۱۵ ویژگی بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising از همان ابتدا که Ubisoft آن را با عنوان Gods and Monsters معرفی کرد، تجربه جالبی به نظر می‌رسید. حتی اگر این بازی در طول توسعه خود دست خوش تغییرات عمده‌ای شده باشد، باز هم همان جذابیت را به عنوان یک Open World جدید خواهد داشت. مدت زمان زیادی باقی نمانده تا اینکه بتوانیم این بازی را خودمان انجام دهیم. بنابراین همانطور که برای انتشار این بازی روزشماری می‌کنیم، در این راهنما به موارد مهمی در رابطه با این بازی خواهیم پرداخت.

مقدمه

Immortals Fenyx Rising قصد دارد تا بازیکنان را به دنیای اساطیر یونان ببرد. البته این زمینه و محیطی است که سال‌ها بازی‌های ویدیویی به طور گسترده از آن استفاده می‌کنند. اما رویکرد Immortals نسبت به آن جذاب‌تر است. شما در نقش Fenyx، یک سرباز یونانی که در جزیره Golden گیر افتاده، بازی می‌کنید. وظیفه شما این است که معبد یونانی را از دست Typhon غول پیکر، که پس از اینکه Zeus و همراهانش او را تبعید و به پرتگاه عذاب آور Tartaros فرستادند و در فکر انتقام‌ جویی از آن‌ها بود، نجات دهید. Zeus و Prometheus هر دو راوی داستان این بازی هستند. گفته می‌شود که داستان Immortals با لحن نسبتاً آرامی پیش می‌رود که ترکیب کاملاً جالبی خواهد بود.

محیط بازی

بازی Immortals Fenyx Rising

همانطور که از یک بازی مدرن Ubisoft انتظار می‌رود، Immortals Fenyx Rising قصد دارد تا بازیکنان را در دنیای پهناور Open World رها کند. جزیره Golden به هفت منطقه مجزا تقسیم شده که هر یک از این مناطق متعلق به خدای خاصی از معبد یونان می‌باشند. مانند Forgelands که متعلق به خدای آهنگر Hephaistos بوده و مملو از ساختارهای مکانیکی، کوره‌های آهنگری و دشمنان ماشینی است. دنیای Immortals، با داشتن آتشفشان‌ها، کوه‌های برفی، مزارع باشکوه و سرسبز و موارد دیگر، نویدبخش یک دنیای متنوع و رنگارنگ است.

سفارشی سازی

بازی Immortals Fenyx Rising

با اینکه Immortals یک شخصیت اصلی به نام Fenyx دارد، اما همچنان این امکان را در اختیار بازیکنان قرار داده تا شخصیت Fenyx را طبق سلیقه خود تغییر دهند. برای مبتدیان، یک ویرایشگر شخصیت وجود دارد تا جنسیت، ظاهر و صدای Fenyx را انتخاب کنند. البته این چیزی است که شما می‌توانید در هر زمان از بازی تغییر دهید. این یعنی شما مجبور به تحمل آنچه که در ابتدا ساخته‌ اید، نخواهید بود.

PHOSPHOR

بازی Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising به عنوان شاخه‌ای از Assassin’s Creed Odyssey شروع به توسعه کرد و این موضوع از چند جهت قابل تشخیص است. به عنوان مثال، درست مانند پرنده Bayek یعنی Senu و پرنده Kassandra یا Alexios که Ikaros نام دارد، Fenyx نیز یک پرنده همراه به نام Phosphor خواهد داشت که می‌توانید کنترل آن را به دست گرفته و از این سو به آن سوی نقشه پرواز کنید و مناطق مورد نظر خود را ببینید.

پیمایش

بازی Immortals Fenyx Rising

تمرکز اصلی بازی بر روی پیمایش/Traversal خواهد بود که ظاهراً شبیه به حد واسطی میان Assassin’s Creed و The Legend of Zelda: Breath of the Wild است. برای مبتدیان، شما می‌توانید تقریباً از هر چیزی که در دنیای Immortals می‌بینید، صعود کنید. اما هنگام بالا رفتن، باید حواستان به استقامت Fenyx باشد. درست مانند Breath of the Wild. Fenyx همچنین مانند چتربازی در Breath of the Wild، قادر به استفاده از بال‌های Daedalus برای پرواز است. این ترکیب از کوهپیمایی و پرواز موجب جذاب شدن هرچه بیشتر این بازی شده است.

جستجو

بازی Immortals Fenyx Rising

همانطور که از هر بازی Open World انتظار دارید، در Immortals Fenyx Rising کارهای زیادی است که می‌توانید درون نقشه انجام دهید. ظاهراً جستجو برای تمام آن‌ها بسیار مهم است. از گسل‌ها گرفته تا معماها و خزانه‌ها و اهداف جانبی و هرچه که فکرش را بکنید، همه چیز باید توسط خود شما پیدا شود. نه این که به دنبال نشانه یا نمادی بر روی نقشه باشید و یا از قطب نما استفاده کنید. بازیکنان باید به نقاط بالاتر صعود کرده و با استفاده از قابلیت Far Sight، نقاط مورد نظر خود را شناسایی نمایند. چیزی که باز هم به نظر می‌رسد حد واسطی میان Assassin’s Creed و Breath of the Wild باشد.

خزانه‌های TARTAROS

بازی Immortals Fenyx Rising

گسل‌هایی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم، راه ورود به نوعی فعالیت خاص در دنیای Immortals است. گسل‌های Tartaros در سرتاسر دنیای Immortals پراکنده‌ بوده و راهی برای رسیدن به خزانه Tartaros می‌باشند. این گسل‌ها دقیقاً چیستند؟ در واقع آن‌ها سیاه‌ چال‌هایی هستند که درون هر یک از آن‌ها پر از معما برای حل کردن، موانعی برای غلبه و دشمنانی برای مبارزه است.

دشمنان

بازی Immortals Fenyx Rising

به نظر می‌رسد که ایجاد تنوع در میان دشمنان، سطح دیگری است که Immortals Fenyx Rising توجه زیادی را به آن اختصاص داده است. بازیکنان در مقابل انواع مختلفی از دشمنان قرار خواهند گرفت. از شیرها و انسان‌های درنده خو گرفته تا مینوتارها (هیولاهایی با تنه گاو و سر انسان) و غول‌های یک چشم که از نظر ظاهر، اندازه، نقاط ضعف و قوت متفاوت هستند. استفاده از توانایی‌ها و سلاح‌های مختلف برای مقابله با دشمنان متعدد، نویدبخش مبارزاتی سریع است. امیدواریم همانطور که به نظر می‌رسد، خوب باشد.

قهرمانان فاسد

بازی Immortals Fenyx Rising

قهرمانان فاسد، یکی از جذاب‌ترین مکانیک‌های Immortals می‌باشند. همانطور که در بازی پیشرفت می‌کنید و دشمنان بیشتری را شکست می‌دهید، مرتباً مورد خشم Typhon غول‌پیکر قرار خواهید گرفت که این منجر به قرمز شدن آسمان و فرستاده شدن یکی از چندین قهرمان فاسد یونانی توسط Typhon برای کشتن شما می‌شود. ظاهراً در طول بازی، این اتفاق چندین و چند بار و با قهرمانان فاسد مختلف رخ خواهد داد.

نبرد

بازی Immortals Fenyx Rising

پیش از این در مورد انواع مختلف دشمنان و مبارزات سریع و دیوانه‌ وار صحبت کرده‌ ایم. اما هنوز جزئیات بیشتری برای پوشش وجود دارد. به عنوان مثال، به نظر می‌رسد که جنگ‌های هوایی تمرکز زیادی را معطوف به خود کرده و این منطقی است، چرا که Fenyx توانایی پرواز با استفاده از بال‌های Daedalus را دارد. به علاوه، این بازی دارای چندین مکانیک بوده که تقریباً از چهارچوب Assassin’s Creed Odyssey خارج شده است. در صورت جاخالی دادن، زمان آهسته‌تر حرکت کرده و به شما فرصتی برای حمله ناگهانی به دشمنان خواهد داد. همچنین با دفع حمله نیز می‌توانید تعادل دشمن را بهم زده و مجدداً حمله نمایید.

سلاح‌ها

بازی Immortals Fenyx Rising

مورد دیگری که نبرد در Immortals Fenyx Rising با آن معنی می‌شود، سلاح‌هایی است که از آن‌ها استفاده می‌کنید. این بازی، سه سلاح منحصر به فرد در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. شمشیر برای حملات سبک، تبر بزرگ برای حملات سنگین و غیر از این دو Fenyx می‌تواند از تیر و کمان هم استفاده کند. البته کنترل استقامت، چیزی است که شما باید در طول جنگ مدام آن را تغییر دهید.

توانایی‌ها

بازی Immortals Fenyx Rising

علاوه بر سلاح‌های متعدد Fenyx، مهارت در مبارزه، قابلیت پرواز و متنوع بودن دشمنان، توانایی‌ها نیز نقش مهمی در تعریف جنگ ایفا می‌کنند. بازیکنان، توانایی‌های جدیدی را در طول بازی کسب می‌کنند که هر یک از آن‌ها مزایای جنگی منحصر به فردی خواهند داشت. چکش Hephaistos که آسیب سنگینی به دشمنان وارد می‌کند. نیروی Herakles که دشمنان را به سمت شما می‌کشد تا مستقیماً به آن‌ها شلیک کنید. نیزه‌های Ares که می‌تواند دشمنان را به هوا پرتاب کرده و یا به دشمنان هوایی آسیب برساند و موارد دیگر.

ارتقاء

بازی Immortals Fenyx Rising

Fenyx در طول بازی با تجهیزات و زره‌های زیادی روبرو خواهد شد. همانطور که انتظار دارید، تمام این‌ها قابل ارتقاء هستند. ارتقاء این تجهیزات، به جمع‌ آوری منابع صنعتی در دنیای بازی بستگی دارد. اینکه مکانیک‌های ارتقاء تا چه حد گسترده و عمیق هستند، هنوز مشخص نیست. اما با یک نگاه اجمالی به نظر می‌رسد که با سیستم به روز رسانی در Assassin’s Creed Odyssey اشتراکات زیادی دارد.

نسل بعد

بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising تقریباً برای تمام پلتفرم‌های فعلی (و همچنین Stadia) عرضه خواهد شد. البته این شامل کنسول‌های نسل بعدی نیز می‌شود. بنابراین، چه انتظاری از این بازی در سیستم‌های جدید می‌توان داشت؟ این بازی بر روی PS5 و Xbox Series X، علاوه بر داشتن کیفیت ۴K و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه از HDR نیز پشتیبانی کرده و زمان بارگذاری سریع‌تری خواهد داشت. در ضمن، بر روی Xbox از سیستم صدای سه بعدی Dolby Atmos نیز پشتیبانی می‌کند. این در حالی است که Ubisoft وعده پیاده سازی کامل صدای سه بعدی و همچنین قابلیت بازخورد هپتیک کنترلر DualSense را بر روی PS5 داده است.

SEASON PASS

بازی Immortals Fenyx Rising

مطمئناً این بازی Ubisoft یک Season Pass خواهد داشت. Ubisoft تأیید کرده که با شروع بازی، محتوای جدیدی به بازی اضافه خواهد شد. از جمله Bonus Quest، جوایز درون بازی و تجارب جدید در گیم‌ پلی که پس از انتشار به آن افزوده خواهند شد.

 

منبع: GamingBolt

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =