آموزش

۷ نکته اصلی بازی PES که قبل از شروع بازی باید بدانید

نکات مهم بازی PES

به‌ روزرسانی فصل جدید PES 2021 در دسترس است و نکات مهم بازی PES چیزی است که شما باید قبل از شروع بدانید. واقعی‌ترین و هوشمندانه‌ترین تلاش فوتبالی است که شرکت Konami از این نسل تولید کرده است. اگرچه پرتاب از راه دور به دروازه در PES 2021 در دسترس است، اما این بازی یک بازی هوشمندانه، کارآمد و رویکردی است که بهترین نتایج را ارائه خواهد کرد، همان‌طور که در ادامه متوجه خواهید شد. از تصاویر دقیق تا استفاده درست از دکمه سرعت، همه و همه این موارد نکاتی ضروری هستند که هر تازه‌ کار Pro Evo را به یک حرفه‌ای تبدیل می‌کند. اکنون به بررسی هفت نکته مهم در PES 2021 خواهیم پرداخت.

ضربه ظریف و ماهرانه دوست شماست

نکات مهم بازی PES

به ندرت اتفاق می‌افتد که مسابقات PES 2021 به همان سرعتی باشد که در FIFA 21 بود. Konami به جای بالا و پریدن به سبک بازی archade (یک بازی کامپیوتری سکه‌ای که گرافیک و صوت با کیفیت بالایی را به همراه حرکات سریع که توسط یک یا چند بازیکن کنترل می‌شود، ارائه می‌کند)، بر ساخت بازی، فکری کردن و ضرورت مهارت‌ها تمرکز کرده است. زمانی که روبروی بازیکنان دیگر قرار گرفتید بهترین ابزار استفاده از استیک درست برای دریبل و عبور از خط دفاعی است. برای مثال، اگر از سمت چپ به شما نزدیک می‌شوند، از ضربات ظریف و ماهرانه در جهت مخالف استفاده کنید تا فضایی برای عبور از آن‌ها پیدا کنید. این مهارتی است که با صرف وقت و تسلط بر حرکات به دست خواهید آورد، پس در هفته‌های ابتدایی تا حد ممکن آزمایش کنید.

از پاس به عمق استفاده کنید

نکات مهم بازی PES

مفیدترین پاسی که در اطراف زمین به دست می‌آورید پاس به عمق است. اگر به درستی زمان‌ بندی کنید، این پاس می‌تواند دفاع را شکافته و درست در مسیر حمله قرار گیرد. هرچند این روش همیشه کارساز نیست، اما کارآمدتر از FIFA است، جایی که اغلب حس می‌شد بازی خودسرانه تصمیم می‌گیرد و گاهی پاس‌های مشابه را بیش از حد قوی و گاهی هم بیش از حد ضعیف می‌کند، از این رو از هر چیزی به درستی استفاده کنید. نگه داشتن LB/L1 پاس به عمق را از بین می‌برد، فوروارد کنید تا در صورت زمان‌ بندی درست، ضربه‌ای به جلو بزنید. پاس به عمق‌ها همچنین راهی عالی برای ارسال توپ به جناح راست یا چپ است، تا آن‌ها بتوانند توپ را با یک‌ ضرب وارد دروازه کنند.

آمار بازیکنان را داشته باشید

نکات مهم بازی PES

قبل از هر بازی، زمانی را صرف مشاهده آمار بازیکنان کنید. در FIFA، اکثر بازیکنان سرعتی بودند؛ ویژگی‌های PES دارای ظرافت بیشتری بوده و در نتیجه به شما در شکل‌ دهی طرح بازی عمیق و دقیق کمک می‌کند. آمار دریبل و پاس زیاد طبیعتاً با تمرکز سنتی روی ساخت بازی درگیر است، اما تاکتیک پرتاب توپ از راه دور به دروازه امسال نتیجه بهتری داشته و موارد قدرتی مانند Robert Lewandowski را به همان اندازه مرگبار می‌کند که در زندگی واقعی است. البته انتظار نداشته باشید که Andy Carroll برابر با ۵۵ گل در ۴۷ بازی Big Pole’s 2019-20 باشد.

