۷ حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن ۲

7 حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن 2

پلی استیشن ۲ یا PS2 سری دوم کنسول های بازی Playstation که در در طول تاریخ جزء پرفروش ترین کنسول بازی در جهان شناخته شد. آمار و ارقام فروش این کنسول پرفروش تا سال ۲۰۰۵، نشان می دهد که در طول تاریخ پلی استیشن ۲ به عنوان برترین کنسول بازی بوده است و تا کنون در صنعت بازی دیگر تکرار نشده است.

فروش بسیار بالا و محبوبیت این کنسول بازی از ویژگی های بارزی بود که پلی استیشن ۲ نصیب خود کرد. PS2 حقیقت های باورنکردنی دارد که تا کنون به گوشتان نخورده، پس با ما همراه باشید. ۷حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن ۲ موارد زیر می باشند.

7 حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن 2
۷ حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن ۲

پرفروش ترین کنسول بازی

همه می دانیم پلی استیشن ۲ نمونه ای پرفروش کنسول بازی در تاریخ بوده است. شاید گفتن آن راحت باشد اما درک ارقام بالای فروش PS2 کار آسانی نیست. علت پرفروش بودن پلی استیشن ۲، بازی های بود که ارائه داد.هر چند که بعد از آن PS3 و PS4 Playstation 4 هم به بازار فروش آمدند. PS2 در زمان نهایی تولید خود توانست به میزان ۱۵۷ میلیون در جهان فروش خود را ثبت کند و درحالی که در مقایسه با PS های مدل بالاتررقم فروش آن ها در ۳۰ میلیون قرار دارد. پرفروش بودن PS2 نشان از موفقیت این محصول در بازه زمانی خود در بازار بود و این باعث می شود که از پلی استیشن ۲ به عنوان یک کنسول افسانه ای یاد شود.

کامپیوتری در درون پلی استیشن ۲

شاید باورتان نشود اما پلی استیشن می تواند یک کامپیوتر برایتان باشد. زیرا با اضافه کردن برخی وسایل به این کنسول می توان آن را یک کامپیوتر با سیستم عامل لینوکس دانست. در زمان فروش پلی استیشن ۲ شرکت سازننده همراه با این کنسول یک دیسک سیستم عامل لینوکس را به خریداران خود عرضه می کرد. درون این بسته یک مبدل اترنت، صفحه کلید، کارت پردازشگر گرافیکی و یک هارد با  فضای ۴۰ گیگی بود. در بعضی از این بسته ها یک ماوس هم وجود داشت.

هر چند بسیلری از گیمرها ممکن است هرگز از این قابلیت آن استفاده نکرده باشند اما وسایل موجود در بسته های کنسول PS2 در کنار هم کنسول شما را به یک کامپیوتر لینوکس تبدیل می کردند.

7 حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن 2
۷ حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن ۲

ستون های سفید نمایشی

زمان روشن کردن PS2 یک سری ستون های سفید نمایشی را می بینید که برای گیمرها بسیار آشناست. اولین فکری که به ذهن گیمر از دیدن این ستون های سفید خطور می کند به عنوان سرگرمی می داند اما این مورد علت خاصی را دارد. ستون های سفید نمایش داده شده تعداد بازی های است که شما خودتان ذخیره اش کرده اید. اگر بازی های که در کنسول خود ذخیره کرده اید را پاک کنید دیگر این ستون ها را بعد از روشن کردن پلی استیشن ۲ نخواهید دید.

ظرفیت کارت حافظه

سری کنسول بازی پلی استیشن دارای حافظه ۸ مگا بایتی بود که برای ذخیره کردن بازی هایتان کافی بود و باعث می شد که شرکت سازنده با مشکل عرضه این دستگاه به بازار روبرو شود. هر چند که امروزه کنسول های بازی در بازار وجود دارد که حافظه آن ها ۵۰۰ گیگ، ۱ ترابایت و حتی بیشتر است و می توان بسیاری از این بازی ها را ذخیره کنند.

پشتیبانی از سرویس نتفلیکس

پلی استیشن های سری دوم به راحتی از سرویس نتفلیکس پشتیبانی می کنند و به وسیله یک دیسک توسط کشور برزیل سرویس نتفلیکس برای کاربران فراهم شده بود. با این سرویس می توان به تماشای فیلم و بازی ها پرداخت.این سرویس فقط و فقط در سری PS2 عرضه شده بود.

7 حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن 2
۷ حقیقت باورنکردنی درباره پلی استیشن ۲

تغییر اسم به PS2

در آن زمان یک شخص اسم خود را پلی استیشن ۲ گذاشت. این شخص Dan Holmes نام داشت که به دلیل علاقه و استفاده زیاد از PS2 اسم خود را تغییر داد و نام این کنسول (پلی استیشن ۲) را روی خود نهاد. این اتفاق در سال ۲۰۰۸ افتاد. او حتی از شدت علاقه زیاد خود به این محصول قصد ازدواج با آن را داشت اما وقتی که هیچ راهی برای این کار ندید نام واقعی خود را تغییر داد و خود را به نام این محصول نام گذاری کرد.

پشتیبانی شرکت سازنده

کنسول بازی پلی استیشن ۲ در حدود سال های ۲۰۰۰ وارد بازار پخش شد که ۶ سال بعد از پلی استیشن ۳ به جای پلی استیشن ۲ برای فروش روانه بازار شد. پلی استیشن ۲ مانند یک بازیکن که در زمین بازی پلی استیشن دوندگی زیادی را داشته از میدان رقابت خارج شد تا بتواند نفسی را تازه کند و پلی استیشن ۳ را به جای خود به زمین فرستاد.
شرکت سازنده با دیدن محبوبیت پلی استیشن ۲ تا سال ۲۰۱۳ از آن پشتیبانی کرد و سرانجام با وارد شدن بازی PES 2014 و فیفا ۱۴ پشتیبانی از آن  متوقف شد. این ۷ حقیقت هنوز هم باور نکردنی می باشد اما واقعی هستند و ثابت می کنند که پلی استیشن ۲ در آن دوران پلی استیشن افسانه ای بوده است.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =