۱۶ بازی ترسناک برتر کنسول PS4

بازی های ترسناک پلی استیشن 4

چه از یک بازی ترسناک لذت ببرید و چه بدوید و پشت مبل پنهان شوید، نمی‌توانید این واقعیت را انکار کنید: ژانر ترسناک یکی از محبوب‌ترین ژانرها است. تعداد زیادی بازی ترسناک فوق‌العاده برای کنسول PS4 موجود است و آن‌ها آماده‌ اند بدون اینکه از آستانه ترس شما آگاه باشند، ضربان قلب شما را افزایش دهند. ما هرگز از این بازی‌ها خسته نمی‌شویم؛ همیشه به دنبال بازی‌هایی هستیم که ما را به وحشت بیاندازند یا حداقل کمی دلهره‌آور باشند.

۱- بازی Blair Witch

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Blair Witch

بازی Blair Witch توسط کمپانی Bloober Team براساس سریالی به همین نام ساخته شده و می‌توان ادعا کرد که یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های نسل کنونی است. در این بازی شما نقش الیس/ Ellis، یک افسر سابق پلیس را بازی می‌کنید که برای پیدا کردن پسری گمشده به جنگل ترسناکی به نام بلک هیلز/ Black Hills Forest در نزدیکی روستای بورکتسویل/ Burkittsville می‌رود. بخش‌های زیادی از بازی براساس سریال اصلی ساخته شده است و داستان‌هایی که پیرامون جنگل می‌شنوید، باعث می‌شود که قبل از شروع بازی عصبی و مضطرب شوید.

اتمسفر بازی به گونه‌ای است که شما را به لبه صندلی‌هایتان می‌کشاند. برخلاف سایر بازی‌های ترسناک PS4، Blair Witch برای ترساندن شما از صحنه‌ها و صداهای دلهره‌آور ناگهانی استفاده نمی‌کند. البته منظورمان این نیست که به طور کلی چنین صحنه‌هایی وجود ندارند. خلاصه نیاز به گفتن نیست که اگر به دنبال بهترین بازی ترسناک می‌گردید، باید حتما Blair Witch را امتحان کنید.

۲- بازی Resident Evil 2

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Resident Evil 2

بازی Resident Evil 2 باعث می‌شود که زامبی‌ها باز هم ترسناک به نظر برسند و این یک دستاورد مهم محسوب می‌شود. این نسخه بازسازی شده از بازی کلاسیک PlayStation فراتر از حد انتظار بوده است و با اینکه از روش‌های قدیمی استفاده کرده اما هنوز هم غیرقابل پیش‌بینی، هیجان انگیز و مفرح است و تجربه‌ای ترسناک را برایتان رقم می‌زند. کسانیکه نسخه اصلی Resident Evil 2 را بازی کرده‌ اند از این تجدید خاطره لذت خواهند برد و کسانی که قبلا آن را امتحان نکرده‌ اند از آن به عنوان یک بازی ترسناک فوق‌العاده یاد می‌کنند.

تعداد زامبی‌ها بسیار زیاد است و کنار آمدن با آن‌ها از قبل سخت‌تر است، بدین ترتیب هنگام گشت و گذار در اداره پلیس شهر راکون و مناطق اطرافش، لحظات دلهره‌آوری را تجربه خواهید کرد. البته دشمنان بزرگ‌تری وجود دارند که باید نگران آن‌ها باشید، از جمله Mr.X مرموز که به نظر می‌رسد به طرز خستگی‌ ناپذیری شما را تعقیب خواهد کرد. Resident Evil 2 همه چیز دارد: بخش‌های عاشقانه، دسیسه، اکشن و ترس. این بازی نه تنها یکی از بهترین بازی‌های ژانر ترسناک PS4 است بلکه بدون شک یکی از بهترین بازی‌های این کنسول است.

۳- بازی Layers of Fear

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Layers of Fear

شما هیچگاه نمی‌توانید به طور کامل مطمئن باشید که در بازی Layers of Fear چه اتفاقی در حال رخ دادن است. شاید شما در یک خانه تسخیر شده هستید و شاید قهرمان داستان دارد عقلش را از دست می‌دهد و شاید هم هر دو! به هر حال، این یک بازی واقعا ترسناک است و علی رغم اینکه این بازی توسط یک استودیوی کوچک ساخته شده، اما هنوز هم یکی از بهترین بازی‌های ترسناک موجود برای کنسول PS4 است.

به یک خانه قدیمی و به ظاهر خالی از سکنه وارد شوید، در آنجا معماها را حل کنید و سرنخ‌ها را بیابید تا بتوانید بخش‌های مختلف داستان بازی را کنار یکدیگر بگذارید. به زودی متوجه خواهید شد که در این خانه کاملا تنها نیستید؛ چیزهای زیادی در کمین شما هستند و می‌توانند شدیدا شما را بترسانند.

۴- بازی The Evil Within 2

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی The Evil Within 2

بازی The Evil Within 2 دقیقا همانند نسخه قبلی خود، نمونه‌ای از یک بازی اکشن ژانر ترس و بقا است که به هیچ‌ وجه نباید آن را از دست دهید.

در نقش یک کارآگاه پلیس سابق به نام سباستین کاستلانوس/ Sebastian Castellanos بازی خواهید کرد و هنگامیکه از یک موقعیت ترسناک به سوی موقعیت ترسناک دیگری می‌روید، مجبور خواهید شد تا با یک موجود ترسناک روبرو شوید و قطعا در طول بازی واقعیت را زیر سوال خواهید برد. با اینکه شما کاملا مسلح هستید و می‌توانید بلافاصله دشمنانتان را از بین ببرید، اما هنوز هم بازی The Evil Within 2 می‌تواند شما را بترساند. این بازی، ترسناک‌تر از اولین نسخه Evil Within است و شما را به روش‌های متنوع‌تری می‌ترساند و عقلتان را زیر سوال می‌برد. با وجود پیچیدگی‌های زیاد داستان، اگر به دنبال بهترین بازی ترسناک برای کنسول PS4 می‌گردید، قطعا The Evil Within 2 نمونه خوبی است و از اجرای آن پشیمان نخواهید شد.

۵- بازی Man of Medan

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Man of Medan

با اینکه Man of Medan که توسط کمپانی Supermassive Games ساخته شده‌ است، یک بازی نسبتا کوتاه محسوب می‌شود اما اولین بازی از مجموعه بازی‌های Dark Pictures Anthology است و صحنه‌های بسیار ترسناکی را در آن تجربه خواهید کرد. در این بازی تعدادی جوان جهت غواصی زیرآب، یک قایق اجاره می‌کنند. اما کارها طبق نقشه پیش نمی‌رود؛ آن‌ها توسط دزدان دریایی ربوده می‌شوند و سوار بر یک کشتی جنگی خواهند شد.

شما می‌توانید بازی Man of Medan را در طول سه ساعت تمام کنید، اما در این مدت با یک داستان کاملا دلهره‌آور روبرو خواهید شد و صحنه‌های ترسناک این بازی فراتر از حد تصور شماست و می‌تواند موهای تنتان را سیخ کند و شما را به لبه صندلی بکشاند. بهترین ویژگی بازی این است که اقدامات شما بر نتیجه بازی تاثیر می‌گذارد. اینکه همه افراد بمیرند یا زنده بمانند در دستان شماست. قطعا Man of Medan یکی از بهترین بازی‌های ترسناک PS4 است.

۶- بازی Observer

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Observer

ظاهر بازی Observer به اندازه کافی ترسناک به نظر نمی‌رسد اما مطمئن باشید که اگر وارد بازی شوید با یک داستان بی‌نظیر سایبرپانک فوق‌ ترسناک مواجه خواهید شد.

شما در نقش دنیل لازارسکی/ Daniel Lazarski، یک کارآگاه که با استفاده از دستگاه Dream Eater توانایی هک کردن ذهن مردم را دارد، بازی خواهید کرد. اما به دلیل هک کردن ذهن افرادی که با آن‌ها روبرو می‌شوید، ذهن دنیل منحرف خواهد شد و رفته رفته دیگر نمی‌توانید واقعیت را جدی بگیرید. در نهایت همه چیز ترسناک خواهد شد.

این Observer سرگردان قصد ندارد با یک چشم‌انداز جذاب از آینده شما را گیج کند بلکه با چشم‌اندازی ترسناک شما را با ایدئولوژی‌های سایبرپانک روبرو خواهد کرد. اگر به چیزهای سایبرپانکی یا چیزهایی که از نظر روانشناختی ترسناک هستند علاقه دارید، پس بهتر است چراغ‌ها را خاموش کنید و بازی فوق‌العاده ترسناک Observer را امتحان نمایید. بی‌شک یکی از بهترین بازی‌های ترسناک کنسول PS4 است.

۷- بازی The Park

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی The Park

بازی The Park یک تجربه طولانی نیست، تکمیل این بازی حدود دو ساعت زمان می‌برد، اما این دو ساعت مملو از تنش و ترس خواهد بود.

سخت است که بفهمید دقیقا در بازی The Park چه اتفاقی رخ می‌دهد. در این بازی نقش یک مادر را ایفا خواهید کرد که درون یک شهربازی بسته به دنبال پسر گمشده‌اش می‌گردد. البته کاملا داستان به این شکل نیست، چیز ترسناک‌تری وجود دارد و هنگام اجرای بازی، بخش‌های مختلف داستان را کنار هم جمع خواهید کرد. اتمسفر داستان بسیار شوم و رعب‌آور است؛ اگر از طرفداران ژانر ترسناک هستید، این بازی ترسناک PS4 ارزشش را دارد که آن را امتحان کنید.

۸- بازی Kholat

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Kholat

در شب ۲ فوریه سال ۱۹۵۹، گروهی متشکل از ۹ کوهنورد به طرز مرموزی در قله Kholat Syakhl در کوهستان اورال شمال روسیه کشته شدند. محققان با کشف اینکه چادرهای کوهنوردان از داخل پاره شده‌ اند، متوجه شدند که احتمالا آن‌ها سعی داشتند از تهدیدی قریب‌الوقوع فرار کنند، با این حال جراحات وارده به کوهنوردان نگون‌ بخت به گونه‌ای است که محققان را شگفت زده کرده و نمی‌توانند تشخیص دهند که این تهدید چه بوده است.

بازی Kholat که توسط بازیگر اسطوره‌ای شان بین/ Sean Bean روایت می‌شود، شما را مجبور می‌کند تا مراحلی که ۹ کوهنورد نگون‌ بخت از آن‌ها عبور کرده‌ اند را امتحان کنید تا یک بار و برای همیشه کشف کنید که واقعا چه اتفاقی برای آن‌ها رخ داده است. در طول داستان بازی، باید خودتان را در برابر خطرهای مشابه آن‌ها قرار دهید. هیچ راهی برای دفاع از خود نخواهید داشت، صرفا باید از هوش و مهارت نقشه‌ خوانی خود استفاده کنید تا Kholat را به نتیجه نهایی خود برسانید. موفق باشید!

۹- بازی Soma

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Soma

این بازی توسط کمپانی سازنده مجموعه بازی‌های Amnesia یعنی Frictional Games ساخته شده است. Soma نیز مانند Amnesia یک بازی ژانر ترس و بقا است. شما در این بازی در نقش سایمون جرت/ Simon Jarrett بازی می‌کنید، مردی که ناگهان متوجه می‌شود در یک مرکز تحقیقاتی زیرآب است و نمی‌داند که چگونه و چرا به آنجا آمده است. شما وظیفه دارید که در طول بازی این معما را حل کنید و طبق معمول علاوه بر کشف داستان، صحنه‌های ترسناک زیادی نیز بر سرراهتان قرار دارند که باید با آن‌ها روبرو شوید.

اتمسفر وحشتناک Soma بیش از هر چیز دیگری باعث شده است که به یک بازی ترسناک تبدیل شود. در این بازی هیچ مبارزه‌ای وجود ندارد فقط با ترکیبی هوشمندانه از پنهان‌ کاری و حل معما مواجه خواهید شد. ربات‌های انسان‌نمای ترسناک و محیط وحشت‌ انگیز بازی باعث شده است که Soma به یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های PS4 تبدیل شود و واقعا نباید آن را از دست دهید.

۱۰- بازی Outlast

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Outlast

با اینکه Outlast یکی از اولین بازی‌های ساخته شده برای کنسول PS4 است اما هنوز هم یکی از بهترین و ترسناک‌ترین بازی‌ها است. در این بازی در نقش مایلز آپشر/ Miles Upsher، یک روزنامه‌ نگار محقق بازی خواهید کرد، او به یک بیمارستان روانی اعزام خواهد شد تا کشف کند که اوضاع در آنجا از چه قرار است. درگیری با بیماران روانی باعث می‌شود تا در وضعیت بی‌ثباتی قرار بگیرید. شما فقط به یک دوربین فیلم‌برداری مجهز هستید و وظیفه دارید تا درون بیمارستان کاوش کنید و اسرارش را کشف نمایید.

عدم وجود مبارزه در بازی Outlast باعث می‌شود میزان تنش بازی افزایش یابد؛ زمانی که هیولاها به شما نزدیک می‌شوند تنها راهتان این است که فرار کنید و در جایی مخفی شوید. شما کاملا آسیب‌ پذیر هستید و همین موضوع باعث می‌شود که لحظات ترسناک فوق‌العاده‌ای ایجاد شود. این بازی به همراه دنباله خود به نام Outlast 2 ارزش امتحان کردن را دارد و بدون شک یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های PS4 است.

۱۱- بازی Until Dawn

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Until Dawn

شاید بازی‌های کمپانی Telltale Games ترسناک باشند اما بازی Until Dawn از کمپانی Supermassive Games نیز یک بازی ترسناک است که در آن گروهی از دوستان برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به یک خانه در بالای کوه می‌روند. یکسال قبل، یکی از دوستان آن‌ها در آنجا مرده است، بنابراین آن‌ها تصمیم می‌گیرند که در آنجا خاطراتش را زنده کنند. متاسفانه دوست آن‌ها اولین نفری نبوده است که در آنجا مرده است و قطعا آخرین نفر هم نخواهد بود!

بازی Until Dawn به تصمیم‌گیری‌های شما بستگی دارد و نحوه بازی کردنتان نتیجه بازی را تعیین خواهد کرد. شاید کسی نمیرد و شاید هم، همه بمیرند. همه چیز به شما بستگی دارد. فقط یک چیز قطعی است: مهم نیست چه انتخاب‌های می‌کنید، قطعا با داستانی رعب‌آور روبرو خواهید شد!

ضمنا اگر PSVR دارید، می‌توانید بازی The Inpatient را امتحان کنید، این بازی ترسناک نیز محیطی مشابه Until Dawn دارد.

۱۲- بازی Resident Evil 7

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Resident Evil 7

بازی Resident Evil 7 کاملا فرمول بازی‌های Resident Evil را زیر و رو می‌کند و این بازی را به ریشه‌های ترسناک خود بازمی‌گرداند. در این بازی از بسیاری از فیلم‌ها و بازی‌های ترسناک گذشته الهام گرفته شده است. در این بازی با بوی بد فیلم Evil Dead، طعم فیلم Texas Chainsaw Massacre و اتمسفر بازی Condemned مواجه خواهید شد اما Resident Evil 7 در نوع خود یک شاهکار است.

شما در نقش ایتان وینترز/ Ethan Winters، مردی که در خانه خانواده بیکر/ Baker به دنبال سرنخ‌های برای پیدا کردن همسر گمشده‌اش می‌گردد، بازی خواهید کرد. البته همه چیز آنگونه که به نظر می‌رسد نیست؛ چند دقیقه پس از عبور از درب و ملاقات با میا/ Mia، توسط او و خانواده‌اش مورد حمله قرار می‌گیرید. می‌توان ادعا کرد که Resident Evil 7 از ابتدا تا انتها، یک بازی کاملا ترسناک است که باعث می‌شود ناخن‌هایتان را بجوید؛ بدون شک Resident Evil 7 یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های PS4 است و حتما باید آن را امتحان کنید.

۱۳- بازی Amnesia: Collection

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Amnesia: Collection

این بازی سال‌ها برای ویندوز و Mac در دسترس بوده و سرانجام به کنسول آمده است. مجموعه بازی‌های Amnesia توانسته است با از بین بردن نور امید از قلب افراد شجاعی که بازی را امتحان می‌کنند، به موفقیت چشمگیری دست یابد. هر سه بازی Amnesia در نسخه Amnesia: Collection وجود دارند و از همان گیم‌پلی اصلی استفاده می‌کنند. در این بازی خودتان را درون محیطی تاریک خواهید یافت که شرایط درست به نظر نمی‌رسد، شما باید جستجو کنید، به حل معما بپردازید و هنگام مواجهه با موجودات ترسناک عجیب و غریب تلاش کنید که عقلتان را از دست ندهید. در Amnesia: Collection از دید اول‌ شخص بازی خواهید کرد و وسیله‌ای برای دفاع از خودتان نخواهید داشت و صحنه‌های ترسناک بازی باعث می‌شوند که از جایتان بپرید. اگر کامپیوتر ندارید و قبلا هیچ یک از بازی‌های Amnesia را امتحان نکرده‌ اید، حتما بازی Amnesia: Collection را برای کنسول PS4 خود خریداری کنید.

۱۴- بازی Alien: Isolation

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Alien: Isolation

بازی Alien:Isolation براساس سریالی به همین نام ساخته شده است و از سایر بازی‌های این متمایز است زیرا این بازی با تعداد زیادی هیولای ترسناک پر نشده است. بلکه فقط یک هیولا وجود دارد که شما را به وحشت می‌اندازد و آن هم Alien است.

عامل ترس بازی Alien: Isolation از اتمسفر ترسناک آن نشات می‌گیرد. در این بازی شما با دقت به گوشه و کنار سر می‌زنید و می‌خواهید بدانید که بیگانه داستان، از کجا به سراغتان می‌آید. شما هرگز احساس امنیت نمی‌کنید و همیشه مضطرب خواهید بود و بدین ترتیب یک بازی ترسناک خارق‌العاده را تجربه خواهید کرد. اگر به ترسیدن و ناخن جویدن علاقه دارید پس حتما این بازی را به مجموعه بازی‌های کنسول PS4 خود اضافه کنید.

۱۵- بازی Home Sweet Home

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Home Sweet Home

بازی Home Sweet Home ریشه در افسانه‌های تایلندی دارد و در این بازی به عنوان مردی به نام تیم/ Tim نقش آفرینی خواهید کرد. همسر تیم گمشده است و مطمئنا او تمام تلاشش را می‌کند تا همسرش را پیدا کند. اما هر چه در بازی Home Sweet Home پیش می‌روید بیشتر فکر می‌کنید که بهتر است تیم به خانه بازگردد، یک نوشیدنی بخورد و استراحت کند، زیرا اتفاقات واقعا عجیبی در این بازی رخ می‌دهد. همسرش قطعا وضعیت را درک خواهد کرد!

گیم‌پلی بازی Home Sweet Home نسبتا ساده است. شما در محیط بازی پرسه می‌زنید و گاهی برای پیشرفت در بازی باید به حل معما بپردازید. هر چند وقت یک بار هم با یک موجود ماورالطبیعه روبرو خواهید شد و مجبور هستید یواشکی از کنار آن عبور کنید. اگر آن موجود شما را ببیند، به دنبالتان خواهد آمد و اگر نتوانید جایی برای مخفی شدن پیدا کنید، قطعا خواهید مرد.

بیش از این نمی‌خواهیم درباره بازی Home Sweet Home، معماها و برخوردهای غیرمعمولش توضیح دهیم زیرا ممکن است داستان را لو دهیم، فقط کافی است که بدانید این بازی ارزش امتحان کردن را دارد. با اینکه این یک بازی کلاسیک با بودجه زیاد نیست اما قطعا ترسناک است.

۱۶- بازی Infliction: Extended Cut

بازی های ترسناک پلی استیشن 4
بازی Infliction: Extended Cut

در ساخت بازی Infliction:Extended Cut به وضوح از بازی P.T الهام گرفته شده است. در این بازی شما از دید اول‌ شخص در یک خانه به کاوش می‌پردازید. اوضاع در ابتدا کاملا عادی به نظر می‌رسد اما اگر جرات دارید لحظه‌ای سرتان را بچرخانید، می‌بینید که همه‌ چیز در اطرافتان در حال تغییر است. با اینکه بارها و بارها در اتاق‌های مشابه قدم می‌زنید اما این بازی با روش‌های هوشمندانه و غیرمنتظره شما را آزار می‌دهد و انگار باید تا ابد در این بازی قدم بزنید.

مقدار کمی اکشن و ماجراجویی در بازی Infliction وجود دارد؛ در گیم‌پلی این بازی شما درون یک خانه و چند منطقه دیگر به گشت و گذار می‌پردازید و در تلاش برای از بین بردن یک روح شیطانی خواهید بود. اما اتمسفر داستان بسیار رعب‌آور است. از ابتدا تا انتهای داستان، اتمسفر بازی پر تنش و وحشتناک است. قطعا اگر این بازی ترسناک را شروع کنید، تا زمانی که آن را به پایان نرسانید، بی‌خیالش نخواهید شد.

 

منبع: Gamespew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 11 =