۵ لحظه ترسناک دنیای بازی

لحظه ترسناک بازی

شاید زمانی شما در بازی Rocket League گل پیروزی را به ثمر رسانده‌ باشید یا یک معمای آزار دهنده را در بازی Portal حل کرده ‌اید و هم ‌اکنون آن‌ها را فراموش کرده‌ باشید. اما آن لحظه ترسناک بازی که هرگز نتوانسته‌ اید فراموششان کنید، چه می‌شود؟ آن لحظات وحشتناکی که آنقدر ترسیده بودید که فکر می‌کردید هرگز نمی‌توانید بازی را به پایان برسانید. با اینکه سال‌ها از اتمام آن بازی‌ها گذشته است اما ما هنوز هم به آن لحظات فکر می‌کنیم.

ما لیستی از لحظات ترسناک بازی‌های ویدیویی که هنوز هم ما را آزار می‌دهند تهیه کرده ‌ایم. این لحظه ترسناک بازی همان لحظاتی هستند که وقتی به آن‌ها فکر می‌کنیم هنوز هم تمام بدنمان به لرزه می‌افتد. گاهی اوقات آرزو می‌کنیم که کاش می‌توانستیم آن‌ها را فراموش کنیم.

ملاقات با نمسیس در بازی Resident Evil 3

لحظه ترسناک بازی

در بازی Resident Evil 3، جیل ولنتاین توسط آخرین سلاح زیستی یعنی Nemesis تحت تعقیب قرار می‌گیرد. او موجودی بزرگ و غول‌آسا است که راکت‌انداز دارد و هیچ چیزی نمی‌تواند جلوی او را بگیرد که شما را نکشد. با وجود نمسیس در بازی Resident Evil 3 تمام لحظات ترسناک هستند، اما لحظه‌ای که مدنظرمان است، اولین ملاقات با او است. لحظه‌ای که متوجه می‌شوید او دست از سر شما برنخواهد داشت.

اگر قبل بازی سوم، Resident Evil 2 را بازی کرده باشید، به یاد می‌آورید که آقای ایکس نیز شبیه به همین بود، اما اگر آن را ندیده باشید این موجود که همیشه به دنبال شما است، برایتان جدید خواهد بود. همه چیز قابل کشتن است. اما این موجود با یک راکت‌انداز می‌آید و حتی کارلوس هم نمی‌تواند او را بکشد. واقعا یک تجربه کابوس‌وار است که هنوز هم تا به امروز ما را آزار می‌دهد.

فرار از دست پایرامید هد در بازی Silent Hill 2

لحظه ترسناک بازی

وقتی صحبت از دشمنان ترسناک غیرقابل کشتن می‌شود، نمی‌توان ترسناک‌ترین موجود با این خصوصیات یعنی پایرامید هد (کله هرمی) را نادیده گرفت. پایرامید هد اولین بار در بازی Silent Hill 2 حضور یافت و در آنجا به یکی از معروف‌ترین نمادهای بازی‌های ترسناک تبدیل شد و البته دلیل خوبی برای این اتفاق وجود دارد. با اینکه او چهره‌ای ندارد که حالات صورتش ما را تحت تاثیر قرار دهد، اما توانایی او در ظهور ناگهانی و تعقیب شما با یک تیغه بزرگ به اندازه کافی ترسناک است.

انتخاب ترسناک‌ترین لحظه از حضور او واقعا سخت است زیرا تمام لحظاتش ترسناک هستند اما ما فکر می‌کنیم که ترسناک‌ترین لحظه حضور او در بازی، اولین مبارزه با او است. قبلا چندین بار پایرامید هد را در مکان‌های مختلف دیده ‌اید اما هنوز مجبور نشده ‌اید با او مبارزه کنید تا اینکه به طور ناگهانی می‌بینید که او آنجا است و شما در اتاق کوچکی با او گیر افتاده ‌اید. او تیغه بزرگش را می‌چرخاند و اگر یکبار آن تیغه به شما بخورد، کشته خواهید شد. این صحنه واقعا وحشتناک است و ما هنوز هم در طول مبارزه با او نفسمان را حبس می‌کنیم.

حمله اسپلایسر در بازی Bioshock

لحظه ترسناک بازی

یکی از مقدمه‌های مورد علاقه ما در تاریخ بازی‌های ویدیویی، مقدمه بازی Bioshock است. شخصیت شما در هواپیما است و هواپیما درون اقیانوس سقوط می‌کند. در همان لحظاتی که هواپیما در حال غرق شدن در آب است و آتش اطراف شما زبانه می‌کشد، یک راه ‌پله می‌بینید. اینجا است که بازی آغاز می‌شود. اما یکی از ترسناک‌ترین لحظات بازی باید لحظه‌ای باشد که شما برای اولین بار وارد bathysphere می‌شوید و ماجراجوییتان به اعماق دریا را آغاز می‌کنید.

اطلس به رادیو دسترسی پیدا می‌کند و از شما کمک می‌خواهد، اما قبل از اینکه بتوانید پاسخ دهید یک Splicer به سمت بثی‌اسفیر حمله‌ور می‌شود و شروع به بریدن شیشه می‌کند. این لحظه واقعا وحشتناک است زیرا بازی تازه شروع شده است و شما کاملا ناتوان هستید. خوشبختانه، اسپلایسر نمی‌تواند وارد شود.

تی ‌رکس در بازی Dino Crisis

لحظه ترسناک بازی

Dino Crisis یکی از آن بازی‌هایی است که اگر هم‌اکنون دوباره آن را امتحان کنیم احتمالا چندان برایمان ترسناک نخواهد بود. اما وقتی جوان‌تر بودیم یکی از ترسناک‌ترین بازی‌هایی بود که امتحان کردیم. چند لحظه ابتدایی بازی که خبری از دایناسور نیست، بسیار خوب است اما وقتی یک دایناسور راپتور برای اولین بار حمله می‌کند، واقعا وحشتناک است.

اما قطعا ترسناک‌ترین لحظه، مواجهه با تی ‌رکس غول‌ پیکر است. اگر Dino Crisis را امتحان کرده باشید، می‌دانید که منظورمان کدام لحظه است؛ تی ‌رکس سر غول‌ پیکر خود را از در بیرون می‌آورد و شما را در طول یک راهروی طولانی دنبال می‌کند. جایی برای فرار کردن و پنهان شدن وجود ندارد، بنابراین تنها گزینه شما این است که با این خزنده غول ‌پیکر تا پای جان بجنگید. با اینکه مدت زمان زیادی از آن لحظه گذشته است اما هنوز هم چیزی شبیه آن نیست.

رادیو در بازی P.T.

لحظه ترسناک بازی

هرگاه که کسی حرف بازی P.T. را به میدان می‌آورد ما برای آن کمی اشک می‌ریزیم. این تیزر قابل بازی که از سری بازی‌های Silent Hills بوده و لغو شده است، ما را چنان ترسانده که فقط با فکر کردن به آن حالت تهوع می‌گیریم. به نظر ما خوب است که نسخه کامل این بازی منتشر نشد زیرا مطمئن نیستیم که می‌توانستیم از پس آن برآییم.

تمام سکانس‌های این تیزر کوتاه را می‌توان به عنوان لحظاتی از بازی در نظر گرفت که هنوز هم ما را آزار می‌دهند، اما تصمیم داریم تا به یک لحظه خاص اشاره کنیم. اتفاقاتی که با رادیو رخ می‌دهد. قدم زدن در راهروی تکراری بازی به خودی خود وحشتناک است اما وقتی کسی از پشت رادیو با صدایی عمیق و دلهره‌آور می‌گوید که یک مرد کل خانواده‌اش را به قتل رسانده است، اوضاع ترسناک‌تر خواهد شد. دیگر لازم نیست بگوییم زمانی که آن صدا به ما می‌گوید که به پشت سرمان نگاه کنیم چقدر وحشت‌زده می‌شویم. هرگز آن لحظه را فراموش نخواهیم کرد.

 

منبع: GamesPew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =