بررسی دسته بی سیم ایکس باکس Sport White

معرفی دسته بی سیم ایکس باکس Sport White Special Edition

از معروف ترین کنسول های حال حاضر دنیا ایکس باکس است. این کنسول خوش ساخت را می توان رقیب اصلی پلی استیشن دانست. در کنار هر کنسولی کنترلری عرضه می شود که وظیفه آن کنترل بازی است. این کنترلرها که در ایران به دسته بازی معروف هستند دارای ویژگی ها و قابلیت های بسیاری بوده و امکانات بسیاری در هر نسل به آن اضافه می شود. دسته های ایکس باکس به طور کل به طراحی خاص و متفاوت از دسته های پلی استیشن معروف هستند.

یکی از تفاوت هایی که از لحاظ بسیاری از گیمرها نقطه قوت اصلی دسته ایکس باکس به حساب می آید وجود استیک های شستی در دو راستای متفاوت است که کمک به بهتر کار کردن با دسته کرده است. تولید کننده کنسول های ایکس باکس یعنی کمپانی مایکروسافت ید طولایی در ساخت دسته های بازی منحصر به فرد دارد. دسته اصلی که در کنار کنسول ارائه می شود ویژگی های بسیاری داشته و به عنوان یکی از بزرگترین نقاط قوت کنسول محسوب می شود.

به جز این دسته نسخه های محدودی نیز وجود دارد که ویژگی های خاص داشته و قابلیت های بی شماری را در اختیار کاربر قرار می دهد. از بهترین قابلیت های نسخه های محدود طراحی دسته بر اساس امتیازات و الگوهای مختلف است. یکی از این دسته های نسل هشتمی که برای ایکس باکس وان ارائه شده است Sport White نام دارد. رنگ قالب این دسته سفید بوده و در پشت آن از رنگ نعنایی استفاده شده است.

معرفی دسته بی سیم ایکس باکس Sport White Special Edition
دسته بی سیم ایکس باکس Sport White Special Edition

در قسمت جلوی دسته الگوهایی با رنگ های نقره ای و خاکستری وجود دارد و موجب زیباتر شدن دسته شده است. این دسته نیز به مانند دیگر دسته های نسخه ی محدود دارای پوشش لاستیکی خاکستری است که از لغزش دسته به سبب تعریق دست جلوگیری می کند. مایکروسافت در طراحی این دسته از زندگی ورزشکاران الگو گرفته و به همین دلیل نام آن را Sport White قرار داده است.

از لحاظ ظاهر این دسته بسیار به دسته XBox ۳۶۰ شباهت دارد ولی نکات اضافه شده در ظاهر دسته ایکس باکس وان در آن حفظ شده است. نسخه محدود دسته Sport White را می توان با توجه به بهبودهایی که بر روی انجام شده است، بهتر از دسته اصلی دانست. طراحی نرم تر دسته، استیک های شستی بافت دار، P-Pad با کیفیت تر و طراحی دوباره دکمه های جلوی دسته از جمله تغییراتی است که نسخه محدود Sport White نسبت به دسته اصلی دارد.

موتورهای ویبره در دسته های ایکس باکس همواره زبان زد بوده و هیجان بازی را برای کاربر افزایش می دهند. در این دسته نوعی از موتورهای ویبره به کار رفته که توسط آن ها کاربر می تواند میزان لرزش را خود با توجه به بازی که انجام می دهد انتخاب کند. قابلیت هایی که به دسته استاندارد ایکس باکس وان اضافه شده بود نیز در این دسته وجود دارد.

مانند وجود جک ۳.۵ میلی متری که به وسیله آن می توان از هندزفری استفاده کرده، پورت USB که برای شارژ دسته به کار رفته و موجب می شود از دسته بدون باتری استفاده کرد و وجود دکمه های Menu و View که به جای دکمه های همیشگی Start و Select به دسته نسل هشتمی مایکروسافت اضافه شده اند. دسته نسخه محدود Sport White قابلیت اتصال به ویندوزهای ۷،۸ و ۱۰ و همچنین تبلت ها را به وسیله بلوتوث دستگاه دارد.

معرفی دسته بی سیم ایکس باکس Sport White Special Edition
معرفی دسته بی سیم ایکس باکس Sport White Special Edition

شاید بتوان مهم ترین ویژگی این دسته را برد دو برابر دسته دانست که استفاده از آن را نسبت به دسته استاندارد ایکس باکس وان راحت تر کرده است. مایکروسافت در کنار این دسته پایه شارژر مخصوص آن را نیز ارائه کرده است. با کمک این پایه های شارژر می توان دسته را بدون استفاده از باتری و یا اتصال به کنسول شارژ کرد. سرعت شارژر این پایه ها تفاوتی با پایه های دیگر نداشته و به طور معمولی شارژ می کند. از ویژگی های جالب این پایه ها رنگ بندی آن است که دقیقا مشابه دسته Sport White بوده و هماهنگی جالبی را با دسته رقم می زند.

نقاط قوت دسته بی سیم ایکس باکس

  • وجود جک ۳.۵ میلی متری
  • دکمه های حساس
  • جنس مرغوب
  • بافت بهتر برای راحتی بیشتر حین استفاده
  • دو برابر برد نسبت به دسته اصلی
  • سازگار با پلتفرم های مایکروسافت ویندوز و تبلت ها
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =