۶۰۰۰۰ کاربر متقلب بازی Call of Duty: Warzone مسدود شدند

متقلبان بازی وارزون

بر کسی پوشیده نیست که بازی Call of Duty: Warzone یک سری مشکلات تقلب دارد. کمتر پیش می‌آید که در بتل رویال Activision با متقلبان بازی وارزون روبرو شویم. این افراد همیشه از پچ­‌های wallhack یا aimbots استفاده می‌کنند که امتیازات بیشتری نسبت به بازیکنان دیگر به آن‌ها می‌دهد. با این حال، به نظر می‌رسد Activision دیگر اجازه نمی‌دهد بازیکنان با این تقلب‌ها به بازی ادامه دهند.

همانطور که توسط Vice گزارش شد، Activision امروز در بزرگ‌ترین موج مسدودی که تاکنون در این بازی رخ داده، حدود ۶۰۰۰۰ کاربر را حذف کرده است.

بن شدن متقلبان

موج‌های بن از زمان انتشار Call of Duty: Warzone در سال گذشته رخ می‌دهند. آوریل گذشته، Activision 70000 حساب کاربری را مسدود کرد و بزرگ‌ترین موج مسدودی در Warzone رخ داد. در ماه سپتامبر، ۲۰۰۰۰ متقلب مسدود شدند. اکثر کاربرانی که در آن موج مسدودی قرار گرفته بودند از برنامه تقلب Engine Owning استفاده می‌کردند، که در این موج اخیر هم مورد هدف قرار گرفت.

طبق گزارش منبعی که با Vice صحبت کرد، “هرکسی که از آخرین موج مسدودی تاکنون از Engine Owning استفاده کرده، مسدود شده است.”

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این موج مسدودی اخیر می‌تواند ضرری که متقلبان وارد کردند را جبران کند یا خیر. چندین محتوا ساز با امتیازات بالا در بازی Call of Duty: Warzone، به خاطر وجود مشکل متقلبان بازی را ترک کرده بودند. یکی از آن‌ها YouTuber Vikkstar بود، کسی که بیش از هفت میلیون بیننده داشت. او درباره علت عدم ‌بارگذاری محتوای Warzone ویدیویی را به اشتراک گذاشت. او گفت: “این بازی در بدترین وضعیتی است که تاکنون بوده است. Activision هنوز نمی‌داند چند هکر در بازی وجود دارند و همین امروز که در حال استریم بودم با هکری روبرو شدم که در حال استریم بود و در عین حال به طور فعال بازی‌های فیس‌بوک را هک می‌کرد.”

علاوه بر این متقلبان، یک سری مسائل دیگری هم در Call of Duty: Warzone وجود دارد. به ‌تازگی مشکل Stim دوباره مشاهده شده است و اخیراً این برنامه به بازیکنان بامهارت اجازه می‌دهد روبروی افراد کم مهارت قرار گیرند.

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =