۲۵ شخصیت تبهکار برتر MARVEL

25 شخصیت تبهکار برتر MARVEL

۲۵ شخصیت تبهکار برتر MARVEL

از میان شخصیت‌های comic Marvel کدام یک شرورتر است؟ قهرمانان بدون تبهکارها به چه دردی می‌خورند؟ Marvel Comics پر است از کاراکترهایی که به دنبال انتقام، پول و یا سلطه بر جهان هستند. ولی کدام یک از آن‌ها از همه بدتر است؟

۲۵. M.O.D.O.K
ماموریت M.O.D.O.K کاملا مشخص است. اسم او بازگوکننده همه چیز است Mental Organism Designed Only for Killing یعنی: ارگانیزمی هوشمند که فقط برای کشتن طراحی شده است. این تبه‌کار غول‌آسا توسط دانشمندان A.I.M ساخته شده تا رهبری باهوش و ستمگر باشد. M.O.D.O.K با آن که ظاهر مضحکی دارد، اما قطعا قتل عام را خوب انجام می‌دهد. M.O.D.O.K یک تبه‌کار چندمنظوره در Marvel Universe است.
او دشمن بسیاری از قهرمانان است، به خصوص Avenger ها و چهار شگفت‌انگیز. نقشه‌های استادانه او می‌توانند فوق‌العاده و یا احمقانه باشند و گاهی همزمان هر دو ویژگی را داشته باشند. حتی چندین نسخه از MODOK وجود دارد که در جهان‌های موازی با Marvel زندگی می‌کنند، از جمله M.O.D.A.M (ارگانیزم هوشمندی که برای عملیات‌های نظامی خشن طراحی شده) و M.O.D.O.G (ارگانیزم هوشمندی که فقط برای نسل‌کشی طراحی شده است).

۲۴. Abomination
Hulk می‌تواند قوی‌ترین تبه‌کار باشد، اما Abomination می‌تواند با او برابری کند. Abomination انعکاسی از تاریکی Hulk است. Emil Blonsky که پیش‌تر مامور KGB بوده، خود را در معرض تشعشعات گاما قرار داده و تبدیل به موجودی شبیه به Hulk شده است. Abomination باعث می‌شود تا Emil برخلاف هالک در زمان متحول شدن هوش انسانی خود را حفظ کند. چیزی که به نفع اوست، چون فکر می‌کرد تغییرات او دائمی خواهند بود. گرچه Abomination عمدتا در Marvel Universe نقشی نداشته، اما همچنان برجسته‌ترین دشمن Hulk باقی می‌ماند. او انتخاب طبیعی برای نبرد با این غول پیر و خسته در فیلم‌های اخیرش بوده است.

25 شخصیت تبهکار برتر MARVEL
۲۵ شخصیت تبهکار برتر MARVEL

۲۳. The Enchantress
Thor از نبرد با Frost Giants، Fire Demons و اژدهاها در تمام مدت روز خوشحال می‌شود. به همین دلیل است که The Enchantress یکی از مهم‌ترین تبه‌کاران (یا دشمنان) Thor است، چرا که Thor نمی‌تواند تنها با پرتاب Mjolnir (چکش خود) نقشه‌های او را نقش بر آب کند. Enchantressعفریته‌ای نیرنگ‌باز و بامهارتی است و تا زمانی که هرچه می‌خواهد به دست نیاورد، از پا نمی‌نشیند. چیزی که او می‌خواهد اغلب الهه رعد و برق است. او غالبا با بادی‌گارد غول‌پیکر خود یعنی Skurge همراه است. Enchantress نیرویی است که قطعا در Asgard، Midgard و تمام نه دنیا (مربوط به افسانه‌های اسکاندیناوی) حضور دارد.

۲۲. sentinel ها
مردان x به وجود آمدند تا با کوته‌فکری نبرد کنند و برای ایجاد صلح و درک میان انسان‌ها و موجودات جهش‌یافته بکوشند و Sentinelها نشان‌دهنده بیزاری انسان از جهش‌یافته‌ها هستند. این ربات‌های بزرگ ساخته شده‌اند تا جهش‌یافته‌ها را به هر وسیله ممکن نابود سازند. و گرچه تیم مردان x در خود برخی از قدرتمندترین موجودات روی زمین را دارد، اما Sentinel ها سلاح‌های خود را ارتقا داده‌اند تا هر چه بیشتر جان جهش‌یافته‌ها را بگیرند. همان‌طور که در بسیاری از داستان‌های آینده‌محور دیده‌ایم (مثلا روزهای گذشته آینده)، این ربات‌های قاتل پس از آن که زندگی و علاقه‌مندی‌های Magneto و Mystique به مرور نابود می‌شوند، همچنان تهدیدی جدی باقی می‌مانند. تا زمانی که انسان‌ها از جهش‌یافته‌ها بترسند، Sentinelها هم وجود خواهند داشت.

۲۱. viper
سازمان تروریسیتی موسوم به Hydra سران بسیاری دارد. اما تعداد کمی از آن‌ها مثل Viper در سازمان نقشی به این اهمیت داشته‌اند یا برای قهرمانانی همچون Wolverine، Captain America و Nick Fury دردسر ایجاد کرده‌اند. انگار داشتن ارتشی از سرسپرده‌ها کافی نبوده که سازمان Viper ،این استاد ورزش‌های رزمی و سم‌شناسی را نیز استخدام کرده است. به‌طور قطع لقب ” Madame Hydra” برازنده اوست. Viperبه لطف حضور در سریال‌های تلویزیونی Avengers: Earth’s Mightiest Heroes و Agents of Shield و همین‌طور نقش خود در فیلم The Wolverine توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

۲۰. Lady Deathstrike
هیچ چیز بهتر از داشتن چنگال‌هایی آدمانتیومی و قابلیت درمان کردن نیست. پدر Lady Deathstrike مبتکر فرآیند به هم چسباندن فلز آدمانتیوم است و او هرکسی را که قصد تجاوز به این میراث را داشته باشد، می‌کشد. به همین دلیل در بسیاری از مواقع سر راه Wolverine قرار می‌گیرد. Deathstrike یکی از بهترین دشمنان Wolverine است، چون همیشه از نظر قدرت با او برابری می‌کند. هیچ کدام از آن‌ها نمی‌تواند دیگری را بکشد، اما صدمه زیادی به یکدیگر وارد می‌کنند. رقابت این دو باعث شده تا یکی از به یادماندنی‌ترین نبردها در فیلم‌های X-Men به تصویر کشیده شود.

۱۹. annihilus
The Marvel Universe دارای یک جهان هم‌ردیف است که Negative Zone نام دارد و مبنای آن ضد ماده است. در Negative Zone حاکم بی‌چون و چرا Annihilus است. این تبه‌کار زره‌پوش حشره‌نما مسئول کنترل Cosmic Control Rod (عصای کنترل کیهان) است، سلاحی که به او اجازه می‌دهند کنترل میلیاردها ساکن Negative Zone را در دست داشته باشد.
Annihilus کار خود را به عنوان دشمن چهار شگفت‌انگیز آغاز کرد، اما این تنها داستان Annihilation بود که نشان داد چه خطری از جانب او می‌تواند زندگی همه را تهدید کند، داستانی که به ما نشان داد او چگونه توانست تقریبا تمام دنیا را مطیع و رام خود سازد. تمام قهرمان‌های کهکشان به ناچار پذیرفته‌اند که هیچ چیز جلودار Annihilus نیست و تنها باید ساخت و تهدید مداوم او به نابودی کل هستی را تحمل کرد.

۱۸. ultron
گاهی قصدتان کمک به نوع بشر است، اما رباتی قاتل می‌سازید که دارای عقده‌های روحی است. این همان کاری است که Hank Pym با اختراع Ultron انجام داد. این هوش مصنوعی خود را وقف پاک کردن نسل انسان و پدر خود از روی زمین کرده است. Ultron تبهکاری با ابهت است، به این دلیل که هسته اصلی بدن آن از آدامانتیومی ساخته شده که تقریبا نابودشدنی نیست و این که همیشه می‌تواند خود را تغییر و ارتقا دهد، تهدیدی برای Avengerهاست که هیچ وقت قدرت دفع کردنش را ندارند.

۱۷. Galactus
Galactus موجودی است قدرتمند که وظیفه هماهنگ‌سازی کیهانی بر عهده اوست. او سیاره‌ها را می‌بلعد تا مطمئن شود، سلامت دنیا حفظ می‌شود. اما اگر کسی از این مساله آگاه شود، وعده غذایی بعدی او خواهد بود. برای قهرمانان Marvel، تهدیدی بزرگتر و مهیب‌تر از Galactus وجود ندارد. او چندین بار برای خوردن زمین تلاش کرده است و تنها با کمک قهرمانانی همچون چهار شگفت‌انگیز بوده که این بلا برطرف شده است. اما دیر یا زود گرسنگی و ولع او بر همه چیز غالب خواهد شد.

۱۶. kang the conquerer
Kang نشان می‌دهد که ترکیب خستگی و سفر در زمان چقدر می‌تواند خطرناک باشد. Kang اصالتا متعلق به قرن سی‌ام است، اما با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ دوران خود توانسته در زمان سفر کرده و به خواسته خود برسد. این تکنولوژی Kang را تبدیل به خدای مردم گذشته می‌کند، درنتیجه این توهم او را برمی‌دارد که خدای مشروع و مالک هرچیزی است که تاکنون وجود داشته و خواهد داشت. برخی او را فرعون Rama-Tut و بعضی دیگر نیز Immortus یا Iron Lad می‌دانند. اما چیزی که درباره او قطعی است این است که نمی‌توان به او اعتماد کرد. جا‌ه‌طلبی او محدود به فضا و مکان نیست و به لطف ماهیت پیچیده سفر در زمان، او نیز تهدیدی است که Avengerها از دستش خواب خوش ندارند.

۱۵. Bullseye
Bullseye یکی از ترسناک‌ترین قاتلین Marvel Universe است و این فقط به خاطر خلق سادیستیک او نیست، او تیرانداز به‌شدت ماهری نیز هست. هر چیزی می‌تواند در دستان او تبدیل به سلاحی مرگبار شود، از کارت‌های بازی گرفته تا گیره کاغذ و حتی یک دندان. به دلیل همین استعدادها Bullseye مدت‌هاست که یکی از قاتلان محبوب در لیست Kingpin بوده است و این باعث رویارویی او با مردانی همچون Daredevil و Punisher می‌شود. رقابت میان Bullseye و Daredevil سال‌هاست که ادامه دارد. Bullseye جان چندین تن از عزیزان Matt Murdock را گرفته و این قهرمان را وادار کرده تا از خطی عبور کند که راه بازگشتی از آن نیست. برای Bullseye این رقابت هم تجارت است و هم لذت‌بخش.

۱۴. Venom
Wolverine دندانی شمشیری (Sabretooth) را دارد و اسپایدرمن Venom را. Venom نسخه تقویت‌شده کینه‌جویی مرد عنکبوتی است. وقتی Eddie Brock لباسی را که اسپایدرمن دور می‌اندازد بر تن می‌کند، توانایی‌های پیتر پارکر را با شدتی بیشتر به ارث می‌برد و همچنین کینه‌ای که این لباس از صاحب قبلی خود به دل گرفته. به همین خاطر Venom تبدیل به نیروی قابل توجهی می‌شود که قابلیت‌هایی متنوع و ترسناکی همچون مرد عنکبوتی دارد. Venom حتی پس از نابودی صاحب جدید خود باز هم به حیات ادامه می‌دهد و کالبد افرادی همچون Scorpion سابق، Mac Gargan و حتی دوست خوب پیتر پارکر یعنی Flash Thompson را به تسخیر خود در می‌آورد. گرچه Venom این روزها به عنوان سلاحی برای افراد خوب استفاده می‌شود، اما صاحب اصلی او هیولایی به‌شدت شرور بود که خویی سادیستیک داشت.

۱۳. Green Goblin
Green Goblin همیشه در زمره بزرگترین دشمنان مرد عنکبوتی قرار داشته است. هیچ کس دیگر به این اندازه بر زندگی پیتر پارکر تاثیرگذار نبوده است. Norman Osborn که زمانی تنها یک تاجر بانفوذ بود، به دلیل قرار گرفتن در معرض فرمول تقویت‌شده Oz به جنون مبتلا شد. Osborn زهر خود را وقتی ریخت که باعث مرگ عشق پیتر پارکر یعنی Gwen Stacy شد. او از آن زمان توانسته مرگ را هم فریب دهد و خود را تا جایگاه Avengeهای تبه‌کار بالا بکشاند. اما Osborn این روزها دوباره به همان دوران سابق بازگشته و فقط یک تبهکار ساده است.

25 شخصیت تبهکار برتر MARVEL
۲۵ شخصیت تبهکار برتر MARVEL

۱۲. Juggernaut
Juggernaut پیش از آن که یک میم اینترنتی باشد، نیروی غیرقابل‌مهار بود که می‌توانست با هالک دست‌و‌پنجه نرم کند. اما از انجایی که برادر ناتنی Charles Xavier است، دوست دارد تا خشم خود را سر مردان ایکس خالی کند. Cain Marko همچون برادر ناتنی خود جهش‌یافته نیست. بلکه نیروی او از کریستال مرموزی و خدایی با عنوان Cyttorak سرچشمه می‌گیرد که عامل قدرت و آسیب‌ناپذیری او هستند.
تکه کلام او یعنی “هیچ‌چیز نمی‌تواند Juggernaut را متوقف کند” بی‌دلیل نیست.
دشمنی با مردان ایکس تنها جنبه جالب شخصیت Juggernaut نیست، او برای عوض کردن رویه زندگی خود چندین بار تلاش کرده است. او حتی یک بار در برهه‌ای به مردان ایکس ملحق می‌شود. اما ظاهرا نفوذ Cyttorak بر او و میل Cain به خرد کردن اجسام است که در نهایت پیروز می‌شود.

۱۱. Sabretooth
Wolverine آن‌قدر زندگی کرده و آن‌قدر جنگ‌های سختی داشته است که دشمنان زیادی را برای خود دست و پا کند. اما هیچ کدام در طول این چند دهه مانند Sabretooth تا این حد رقابت سختی با Logan نداشته‌اند. Victor Creed اساسا نسخه پیشرفته Logan است. او بزرگ‌تر و شرورتر است و هیچ بویی از اخلاقیات نبرده. او فقط برای تفریح دست به قتل عام دیگران می‌زند. این که دقیقا میان Wolverine و Sabretooth چه ارتباطی وجود دارد، همیشه یک راز بوده است، همان خصوصیتی که Sabretooth را برای ما جذاب می‌کند. آیا برادرند؟ یا هم‌خانه‌ای سابق؟ Sabretooth پدر Wolverine است؟ آنچه واضح است این است که Sabretooth قصد دارد ثابت کند Wolverine حیوانی وحشی است، همچنان که هست.

۱۰. Mystique
Raven Darkholme این توانایی را دارد تا به دلخواه خود بدنش را تغییرشکل دهد. Mystique به لطف این توانایی در برابر گذر زمان و زخم‌ها مقاوم است. او می‌تواند هرجایی برود و هر کسی می‌خواهد باشد. جهان در دستان اوست، اما به ندرت از قدرتش سواستفاده می‌کند. Mystique اغلب نقش رهبر پیمان برادری جهش‌یافته‌ها را نیز بازی می‌کند و برای حفظ نژاد خود هر وسیله‌ای را که لازم باشد به کار می‌گیرد. اگرچه او غالبا سرگرم نبرد و خیانت به مردان ایکس بوده، اما شخصیت او ماهیت پیچیده‌تری دارد.Mystique مدت‌هاست یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم‌های مردان ایکس بوده است و دلیل این اهمیت نقش اصلی او در X-Men: First Class و دنباله‌های آن است.

۹. Kingpin
اگر پشت همه جنایت‌هایی که در نیویورک اتفاق می‌افتد، نابغه‌ای باشد که از چشم همه دور مانده است، چه؟ در زندگی واقعی شاید چنین چیزی حقیقت نداشته باشد، اما در Marvel Universe همینجاست که نام Kingpin مطرح می‌شود. Wilson Fisk مردی گمنام بود که بعدها تبدیل به قدرتمندترین جنایتکار دنیا شد. پول و منابع او اجازه نمی‌دهد سیاستمداران و قانون بتوانند به او صدمه‌ای وارد کنند. ارتش او که از قاتل‌ها و خلافکاران بسیاری تشکیل شده، باعث می‌شود تا نابودی امپراتوری بزرگ او امری غیرممکن باشد. وقتی قهرمانانی همچون مرد عنکبوتی و Daredevil هم در شکست دادن Fisk ناکام بوده‌اند، می‌توانید تصور کنید که او صاحب چه قدرت بالایی است.

۸. Doctor Octopus
عنکبوت‌ها هشت پا دارند، اما تعداد دست و پاهای اختاپوس‌ها هم کمتر نیست. به لطف چهار بازوی مکانیکی Doctor Octopus، حتی قدرت و انعطاف‌پذیری مرد عنکبوتی هم برای شکست دادنش کافی نیست. اما این بازوها بهترین ویژگی Otto Octavius نیستند. بلکه این ذهن هوشمند او بود که نیویورک و کل دنیا را تا مرز نابودی پیش برد. Otto طی چند سال گذشته از جمله دشمنان سرسخت مرد عنکبوتی بوده است.
او حتی یک بار تلاش کرد تا با دزدیدن بدن پیتر پارکر نشان دهد که می‌تواند از او قهرمان بهتری باشد. این برای Otto یک پیروزی بود، اما برای پیتر هم همین‌طور. چراکه Otto در نهایت درس مهمی درباره قدرت و مسئولیت گرفت. اما مساله اینجاست که با بازگشت Otto به بدن خود، این درس به یادش خواهد ماند یا خیر.

۷. Apocalypse
Apocalypse یکی از بزرگترین جهش‌یافته‌های در دنیاست، او در زمان مصر باستان به دنیا آمده و در آن دوران ابتدایی متوجه شده که تنها قوی‌ترها زنده می‌مانند. Apocalypse از تکنولوژی Celestial (آسمانی) استفاده کرده تا خود را تبدیل به قوی‌ترین موجود زنده در دنیا کند. او هزاران سال است که در دنیا سفر می‌کند، با مردانی همچون Thor و دراکولا می‌جنگد، هوادارن زیادی برای خود دست و پا کرده و روند تکامل را پیش انداخته است. Apocalypse در حال حاضر تلاش دارد تا تنها قوی‌ترها زنده بمانند، چه انسان باشند و چه موجودات جهش‌یافته. Apocalypse خود را مالک مشروع جهان می‌داند و با قابلیت‌های گوناگونی همچون توانایی تغییر شکل ابزار لازم برای رسیدن به هدف خود را در اختیار دارد.

۶. Thanos
نام ” Thanos” کافی است تا تن هر موجود زنده‌ای را در دنیا به لرزه درآورد. Thanos موجود ظالمی است که عقده کشتن دارد. Thanos حاضر است تمام موجودات دنیا را به قتل برساند تا به خواسته خود برسد. به همین دلیل به او لقب Mad Titan یا همان خدای دیوانه را داده‌اند. شاید هیچ تبهکاری تا به حال چنین آسیبی را به دنیا وارد نیاورده باشد. Thanos عادت دارد قوای خود را با ابزاری همچون Cosmic Cube یا Infinity Gauntlet افزایش دهد. سلاح دوم او را مدتی تبدیل به یک قادر مطلق کرد و کمک کرد تا نیمی از موجودات زنده را در دنیا به خاطر تکریم مرگ به قتل برساند. او این قدرت را به دلیل نفرت پنهانی که از خود داشت، از دست داد. این ویژگی به اندازه قدرت بی‌نظیر و جاه‌طلبی بی‌حدو‌حصر او باعث شده تا Thanos شخصیتی بسیار جالب باشد.

۵. Dark Phoenix
حماسه Dark Phoenix مسلما جذاب‌ترین داستان مردان ایکس است، در این داستان شاهد نیرویی هستیم که مردان ایکس قادر به شکست دادنش نیستند – The Phoenix Forc. او ابتدا دختری جوان به نام Jean Grey بود و قدرت نامحدودی داشت، اما بعد از آن که Mastermind از قدرت خود برای کنترل او استفاده کرد، تبدیل به Dark Phoenix شد. Jean موجودی خداگونه شد که میل و انگیزه‌ای بی‌پایان دارد. Galactus را به خاطر خوردن سیاره‌ها موجود بدی می‌دانید؟ Dark Phoenix تمام خورشیدها را می‌بلعد و زندگی بسیاری را به خاموشی می‌کشاند. Jean نهایتا تصمیم گرفت با کشتن خود اجازه ندهد Phoenix نیات شیطانی خود را پیش ببرد و با آن که بارها و بارها به زندگی بازگشته‌ است، اما Phoenix نشان داده که هرگز دست از سر او، مردان ایکس و کل دنیا برنخواهد داشت.
۴. Loki
Loki ،خدای دروغ و شرارت و کلاه‌های نوک‌تیز، همیشه دردسرآفرین است. با توجه با آن که Loki یک خداست، هم قهرمانان و هم تبهکارها درست یا غلط گاهی وسوسه می‌شوند تا به او اعتماد ‌کنند. شاید هم موجود خوبی باشد. Loki به ندرت خود دست‌به‌کار می‌شود، ترجیح می‌دهد دروغ بگوید، خرابکاری کند و دیگران را وادار سازد تا به جای او از دیگران انتقام بگیرند. او حتی توانست Odin را متقاعد به تبعید Thor کند. این چیزها نیاز به استعداد و دروغ گفتن دارند، Loki هم که خدای دروغ است. محبوبیت او قطعا از فیلم Avengers آغاز شد، اما او مدت‌هاست که یکی از خائن‌ترین موجودات در Marvel Universe بوده است، با آن خنده‌ شریرانه که دقیقا با شخصیتش مطابقت دارد.
۳. Red Skull
Red Skull با آن ویژگی‌های برجسته محدود یعنی نیروی تقویت‌شده و صورت وحشت‌آورش به هیچ وجه نمی‌تواند در زمره شریرترین موجودات Marvel Universe جا بگیرد، اما کینه‌توزی او همه این کاستی‌ها را جبران می‌کند. روح او به تیرگی آسمان شب است، هیچ ویژگی خوبی در او وجود ندارد. او همچون نازی است که همه نازی‌ها دوست دارند مانند او باشند. تمام تبه‌کاران دیگر در برابر این موجودهمچون بره‌ای معصوم هستند. او می‌خواهد حاکم مطلق این سیاره باشد. دیگر خودتان تا آخرش را بخوانید.

۲. Magneto
ویژگی منحصربه‌فرد Magneto در این است که می‌تواند در صدر لیست بهترین ابرقهرمان‌ها قرار بگیرد. او با بنیان گذاشتن پیمان برادری موجودات جهش‌یافته شرور ابتدا تلاش کرد تا جهش‌یافته‌ها را تبدیل به نژاد غالب این سیاره کند. اما به دلیل روابط نزدیکی که با پروفسور x داشت، توانست پس از درمان به مردان ایکس ملحق شود و برای رسیدن به هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان انسان‌ها و موجودات جهش‌یافته مبارزه کند.
اما دلیل قرار گرفتن Magneto در صدر لیست تبهکاران لغزش‌های اوست. او به دلیل آن که یهودی است و در دوران هلوکاست تحت تعقیب قرار داشته، اغلب تسلیم خشم درونی خود می‌شود و دوباره رو به اعمال شیطانی می‌آورد. عامل غضب او یک تراژدی است، بنابراین مخاطب با او همدردی می‌کند، اما او همیشه یک قدم فراتر گذاشته و ثابت می‌کند که ذاتا یک تبهکار است.

۱. Dr. Doom
هیچ کس با این مرد ابراز همدردی نمی‌کند. Dr. Doom مظهر تکبر و شهوت به قدرت است. او معتقد است که باهوش‌ترین، و با استعدادترین مرد دنیاست، به همین دلیل همیشه در تعقیب Mr. Fantastic و هم‌تیمی‌های اوست تا ادعای خود را ثابت کند. او اغلب با قهرمان‌ها هم‌دست می‌شود تا دشمنی مشترک را شکست دهند، ولی همیشه‌ برنامه‌ای در دستور کار دارد تا در انتها دست بالا را داشته باشد. او به عنوان فرمانروای Latveria خود را سزاوار هیچ سرزنشی نمی‌داند، اما برای تثبیت حاکمیت خود دست به هر کار شنیع و ظالمانه‌ای می‌زند.
او ماشین زمانی ساخته تا گذشته را نیز به گند بکشد. او مسلح به سلاح‌ها، افسون‌ها و گجت‌های مختلفی است که او را تبدیل به جادوگری ساخته که می‌تواند هر آنچه برای Iron Man و Thing عزیز است، از آن‌ها بستاند. او Power Cosmic و توانایی‌های خداگونه Power Cosmic را به سرقت برده است، اگر نیرویی برای به دست آوردن وجود داشته باشد، او راهی برای تصاحب آن پیدا خواهد کرد.
Dr. Doom به نوعی بتمن Marvel Universe است. او همیشه آماده است و برای شکست هرکسی هوش کافی را دارد. به لطف ترفندهایی که می‌داند، به سختی می‌توان او را شکست داد. اما برخلاف بتمن، تکبر و غرور بر او غلبه می‌کند و در پایان باعث سقوط او می‌شود. او در تهوع‌آورترین تلاش‌ خود برای کسب قدرت و به دست آوردن نیروی جادویی نامحدودی، همسر خود را قربانی می‌کند. برای برآورده شدن آرزوی او همسرش باید تکه‌پاره می‌شد تا از پوستش سلاحی جدید درست شود. اگر هنوز هم در تعجبید که چه چیز او را به شرورترین مرد Marvel Universe تبدیل کرده، فکر می‌کنم دیگر قانع شده باشید. تبهکار مورد علاقه شما کدام یک از اینهاست؟

مرکز خرید دات کام

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =