۲۰ بازی پلی استیشن ۱ که هنوز جذاب هستند

شاید بتوان گفت طراحی و تولید کنسول پلی استیشن ۱ پایه ای ترین و اساسی ترین کاریست که تا کنون کمپانی سونی انجام داده است. سونی توانست با این کار راه ساخت کنسول های بعدی و با کیفیت تری را هموار کند. سال هاست که این کمپانی به عنوان بازیگر نقش اصلی بازی های ویدئویی و با کیفیت شناخته شده است.

شاید خیلی از ما دوران کودکیمان را در کنار پلی استیشن ۱ سپری کرده باشیم. کنسولی که بازی های ویدئویی مختلفی را شامل می شد. اگرچه هیچ وقت آن بازی ها از کیفیت امروزی بازی های ویدئویی برخوردار نبودند، اما شاید تجربه مجدد سرگرمی با بازی های پی استیشن ۱ کماکان برای خیلی از ما جذاب باشد. به همین جهت تصمیم داریم تا در ادامه ۲۰ بازی جذاب کنسول پلی استیشن ۱ را به شما معرفی کنیم.

۱- بازی Tomb Raider II

Tomb Raider II از بهترین بازی های ویدئویی بود که به پلی استیشن ۱ اختصاص داشت. مطمئن باشید تجربه مجدد این بازی شما را به سال های دوری خواهد برد. ناگفته نماند که Tomb Raider II جذابیت های خاص خودش را هم داشت. در این نسخه می توانستید جذب کاریزمای لارا کرافت شوید و یا از هم داستان شدن با فرانچایز لذت ببرید.

۲- بازی Metal Gear Solid

می توان گفت Metal Gear Solid نقش به سزایی در پیشرفت کمپانی های مختلف داشته است. Metal Gear Solid برای بسیاری از سازندگان بازی های ویدئویی آغازگر یک فکر نو و جهشی موفقیت آمیز بوده است. به طور کلی نمی توان تاثیر این بازی را در پیشرفت بسیاری از بازی های امروزی نادیده گرفت. حتی می توان گفت سیر داستانی و مخفی کاری این بازی به بسیاری از بازی های ویدئویی سال ۲۰۱۸ نیز جهت داده است.

۳- بازی Tekken 3

هنوز بسیاری از گیمرهای قدیمی فکر می کنند که تا کنون هیچ بازی مبارزه ای به جذابیت Tekken 3 ساخته نشده است. بازی منحصر به فرد و هیجانی که شما را در دل خود غرق می کرد. شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که از تجربه مجدد بازی Tekken 3 استقبال کنید. اگر این طور است، می توانید نسخه بازسازی شده برای PS1 را تهیه کنید و حسابی در خاطرات و لذت های گذشته خود غرق شوید.

۴- بازی Final Fantasy VIII

این بازی یکی از پر سر و صداترین بازی های نقش آفرینی در طول تاریخ تولید بازی های ویدئویی به شمار می رود. تا کنون نسخه های مختلفی از Final Fantasy VIII به دست گیمرها رسیده است. شاید تصور کنید که این بازی دیگر ارزش امتحان کردن را نخواهد داشت. اما به نظر می رسد نسخه قابل پشتیبانی از این بازی در پلی استیشن ۱ چیزی از مابقی نسخه ها کم ندارد و انتظار شما را در طول بازی تامین می کند.

۵- بازی Castlevania: Symphony of the Night

شاید بازی Castlevania: Symphony of the Night در زمان عرضه خود برای کنسول پلی استیشن ۱به حقی که لایقش بود، نرسید. انتظار می رفت که این بازی در زمان خودش بسیار بهتر دیده شود. اما گویا شانس با این بازی یار نبود. باید اعتراف کرد تولید بازی نقش آفرینی در ان سالها، آن هم به نحوی که در ماجراهای خود از یک خط داستانی پیروی نکند، چندان کار ساده ای نبود.

۶- بازی Tony Hawk’s Pro Skater 2

شاید وقتی حرفی از بازی Tony Hawk’s Pro Skater 2 به میان کشیده شود، بسیاری از کاربران آن را به خاطر موزیک فوق العاده اش به یاد بیاورند. با چشم پوشی از موزیک این بازی باید گفت که Tony Hawk’s Pro Skater 2 جذابیت های فوق العاده ای داشت. تجربه اسکیت کردن در این بازی آنچنان گیمرها را محو خود می کرد که کمتر به گرافیک نسبتا پایین آن توجه می کردند.

۷- بازی Wipeout

بازی Wipeout شما را به سال ۲۰۵۲ خواهد برد. درست در زمانی که شرایط، جاذبه چندانی ندارد. اما شما می توانید با مسابقه با سایر کاراکترهای بازی اوقات خوشی را تجربه کنید. مخصوصا در زمان هایی که می توانید در حین مسابقه قوانین فیزیک را در هم بشکینید، جذابیت بازی دوچندان خواهد شد. البته شاید در اول کار از چینش دکمه های بازی کمی گیج شوید. اما در صورتی که دراین رابطه به تسلط خوبی برسید، همه چیز لذت بخش خواهد شد.

۸- بازی Ape Escape

هنوز هم بسیاری از کارشناسان بازی Ape Escape را بهترین نوع بازی پلتفرمر برای PS1 می دانند. درهمین بازی بود که گیمرها برای حضور در روند Ape Escape چاره ای به جز استفاده از کنترلرهای Dual Shock نداشتند. Ape Escape در زمان خودش فوق العاده بود. این بازی با گیم پلی جذاب و موزیک منحصر به فردش شوق بازی را در میان مخاطبان بیشتر می کرد.

۹- بازی Resident Evil 2

اگر چه نسخه بازسازی شده این بازی قابل دسترس برای کاربران است، اما نمی توان منکر زیبایی ها و جذابیت های Resident Evil 2 در کنسول پلی استیشن ۱ شد. شما می توانید در این بازی خود را به جای یکی از دو کاراکتر اصلی بازی بگذارید. یادتان باشد به جای هر یک که قرار بگیرید، با ماجرا های داستانی مختلفی مواجه خواهید شد.

  • بازی Silent Hill بازسازی شده این بازی قابل دسترس برای کاربران است، اما نمی توان منکر زیبایی ها و جذابیت های شما شد.
  • ظاهر شما را در طول بازی حفظ می کند.

یکی از معروف ترین و البته محبوب ترین بازی های پلی استیشن ۱ Silent Hill است. بازی با ماجرایی جذاب که شما را به عنوان مادر یک دختر بچه می نشاند. شما باید در طول مدت بازی به دنبال دختر بچه بگردید و البته در ماجراهای بازی در دل موقعیت های ترسناک و هیجانی قرار بگیرید. سازنده برای این بازی ۵ پایان در نظر گرفته است. از آنجایی که Silent Hill حسابی احساساتتان را درگیر می کند، شاید در تجربه هر ۵ پایان این بازی مردد باشید. اما چشم پوشی از ۵ پایان مختلف هم کار ساده ای نخواهد بود.

۱۰- بازی Silent Hill

یکی از معروف ترین و البته محبوب ترین بازی های پلی استیشن ۱ Silent Hill است. بازی با ماجرایی جذاب که شما را به عنوان مادر یک دختر بچه می نشاند. شما باید در طول مدت بازی به دنبال دختر بچه بگردید و البته در ماجراهای بازی در دل موقعیت های ترسناک و هیجانی قرار بگیرید. سازنده برای این بازی ۵ پایان در نظر گرفته است. از آنجایی که Silent Hill حسابی احساساتتان را درگیر می کند، شاید در تجربه هر ۵ پایان این بازی مردد باشید. اما چشم پوشی از ۵ پایان مختلف هم کار ساده ای نخواهد بود.

۱۱- بازی Rayman

Rayman یکی از بازی های جذاب و زیبایی است که در پلی استیشن ۱ وجود داشت. این بازی به نوبه خودش گرافیک خوبی داشت و گیم پلی جذاب آن گیمرهای زیادی را به خود امیدوار کرد.

۱۲- بازی Suikoden II

اگر چه بازی Suikoden II در زمان خودش به فروش خوبی نرسید و سازندگان را با یاس و ناامیدی مواجه کرد. اما این موضوع اصلا بیانگر بد بودن بازی نبود. شاید تاکید سازنده به ساخت بازی دو بعدی موجب از دست رفتن تعدادی از مخاطبان شد. اما بایداعتراف کرد که Suikoden II از بازی های نقش آفرینی منحصر به فردی است که ارزش امتحان مجدد را دارد.

۱۳- بازی Worms Armageddon

در میان بازی های ویدئویی پلی استیشن ۱ Worms Armageddon با استقبال خوبی از سوی گیمرها همراه بود. Worms Armageddon در دوران خودش به موفقیت خوبی دست پیدا کرد و توانست به فروش قابل قبولی برسد. شما در این بازی وظیفه هدایت کرم های جستجوگری را بر عهده خواهید داشت که می توانند شما را به پیروزی برسانند.

۱۴- بازی Legacy of Kain: Soul Reaver

Legacy of Kain: Soul Reaver یکی از بهترین بازی های پلی استیشن ۱ بود. شما در این بازی در ماجرایی هیجانی و قدرتمند قرار می گرفتید که باید بخش های مختلف آن را مثل پازل کنار هم میچیدید. Legacy of Kain: Soul Reaver داستان خون آشامی را روایت می کند که به دنبال کشتن سازنده خودش است. مطمئن باشید از تجربه این بازی ماجراجویانه حسابی راضی خواهید بود.

۱۵- بازی Gran Turismo 2

اگر چه کیفیت گرافیک Gran Turismo 2 به اندازه بازی های مسابقه ای این روزها نیست، اما این بازی در زمان خودش سر و صدای زیادی را به پا کرد. در Gran Turismo 2 650 اتومبیل وجود داشت. اتفاقی که در میان بازی های آن روزها چیزی شبیه رویا بود. هنوز هم تجربه بازی Gran Turismo 2 می تواند برای خیلی از افراد جذاب و خاطره انگیز باشد.

۱۶- بازی Twisted Metal 2

اگر دربازی های ویدئویی به دنبال اتفاقات خشن باشید، حتما Twisted Metal 2 برایتان گزینه ایده الی خواهید بود. شما در طول مدت بازی باید از طرق مختلف در برابر دشمنانتان ایستادگی کنید. می توانید برای این کار از خودروهای مختلفی که در طول بازی در دسترس هستند، استفاده کنید.

۱۷- بازی Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

شاید در نخستین نگاه، جزئیات گرافیکی بازی Harry Potter and the Sorcerer’s Stone چندان چنگی به دل نزند. اما این بازی گیم پلی جذابی دارد و از داستان پردازی خوبی هم برخوردار است. اگر جز علاقمندان به سری داستان های هری پاتر باشید، حتما از امتحان بازی Harry Potter and the Sorcerer’s Stone حس رضایتمندی خواهید داشت.

۱۸- بازی PaRappa the Rapper

بازی PaRappa the Rapper سبک خودش را داشت. در این بازی شما در کنار سایرین در مسابقات رپ شرکت می کردید و در ادامه بازی باید سعی می کردید تا محوبیتتان را افزایش دهید. PaRappa the Rapper داستان عجیبی ندارد، اما امتحان کردنش خالی از لطف نخواهد بود.

۱۹- بازی Croc: Legend of Gobbos

خیلی ها در پلی استیشن ۱ بازی Croc: Legend of Gobbos را تجربه کرده بودند. در این بازی با کروکدیل دوست داشتنی مواجه می شدید که خیلی زود جایش را در دلتان باز می کرد.

۲۰- بازی Toy Story 2

حتما فیلم جذاب اسباب بازی ها را به یاد دارید. بازی Toy Story 2 از روی همین فیلم محبوب ساخته شده بود و از کیفیت گرافیکی بالایی هم برخوردار است. تجربه بازی Toy Story 2 می تواند شما را در دل ماجراهای دوست داشتنی اسباب بازی ها جای دهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − سه =