فقط در صورت نیاز سریع بدوید

نکات مهم بازی PES

از زمان اختراع بازی ویدیویی فوتبالی در سال ۱۷۲۳ (چند سال قبل یا بعد) دویدن سریع یک وسواس جهانی تلقی شد. علاقه‌مندان PES به اندازه همتایان FIFA وسواس زیادی در فشردن بیش از حد دکمه مخصوص نداشتند و این هنوز هم مشکلی رایج است و نباید این‌طور باشد. دویدن سریع زیاد در PES 2021 باعث می‌شود بازیکنان خیلی خسته شوند و زودتر از زمان ممکن دوست دارند روی نیمکت ذخیره بنشینند. استفاده از دو سرعت در جناح لازم است، زیرا ترافیک کمتری در اطراف وجود دارد، اما زمانی که از میانه میدان شروع به دویدن سریع کنید، تکل شما راحت خواهد بود. زمان دفاع، به جای دویدن به سمت بازیکنی که توپ را دارد، به سمت بازیکنی که نزدیک به توپ می‌دود بروید تا انرژی‌تان را ذخیره کنید.

با ساعت کار کنید

نکات مهم بازی PES

زمانی که تیمتان شروع به کار کرد، مهم این است که زمانی که توپ را در اختیار دارید، محافظه‌ کارانه‌تر عمل کنید. ممکن است برای هواداران کامپیوتری خسته‌ کننده باشد، اما پاس رفت‌ و برگشت بین هم‌ تیمی‌ها تنها اتلاف وقت است و در بازی‌های آنلاین اغلب باعث خسته شدن و کلافه شدن حریف می‌شوند. اگر در موقعیتی نیستید که این کار را کنید – مثلاً، اگر تیم دیگر “پرس از جلو” را اعمال کرد- توپ را در نزدیکی خط گل کنترل کنید تا به سمت کرنر شوت کنید. تمیز بازی کنید، زیرا زمان آسیب کمی به هر دو نیمه اضافه شده است، در نتیجه فرصت‌های حریف برای امتیاز گرفتن در مقابل شما کاهش پیدا می‌کند.

با صبر دفاع کنید

نکات مهم بازی PES

شاید از میان برکنار کردن مخالفان با تکل بلند، یا دویدن به سمت آن‌ها با امید به اینکه کنترلشان را از دست بدهند، وسوسه‌ انگیز باشد. مشکل این است که این کار اغلب عواقبی به همراه دارد، فضای غیرضروری را باز گذاشته و باعث توقف بازیکنان می‌شود. با صبر بازی کنید، موقعیت خود را حفظ کنید، منتظر بمانید تا حریف به سمت شما بیاید. تیمتان را با تمام تاکتیک‌های “دفاع کامل” یا پرس از جلو” بچینید تا به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. این کار ممکن است زمانی که کریستیانو رونالدو روبروی شما ظاهر شود کمی دلهره‌آور باشد، اما هرچقدر بازیکنان بیشتری خطا کنند، شانس شما برای مسدود کردن شوت یا انجام تکل بیشتر است.

با شدت حمله نکنید

نکات مهم بازی PES

یک مانترای کلاسیک Liverpool FC “پاس و حرکت” است و زمانی که نوبت حمله به حریف می‌شود، به خوبی جواب می‌دهد. با دقت توپ‌ها را پاس دهید و زمانی که می‌خواهید خط دفاعی آن‌ها را بشکنید، ورود به آن فضا لازم است، استفاده از این رویکرد با آرامش می‌توانند فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برایتان به همراه داشته باشد. استراتژی لازم را پیدا کنید و بازیتان را بسازید. هرگز عجله نکنید.

 

منبع: GamesRadar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =