۱۵ ویژگی که باید به بازی جی تی ای ۶ اضافه شود

بازی جی تی ای 6

بازی جی تی ای ۶ و بازی رد دد آنلاین شرکت Rockstar Game همچنان به حیات خود ادامه می‌دهند. اما طولی نمی‌کشد که بازی اصلی تک ‌نفره بعدی هم عرضه شود. شایعات نشان می‌دهند اگرچه چیزی درباره این بازی نمی‌دانیم، اما مواردی وجود دارد که دوست داریم در این بازی مشاهده کنیم. در این مقاله به بررسی ۱۵ مورد از این موارد پرداخته ‌ایم.

شهری کاملاً جدید

بازی جی تی ای 6

با وجود تمام خاطرات بسیار خوبی که در Los Santos، San Andreas، Vice City و Liberty City برای بازی‌کنندگان مانده است، تمام این محل‌ها نقطه درخشش مخصوصی داشتند. اکنون زمان آن رسیده که به سمت مجموعه شهرهای کاملاً جدیدی حرکت کنیم. Atlantic City خیلی بد نخواهد بود، به خصوص با توجه به تاریخچه آن با Prohibition و جمعیت آن. San Antonio نیز با توجه به فراوانی شرکت‌های Fortune 500 و امکانات آن برای US Armed Forces گزینه مناسبی است. زیرا این ویژگی‌ها باعث می‌شود این شهر برای دزدان دریایی و کارهایی مانند سرقت جت مناسب باشد.

رویدادهای پویاتر

بازی جی تی ای 6

رویدادهای پویای Red Dead Redemption 2 راهی خوب و واقعی برای تعامل با جهان و داستان‌ها و شخصیت‌های جالب آن ارائه داده است. در حالی که بازی جی تی ای ۶ تا حدی از این ویژگی برخوردار بود. اما گسترش بیشتر آن در بازی جدید احتمالاً نتیجه خوبی خواهد داشت. شاید این ویژگی بتواند از نظر ارتباطات شخصیتی و عجیب مانند داستان‌های جانبی Yakuza عمل کرده و داستان‌های بسیار جالبی برای تجربه کردن داشته باشد.

مقدمه قابل پخش‌تر

یکی از مواردی که بازی جی تی ای ۶ باید به دنبال آن باشد Cyberpunk 2077’s Life Paths است. با این کار مقدمه‌های قابل پخش بیشتری به شخصیت اصلی بازی ارائه می‌شود. اگرچه نیازی نیست خیلی دقت به خرج دهند، یا این انتخاب روی تمام موارد اصلی تأثیر بگذارد، اما به شخصی‌سازی شخصیت‌ها کمک بیشتری می‌کند. ما قبلاً و در اولین روزهای Michael and Trevor in Grand Theft Auto 5 با مقدمه‌ای روبرو شدیم. پس داشتن چند نوع مقدمه در یک مجموعه نباید کار چندان سختی باشد.

مشاغل

بازی جی تی ای 6

همه افراد مختلفی که برای دزدان دریایی استخدام شدند را به یاد بیاورید. هر کدام مجموعه مهارت‌های متفاوتی داشتند. بازی جی تی ای ۶ قادر است چیزی شبیه به آن داشته باشد و بازیکنان می‌توانید شغلی برای شخصیت خود را انتخاب کنند. این موضوع منجر به ایجاد مجموعه خاصی از مهارت‌های خوب و یا حتی توانایی‌های ویژه منحصر به ‌فردی می‌شود. همینطور به طور بالقوه محتوا و فعالیت‌های جدیدی را برای مشاغل مشخصی در دسترس قرار می‌دهد.

انتخاب‌های دقیق

عناوین قبلی GTA زمانی که به پایان می‌رسیدند، گزینه‌هایی را پیش روی مخاطب قرار می‌دادند. GTA 5 گزینه‌های مختلفی برای مقابله با دزدان فراهم کرد، که اساس رویکرد هر شخص را تغییر می‌داد. اگرچه نیازی نیست این مجموعه خیلی وارد مکانیسم یا مهارت‌های بازی‌های نقش‌آفرینی شود. اما داشتن گزینه‌های داستانی عمیق، مانند اتحاد با شخصیت‌های خاص، انجام معاملات خاص یا حتی تغییر شهر بر اساس کسی که حذف می‌کنید، جالب خواهد بود. همان‌گونه که قبلاً گفته شد، گرچه مقدمه قرار نیست روی هر تصمیم واحد تأثیر بگذارد، اما دیدن تأثیرات آن رد نقاطی خاص عالی خواهد بود.

بازگشت به شخصیت اصلی واحد

بازی جی تی ای 6

GTA 5 سه نوع شخصیت مختلف را ارائه داد تا سه منطقه اصلی خود را نشان دهد. همینطور دیدگاه‌های مختلف و توسعه شخصیت‌هایش را به نمایش بگذارد. به این منظور، اگر بازی به داشتن شخصیت اصلی واحد بازگردد و حتی اگر فرد بتواند داستان قبلی و شغل خود را شخصی‌سازی کند هم، خیلی تعجب نخواهیم کرد. با این کار به جای اینکه با دیدگاه مشخصی چندین بار بازی شود، باعث ایجاد تجربه منحصر به ‌فرد و شخصی برای هر شخصیت می‌شود.

شخصیت اصلی زن

فرقی نمی‌کند این مجموعه چندین شخصیت اصلی داشته باشد یا خیر، داشتن یک زن به عنوان شخصیت بازیکن یک مورد عالی است. با این کار دیدگاه جالب و انتخاباتی ارائه می‌شود که با توانایی شخصی‌سازی بیشتر یک شخصیت همراه است و داستان منحصر به ‌فردی را ایجاد می‌کند.

کنترل‌های تیراندازی بهتر

بازی جی تی ای 6

اگر یک انتقاد بزرگ به عناوین اخیر Rockstar وجود داشته باشد، این است که تیراندازی در بازی می‌تواند بهتر از این باشد. اگرچه GTA 5 خیلی بد نبوده است، اما داشتن کنترل‌های بصری بیشتر و شلیک مایع، تقویت ویژگی‌های منحصر به ‌فرد هر سلاح حین لذت بخش بودن استفاده از آن‌ها می‌تواند ایده‌آل باشد. نیازی نیست این کار خیلی سرگرم‌ کننده باشد، اما مطمئناً نیازی به اتکا و گرایش زیاد به واقعیت هم نیست.

انواع فعالیت‌های جدید

بیش از هفت سال است که از زمان عرضه GTA 5 در کنسول‌های نسل قبلی گذشته است. کافی است بگوییم که دامنه و تنوع فعالیت‌هایی که بازیکنان می‌توانند در بازی‌های مختلفی انجام دهند گسترش یافته است. فرقی نمی‌کند مربوط به Saints Row The Third’s Insurance Fraud باشد یا مینی بازی‌های دقیق و سیستم‌های مدیریتی Yakuza. شاید توانایی ایجاد استراتژی‌های بازاریابی چند سطحی مختص خودتان برای ایجاد فرقه کوچک؟ یا شاید رقابت برای موقعیتی در دولت؟ یا هر دو؟ این موضوع مطمئناً برای این مجموعه خیلی عجیب نخواهد بود.

فعالیت‌های آنلاین GTA در بازی‌های تک ‌نفره

بازی جی تی ای 6

البته، افزودن برخی از فعالیت‌های GTA Online به بازی تک ‌نفره GTA 6 نباید مشکلی ایجاد کند. قاچاق اسلحه، قاچاق، ساخت امپراتوری جنایتکار و خرید انواع اسباب‌های گران ‌قیمت برای داشتن ویژگی‌های متفاوت، همه این‌ها باعث می‌شود بازی جنایت‌آمیزتر شود. علاوه بر این، دلیلی برای طرفداران این مجموعه بازی ایجاد می‌شود که به بازی خود ادامه دهند (در صورتی که ریز تراکنش‌ها محدود به GTA Online باشند).

بازبینی پیشرفت‌ها

GTA San Andreas و GTA 5 روش‌های منحصر به ‌فردی برای مدیریت آمار، انعکاس سبک زندگی هر شخصیت در کارهای عمومی مانند دویدن، شنا کردن و موارد دیگر داشتند. این ممکن است نظر غیرمعمولی باشد اما دوست داریم پیشرفت‌های بیشتری ببینم. مثلاً تکمیل زنجیره مأموریت‌ها با داستانی منحصر به ‌فرد و بهبود مهارت شخصیت‌ها. اقدامات تصادفی و تخریب شهر هنوز هم پیشرفت محسوب می‌شود اما تکیه بر روش‌های از پیش تعیین شده برای پیشرفت بهتر خواهد بود.

سفارشی‌سازی دقیق‌تر سلاح‌ها

بازی جی تی ای 6

شخصی‌سازی بیشتر سلاح‌های فرد، با توانایی تغییر لوله‌ها، الحاق‌ها، مهمات و حالت شلیک مورد دیگری است که دوست داریم در بازی ببینیم. کافی است Gunsmith از بازی چند نفره Call of Duty: Modern Warfare سال ۲۰۱۹ برداشته شود و اینجا قرار بگیرد. مانند هر چیزی که تاکنون پیشنهاد شد، این ویژگی هم به تجربه‌های شخصی‌تر بازیکنان کمک می‌کند. همچنین برخی سلاح‌ها واقعاً خطرناک هستند.

گزینه‌های جدید Game Plus و سختی

بازیکنی که همه ‌چیز را کامل کرده باشد چه چیزی دریافت می‌کند. اینکه می‌تواند علاوه بر دریافت جوایزی در New Game Plus، همه کارها را دوباره انجام دهد. بازی جی تی ای ۶ می‌تواند کارهایی درباره گزینه‌های سختی بازی انجام دهد. همینطور اصلاح‌گرهایی را معرفی کند که به مقابله با دشمنان سرسخت‌تر بروند. با این کار همه‌ چیز برای بازگشت بازیکن به بازی جذاب‌تر می‌شود.

به بازی GTA Online تکیه کنید

بازی جی تی ای 6

بازی Red Dead Redemption 2 در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و کمی پس از آن Red Dead Online عرضه شد. اما به اندازه بازی GTA Online در معرض نمایش قرار نگرفت. پس به جای ایجاد حالت آنلاین کاملاً جدیدی برای GTA 6 می‌توان به همین تنظیمات کنونی تکیه کرد. شاید محتوای منحصر به ‌فردی بر اساس این مجموعه نیز خوب باشد و این بازی را به روش‌های مختلفی به بازی اصلی پیوند دهد.

بروزرسانی محتوا برای بازی تک نفره

البته، مهم‌ترین چیز این است که محتوای بازی تک‌ نفره به ‌روز شود. فرقی نمی‌کند این بروزرسانی مربوط به شخصیت جدید، مأموریت‌های جدید یا کمپین کاملاً جدید و یا حتی سلاح و ماشین‌های جدید باشد. از زمانی که بازی عرضه شد و با توجه به محتوایی که بازی GTA Online داشت، طرفداران به دنبال محتوای قابل دانلود بازی تک ‌نفره بازی جی تی ای ۶ هستند و انجام این کار برای بازی تک‌ نفره غیرممکن نیست.

 

منبع: GamingBolt

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =