۵ چیزی که می خواهیم در اورواچ ۲ ببینیم

اورواچ 2

تنها بازی که بی‌ صبرانه منتظریم تا اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آوریم، اورواچ ۲ است. تاکنون جزئیات انگشت ‌شماری از آن منتشر شده، اما می‌خواهیم بیشتر بدانیم. این بازی چه زمانی منتشر خواهد شد؟ آیا از شخصیت‌های بیشتری رونمایی می‌شود؟ منتظر چه نوع نقشه‌هایی باید باشیم؟ مشتاقانه منتظریم تا ببینیم گروه Blizzard در مورد Overwatch 2 چه چیزهایی می‌گوید. ما لیستی از مواردی که دوست داریم در Overwatch 2 ببینیم را تهیه کرده ‌ایم. البته Overwatch را همانگونه که است دوست داریم، اما چند مورد وجود دارد که امیدواریم در دنباله آن ببینیم.

توانایی‌های منحصر به فرد بیشتر

در لیست فعلی Overwatch حدود ۳۲ شخصیت وجود دارد که هر یک از این شخصیت‌ها، مهارت‌ها و توانایی‌های منحصر به فردی دارند. متوجه شدیم که با انتشار شخصیت‌های جدید، بعضی از توانایی‌ها با اندکی تغییرات، مجدداً تکرار شده ‌اند. به عنوان مثال، توانایی Fade (محو شدن) در Moira بسیار شبیه به توانایی Reaper است. محافظ Orisa نیز بسیار به محافظ Reinhardt شباهت دارد، فقط Orisa آن را حمل نمی‌کند.

چیزی که دوست داریم در اورواچ ۲ ببینیم، توانایی هایی است که یادآور توانایی‌های قبلی نباشند. Sombra دومین شخصیتی بود که بعد از عرضه بازی اضافه شد و توانایی هک او برای از کار انداختن موقت نیروی دشمنان واقعاً بی‌نظیر بود. او به ما روشی برای هک سایر بازیکنان از جمله Bastion را داد و تبدیل به یک تحویل عظیم در بازی شد. امیدواریم Blizzard باز هم چنین تحولاتی را در بازی ایجاد کند.

داستان‌های افسانه‌ای بیشتر

Overwatch طرفداران بسیار وفاداری دارد. بازیکنانی وجود دارند که این بازی را از زمان انتشارش تقریباً هر روز بازی کرده ‌اند. چه چیزی باعث می‌شود که آن بازیکنان مجدداً به سمت این بازی کشیده شوند؟ در اکثر مواقع، داستان این بازی است. ما عاشق دیدن زندگی‌هایی هستیم که Blizzard برای این شخصیت‌ها خلق کرده است. قهرمانان Overwatch فوق‌العاده متنوع و جذاب هستند و ما مشتاقانه منتظریم که بیشتر در مورد داستان زندگی آن‌ها بدانیم.

Overwatch در گذشته به طور مختصر اطلاعاتی در مورد تاریخچه شخصیت‌هایش به ما داده است، اما اگر بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها به دست آورید، باید در جایی خارج از بازی به دنبال آن باشید؛ بیشتر این داستان‌ها در انیمیشن‌های کوتاه یا کمیک‌بوک‌ها پیدا می‌شوند. ما دوست داریم که تمام این روایت‌ها، بخشی از خود اورواچ ۲ باشند.

ایونت‌های جدید برای تعطیلات

اورواچ 2

بیشتر بازیکنان برای مدتی بازی Overwatch را کنار می‌گذارند، اما اغلب به خاطر ایونت‌های تعطیلات (Holiday Events) برمی‌گردند. Overwatch ایونت‌های زیادی در طول سال داشته است – کریسمس، بازی‌های تابستانی، سال جدید قمری و غیره – اما مشتاق دیدن تغییراتی در آن هستیم و می‌خواهیم تعطیلات جدیدی را جشن بگیریم. انجام mini-gameهای تکراری، کسل کننده می‌شود. بیایید همه با هم از شر Capture the Flag (گرفتن پرچم) خلاص شویم.

حتی اگر ایونت ساده و کوچکی– مانند مسابقه‌ای برای یک دیگ پر از طلا در روز سنت پاتریک یا ایونت “keep your love alive” برای روز ولنتاین – باشد. می‌دانیم که تعطیلات زیادی وجود ندارند که ارزش ساختن بازی جدید داشته باشند، اما اگر چیزی خارج از چهارچوب آنچه که در این پنج سال بازی کرده ‌ایم، ساخته شود، بسیار جذاب خواهد بود.

سیستم گزارش بهتر

درست مانند تمام بازی‌های آنلاین، در‌ Overwatch هم آدم بی‌ادب و سوء استفاده‌گر وجود دارد. این بازی سیستمی دارد که از طریق آن می‌توانید بازیکنانی که برخلاف قوانین عمل می‌کنند را گزارش دهید. اما متأسفانه، به ندرت احساس می‌شود که این سیستم کاری انجام دهد. و اگر هم کاری کند، عواقب آن برای بازیکنان خطاکار چندان سخت نیست.

نمی‌گوییم که می‌خواهیم چنین بازیکنانی به صورت مادام‌العمر از حضور در Overwatch محروم شوند. بلکه ترجیح می‌دهیم روش بهتری برای تفکیک گزارش‌های جزئی از گزارش‌های جدی اتخاذ شود. این برای بازیکنانی است که از زبان تحقیرآمیز در چت استفاده می‌کنند و به بازیکنان دیگر دشنام می‌دهند. انجمن Overwatch در کل بسیار خوب است، اما اگر راه ساده‌تری برای خلاص شدن از شر چنین افرادی در نظر بگیرند، حتی بهتر از این هم می‌شود.

آپدیت برای شخصیت‌هایی که مورد تنفر واقع می‌شوند

آخرین مورد که موضوع کم اهمیتی نیست، مربوط به تغییری می‌شود که اکثر بازیکنان منتظر دیدن آن در اورواچ ۲ هستند. حداقل ما دوست داریم اینطور فکر کنیم. این مسئله در مورد آپدیت شخصیت‌هایی مانند Widowmaker و Hanzo است. بیشتر اوقات، اگر یکی از این شخصیت ها را انتخاب کنید، توسط باقی افراد گروه به صلیب کشیده می‌شوید.

بسیاری از بازیکنان انتخاب Widowmaker را تحت هیچ شرایطی موجه نمی‌دانند. Blizzard اگر می‌خواهد در Overwatch 2 به موفقیت بیشتری دست یابد، حتماً باید بر روی شخصیت‌های Widow و Hanzo به طور جداگانه کار کند.

 

منبع: GamesPew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =