموش کنیم.

۶- بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در کنسول‌های نسل فعلی

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War حالت کمپین و Zombies سرگرم ‌کننده‌ای ارائه می‌دهد. با این حال، در این بازی باگ‌ها و مشکلات مهمی مانند توقف ناگهانی حالت Zombies، کمبود محتوای حالت چند نفره، مشکلات تعادل، هماهنگ ‌سازی مبتنی بر مهارت و غیره وجود دارد. شاید بدترین مشکل این است که این بازی در کنسول Xbox Series X  مستقیما کرش می‌کند. تنها راه حل موقت، نصب نسخه درست یا غیر فعال کردن حالت ردیابی پرتو یا ray-tracing است. کاربران PS5 نیز با مشکلاتی مواجه هستند. به عنوان مثال یک کاربر Reddit ادعا کرد که این بازی کنسولش را خراب کرده و مجبور است آن را با یک کنسول جدید جایگزین کند. باز هم، با اینکه دیر یا زود این مشکل نیز برطرف می‌شود، اما به هر حال این مسئله‌ای است که نباید کسی با آن مواجه شود (مخصوصا برای یک بازی ۷۰ دلاری).

۷- هماهنگ ‌سازی بازیکنان براساس مهارت

جهت شفاف ‌سازی باید بگوییم که زمانی که هماهنگ ‌سازی بازیکنان بر اساس مهارت به خوبی انجام شود، نتیجه بدی نخواهد داشت. مشکلات زمانی آغاز می‌شوند که این هماهنگ ‌سازی مبتنی بر مهارت از هر مسابقه به مسابقه‌ای دیگر متفاوت است. در نتیجه ممکن است باعث شود دیگران به شما آسیب بزنند و یا خودتان گیر کنید. همینطور زمانی که پیشرفت اصلی بازی به نحوه عملکرد نسبتا خوب شما بستگی داشته باشد. فرقی نمی‌کند که این موارد مورد قبول باشد یا نه، نمی‌توان انکار کرد که هماهنگ‌ سازی مبتنی بر مهارت همیشه بحث داغی است، مخصوصا زمانی که در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War اجرا می‌شود.

۸- متقلبان در بازی‌های گروهی

متقلبان تقریبا در همه بازی‌ها وجود دارند. اما خب چرا کسی در بازی‌هایی مانند Among Us که امسال رشد نجومی داشته ‌اند، تقلب می‌کند؟ قرار است این بازی‌ها سرگرم ‌کننده و هیجان انگیز باشند و بازی کردن در یک سطح باید آن را سرگرم‌ کننده‌تر کند. ممکن است دلیل تقلب صرفا تمایل به خراب کردن بازی برای سایر بازیکنان و یا پیروز شدن در بازی به هر قیمتی باشد، اما به هر حال اصلا منطقی نیست.

۹- بازی‌های ۷۰ دلاری

نکات آزار دهنده بازی های 2020

بازیکنان از افزایش قیمت‌ها وحشت داشتند و امسال سرانجام این اتفاق رخ داد. برخی از بازی‌هایی که با بودجه زیاد ساخته شده بودند در کنسول‌های Xbox Series X ،Xbox Series S و PS5 با قیمت ۷۰ دلاری به بازار عرضه شدند. بر اساس داده‌ها دلیل این افزایش قیمت، توجیه هزینه‌های ساخت بازی‌ها بوده است. با اینکه افزایش قیمت‌ها متنوع بود، اما واکنش‌های مختلفی به دنبال داشت. همچنین با اینکه بازی‌هایی همچون Godfall و Call of Duty: Black Ops Cold War با مشکلات زیادی همراه هستند، این افزایش قیمت اصلا منطقی نیست و به پیشرفتشان کمک نخواهد کرد.

۱۰- تراکنش‌های موجود در بازی‌های ۷۰ دلاری

همچنین با وجود افزایش قیمت بازی‌ها، بسیاری از کمپانی‌ها تراکنش‌های درون بازی‌ها را نیز ادامه داده ‌اند و از این موضوع راضی هستند. بازی NBA 2K21 به دلیل برخورداری از تعداد زیادی تراکنش، بزرگ‌ترین مجرم این داستان محسوب می‌شود. اما حتی بازی‌های مخصوص کنسول PS5 مانند Destruction AllStars، که قرار است به زودی عرضه شوند نیز، از این قاعده مستثنی نیستند. با گذشت زمان مشخص خواهد شد که آیا کمپانی‌های دیگری نیز به این کمپانی‌ها می‌پیوندند یا نه. اما به هر حال هر دو موضوع آزار دهنده هستند.

۱۱- انتشار بازی در زمان محدود

ترس از دست دادن فرصت یا همان FOMO یک تاکتیک بازاریابی گول ‌زننده اما در نهایت موثر است. کمپانی‌های سازنده بازی‌های ویدیویی سال‌ها است از آن استفاده می‌کنند. کمپانی Nintendo نیز در هنگام انتشار بازی‌های نسخه موبایل خود با این تاکتیک غریبه نبوده است. اما امسال با انتشار نسخه‌های زمان محدود و حداکثر قیمت بازی‌هایش از این تاکتیک به صورت گسترده استفاده نموده است. آیا دلتان می‌خواهد بازی Super Mario 3D All-Stars که شامل مجموعه بازی‌های ۳D Mario است را در کنسول Switch تان امتحان کنید؟ پس بهتر است تا ۳۱ مارس سال ۲۰۲۱ برای خرید آن اقدام نمایید. زیرا پس از پایان این تاریخ، نسخه‌های فیزیکی و دیجیتالی آن حذف خواهند شد. این کار جهت افزایش میزان فروش بازی انجام شد و با فروش ۵.۲۱ میلیون نسخه در مدت ۱۲ روز در سراسر جهان به موفقیت بزرگی دست یافت.

۱۲- نسخه‌های انحصاری پلتفرم‌ها

نسخه‌های انحصاری همیشه بحث برانگیز بوده‌ اند. اما با آغاز جنگ میان کنسول‌های نسل بعدی در سال جاری، خون طرفداران بازی‌های انحصاری به جوش آمده است. کاربران پلی ‌استیشن به مدت یک سال در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به حالت Zombies Onslaught دست یافته ‌اند. بازی‌هایی همچون Spider-Man in Marvel’s Avengers و Final Fantasy 16 را به صورت انحصاری اجرا خواهند کرد. از طرف دیگر، به دلیل خرید کمپانی Bethesda توسط کمپانی مایکروسافت، احتمال دارد که بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls 6 به صورت انحصاری برای کنسول‌های Xbox منتشر شوند. البته این شایعات قبل از راه ‌اندازی هر دو کنسول پخش شده بود. چه کسی می‌داند که در سال آینده قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟

۱۳- عملکرد کنسول‌های Xbox Series X و PS5

نکات آزار دهنده بازی های 2020

می‌توانید برای این مشکل، جنجال‌های تبلیغاتی پیرامون کنسول‌های دارای قابلیت ۴K را سرزنش کنید. اما همه از عملکرد برخی از بازی‌های موجود در کنسول‌های Xbox Series X و PS5 راضی نبودند. مثلا بازی Yakuza: Like a Dragon به دلیل عملکرد ۱۴۴۰p/60 FPS در کنسول Xbox Series X مورد انتقاد قرار گرفت. در حالی که بازی‌های Watch Dogs: Legion و Assassin’s Creed Valhalla در هر دو کنسول با کیفیت دینامیک ۴K اجرا می‌شوند. کیفیت گرافیکی بازی‌ها بالاتر و عملکردشان نسبت به نسخه‌های قبلی بهتر است. اما باز هم، به لطف همه جنجال‌ها، برخی از افراد به دلیل عدم دستیابی به عملکرد ۴K/60 FPS وعده داده شده در تمام بازی‌ها، ناراضی بودند.

۱۴- اندازه کنسول PS5

درباره طراحی کنسول PS5 هر چه می‌خواهید بگویید. فرقی نمی‌کند که آینده‌ نگرانه به ‌نظر می‌رسد و یا شبیه یک روتر فانتزی است. اما یکی از مواردی که از نظر اکثر افراد مشکل محسوب می‌شود، اندازه این کنسول است. این کنسول واقعا بزرگ بوده و گرچه این موضوع برای کسانی که تنظیمات دسکتاپ دارند مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما کسانی که تنظیمات سینمای خانگی دارند با مشکل روبرو هستند. برخی افراد خشنود بودند که می‌توانند کنسول را به راحتی پشت تلوزیونشان قرار دهند، اما این موضوع خنده‌دار است. زیرا کمپانی سونی می‌خواست که این کنسول به عنوان مرکز توجه اتاق نشیمن باشد. اما به هر حال، حداقل این کنسول بی ‌سر و صدا است و سیستم خنک ‌کننده موثری دارد.

۱۵- نسخه‌های بازسازی شده افتضاح

امسال شاهد چندین بازی بازسازی شده عالی بودیم. برای نمونه می‌توانیم به بازی‌های Final Fantasy 7 Remake ،Mafia Definitive Edition، Black Mesa ،Demon’s Souls و Command and Conquer Remastered اشاره کنیم. اما نمونه‌های بازسازی شده افتضاح نیز وجود داشتند. می‌توان گفت که بازی‌های Warcraft 3: Reforged، XIII Remake و Mafia 2 Definitive Edition و Mafia 3 definitive edition وحشتناک بودند. آن‌ها خاطرات خوب بازیکنان از بازی‌های اصلی را لگدمال می‌کردند. می‌توانیم امیدوار باشیم که در کنسول‌های نسل جدید، نسخه‌های بازسازی شده بهتری ارائه شوند.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =