راهنما بخش داستانی بازی Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2

دستورالعمل Resident Evil 2 و راهنمای استراتژیک آن  مرحله به مرحله و تا آخرین لحظه در کنار شما خواهد بود و توصیه های لازم را در اختیارتان قرار خواهد داد، ار جمله موقعیت آیتم هایی که باید جمع آوری کنید.

Resident Evil 2
Resident Evil 2

بررسی بخش داستانی بازی Resident Evil ۲ Remake

دستورالعمل The Resident Evil 2 راهنمایی کامل برای شخصیت های Leon، Claire و دیگر داستان ها و ماموریت هایی است که امکان آزاد شدن را دارند. این دستورالعمل تمام نکات مربوط به Leon و Claire را برای تان بازگو می کند، از جمله موقعیت آیتم ها، نحوه مبارزه با باس ها (یا همان غول های هر مرحله)، موقعیت مهمات، نقشه ای دستی برای اداره پلیس، Sewers و لابراتوار. اینجا حتی یک گلوله را هم از دست نمی دهید.

دستورالعمل

دستورالعمل Resident Evil 2 و راهنمای استراتژیک آن  مرحله به مرحله و تا آخرین لحظه در کنار شما خواهد بود و توصیه های لازم را در اختیارتان قرار خواهد داد، ار جمله موقعیت آیتم هایی که باید جمع آوری کنید، استراتژی که در نبرد با باس ها باید به کار بگیرید و غیره. برای Fourth Survivor Mode (چهارمین بازمانده) و هم چنین Tofu Survivor Mode نیز دستورالعملی در نظر گرفته شده است، این Modeها با اتمام مراحل مشخصی از بازی آزاد خواهند شد. در ابتدای کار بازی شامل سه Mode می شود که طبق آن چیزی که پیش تر اعلام شده بود برای نسخه Resident Evil 2 Remake قابل دانلود هستند.
برخلاف Resident Evil 2، در نسخه Remake تغییرات بسیاری رخ داده است، زاویه های دوربین متفاوت هستند، مناطق و آیتم های جدیدی اضافه شده اند و خلاصه این که شاهد موارد جدیدی هستیم که در نسخه اصلی وجود نداشتند.

هم Leon و هم Claire داستان های اصلی (Main Story) خود را دارند که قصه ای مشابه را با تفاوت هایی جزئی روایت می کنند. وقتی داستان اصلی هر یک از این شخصیت ها را به پایان می رسانید، دور دوم شخصیت دیگر یا همان Second Run او آزاد می شود که در واقع برای تان فاش می سازد که این شخصیت طی داستان اصلی کاراکتر دیگر مشغول انجام چه کارهایی بوده است. همه این  اتفاقات غالبا در همان موقعیت ها رخ می دهند، با این تفاوت که حریف و همین طور آیتم ها تغییراتی دارند و به علاوه شرایط نیز می تواند برای پیروزی کمی سخت تر باشد.

برای دریافت راهنمایی درباره داستان های اصلی و همین طور Second Runها، به مطالبی که در ادامه می بینید توجه کنید.

داستان Leon

پمپ بنزین – Prologue (لئون)

در این بخش تلاش می شود تا بدانید Leon و Claire در Raccoon City جه کابوسی را تجربه می کنند و همچنین از موقعیت آیتم ها، سلاح ها و مواردی که در طول مسیر باید جمع آوری شوند، اطلاع پیدا کنید. در قسمت اول اطلاعاتی در رابطه با موقعیت پمپ بنزین در اختیارتان گذاشته می شود، توجه کنید که به پمپ بنزین (Gas Station ) Prologue نیز گفته می شود.

تفاوتی ندارد که برای شروع بازی کدام شخصیت را انتخاب می کنید، به هر حال کاراکتری انتخابی شما پا یه حاشیه شهر و پمپ بنزینی خواهد گذاشت که ظاهرا مدت هاست به حال خود رها شده است – اما خیلی زود با صداهایی که از درون این تاسیسات می شنوید، متوجه می شوید که باید داخل این ساختمان را تفتیش کنید. اما باید قبل از این که وارد شوید، با نحوه کنترل و حرکت  دادن شخصیت آشنا شوید، برای مثال باید نحوه دویدن را یاد بگیرید.

پس از ورود به نظرتان می رسد که هیچ کس در این پمپ بنزین حضور ندارد، در روبرویی نیز قفل است. اگه به سمت چپ بچرخید، مردی را خواهید دید که روی زمین نشسته و غرق در خون است. دست مرد به طرف دری اشاره می کند، این در به جایی ختم می شود که منبع هیاهویی است که احساس می کنید. به محض آن که وارد راهرو می شوید، در پشت سرتان بسته می شود، درنتیجه ناچار خواهید بود تا وارد انباری شوید.

با وجود حس نیتی که دارید، افسر پلیسی که سعی دارد جلوی مردی را در انباری بگیرد، با پایان وحشتناکی مواجه می شود و حالا این وظیفه شماست که این موجود را سر جایش بنشانید.

Leon مجهز به یک کلت ماتیلداست، پس تنها کاری که باید بکنید این است که خونسردی خود را حفظ کنید و سه بار به سر زامبی شلیک کنید تا از پا در بیاید. با این حال از آنجایی که در بسته شده، باید راه دیگری برای خروج از این مهلکه پیدا کنید. باید از کنار جسد افسر پلیس و زامبی عبور  کنید تا به میز و دیواری برسید که با پوسترهای مختلفی پوشانده شده است، در آنجا کلیدی را پیدا خواهید کرد. وارد منوی خود شوید و سعی کنید مورد استفاده این کلید را پیدا کنید. سپس با این گزینه مواجه می شوید: Purpose: The Storage Room Key و این یعنی این کلید متعلق به انباری است.

فرار از انباری

وقتی برمی گردید تا دری را که در سمت چپ قرار دارد، باز کنید، متوجه می شوید که زامبی دوباره برخاسته و قصد حمله به شما را دارد. باز هم باید سه بار سرش را مورد هدف قرار دهید تا نقش بر زمین شود. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این موجودات دوباره از جا بلند نشوند، مگر آن که سرشان را از بدن شان جدا کنید.

به سمت او شلیک کنید و یا قبل از این که بتواند به طرف در قفل شده حرکت کند، از دستش فرار کنید. از کلید انباری استفاده کنید تا وارد اتاق اصلی پمپ بنزین شوید. متاسفانه اینجا اوضاع از کنترل تان خارج می شود، مردی که با اشاره خود راه را به شما نشان داده بود، حالا راه تان را سد کرده، یک زامبی دیگر نیز قبل از این که ناگهان روی زمین بیفتد، به قفسه ها برخورد می کند و این یعنی ناچار خواهید بود راهرو را دور بزنید.

مراقب باشید، چرا که در انتهای هر کدام از مسیرها ممکن است یک زامبی چشم به راه تان نشسته باشد. اگر نمی خواهید فشنگ هایتان به هدر بروند، باید سعی کنید به سرشان یک تیر شلیک کنید تا در حالی که گیج شده اند و تعادل شان را از دست داده اند بتوانید از کنارشان عبور کنید، بعد باید با عجله به سمت در جلویی بروید تا زامبی دیگری را که پشت قفسه ها پنهان شده است، قال بگذارید.

وقتی به در می رسید، چه با Leon باشید و چه با Claire، قبل از این که بتوانید از صحنه های موحش و دهشت آور فرار کنید و پا به Raccoon City بگذارید، باید ابتدا با مشکلات بسیاری روبرو شوید. به Resident Evil 2 Remake خوش آمدید. ایستگاه بعدی: اداره پلیس Raccoon City.

اداره پلیس – Leon

در اینجا تلاش می کنیم تا راهنمایی برای کابوس تان در Raccoon City باشیم و کمک کنیم موقعیت آیتم ها، سلاح ها و مواردی را که باید در طول مسیر جمع آوری کنید، شناسایی کنید. بخش دوم راهنما شامل اطلاعاتی درباره اداره پلیس است که اولین بخش اصلی بازی به شمار می آید.

بعد از آن که توانستید از آن پمپ بنزین مخوف فرار کنید، این پلس تازه کار یعنی Leon Kennedy و Clair Redfield، دوست جدیدش رهسپار اداره پلیس Raccoon City می شوند تا جواب سوال های خود را پیدا کنند، اما اوضاع طبق برنامه آن ها پیش نمی رود.

وارد اداره پلیش شوید

اداره پلیس (قسمت دوم)

بعد از آن که بالاخره به اداره پلیس نزدیک می شوید، تهدیدی غیرمنتظره به اجبار Leon و Claire را از یکدیگر جدا می سازد، اما آن ها به هم قول می دهند تا دوباره یکدیگر را در اداره پلیس ملاقات کنند.

به محض آن که دوباره کنترل شخصیت تان را در دست گرفتید، از گروه زامبی ها فاصله بگیرید و در جهتی دیگر پا به فرار بگذارید. خوشبختانه زامبی ها در خیابان به اندازه کافی از شما فاصله دارند تا ناچار نباشید، بیش از اندازه به آن ها نزدیک شوید. به سرعت خود را به میان دو ماشین پلیس برسانید، اکنون اگر اطراف تان با دقت نگاه کنید، کوچه ای را با یک تیر چراغ برق در سمت چپ مشاهده می کنید. عجله کنید و وارد آن کوچه شوید. بعد به سمت آتشی حرکت کنید که در نزدیکی یک زامبی قرار دارد. این زامبی به محض دیدن شما از جای خود بلند خواهد شد، در همین حین باید از کنار او عبور کنید و از پله ها پایین بروید. سپس وارد خیابانی می شوید که روبروی اداره پلیس قرار دارد.

خوشبختانه این قسمت پر است از ماشین هایی که می توانید با استفاده از آن ها از دسترس زامبی ها دور بمانید. فشنگ های خود را هدر ندهید و سعی کنید بدون این که توجه زامبی ها را جلب کنید و قبل از این که زامبی های بیشتری از پنجره بیرون بریزند، از کنار اتوبوس مدرسه ای که آتش گرفته عبور کنید.

از درگیری با زامبی هایی که روبروی دروازه ورودی ایستاده اند، خودداری کنید و درهای دیگر را امتحان کنید تا بتوانید به سلامت خود را به آن طرف برسانید، سپس راه را برای جلوگیری از ورود زامبی ها مسدود کنید. حالا دیگری کاری با ورودی ندارید و فقط باید وارد شوید.

Resident Evil 2
Resident Evil 2

اطراف را بگردید

وقتی وارد سالن اصلی (Main Hall) می شوید، درمی یابید که این مکان به شکل ترسناکی متروک و خالی از زندگی است. تخت های پزشکی موقت و آت و آشعال ها در همه جا دیده می شوند و بیشتر درها مسدود هستند. وقتی از پله هایی که به میز روبرویی ختم می شوند، پایین می روید، متوجه یک اسپری می شوید که روی جعبه ای سبزرنگ در سمت راست شما قرار دارد و همین طور چند فشنگ برای کلت تان که روی خود میز هستند.

پشت میز جعبه ای را می بینید که در آن می توانید آیتم ها را تا موقعی که لازم تان شود، نگه دارید یا از درون آن اقلامی را بردارید تا در ادامه بازی از آن ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید، آیتم هایی همچون کلیدها که قبلا از آن ها استفاده شده، با علامتی مشخص شده اند، پس می توانید آن ها را در صندوق گذاشته و یا دور بیندازید.

در اینجا لپ تاپ کوچکی نیز روی میز قرار دارد که روی صفحه آن آرم پلیس دیده می شود. اگر کمی با آن کار کنید، متوجه می شوید یکی از دوربین ها افسر پلیسی را نشان می دهد که با وحشت تقاضای نیروی کمکی می کند، به نظر می رسد که او در East Hallway باشد.

قبل از این که سراغ او بروید، توجه کنید که دری که به سمت West Hallway باز می شود، به دلیل جعبه ای که با نواری زردرنگ پوشانده شده، مسدود است. در بعدی نیاز به کلیدی دارد که ظاهری خاص و شبیه به اسپیک (در بازی های کارتی) دارد. در همان نزدیکی مجسمه ای واقع شده که بدنه ای با سه شکاف دارد.

وقتی از پله ها بالا می روید، می توانید در طبقه بالا به جست و جو بپردازید. در اینجا مجسمه شیری را می  بینید که سپری را نگه داشته که در قسمت پایین آن چند نماد دیده می شود. در بالکن سمت غربی نیز در دیگری وجود دارد که برای باز کردن آن نیاز به کلید اسپیکی شکل دارید، همچنین در انتهای همین بالکن می توانید برای کلت تان چند گلوله پیدا کنید، و اما بالکن سمت شرقی به اتاق انتظاری منتهی می شود که چندین آیتم را در خود جا داده، از جمله یک گیاه سبز، یک گاوصندوق قفل شده و یک جزوه راهنما که روی میز قرار گرفته است. متاسفانه دری که به بیرون باز می شود نیز احتیاج به کلیدی اسپیکی شکل دارد.

سمت شرقی را بگردید

وقتی دوباره به طبقه اصلی بازگشتید، باید به دنبال در مسدود شده ای باشید که در سمت چپِ در ورودی قرار دارد و روی آن علامتی با این مضمون دیده می شود، “وارد نشوید.” اهرم سمت چپ را بکشید تا حائل به آرامی بالا برود. با عبور از این در وارد East Hall می شوید که به نظر می رسد قسمتی از آن را سیل گرفته و پر از خون است. در پایین پله ها یک جعبه فیوز به چشم می خورد که البته یکی از فیوزها را در خود ندارد. درِ East Office نیز قفل است. در انتهای هال به سمت راست بپیچید و از کنار دری که روی خود اعلامیه ای دارد، عبور کنید، سپس درست کنار کابینتی که تا حدی واژگون شده، دری را می بینید. وارد اتاق جراید (Press Room) شوید و روی دیوار سمت راستی دنبال کلید برق بگردید.

نگران جسدی که روی زمین می بینید، نباشید. حتی می تونید او را بگردید و چند فشنگ پیدا کنید. وقتی دوباره به راهرو برمی گردید، کابینت را از سر راهتان کنار بزنید و بعد در سمت چپ دنبال راهی بگردید که به چند دستشویی منتهی می شود. وارد دستشویی شوید که روی خود اعلانیه ای ندارد. اینجا یک اسپری می بینید.

حالا دوباره وارد راهرو شوید و به سمت East Office حرکت کنید. در این اتاق جسدهای زیادی دیده می شوند.

در خروجی که در آن نزدیکی است، قفل است، اما می توانید به Watchman’s Room (اتاق نگهبان) وارد شوید و سعی کنید با بلند کردن در او را نجات دهید. اینجا کاری که باید انجام دهید، این است، “تلاش کنید.”

بازگشت به سالن اصلی

وقتی مشغول وارسی جسد نگهبان هستید، دفترچه یادداشت او را پیدا خواهید کرد. این دفترچه حاوی نقاشی ها و طرح های عجیب و راه فراری بالقوه است. کارتان که با افسر تمام شد، وقت آن می رسد که دوباره به سالن اصلی بازگردید، جایی که نسبت به نقاط دیگر قدری امن تر است.

متاسفانه یکی از جسدهایی که از کنارش عبور کردید، کاملا نمرده است، او یک افسر پلیس است که تبدیل به زامبی شده و حالا می خواهید به طرف تان حمله ور شود. از آنجایی که راه تان را سد کرده، ناچار هستید قدری از مهمات تان را خرج کنید. باید با شلیک چند گلوله تعادل او را به هم بزنید تا قبل از این که زامبی دیگری خود را از پنجره درون اتاق بیندازد، امکان فرار را داشته باشید.

تا انتهای راهرو را بدوید، اما مراقب باشید. در پایان راهرو از کمدی که در کنار ماشین اغذیه فروشی قرار دارد، سه زامبی تلوتلوخوران بیرون خواهند آمد. حتی اگر سریع عمل کنید نیز به احتمال زیاد ممکن است شما را بگیرند و مقداری از جان تان را کم کنند. پس سعی کنید با شلیک چند گلوله به سر تعادل شان را به هم بریزید و بعد همین طور که به ظرف عقب تلوتلو می خورند از کنارشان با عجله عبور کنید یا کاری کنید که دست کم یکی از آن ها نقش بر زمین می شود.

البته می توانید ریسک کنید و سراغ همان کمدی بروید که زامبی ها از آن خارج شده اند. در این کمد چند تیر  و همین طور  چند تخته چوبی را نیز می توانید پیدا کنید، به هر حال ممکن است، ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

حالا وقتی یک زامبی موفق می شود شما را گرفتار خود سازد، باید به سرعت از زیر پرده کرکره ای عبور کنید و در را باز کنید و خارج شوید. اینجا یک نفر به کمک شما می شتابد و نجات تان می دهد. او کسی نیست جز ستوان Marvin Branagh. او یکی از آخرین بازماندگان این اداره پلیس ویران شده است که خیلی خوب خودش را تغذیه نکرده.

راهی به سوی زیرزمین پیدا کنید

Marvin فکر می کند دفترچه یادداشتی که پیدا کرده اید می تواند راهی برای فرار از این جهنم و زنده ماندن باشد، اما باید اول ۳ مدالیون بزرگ را پیدا کنید تا آن ها را در بدنه مجسمه بزرگی که در نزدیکی Marvin قرار گرفته، جا بدهید. این دوست جدید به شما یک چاقو هم می دهد. از این سلاح می توانید برای زخم زدن به دشمنان استفاده کنید و یا وقتی زامبی ها شما را گرفته اند، با این وسیله خود را رها سازید.

مراقب این چاقو باشید. این ابزار دوام زیادی ندارد و وقتی از آن ها برای رها کردن خود از چنگ دشمن استفاده می کنید، قابلیت خود را از دست می دهند. بعد از آن وقتی دوباره قابل استفاده می شود و کیفیت اولیه خود را پیدا می  کند که بتوانید جان حریفی را که با آن گلاویز شده اید،  بگیرید. همچنین اگر لازم است می توانید وقتی زامبی روی زمین افتاده، چاقو را در بدن او فرو کنید تا دیگر از جایش بلند نشود. اگر بعد از آن که آن ها را بر زمین می اندازید، هنوز در حال ناله کردن باشند، به زودی باز هم روی پاهای شان خواهند ایستاد، پس بهتر است با چاقو کارشان را تمام کنید.

پس از آن که در سالن اصلی از Marvin جدا شدید، وقت آن است که دنبال اشیا گرانبها بگردید. با توجه به دفترچه یادداشتی که پیدا کرده اید، سه مجسمه ای که مدالیون ها را در خود جا داده اند، عبارتند از مجسمه شیر، تکشاخ و زنی که گلدانی در دست دارد. یکی از آن ها درست بالای سر شما و در طبقه دوم گرفته است.

مدالیون مجسمه شیر را پیدا کنید

پله ها را یکی یکی طی کنید تا به طبقه بالا برسید. حالا به دفترچه یادداشت خود مراجعه کنید، طبق نکاتی که در آن نوشته شده، ترتیب نمادها از چپ به راست به این صورت است: شیر، شاخه برگدار و یک پرنده.

چینش خود را تائید کنید تا یک محفظه مخفی ظاهر شود. حالا می توانید از داخل آن، مدالیون شیر را بردارید.

مدالیون تکشاخ را پیدا کنید

از آنجایی که فضای تان محدود است، ناچارید دوباره به طبقه پایین بازگشته و مدالیون شیر را در یکی از شکاف ها قرار دهید. این کار باعث می شود تا راهرویی مخفی به آرامی در برابر چشمانتان باز شود. حالا دو مدالیون دیگر باقی مانده است.

حالا تنها راه دیگری که پیش روی تان قرار دارد، در انتهای West Hall واقع است، چرا که اکنون می توانید نوارهای زردی را که جعبه را پوشانده اند، با چاقو بکنید تا حائل کنار برود.

وقتی در حال عبور از اتاق پذیرش (Reception Room) هستید، حتما گیاه سبزی را که سمت راست شماست و کنار کیوسکی قرار دارد، بردارید. به علاوه قبل از این که وارد سالن اصلی شوید، روی صندلی هایی که روبروی میز پذیرش هستند نیز می توانید تعدادی گلوله پیدا کنید. اگر قبلا در سالن انتظار گیاه سبز را برداشته باشید، حالا می توانید این دو گیاه را با هم ترکیب کنید تا یک گیاه ترکیب شده داشته باشید، در صورتی که آسیب ببینید و به اصلاح از جان تان کمی کاسته شود، این گیاه می تواند قدری جبران مافات کند.

وقتی در این راهروی تاریک و وحشت انگیز حرکت می کنید، متوجه می شوید راهی که به طرف راست می رود، مسدود است، در نتیجه ناچار هستید به جسدی که در گوشه ای افتاده نزدیک شوید، در همان حال رادیویی با صدایی نه چندان واضح ظاهرا درباره هلی کوپتر نجاتی صحبت می کند. خوشبختانه جسد تکان نمی خورد، اما ظاهرش نیز اصلا دلپذیر نیست، آیا این کار زامبی هاست؟ به راه خود ادامه دهید. حالا دری را می بینید که به نظر می رسد برای باز شدن نیاز به کلیدی خاج شکل دارد.

وقتی وارد بخش بعدی می شوید، پنجره ای می بینید که باز است. اینجا همان جایی که این زامبی های ناخوانده در درجه اول به ساختمان وارد می شوند. اگر بتوانید چند تخته چوبی پیدا کنید، قادر خواهید بود این قسمت را ببندید و درنتیجه جلوی ورود آن ها را بگیرید.

در همین حال یک زامبی تلاش می کند تا از پنجره ای که در انتهای سالن است، وارد شود. وقتی سعی دارد تا با آن حرکات نامتعادل خود را داخل کند، از کلت خود استفاده کنید و با چند شلیک کارش را تمام کنید تا نتواند به هدفش برسد. این یکی را بهتر است بکشید. در غیر این صورت وقتی در اتاق کناری مشغول کنکاش و جستجو هستید، دوباره به سراغ تان خواهد آمد. در اتاق عملیات (Operations Room) روی میز کوچکی که در سمت چپ دیده می شود، چند گلوله خواهید یافت. روی دیوار سمت راست نیز شرحی از اتفاقات رخ داده خواهید دید.

یک تابلوی بزرگ هم روی یکی از دیوارها نصب شده که نقشه طبقه اول اداره پلیس را به تصویر می کشد. با این نقشه می توانید بفهمید در این مرحله و در اتاق های دیگر چه چیزهایی می توانید پیدا کنید. دری که در گوشه قرار دارد، قابل عبور نیست، بنابراین تنها گزینه دیگری که در پیش رو دارید پنجره ای است که ارتفاع زیادی از سطح زمین دارد. بعد از آن که بالا رفتید و خود را به آن رساندید، می توانید وارد راهرو شوید.

حالا زامبی غول پیکر و گرسنه ای را می  بینید که مشغول سر و کله زدن با دستگاه اغذیه فروشی است، اما خوشبختانه حسابی حواسش به این خوراکی ها پرت است و متوجه شما نمی شود. برگردید و در قسمت بالایی سالن دنبال یک جسد (نه یک زامبی) بگردید، با این کار چند گلوله دیگر نیز نصیب تان خواهد شد. سپس به طرف پایین حرکت کنید. حالا اگر خواستید، می توانید به زامبی غول پیکر حمله کنید، البته اگر حالا هم این کار را نکنید، نهایتا بعد جایی در کمین تان خواهد نشست.

دری که کنار اوست، قفل است، اما در همان نزدیکی دو اتاق دیگر نیز وجود دارد، Safety Deposit Room در بالا و West Office در پایین. میان درها زامبی دیگری دیده می شود. نگذارید فریب تان دهد، وگرنه ممکن است، پاهای تان را از مچ بگیرد. اول از همه Safety Deposit Room را بررسی کنید، دنبال یادداشتی باشید که روی میزی در سمت راست گذاشته شده است. با خواندن این یادداشت خواهید فهمید که چگونه می توان به کمدهای این اتاق دسترسی پیدا کرد. به نظر می رسد کسی کلیدها را دزدیده باشد. درنتیجه تعدادی از کمدها را نمی توان باز کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 12 =